Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Temat: R&Z goździków - moje negatywne doświadczenia z tym serwisem/mechanikiem

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2014
    Auto
    AR159 1.9 8V 2006r
    Postów
    35

    Domyślnie R&Z goździków - moje negatywne doświadczenia z tym serwisem/mechanikiem

    Witam,

    opiszę swoje doświadczenie z serwisem R&Z w Warszawie ul. Goździków. Ja osobiście bardzo odradzam każdemu znajomemu korzystanie z usług tego serwis. Wnioski do wyciągnięcia pozostawiam Wam.

    1. Zostawiam w R&Z AR159, proszę o naprawę przepustnicy oraz informuję że auto lekko ściąga w prawy bok. Zaznaczam wyraźnie, że jeśli to jest coś drobnego to proszę o naprawę, jeśli kosztowne to nie jest to na tyle poważna usterka żebym chciał naprawiać.

    2. Dzwoni R&Z i informuje, że przeprowadzili diagnostykę i nie ma żadnych uszkodzeń, więc wystarczy zrobić geometrię - koszt niecałe 180 zł. Taka kwota mieści się w moim budżecie, więc się zgadzam na ten koszt.

    3. Po około godzinie dzwoni R&Z i informuje, że w trakcie geometrii wyszło, że jest dodatkowo pęknięta sprężyna - koszt sprężyny i wymiany 700 zł. Czemu nie wyszło to przy rzekomej diagnostyce nie wiem. Koszty zwiększyły się już kilkukrotnie, z ciężkim sercem ale się zgadzam na wymianę sprężyn.

    4. Po około godzinie znowu dzwoni R&Z i informuje że w trakcie geometrii pękła jakaś tam śruba i dodatkowe 700 zł. Ja początkowo odmawiam, bo to grubo ponad budżet. Wściekłem się że w pierwszych rozmowach nie ostrzegali o dodatkowych kosztach. R&Z informuje mnie że jeśli się nie zgadzam na koszty to auto do odebrania na lawecie więc ostatecznie się zgadzam na naprawę.

    5. Odbieram auto, w sumie wychodzi 1500 zł (bez przepustynicy) i nadal je ściąga na bok. Zostawiam 5 razy do reklamacji ale usterka jest nadal. Za każdym razem nagrywam filmik z trasy z lewego pasa (z którego teoretycznie powinno śćiągać w lewo) jak pokazane jest że ściaga wyraźnie na prawo. Przy ostatniej reklamacji R&Z informuje mnie że ta usterka może być związana z pęknięta uszczelką w układzie kierowniczym.

    6. R&Z proponuje że może grzebać nadal ale to będzie kosztowało, lub może mi zwrócić 180 zł, a tak naprawdę w sumie wg ich geometrii to jest wszystko ok, a to że mam filmiki dokumentujące ściąganie to nie ma nic do rzeczy i nie jest żadnym dowodem na nic. Dodatkowo na moje pytanie czemu nie zostałem uprzedzony na początku o możliwych kosztach zostaje poinformowany że w 99 przypadkach kończy się na tej bazowej kwocie i gdyby każdego klienta ostrzegali że mogą być większe koszty to nikt by nie decydował się na naprawę. Odmawiam tych 180 zł bo to dla mnie to jakby mi plunąć w twarz. Wydałem 1500 zł mimo że aktualnie jestem w średniej sytuacji finansowej i nie chciałem wchodzić w koszta, usterka jest taka sama jak była.

    koszty na paragonie:
    sprężyna zwieszenia tył 2 szt 300 PLN
    tuleja zwrotnicy/piasty 120
    sruba ustawienie geometrii 38
    nakrętka 11
    diagnostyka wspomniana 120
    ustawienie geometrii 180
    wymiana tulei zwrotnicy lewy tył 300
    wymiana sprężyny zawieszenia oś tylna 440

    Co Wy sądzicie o takim podejściu do klienta?
    Ostatnio edytowane przez kołek ; 28-01-2019 o 22:31

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar kasztelan
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    stolicy
    Auto
    logiczne że alfa
    Postów
    5,319

    Domyślnie

    IMO przemiał i robota na ilość - nie zauważyli uwalonej sprężyny bo nie mieli na to czasu, lecieli po łebkach i wyszło to zupełnie przypadkiem jak zaczęli się bardziej przyglądać podczas geometrii. O ile za sprężyny bym się nie czepiał - zgodziłeś się a i cena wg mnie w normie, o tyle urwana śrubka za 700zł to bym powiedział że to ich problem że to urwali a nie mój i niech pokrywają sami ten koszt, tym bardziej że 700zł to bardzo dużo, nie wiem co oni urwali warte tyle kasy.

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Lotek900
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Płaza
    Auto
    Były: Alfa Romeo 156 1.6 T.S, Alfa Romeo 156 1.9 JTD, Alfa Romeo 166 3.0 V6, Alfa Romeo 156Ti
    Postów
    823

    Domyślnie

    Sprężyny tył 300zł,a wymiana 440zł?
    Masakra.

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar kasztelan
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    stolicy
    Auto
    logiczne że alfa
    Postów
    5,319

    Domyślnie

    Nie znam budowy zawieszenia 159 ale jeśli jest to kolumna jak McPherson a do tego jest to Warszawa to jak najbardziej w normie. Chyba że to tak jak u mnie w 155 - podnosisz auto, odkręcasz jedną śrubę trzymającą amortyzator i możesz już wyszarpać sprężynę, 30 minut roboty na stronę spokojnie wystarczy.

    W wawie wymiana przewodów hamulcowych sztywnych w Astrze 3D to 780zł, u mnie na wiosce poszło za 400, prawie 1/2 ceny... Warszawa to trochę inny świat i nie warto tam naprawiać aut, czasem lepiej zaprowadzić gdzieś dalej

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2014
    Auto
    AR159 1.9 8V 2006r
    Postów
    35

    Domyślnie

    Cytat Napisał kasztelan Zobacz post
    IMO przemiał i robota na ilość - nie zauważyli uwalonej sprężyny bo nie mieli na to czasu, lecieli po łebkach i wyszło to zupełnie przypadkiem jak zaczęli się bardziej przyglądać podczas geometrii. O ile za sprężyny bym się nie czepiał - zgodziłeś się a i cena wg mnie w normie, o tyle urwana śrubka za 700zł to bym powiedział że to ich problem że to urwali a nie mój i niech pokrywają sami ten koszt, tym bardziej że 700zł to bardzo dużo, nie wiem co oni urwali warte tyle kasy.
    Tylko wiesz, cała sprawa rozbija się o to że usterka występuje nadal. To co zostało naprawione nie wpłynęło na ściąganie w bok. Na dodatek na mój negatywny komentarz na ich fanpageu odpisali mi, że wg ich najlepszej wiedzy usterka nie występuje. A to jest już mega przegięcie - rozmawialiśmy 20 minut wraz z ich 3 osobowym składem o tej sytuacji, sami gdybali co by można było zrobić żeby naprawić i zaproponowali 180 zł zwrotu, a teraz piszą że usterka nie występuje.

  6. #6
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar kasztelan
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    stolicy
    Auto
    logiczne że alfa
    Postów
    5,319

    Domyślnie

    Co do usterki to różnie bywa, dobrze znasz auto? Usterka była od zakupu czy pojawiła się później? Jeśli sprężyna faktycznie była pęknięta to tą część roszczenia bym całkowicie odpuścił bo i tak byś to musiał zrobić.
    Gadka że wg nich nie ma już usterki to typowe gadanie żeby się nie przyznać do winy czy niewiedzy, moim zdaniem powinni wyjaśnić Ci sytuację ze śrubą i tym kosztem, jeśli nie będą potrafili logicznie tego wytłumaczyć to bym jeszcze podpytał jednego czy dwóch mechaników jeśli znasz jakiegoś który wyrazi swoją opinię na ten temat i domagał się zwrotu kosztów a przynajmniej darmowej robocizny, sorry ale 700zł za coś co się urwało dla mnie jest nieakceptowalne i o to bym walczył.
    Możesz też postraszyć ich rzecznikiem praw itp. jeśli kilkukrotnie reklamowałeś usługę.

    Poczekaj niech się wypowie ktoś kto przeszedł podobną sytuację na własnej skórze, na razie tylko gdybamy.

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar hagi
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    kujawsko - pomorskie
    Auto
    159 2,4 JTDm
    Postów
    510

    Domyślnie R&Z goździków - moje negatywne doświadczenia z tym serwisem/mechanikiem

    U mnie za wymianę tylnych sprężyn max 150 bierze.

  8. #8
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2012
    Auto
    było 159 SW 08, 2.4 Jtdm, jest Giulietta 1.4 MA 170 km
    Postów
    79

    Domyślnie

    Jeżeli urwała się śruba regulacji geometrii w używanej Alfie 159 (co czasami się zdarza), to jej wymiana to pół dnia roboty. Żaden mechanik za darmo tego nie zrobi, tym bardziej że wyeksploatowanie czy zapieczenie tego elementu to nie jego wina.
    Niestety mając 10 letnie czy nawet starsze auto, trzeba się z takimi historiami liczyć.
    Jeśli chodzi o sam serwis, to dla mnie jest absolutny wzór podejścia do klienta i jakości. Korzystam z usług tych mechaników 7 rok i zawsze praca była na najwyższym poziomie. Być może w tym przypadku powinni byli po prostu puścić autora wątku z pękniętą sprężyną na drogę albo coś podrutować i nie było by tematu. A że chcieli naprawić auto jak trzeba to wyszło jak wyszło. Każdemu nie dogodzisz.

  9. #9
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2014
    Auto
    AR159 1.9 8V 2006r
    Postów
    35

    Domyślnie

    Fakty są takie:
    Albo powinni uprzedzić przed przystąpieniem do naprawy, że mogą pojawić się koszty dodatkowe, albo powinni sami naprawić urwaną śrubę. Ja tej śruby nie urwałem, skoro w trakcie ich prac została urwana to ich wina.

  10. #10
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2012
    Auto
    było 159 SW 08, 2.4 Jtdm, jest Giulietta 1.4 MA 170 km
    Postów
    79

    Domyślnie

    Zerwana śruba przy odkręcaniu to wina śruby. Tego rodzaju usterki nie da się wcześniej przewidzieć.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 18-09-2017, 12:36
  2. Przygoda z Serwisem GRUPA GEZET Gorzów Wielkopolski
    Utworzone przez Peter82 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 11-10-2016, 20:02
  3. [159] Problem z Alternatorem i Mechanikiem;p
    Utworzone przez Maras2016 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 10-07-2016, 12:56
  4. Problem z mechanikiem - prośba o poradę
    Utworzone przez Grand231 w dziale 147
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 14-11-2013, 10:35
  5. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 07-12-2011, 15:31

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory