Strona 6 z 9 PierwszyPierwszy 123456789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 86

Temat: termostat

  1. #51
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Amen. Dodam, że u mnie wskazówka stoi na 90 stopni. Mniam lpg. Nic się wskazówka nie waha.

  2. #52
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,814

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nusiu321 Zobacz post
    Słuchajcie od tygodnia mam Giuliette 1.4TB odkąd ją kupiłem gdy jadę spokojnie temperatura zawsze jest niższa niż 90 stopni na oko to jakieś 80-85 stopni.Chyba że pojadę troszkę mocniej lub postoje w korku wtedy mam 90stopni i po chwili jazdy znowu mniej. Myslalem ze winny może być termostat ale jak w katalogu szukałem nowego zauważyłem że otwiera się on od 80 stopni. Moje pytanie brzmi czy ten silnik tak ma mieć przy aktualnych temperaturach zewnętrznych czy jednak faktycznie uwalony termostat ?
    zbędne zakłądanie kolejnego zdublowanego tematu , wszystko jest opisane w wątku o termostatcie, wystarczy tylko chcieć znaleźć ....

  3. #53
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar tomkoziolek
    Dołączył
    02 2019
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta QV 1,4 MA 170 kM
    Postów
    603

    Domyślnie

    I zamykamy temat

  4. #54
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar DmX
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    Mito QV
    Postów
    626

    Domyślnie

    Dla potomności ,sprawny układ chłodzący silnika trzyma stałą temperaturę ,nie ma możliwości w nowoczesnych samochodach aby wskazówka w czasie jazdy opadała czy podnosiła się ,to nie jest wskaźnik analogowy ,który reaguje w czasie rzeczywistym na niewielkie wahania temperatury.

    A jeżeli doszło do tego że jednak widzimy jak się porusza w trakcie jazdy ,to znak że coś jest nie do końca sprawne.

    Pomijam warunki rzędu -50 bo to inna para kaloszy.
    Ostatnio edytowane przez DmX ; 24-01-2020 o 10:48

  5. #55
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Leżajsk<>Rzeszów<>Warszawa
    Auto
    jest Giulietta 1.4TB była AR 156 1.8TS 99'
    Postów
    121

    Domyślnie

    Też tak miałem. Termostat do wymiany. Tak jak przedmowca napisal temp wskazowka na 90 ma niedrgnac.

  6. #56
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2017
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Giulietta 1.4 TB (+LPG) '12, Lancer 1.8LPG 143KM, '10, BMW 528i '16
    Postów
    304

    Domyślnie

    Cytat Napisał DmX Zobacz post
    Dla potomności ,sprawny układ chłodzący silnika trzyma stałą temperaturę ,nie ma możliwości w nowoczesnych samochodach aby wskazówka w czasie jazdy opadała ...
    ...
    Pomijam warunki rzędu -50 bo to inna para kaloszy.
    A jazda z bardzo niskimi obrotami w zimne poranki (np. -5 stopni Celsjusza)?
    U mnie w obu samochodach wskazówka potrafi opaść raz w trakcie jazdy (z powiedzmy 90 stopni o jedno oczko/kreskę/podziałkę), a w BMW w 13-14km nawet nie dogrzeję oleju do optymalnej temp. (napiszę z głowy - powiedzmy 100 stopni Celsjusza).
    W każdym samochodzie termostat do sprawdzenia??

  7. #57
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar DmX
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    Mito QV
    Postów
    626

    Domyślnie

    Chryste ,ale pamiętasz że mamy mały i duży obieg. ?

    Jeżeli termostat otwiera się płynnie (czyli jest sprawny i nowy) to przejście pomiędzy małym a dużym obiegiem jest prawie niezauważalne ,oczywiście im niższa temperatura tym efekt może być większy.

    Jeżeli termostat ma już troszkę nalatane to może się otworzyć ciut później i szybciej co w warunkach nnnnnnnniskiej temperatury będzie dość zauważalne i tak jak piszesz może nawet opaść z ok 80 paru do nawet poniżej 70.

    ps. Ralf ile Ty masz lat z moto do czynienia toż to podstawa jak 2+2.

  8. #58
    Użytkownik Świeżak Avatar Czaro
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Trójmiasto
    Auto
    Giulietta 1.4 MultiAir 170KM
    Postów
    181

    Domyślnie

    Kto ma jaką temp. w 1.4MA odczytaną z czujnika? W obecnych warunkach pogodowych (+5°C) u mnie w czasie spokojnej jezdy po aglomeracji (2-2.5tyś obr) trzyma temperaturę 79-81°C, jazda w korku, t. urośnie do 90-95, jazda autostradowa (3,5-4tyś obr) t. 85-88°C

    Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

  9. #59
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar karolkrns
    Dołączył
    10 2020
    Mieszka w
    Rybnik
    Auto
    Giulietta Veloce 1.4TB 120km
    Postów
    19

    Domyślnie

    Sporo się naczytałem o termostacie w Giuliettcie, ale nadal nie jestem pewien czy zachowanie w moim aucie jest normalne.

    Przy minusowych temperaturach auto potrzebuje jakieś 7km normalnej spokojnej jazdy żeby temperatura na zegarach dobiła to docelowej wartości,
    przy czym nawet gdy do niej dobije, starczy jakiś zjazd, lub po prostu dojazd do świateł i temperatura na wskaźniku delikatnie spada.
    Dzieje się tak tylko przy pierwszych 15-20km, w dłuższych trasach trzyma już to wskaźnikowe 90stopni.

    Ogólnie odnoszę wrażenie, że długo trzeba czekać żeby auto zaczęło grzać w środku, ale być może za dużo wymagam(?)

    Poza tym klimatyzacja przy ustawieniu na auto uruchamia nawiewy dopiero w momencie jak wskazówka temperatury drgnie, często muszę wymusić nawiew na szybę bo przykładowo przez pierwsze 500m jazdy w ogóle się nie uruchamia.

    Jak jest u Was w mroźne dni?
    Bo nie chciałbym wymieniać sprawnego termostatu na bardziej sprawny

  10. #60
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Przasnysz
    Auto
    Giulietta 1.4 TB 120 Distinctive 2015 Fiat Punto Evo 1.4 77 2010
    Postów
    576

    Domyślnie

    U mnie jak się już silnik rozgrzeje i wskazówka zatrzyma się na 90 stopniach to już spada. Ale do tego momentu to ja nawet nie włączam przycisku auto, tylko ustawiam ręcznie małą siłę nadmuchu. Chcę dać silnikowi najpierw złapać temperaturę roboczą. jeśli jest potrzeba grzania na przednią szybę, to też na początku daję ustawienia ręczne, na małej sile nadmuchu. Wiele osób myśli że duża siła nadmuchu na szybę, gdy temperatura płynu jest niska pozwoli szybko rozpuścić szron na szybie. No nie, tak to nie działa. Musi być odpowiednia temperatura nadmuchu. Ogólnie ogrzewanie u mnie dość wolno się rozpędza, ale jak już przejadę powiedzmy te 10 km, zaczyna grzać dość dobrze i później też cały czas, nawet w duży mróz. Ostatnio w Punto miałem takie coś, że przy - 5 stopniach, gdy jechałem na niskich obrotach silnika, gdy włączyłem nadmuch na większą siłę, temperatura zaczęła spadać na wskaźniku. Pomyślałem że pewnie termostat. Sprawdziłem zaraz ręką chłodnicę, była lekko ciepła. Podjechałem do mechanika, wymienił termostat, problem ustąpił. Stary rzeczywiście był otwarty.

Podobne wątki

  1. termostat 1.6 ts
    Utworzone przez daniel1986 w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 01-05-2014, 11:50
  2. Termostat
    Utworzone przez czanket w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-11-2012, 10:57
  3. [156] Termostat
    Utworzone przez mar_1981 w dziale 156
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 02-03-2011, 18:42
  4. Termostat EPC
    Utworzone przez cysio w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 10-11-2009, 08:55

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory