Strona 1 z 46 1234567891011 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 454

Temat: Sprawdzony warsztat w Krakowie

  1. #1
    bogusz32
    Gość

    Domyślnie [145] Kraków, Serwis Alfa Romeo ul. Saska 4

    Witam Panowie!
    Byłem dzisiaj z moją Ślicznotką w serwisie Alfy, Fiata i Lancii na ulicy Saskiej 4 w Krakowie. Padł mi siłownik wspomagania sprzęgła i pedał od sprzęgła wyglądał i zachowywał się jakby był zapowietrzony. (Początkowe objawy to, miganie kontrolki hamulca ręcznego przy przyśpieszaniu, oraz na ostrych zakrętach).

    Przy okazji diagnozy Panowie z serwisu sprawdzili mi autko podpinając je do komputera i jest przypuszczenie błędu sondy lambda. Na razie kazali mi pojeździć i poobserwować spalanie, na które się skarżyłem, że jest zbyt wielkie. Poza tym przeczyścili mi świecie (Autko zostało zakupione w sierpniu tego roku i przyjechało do mnie z Włoch. Przebieg około 102.000 przy zakupie, użytkowała go kobieta nie paląca. Stan bardzo dobry! No, ale handlarz w Polsce musiał zając się czyszczeniem silnika co by Alfa wyglądała jak oni to mówią "funkiel nówka". To jak meches zaczął się zajmować myciem silnika to mył chyba kercherem, bo jak dzisiaj mechanik odkręcił pokrywę od świec to było tam pełno wody, przez co auto traciło na mocy i rwało przy przyśpieszaniu.

    Bella została w serwisie na noc. Jutro popołudniu jadę ją odebrać Koszty wymiany wraz z zakupem przez serwis siłownika wspomagania sprzęgła to 200 zł. Co myślicie o tej cenie ? Proszę o wypowiedzi?

    Dodam, że podpięcie do komputera, diagnozę usterki, oraz czyszczenie świec a raczej wypłukiwania wody panowie zrobili za 50 zł. Co myślę, że jest dobrą ceną

    Zapowiedzieli mi także, że koszt sondy lambda Bosh'a wraz z jej wymianą i przygotowaniem (komputer itp) to 250 zł - Co sądzicie także o tym. Szukać czegoś tańszego czy dobra cena ?

    Pozdrawiam Panowie !

  2. #2
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar currahee
    Dołączył
    08 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 145 1.6 Boxer 1995 r.
    Postów
    478

    Domyślnie

    Podejrzewam, że we Wróblowicach będzie taniej :mrgreen: ale niech każdy jeździ tam gdzie mu pasuje lepiej . Ja o tych z Saskiej mam nie najlepsze zdanie po tym jak zdiagnozowali mi szumiące łożysko w skrzyni jako usterkę łożyska wyciskowego sprzęgła. Poza tym koszt naprawy przedstawiony przez nich (wraz z częściami) był lekko astronomiczny. Chyba 300zł za wymianę sprzęgła (samo sprzęgło 580zł a ja kupiłem za 320zł), gdzie u innego mechanika zrobiłem to plus wymianę wahacza za 160zł .

    Zapodaj jakieś fotki swojej Belli. Z ciekawości interesuje mnie gdzie/u kogo kupowałeś .
    FORZA ITALIA !

  3. #3
    QBUS
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał currahee
    Podejrzewam, że we Wróblowicach będzie taniej :mrgreen: ale niech każdy jeździ tam gdzie mu pasuje lepiej . Ja o tych z Saskiej mam nie najlepsze zdanie po tym jak zdiagnozowali mi szumiące łożysko w skrzyni jako usterkę łożyska wyciskowego sprzęgła. Poza tym koszt naprawy przedstawiony przez nich (wraz z częściami) był lekko astronomiczny. Chyba 300zł za wymianę sprzęgła (samo sprzęgło 580zł a ja kupiłem za 320zł), gdzie u innego mechanika zrobiłem to plus wymianę wahacza za 160zł .

    Zapodaj jakieś fotki swojej Belli. Z ciekawości interesuje mnie gdzie/u kogo kupowałeś .
    Co do Wróblowic - gość robi dobrze i nawet muszę przyznać, że się zna, ale odnoszę wrażenie, że lubi ludzi naciągać na kasę.

  4. #4
    bogusz32
    Gość

    Domyślnie

    Ja jeszcze znam jednego mechanika, u którego robiłem zaraz po zakupie auta termostat, kompletny rozrząd + pompa, wymiana olejów i filtrów. Mechanik ten jest w Proszowicach. Pan Stasiak. Może ktoś słyszał. Gość też zna się na rzeczy i specjalizuje się w Alfach. O Wróblowicach czy jakoś tak nie słyszałem.. jak do tej pory!

  5. #5
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar currahee
    Dołączył
    08 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 145 1.6 Boxer 1995 r.
    Postów
    478

    Domyślnie

    Cytat Napisał QBUS
    Co do Wróblowic - gość robi dobrze i nawet muszę przyznać, że się zna, ale odnoszę wrażenie, że lubi ludzi naciągać na kasę.
    Dlatego ja się umawiam co do ceny dokładnie przed wykonaniem naprawy :mrgreen: A części najlepiej kupić samemu - ale to tak jak u każdego mechanika.
    FORZA ITALIA !

  6. #6
    bogusz32
    Gość

    Domyślnie

    Ja jeszcze znam jednego mechanika, u którego robiłem zaraz po zakupie auta termostat, kompletny rozrząd + pompa, wymiana olejów i filtrów. Mechanik ten jest w Proszowicach. Pan Stasiak. Może ktoś słyszał. Gość też zna się na rzeczy i specjalizuje się w Alfach. O Wróblowicach czy jakoś tak nie słyszałem.. jak do tej pory!

    currahee:
    "Dlatego ja się umawiam co do ceny dokładnie przed wykonaniem naprawy :mrgreen: A części najlepiej kupić samemu - ale to tak jak u każdego mechanika." --- Ok wszystko wporządku, ale np. na ul.Saskiej jest tak jak robisz jakąś część i oni ją sprowadzają dla Ciebie to masz tam u nich na to gwarancje 12 miesięcy a na części niektóre nawet 24 miesiące. A gdy kupisz sam części żaden mechanik nie da Ci na to gwarancji. To już Twoje ryzyko. Poza tym nawet jak kupisz części w sklepie jakimś internetowym, hurtowni czy coś i załóżmy oni dadzą Ci gwarancje to wlicz koszta demontażu i montażu później tej części, a dodatkowo cenę wysyłki jeśli mówimy o sklepie internetowym. Trzeba wszystko brać pod uwagę. I czasami zapłacić 20-30 zł więcej, ale mieć pewność, że jak się zepsuje to wpadasz do mechanika i mówisz: "Rób Pan" ;]

  7. #7
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar currahee
    Dołączył
    08 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 145 1.6 Boxer 1995 r.
    Postów
    478

    Domyślnie

    Jak kupujesz części dobrych producentów to nie zepsują Ci się zaraz, a różnica (na przykładzie mojego sprzęgła) 580zł vs. 320zł jest dość zauważalna .
    FORZA ITALIA !

  8. #8
    Miedziak
    Gość

    Domyślnie

    Pisałem już jeden post o zakładzie na sakiej możesz sobie przeczytać. Robiłem u nich wysprzęglik i cena w moim przypadku to również 2 stówki. Powiem tak: gdy mam jakiś problem to dzwonię na saska a potem do wróblowic. Wybór należy do Ciebie.

  9. #9
    Marcin74
    Gość

    Domyślnie Sprawdzony warsztat w Krakowie

    Witam, proszę o informację na temat sprawdzonego i korzystnego cenowo warsztatu w Krakowie. Chodzi o to żeby nie zdarli na maxa Szykuje mi się niestety, najprawdopodobniej wymiana sprzęgła. Będę wdzięczny za info.

  10. #10
    Użytkownik Embrion Avatar helbus
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    alfa romeo 156 1.8 ts 106kW +gaz sekwencyjny
    Postów
    9

    Domyślnie

    hmm więc ja mogę polecić 3 warsztaty ;p 1.Kocmyrzów serwis Broś robiłem tam sondę lambdę i alternator 2.Grębałów w sumie tam od gazu jeżdżę ale również robią inne naprawy 3. Chyba myślę najtaniej koło rybitw . Goście mieli zajmować się samymi alfami ale chyba nie wypaliło ale znają się naa rzeczy .Jadę w tym tyg. prawdopodobnie chłodnice wymieniać krzyknęli niecałe 100zł w porównaniu w serwisie broś gdzie koło 200zł chcieli

Podobne wątki

  1. Lublin sprawdzony specjalista
    Utworzone przez dewos w dziale Lubelskie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24-12-2015, 08:21
  2. Lublin - jakiś sprawdzony warsztat?
    Utworzone przez wojtekf w dziale Lubelskie
    Odpowiedzi: 48
    Ostatni post / autor: 27-08-2015, 13:56
  3. Sprawdzony warsztat lub mechanik AR z okolic Raciborza, Rybnika...
    Utworzone przez zieloo007 w dziale Śląskie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 26-03-2011, 09:21
  4. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 24-03-2011, 12:55

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory