Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16

Temat: R&Z goździków - moje negatywne doświadczenia z tym serwisem/mechanikiem

  1. #11
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Jaso
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    WAW
    Auto
    MiTo 1.4 16V 95km, Brera 2.0jtdm 09' BYŁA: AR 156 1.8 T.S. 98'
    Postów
    314

    Domyślnie

    Korzystam z serwisu od 1999, kiedy większość ze składu pracowała jeszcze pod szyldem Twardowskiego "kilkaset" metrów dalej. Było to jedno z niewielu miejsc posiadających jedne z największych miejsc knowhow dla AR. Troszkę stanę w ich obronie szczególnie w przypadku tego stwierdzenia:

    Cytat Napisał kołek Zobacz post
    Fakty są takie:
    Albo powinni uprzedzić przed przystąpieniem do naprawy, że mogą pojawić się koszty dodatkowe, albo powinni sami naprawić urwaną śrubę. Ja tej śruby nie urwałem, skoro w trakcie ich prac została urwana to ich wina.
    Musisz być, albo młodym kierowcą, albo osobą, która do tej pory jeździła tylko nowymi autami. Gdyż przy starszym aucie ( a 13 letnia 159 już taka jest), ZAWSZE pojawi CI sie cos dodatkowego. Zerwania zapieczonej śruby nie przewidzisz i nie jest to wina mechanika tylko wyeksploatowania auta. Mechanik nie ma kryształowej kuli żeby powiedzieć Ci, że dana śruba jest zapieczona i jej struktura przekorodowała i moze pęknąć przy odkręcaniu.
    Uczulę Cie na przyszłość, ze gdziekolwiek oddasz auto to takie kwiatki CI się mogą pojawić.
    I jeszcze to że wstępna weryfikacja to wstępna weryfikacja i dopiero rozebranie auta daje pełny obraz sytuacji ( listy części uszkodzonych i wymaganych nakładów prac).


    Co do kwot niestety mimo, że młody Twardowski utracił czy zrezygnował (zdania są podzielone i zależą od źródła ) z licencji Autoryzowanego serwisu ceny roboczogodziny pozostały bez zmian, czyli złodziejscie chyba 250 ziko. co na serwis niezależny to kupa forsy /ale niby szanują wiedze i sie cenią /.




    Ale żeby nie było że jestem stronniczy.
    niestety są też czasem takimi troszkę wymieniaczami... Jeśli czegoś nie ma w ASD z częsci to sie "nie da" albo "nie wiemy co kupimy więc odradzamy".


    EDIT:
    Choc w moim przypadku mam ostatnio bardzo mieszane uczucia:
    cały zeszły rok walczyłem z szarpaniem silnika przy jeździe ze stałymi obrotami w zakresie 1500/3500 obrotów. Auto szarpało, a w najgorszym przypadku gasło.

    Po zczytaniu błędów z kompa diagnoza : EGR
    wymieniali mi go 3x zapłaciłem tylko za 1 raz reszta na gwarancji bo kończyło się na wyjeździe od nich i powrocie następnego dnia na lawecie z nieodpalajacym autem.
    ale z deczka nie mozliwe zeby 3 egry nowe z ASO były padnięte wiec to musi być coś innego...
    *2 lata wcześniej jeszcze u Twardego robiłem po podobnych objawach :
    -regeneracja wtrysków
    -EGR
    -czyszczenie głowicy
    -jakieś tam rurki dolotowe do turbo i inne dodatki do turbo.

    *następnie wymieniona pompa niskiego ciśnienia paliwa w baku /nic dalej szarpanie/
    *na moją wyraźna prośbę wymieniony czujnik ciśnienia paliwa na listwie wtryskowej i powrót do seryjnej mapy.

    Jak na razie niby ok bo zrobiłem od wrzesnia moze z 1500km, ale przestałem im ufać co do napraw...

    (najbardziej boje się że finalnie będzie to pompa CR bo tylko mi to zostało do wymiany w ukladzie paliwowym..)

    kolejne kroki skieruje do Pabla, na pewno będzie tańszy w robocie.
    Ostatnio edytowane przez Jaso ; 13-02-2019 o 20:01
    Brera Team Warsaw

  2. #12
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2014
    Auto
    AR159 1.9 8V 2006r
    Postów
    35

    Domyślnie

    Ale zdajesz sobie sprawę że usterka nadal występuje? I nadal ich bronisz?
    Poza tym przed przystąpieniem do naprawy jasno powiedziałem że nie chce wydawać większej gotówki, więc jeśli nawet ja jestem za mało doświadczony, a oni mają wiedzę i to takie oczywiste to powinni powiedzieć "lepiej się za to nie zabierać bo mogą być większe koszty".

  3. #13
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2020
    Auto
    Było: AR 159 1.9 jtdm 120 KM. Będzie: AR Giulia
    Postów
    1

    Domyślnie

    NACIĄGACZE. Telefonicznie podana kwota za kompletną usługę wymiany oleju silnikowego -120 zł (olej i filtr moje). Super cena i ustalam termin. Po wymianie oleju Pan przychodzi z rachunkiem na kwotę 290 zł. Jawne wprowadzanie klienta w błąd ! O jakości wykonania się nie wypowiem bo to prosta czynność. Podsumowując za zwykłą wymianę oleju w "pseudo" serwisie alfy (trzeba marznąć na dworze bo nie mają poczekalni) zapłaciłem kwotę przybliżoną to cennika ASO. Odradzam !

  4. #14
    Użytkownik Świeżak Avatar arturh
    Dołączył
    03 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    166 V6 TB
    Postów
    107

    Domyślnie

    Odkopię temat bo niestety miałem nieprzyjemność zostawić tam Alfę.

    - - - Updated - - -

    Odkopię temat bo niestety miałem nieprzyjemność zostawić tam Alfę.

    Panowie mieli usunąć kilka usterek.

    1. Wymiana nagrzewnicy. Panowie wymienili. Przy wymianie zepsuli ICS i wymienili go na mój koszt.
    2. W aucie po kilkunastu kilometrach pojawiał się pisk. Panowie mieli ustalić co jest przyczyną i usunąć awarię. Stwierdzili, że to klocki i tarcze z przodu i wymienili je na nowe. Koszt 800zl. Po wydaniu auta i przejechaniu 10km znowu pisk. Więc tym razem stwierdzili że to z tyłu piszczy
    3. Panowie mieli też zakupić i wymienić kilka drobniejszych części na łączną kwotę ponad 1100zl.
    Na moją prośbę nie przedstawili rachunków za te części ani też wymienionych, zużytych podzespołów.
    4. Nie wystawili żadnego rachunku ani faktury za naprawę.
    5. Do zakupionych części doliczyli od 30% do prawie 100% marży o czym mnie nie poinformowali.
    6. Auto wydali 12 dniach po umówionej dacie.
    7. Ceny robocizny bardzo wysokie co przy takim podejściu jest kompletnie nieuzasadnione.

    Zdecydowanie nie polecam.

  5. #15
    Użytkownik Świeżak Avatar PingNoMore
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    Giulietta 1.4 MA 170 KM
    Postów
    206

    Domyślnie

    No to cyk info do US to na drugi raz się nauczą.

    Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

  6. #16
    Użytkownik Znawca Avatar koskar
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    WL // GA
    Auto
    Alfa Romeo 156 Berlina 2.0 T.S. 1999r., Renault Clio III Ph2 1.2 2010r.
    Postów
    1,782

    Domyślnie

    Cytat Napisał arturh Zobacz post
    Na moją prośbę nie przedstawili rachunków za te części ani też wymienionych, zużytych podzespołów.
    4. Nie wystawili żadnego rachunku ani faktury za naprawę.
    żałosne XD

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 18-09-2017, 12:36
  2. Przygoda z Serwisem GRUPA GEZET Gorzów Wielkopolski
    Utworzone przez Peter82 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 11-10-2016, 20:02
  3. [159] Problem z Alternatorem i Mechanikiem;p
    Utworzone przez Maras2016 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 10-07-2016, 12:56
  4. Problem z mechanikiem - prośba o poradę
    Utworzone przez Grand231 w dziale 147
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 14-11-2013, 10:35
  5. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 07-12-2011, 15:31

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory