Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 30

Temat: Gulietta - jaki silnik wybrać

  1. #11
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    Cytat Napisał szybka Zobacz post
    Jeżdziłem Julką benzyną 170km i najmocniejszą 235km.Bierz tą drugą.Przepaść w zadowoleniu z jazdy.Inna bajka.Poniżej 170km, w ogóle bym nie brał pod uwagę.Alfa to Alfa,musi śmigać.
    A jakbyś jeździł czymś jeszcze mocniejszym to jeszcze byłaby większa frajda. Ty nie jeździsz jednak 156 z V6, a czemu?. Mój kumpel akurat taką ma, jeździłem nią nie raz, przecież jest świetna, i ten mruk V6 + wchodzenie na 7tys obrotów. I co z tego że jest frajda? Jakąś dziwną tendencję do tego typu dobrych rad na forum zauważyłem, niedawno pytała kobieta jaką wybrać Giuliettę na pierwszy samochód i od razu zaczęło się, minimum 170KM itp. Najlepiej niech sobie sam pojeździ każdą i sam oceni co mu pasuje, jednemu wystarczy 105KM, innemu mało będzie 235.

  2. #12
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    czarna AR 156 1,8T.S. S.W.
    Postów
    172

    Domyślnie

    Fakt,jeżdżę czym jeżdżę.Ale to z faktu,że cały czas szukam coś mocniejszego i tu dylemat.156 V6 czy coś nowszego z 200-235km motorkiem.Wiosną się okaże.Z moich doświadczeń z autami,a było ich sporo,wynika że zawsze czym mocniejszy motor to i dużo łatwiejsza i przyjemniejsza jazda.Po paru miesiącach człowiek dochodzi do wniosku,mogłem kupić jednak mocniejsza wersję. Auto jednak to nie para klapek i co roku,nie każdego stać na wymianę i stratę iles tys.zł.

  3. #13
    Użytkownik Rowerzysta Avatar b0rn20wn
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa 156 2.5 V6 2001
    Postów
    295

    Domyślnie

    Cytat Napisał szybka Zobacz post
    Fakt,jeżdżę czym jeżdżę.Ale to z faktu,że cały czas szukam coś mocniejszego i tu dylemat.156 V6 czy coś nowszego z 200-235km motorkiem.Wiosną się okaże.Z moich doświadczeń z autami,a było ich sporo,wynika że zawsze czym mocniejszy motor to i dużo łatwiejsza i przyjemniejsza jazda.Po paru miesiącach człowiek dochodzi do wniosku,mogłem kupić jednak mocniejsza wersję. Auto jednak to nie para klapek i co roku,nie każdego stać na wymianę i stratę iles tys.zł.
    100% się podpisuję pod tym A jeśli przymierzasz się do Busso to się nie zastanawiaj. Może GTA ?

  4. #14
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    Cytat Napisał szybka Zobacz post
    Fakt,jeżdżę czym jeżdżę.Ale to z faktu,że cały czas szukam coś mocniejszego i tu dylemat.156 V6 czy coś nowszego z 200-235km motorkiem.Wiosną się okaże.Z moich doświadczeń z autami,a było ich sporo,wynika że zawsze czym mocniejszy motor to i dużo łatwiejsza i przyjemniejsza jazda.Po paru miesiącach człowiek dochodzi do wniosku,mogłem kupić jednak mocniejsza wersję. Auto jednak to nie para klapek i co roku,nie każdego stać na wymianę i stratę iles tys.zł.
    Może moja ostatnia wypowiedź tego nie sugeruje, ale ja akurat też jestem fanem tego aby mieć coś pod butem, obecnie 190KM i 380Nm nie robi na mnie wrażenia, po prostu auto jeździ OK. Bardziej żałuję że kupiłem diesla, choć w 159 i tak diesel zachowuje się znacznie kulturalniej niż w kompaktach. Chciałem powiedzieć coś innego, nie każdy tak ma że czuje niedosyt po jakimś czasie że nie wziął mocniejszego auta, właściwie myślę większość na to nie zwraca uwagi. tylko typowi petrol-heads, ale takich jest raczej mniejszość. Dla kogoś robią przecież wersję 105KM i są zadowoleni, z drugiej strony są i tacy którym 235KM to za mało (np. wątki o podnoszeniu mocy dla QV). Kolega jeździł skodą, pewnie nie VRS, potrzebuje auta na miasto, a Giulietta to tylko kompakcik i ze 170KM na pewno da dużo przyjemności na mieście. Pokusił bym się nawet że 120KM mogłaby być OK, ale trzeba spróbować. Powtórzę się 120KM Giuletta dawała mi więcej radochy z jazdy niż 165KM Mazda 3, głównie pewnie turbinka robiła różnicę (jeśli piszemy o silniku, bo jest jeszcze wiele innych rzeczy na plus Giulietty). Myślę że warto spróbować 120KM, zawsze też można z czasem zrobić chipa na 140KM albo i przełożyć turbinkę od Mito QV i polecieć jeszcze wyżej. Wybór QV jest mizerny, z drugiej ręki coś jeszcze niezakatowanego znaleźć może być problem. Kolega pisał o ograniczonych funduszach, a używki wcale nie są dużo tańsze od nówek z wyprzedaży rocznika (i po negocjacjach), szczególnie że na rynku (salony AR) jest dostępnych dobrze ponad 100 Giuliet w benzynce, nówek z dużymi rabatami lub demówek, większość 120KM, ale może to wystarczy? Nówka to jednak nówka. Jak pisałem, przejechać się różnymi wersjami silnika i kupować to co pasuje.

  5. #15
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,799

    Domyślnie

    Giulietta jest dynamiczna z każdym silnikiem benzynowym, także tym 120 KM, także przy wyborze używanego egzemplarza proponował bym się skupić na stanie wozu bardziej niż na silniku w jaki będzie wyposażony. Oczywiście mocniejsze jednostki dadzą więcej frajdy ale 120KM jest silnikiem najbardziej sprawdzonym, dobrze nadaję się do zagazowania i jest bezawaryjny.

  6. #16
    Użytkownik Rowerzysta Avatar b0rn20wn
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa 156 2.5 V6 2001
    Postów
    295

    Domyślnie

    Niby każde auto jest inne, i 120 KM to tak naprawdę nie jest mało i nie jest tak, że auto nie jedzie. Ale ja jestem za tym żeby z każdym kolejnym autem przesiadać się na wyższą moc (a w sumie stosunek mocy do masy). Człowiek się po prostu przyzwyczaja Oczywiście wszystko w granicach rozsądku, bo w pewnym momencie zostaną tylko stuningowane egzotyki

  7. #17
    Użytkownik Romeo Avatar euroscan
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Katy Wroclawskie/ Wrocław/ Legnica
    Auto
    147 TS 1.6, bez wariatora
    Postów
    685

    Domyślnie

    no i osobiście radzę dobrze spawdzać przebieg w G tych sprzedawanych..... byłem z kolegą który chce kupić G na giełdzie samochodowej w mieście X... ładna, biała G MA, ponad trzy lata, przebieg trochę za mały jak na wiek sprzedającego..... podłączyliśmy komputer, na liczniku, w logach wszystko gra..... teraz logi z MES-a, parametr "czas działąnia eepromu", dzielimy przez 60 , mamy godziny jazdy , mnożymy przez średnią 40km/h a tam przebieg prawie dwa razy większy.....ot chytrusy.... sprzedający czerwony ale dalej trzyma się swojej teorii o jeżdzeniu po 6 Kkm na rok..... kolega w drodze powrotnej cały czas mi tłumaczył że to za dużo przyjąłem tę średnią predkośc 40 km/h.... chyba do tej pory żałuje że mnie wziął, ja zaś nie żałuję..... a jak ten parametr czasu działania eepromu do przebiegu jest w waszych autach?

  8. #18
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    Srednia 40 jak ktos buja po miescie glownie wg mnie nierealna
    Dojezdzam do pracy trasa 80% reszta miasto . Czyli trasa ok 100-120. Miasto to wiadomo, swiatelka , postoj a czas jazdy leci i srednia spada
    Po miesiacu dojazdow do roboty i jakichs tam dodatkow krotkich typu sklepy itp o ile pamietam to w okolicy 40-50 km/h mi pokazuje








  9. #19
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar jarecki_68
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    Mazda 6 2.5 SkyPassion ... była Giulietta 170 MA
    Postów
    148

    Domyślnie

    Dokładnie jak piszesz. Ja jeżdżę głównie po mieście i średnią mam od 27-30 km/h. Więcej się nie da. Przynajmniej u mnie w mieście.

  10. #20
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Dla mnie diesel w Giulietcie jest nie do przyjęcia. W czasie jazdy jest w miarę OK, ale wibracje i dźwięk silnika na jałowym zabijają przyjemność z jeżdżenia tym samochodem. Teraz chyba brałbym 235KM, ale 170KM też się fajnie odpycha.
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

Podobne wątki

  1. [159] Jaki silnik wybrać ?
    Utworzone przez kasiabzz w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 06-01-2016, 17:26
  2. [159] Chcę kupić 159-tkę jaki silnik wybrać??
    Utworzone przez drogba159 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 27-08-2012, 15:08
  3. Jaki silnik wybrać 1.9 JTD czy 2.0 JTS ?? :-)
    Utworzone przez bodziak_spiz w dziale GT
    Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 08-06-2012, 14:01
  4. Jaki silnik 156 wybrać??
    Utworzone przez rebel w dziale 156
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 19-05-2012, 15:51

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory