Zobacz wyniki ankiety: Jaki jest maksymalny, akceptowalny miesięczny koszt wynajmu dozorowanego miejsca:

Głosujących
9. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • 100 zł – 150 zł

    2 22.22%
  • 151 zł – 200 zł

    4 44.44%
  • 201 zł - 250 zł

    3 33.33%
  • 251 zł - 300 zł

    0 0%
  • 301 zł - 350 zł

    0 0%
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27

Temat: Wynajęcie hali na samochody w Warszawie.

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar orazio
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Pruszków
    Auto
    alfa romeo 75
    Postów
    86

    Domyślnie Wynajęcie hali na samochody w Warszawie.

    Cześć,
    Jako, że w moim obecnym lokum brakuje mi już miejsca na moje włoskie gruzy, a jakiekolwiek prace przy autach to ciągłe przeciskanie się między półkami, samochodami i częściami, pomyślałem nad wynajęciem czegoś bardziej komfortowego: hali magazynowej.

    Znalazłem fajną lokalizację przy obwodnicy – magazyn w którym można by składować pojazdy. Dodatkowo nie byłoby problemu, żeby sobie tam przy nich dłubać (a może z czasem wstawić np. podnośnik). Hala sucha, ogrzewana i oświetlona. Z pełnym dostępem o każdej porze dnia i nocy oraz z ochroną 24H wszystkiego co się w tym magazynie znajduje – łącznie z pojazdami.

    Sam nie udźwignę takiej inwestycji, ale mojej szybka kalkulacja pokazuje, że miesięczny koszt wynajmu dla jednego pojazdu byłby zbliżony do warszawskich cen wynajmu miejsca w garażu podziemnym (ale w moim przypadku byłaby dodatkowo ochrona i możliwość dłubania). Na razie nie podaję kwoty, żeby nie sugerować odpowiedzi w ankiecie.
    Dla projektów, które można by upakować ciaśniej (lusterko w lusterko) z gorszym dostępem do pojazdu, byłoby pewnie nieco taniej.

    I moje pytanie w formie ankiety: jaka kwota za miesiąc byłaby dla Was akceptowalna? Jest to dla mnie ważne, bo nie wiem, czy w ogóle jest sens negocjować wynajem takiej hali, by szukać ewentualnych współlokatorów. Bylibyście czymś takim zainteresowani? Będę wdzięczy za Wasze uwagi.
    Ostatnio edytowane przez orazio ; 18-01-2018 o 21:18

  2. #2
    Użytkownik Fachowiec Avatar maly_777
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 156 FL SW 1.9 16V
    Postów
    2,497

    Domyślnie

    Ile aut?
    Myślę że mógłbym wrzucić 3-4 auta. Oczywiście jak najtaniej.

    Napisz jak to widzisz:
    zbierzemy X aut => Y zł

    Kwestia prądu, podziału tej kwoty, ilości osób też są ważne.
    Ostatnio edytowane przez maly_777 ; 19-01-2018 o 08:52

    KODOWANIE KLUCZY (Giulia Stelvio 159 inne)
    Konwersje USA->EU
    UPDATE MAP DO NAJNOWSZYCH 2023 (1,2,3 generacja), również z rynków USA
    KODOWANIE (używanych) RADARÓW ACC/DASM, BLISSów, zmiana radia i aktywacja AA/CP offline

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar orazio
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Pruszków
    Auto
    alfa romeo 75
    Postów
    86

    Domyślnie

    Maksymalnie wejdzie tam 100 aut, więc potencjał jest Jest to hala, w części której jest normalny magazyn, w zależności od zainteresowania jest możliwość wynajęcia odpowiedniej części, tak żeby wszystko się pomieściło. Dodatkowo przypomniało mi się, że na miejscu poza łazienką, są dostępne prysznice - po pracy można by się umyć w normalnych warunkach. Wszystko po generalnym remoncie.

    Co do prądu, to myślę, że kosztowało by jedynie zużycie ekstra - w sensie gdyby ktoś chciał sobie np. obspawać auto. Koszt normalnego oświetlenia hali w cenie, tak samo jak koszt ochroniarza i pryszniców.

    Zobaczymy ile chętnych się zbierze, spróbuję ogarnąć jeszcze osoby, które mają kilkanaście auto porozstawianych po garażach w całym mieście. Fajny by mógł z tego wyjść projekt

    Zachęcam do udziału w ankiecie, im więcej odpowiedzi tym większe szanse na wynajem.

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Imć
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    WJ
    Auto
    Giulietta MA TCT, Giulia 2.0T Veloce, Spider 916 1.8 TS
    Postów
    520

    Domyślnie

    Ciekawa inicjatywa. Na razie nie potrzebuję, ale pewnie bliżej kwietnia/maja będę kupował coś co będzie wymagać takie miejsce. Jeżeli w takiej hali (albo raczej obok) będzie miejsce na mycie to już pięknie będzie. Pozwoliłem sobie podlinkować wątek na grupach Fejsbuniowych: Warszawscy, Mazowieccy i GTV/Spider...

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar supa_adam
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Gtv Sport Limited Edition 2002, 156 SW 2.4 JTDm, GT 3.2
    Postów
    1,419

    Domyślnie

    Czy mógłbyś zdradzić lokalizację? Bo ma to wpływ na cenę, którą każdy wstawia do ankiety.

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar klimucho
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Warszawa / Mińsk Mazowiecki
    Auto
    Spider 115 1.6 '87
    Postów
    189

    Domyślnie

    Też chętnie wstawiłbym tam mojego Spidera, ale lokalizacja musi być lepsza niż to co mam obecnie.

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Arek1987
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    PL-00
    Auto
    F..k new cars, I'm driving oldschool :)
    Postów
    317

    Domyślnie

    Nie oszukując się w Wawie wynajmiesz garaż murowany poniżej 250zł Ja wynajmowałem dwa obok siebie za 530zł w tym jeden z kanałem
    W takiej hali to by wypadało zrobić min 2 stanowiska serwisowe, znajać życie też nie każde z tych 100 aut będzie w stanie szybko wyjechać z hali, wszystko zależy od ceny i samego miejsca

  8. #8
    Użytkownik Świeżak Avatar orazio
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Pruszków
    Auto
    alfa romeo 75
    Postów
    86

    Domyślnie

    Cześć,

    Dzięki za pozytywne opinie, jestem podbudowany waszą reakcją i mocno wierzę w powodzenie tego projektu.
    Dziękuję za podlinkowanie wątku na innych stronach.

    Co do pytań pojawiających się w tym wątku:
    1. Przy wynajęciu całego segmentu, aranżacja zależy w największej mierze od budżetu i naszej fantazji. Jak dla mnie ważne jest, żeby hala była maksymalnie dostosowana do naszych potrzeb.
    2. Lokalizacja hali to Ursus.
    3. Jestem świadom, że warszawska cena za garaż wynosi poniżej 250 zł, jednak w tej sytuacji poza konkurencyjną w stosunku do rynku ceną otrzymujemy kilka bardzo dużych udogodnień (typu wspomniana wcześniej ochrona obiektu, prysznice czy wygodny dostęp do pojazdu). 530 zł za dwa miejsca? Myślę, że można by powalczyć z tą ceną

    Przy tak dużej liczbie aut ze względów podatkowych (no i żeby wiedzieć komu powierza się auto na przechowanie), cała działalność musiałby zostać sformalizowana (jestem już po rozmowie ze specjalistami od księgowości). Coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu o słuszności tego projektu

  9. #9
    Użytkownik Znawca Avatar supa_adam
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Gtv Sport Limited Edition 2002, 156 SW 2.4 JTDm, GT 3.2
    Postów
    1,419

    Domyślnie

    Dla mnie dużym argumentem w stosunku do garażu podziemnego zbiorowego - w takich warunkach chyba większość osób z okolic Wawy trzyma swoje cacuszka - byłaby możliwość przechowywania części, kół, etc. w jakimś indywidualnym schowku, bo w garażach wielostanowiskowych jest z tym problem

  10. #10
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar kasztelan
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    stolicy
    Auto
    logiczne że alfa
    Postów
    5,319

    Domyślnie

    A ochrona jest faktyczna czy tylko tabliczka "ochrona" wisi na płocie? To bardzo ważne bo przy tej ilości aut jestem pewny że zaraz znajdą się amatorzy cudzej własności... A na Ursusie chłopcy grasują, u mojego brata obrobili kilka mieszkań. Obiekt ma monitoring, alarm itp. udogodnienia? Tak się składa że sam zaniedługo zamieszkam na Ursusie i taki obiekt interesuje mnie pod kątem dłubania w aucie czyli np. dorzucę jakiś % wyłącznie za udostępnianie na dłubanie, na auto będę miał miejsce postojowe choć niewykluczone że w perspektywie roku bym wprowadził się do Was na stałe, obecnie najbardziej brakuje mi możliwości posiedzenia przy aucie chwilę po pracy bo stoi 70km od Wawy.

Podobne wątki

  1. Samochody z USA (VIN)
    Utworzone przez Asturas w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 07-09-2010, 09:33

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory