Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: 147 1.6 ts do uratowania? (przegląd)

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2021
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    147 1.6 ts 2003r.
    Postów
    2

    Domyślnie 147 1.6 ts do uratowania? (przegląd)

    Cześć,
    poszukuję jakiegoś sympatycznego kolegę z Warszawy lub okolic, który za uczciwą opłatę chciałby przejrzeć auto i podpowie czy jest sens autko ratować (przynajmniej progi+elementy mechaniczne odpowiedzialne za prowadzenie i bezpieczeństwo) czy też lepiej już jechać na szrot i złomować? Możecie kogoś polecić? Najlepiej żeby to był jakiś zapaleniec, znawca marki lub modelu żeby podpowiedział jakieś patenty naprawcze. Być może nie jest z nią aż tak źle.

    Nie chcę nic za darmo, zapłacę za czas i ewentualną naprawę.

    Mam 147 (1.6 ts) kupioną 4 lata temu w kiepskim stanie, poobijana, kiepsko się prowadziła, wszędzie coś pukało i stukało. Miałem kiedyś ambicję podłubać, naprawić drobne sprawy sam i przy okazji się czegoś nauczyć. Ale brak czasu i obowiązki rodzinne zweryfikowały moje plany. Chwilę pojeździłem, zrobiłem hamulce, amortyzatory sprężyny, oleje filtry itp. w serwisie. Zawsze mi się Alfy podobały.

    Teraz rok stała bo pracuję w domu. Dziś chciałem się przejechać, więc trzeba było naładować akumulator ale ruszyła. Silnik pracuje dobrze ale wszystko inne leży. Szyby nie chciały się opuszczać (pomógł smar silikonowy w sprayu), biegi nie wchodzą precyzyjnie, wyzwaniem jest znalezienie trójki i wbicie piątki, hamuje też jakby słabiej, pompa wspomagania kierownicy wyje ale trochę ucichła po wymianie płynu. Najgorsze są chyba dziury w progach. Chciałbym autkiem jeszcze chwilę pojeździć, ale musiałby zaliczyć przegląd który niedługo się kończy. Fajnie jakby się udało odratować, a jak nie to ...

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar minusbb
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Bielsko
    Auto
    AR 155 1.8 TS 16V Sport 1996
    Postów
    254

    Domyślnie

    Szczerze? Szkoda czasu i zachodu. Wymontuj te amory, zezlomuj Alfę, kup ze zdrową budą, zamontuj w nowej, ciesz się jazdą.

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2021
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    147 1.6 ts 2003r.
    Postów
    2

    Domyślnie

    To jest oczywiście plan jaki kiedyś miałem, ale czasu mi starczy. Z racji małego stażu na forum ogłoszeń odnośnie sprzedaży publikować nie mogę. Jeśli już mam złomować, to wolałbym oddać komuś kto chciałby skorzystać z części, silnika itd. Jak dotrzeć do fanów Alfy potrzebujących całego auta na części?

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar esco1982
    Dołączył
    12 2014
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    AR 166 3.0 V6 99r.,AR 147TI 1.6 TS 06r.
    Postów
    758

    Domyślnie

    Na FB takich 147 na cześci jest na pęczki, tam próbuj może ktoś ja przygarnie. Ale na duzo wiecej niż na zlomie nie licz.
    AR 146 1.4 BOXER, AR 147TI 1.6 TS, AR 166 3.0 V6

Podobne wątki

  1. [159] Przegląd
    Utworzone przez Cubus00 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 18-01-2019, 04:36
  2. [155] 155-do uratowania
    Utworzone przez Supermario w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 04-06-2018, 22:49
  3. Przegląd auta niezbyt sprawnego + Darmowy przegląd w Łodzi!!!
    Utworzone przez Tomakt w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 30-08-2012, 00:58
  4. Alfa 33 do uratowania (cena złomowa)
    Utworzone przez krawat w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 156
    Ostatni post / autor: 17-12-2011, 13:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory