Strona 40 z 46 PierwszyPierwszy ... 3031323334353637383940414243444546 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 391 do 400 z 454

Temat: Sprawdzony warsztat w Krakowie

  1. #391
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Distinctive
    Postów
    24

    Domyślnie

    Pytanie. Prawdopodobnie pada mi półoś w 159, dokładnie łożysko podpory półosi i przegub wewnętrzny (czuć wibracje). Czy ktoś mógłby polecić mi warsztat gdzie mi to sprawdzą i ewentualnie naprawią w akcepowalnej kwocie? Byłem na belwederczyków ale usłyszałem od nich że obie półosie do roboty w cenie 1100 za regenerację jednej, plus robocizna. Regenaracja kosztuje 500 zł za półoś więc nie wiem skąd pozostałe koszty. Poza tym nie mam żadnych objawów zużycia przegubów zewnętrznych i chciałbym zasięgnąć drugiej opinii. Oczywiście jeśli faktycznie trzeba zrobić całe półosie to ok, ale ta kwota w autkach mnie zaskoczyła. Może ktoś coś polecić w Krakowie?

  2. #392
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Techno
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    Krakow
    Auto
    Giuletta Sprint, Giulia Veloce 2.0T Q4 LSD
    Postów
    307

    Domyślnie

    Kilka postów wyżej polecałem chłopaka u którego ja wszystko robię....

    Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka

  3. #393
    Użytkownik Znawca Avatar duke75
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Kłaj/Kraków
    Auto
    AR Giulia Super; AR Tonale PHEV; Spider 916 3.0 V6, GTV 3.2 V6 "La Regina"
    Postów
    1,403

    Domyślnie

    Cytat Napisał TheDo Zobacz post
    Pytanie. Prawdopodobnie pada mi półoś w 159, dokładnie łożysko podpory półosi i przegub wewnętrzny (czuć wibracje). Czy ktoś mógłby polecić mi warsztat gdzie mi to sprawdzą i ewentualnie naprawią w akcepowalnej kwocie? Byłem na belwederczyków ale usłyszałem od nich że obie półosie do roboty w cenie 1100 za regenerację jednej, plus robocizna. Regenaracja kosztuje 500 zł za półoś więc nie wiem skąd pozostałe koszty. Poza tym nie mam żadnych objawów zużycia przegubów zewnętrznych i chciałbym zasięgnąć drugiej opinii. Oczywiście jeśli faktycznie trzeba zrobić całe półosie to ok, ale ta kwota w autkach mnie zaskoczyła. Może ktoś coś polecić w Krakowie?
    Mój mechanik z Kłaja mi to zdiagnozował i wymienił przegub za grosze. Facet jest starszej daty i bardzo rzetelny. Poza tym zjadł zęby na alfach i fiatach.
    Jeśli chodzi o "Belwederczyków" to w mojej alfie przy przyśpieszaniu coś zgrzytało a zaczęło się po tym jak włożyli skrzynię i nową poduszkę. Też mi zaproponowali regenerację obu półosi za ok. 2600 pln. Nie zgodziłem się i zacząłem szukać pomocy u innych mechaników. Diagnozę postawił serwis w Zatorze nie związany stricte z Alfą - RM AUTO-SERWIS S.C Tomasz Mol. Powodem była za miekka poduszka włożona pod skrzynie. Przy przyśpieszeniach silnik ze skrzynią sie za bardzo odchylał i flansze półosi ocierały o elementy zawieszenia. Wymieniłem podzuszkę na ori u Kuby Niedzielskiego w Czestochowie i po problemie a tak byłbym 2600 w plecy i dalej z nierozwiązanym problemem. Słyszałem już wcześniej opinię,że lubią wymienić pół auta zanim znajdą problem i niestety to się potwierdziło.
    Jak chcesz to dam Ci numer mojego mechanika w Kłaju.

  4. #394
    Użytkownik Rowerzysta Avatar adam.st
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków, Poland, Poland
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm
    Postów
    428

    Domyślnie

    [USUNIĘTE]

    Przy okazji czy ktoś z Was zna, był, widział, słyszał coś na temat tych serwisów:
    Spec Auto Service SC
    https://www.google.com/maps/place/Sp...1!4d19.9803731
    Auto - Serwis Krzysztof Podstolak
    https://www.google.com/maps/@50.0178...7i13312!8i6656
    Klimończyk Marian, inż. Zakład mechaniki pojazdowej
    https://www.google.com/maps/place/Kl...14!4d19.963384

    Są to najbliżej mnie położone warsztaty które nie mają takich złych opinii. Gdyby ktokolwiek coś o nich wiedział byłoby super
    Ostatnio edytowane przez adam.st ; 03-11-2020 o 18:25

  5. #395
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Postów
    140

    Domyślnie

    Od siebie polecam Kuro Mechanic.

  6. #396
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2020
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 TB Distinctive
    Postów
    1

    Domyślnie

    Witam serdecznie wszystkich forumowiczów.
    Ostatnio dołączyłem do szczęśliwych posiadaczy Alfy. Chciałbym zapytać czy jesteście w stanie polecić jakiś warsztat w Krakowie który podejmie się 4 czynności serwisowych:
    1) wymiana rozrządu i ewentualnie pompy cieczy
    2) naprawa uszkodzonej wiązki tylnej klapy (wycieraczka tylna świruje)
    3) zdiagnozuje problem z nie działająca klimatyzacja (według sprzedawcy winna jest mała ilość czynnika, ale sprężarka podobno pompuje do ok 10 bar zamiast okolic 15)
    4) zlokalizuje źródło drgania płatników we wnętrzu. Plastiki drgają tylko przy określonych obrotach, na wolnych obrotach i luzie nie występuje problem. ASO sprawdzało poduszkę i twierdzi, ze jest ok.
    Jeśli ktoś miał któryś tych problemów u siebie i jest zadowolony z warsztatu, dajcie proszę znać co polecacie i jaka była przybliżona cena naprawy.
    Dzięki za pomoc.

  7. #397
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Suzumushi
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    155Q4, 147GTA, Giulietta QV, Giulia Q, Ducati STF V4S
    Postów
    753

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dzikiwonsz Zobacz post
    Witam serdecznie wszystkich forumowiczów.
    Ostatnio dołączyłem do szczęśliwych posiadaczy Alfy. Chciałbym zapytać czy jesteście w stanie polecić jakiś warsztat w Krakowie który podejmie się 4 czynności serwisowych:
    1) wymiana rozrządu i ewentualnie pompy cieczy
    2) naprawa uszkodzonej wiązki tylnej klapy (wycieraczka tylna świruje)
    3) zdiagnozuje problem z nie działająca klimatyzacja (według sprzedawcy winna jest mała ilość czynnika, ale sprężarka podobno pompuje do ok 10 bar zamiast okolic 15)
    4) zlokalizuje źródło drgania płatników we wnętrzu. Plastiki drgają tylko przy określonych obrotach, na wolnych obrotach i luzie nie występuje problem. ASO sprawdzało poduszkę i twierdzi, ze jest ok.
    Jeśli ktoś miał któryś tych problemów u siebie i jest zadowolony z warsztatu, dajcie proszę znać co polecacie i jaka była przybliżona cena naprawy.
    Dzięki za pomoc.
    1) zrobi kazdy ogarniety serwis, Darek z saskiej (przeniósł sie i rozdzielili warsztat na dwa niezależne osobno Darek osobno Romek), albo serwis Tomka na belwederczyków
    2) sam naprawialem 3 razy, w koncu wymienilem wiązki... (zestawem naprawczym) and guess what.... znow nie dziala
    3) https://allhappy.krakow.pl/ -> osobiscie polecam, mechanik z zacięciem a nie wymieniacz części
    4).. przy okazji 1) pewnie ktoś sprawdzi

  8. #398
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar www156
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    KR
    Auto
    159 1,9 M-JET 16v
    Postów
    930

    Domyślnie

    [QUOTE=Suzumushi;2260531]1) Darek z saskiej (przeniósł sie i rozdzielili warsztat na dwa niezależne osobno Darek osobno Romek), albo serwis Tomka na belwederczyków

    Też zauważyłem że saska przestała istnieć. Tak z ciekawości to w jakie miejsca się przenieśli. A co Tomka to wg mojej wiedzy nie ma już warsztatu na belwederczyków, na belwederczyków został warsztat ale bez Tomka.
    Byla 156 2,0 TS,
    była 156 2,4 20V
    była 156 1,9 16V
    jest 159 1,9 16V
    jest giulietta 2,0 IMOLA

  9. #399
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Suzumushi
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    155Q4, 147GTA, Giulietta QV, Giulia Q, Ducati STF V4S
    Postów
    753

    Domyślnie

    [QUOTE=www156;2260854]
    Cytat Napisał Suzumushi Zobacz post
    1) Darek z saskiej (przeniósł sie i rozdzielili warsztat na dwa niezależne osobno Darek osobno Romek), albo serwis Tomka na belwederczyków

    Też zauważyłem że saska przestała istnieć. Tak z ciekawości to w jakie miejsca się przenieśli. A co Tomka to wg mojej wiedzy nie ma już warsztatu na belwederczyków, na belwederczyków został warsztat ale bez Tomka.
    ztcw to oba warsztaty sa zaraz obok, a co do belwederczykow to nie wiedzialem.... co to sie stalo ?...

  10. #400
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2020
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa MITO 1.4 95KM
    Postów
    6

    Domyślnie

    ...a polecilibyście coś w Krakowie zamiast CONMIR? Kogoś kto włączył by mi w ALFIE MITO Multiecuscanem tempomat? Fizycznie go zamontowałem i podpiąłem ale nie mam czym włączyć.....

Podobne wątki

  1. Lublin sprawdzony specjalista
    Utworzone przez dewos w dziale Lubelskie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24-12-2015, 08:21
  2. Lublin - jakiś sprawdzony warsztat?
    Utworzone przez wojtekf w dziale Lubelskie
    Odpowiedzi: 48
    Ostatni post / autor: 27-08-2015, 13:56
  3. Sprawdzony warsztat lub mechanik AR z okolic Raciborza, Rybnika...
    Utworzone przez zieloo007 w dziale Śląskie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 26-03-2011, 09:21
  4. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 24-03-2011, 12:55

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory