Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 30

Temat: Gulietta - jaki silnik wybrać

  1. #1
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    11 2013
    Auto
    Jak na razie skoda, ale ma być gulietta
    Postów
    4

    Domyślnie Gulietta - jaki silnik wybrać

    Witam,
    Przymierzam się do zakupy Gulietty. Mam pytanie jaki silnik wybrać, najbardziej podobają mi się benzyna 1.4 170 KM i 2.0 diesel.
    Niestety nie stać mnie na nowy, chcę więc kupić używany.
    Który silnik polecacie, na co zwracać uwagę. Jak z trwałością.
    Może warto jednak kupić samochód z innym.
    Bardzo proszę o poradę.
    pozdrawiam,
    Tomek

  2. #2
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar jarecki_68
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    Mazda 6 2.5 SkyPassion ... była Giulietta 170 MA
    Postów
    148

    Domyślnie

    Odwieczny problem, diesel czy benzyna. A tak na serio, to według mnie przede wszyskim szukaj samochodu dobrze wyposażonego. Jak dla mnie najmniej wersja Distinctive + pakiety. Z drugiej strony nie wiadomo, z tego co piszesz, jak będzie samochód ekspolatowany. Jeżeli głównie w mieście to raczej benzyna niż diesel z filtrem cząstek stałych.

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar rybakmj
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Grajewo,podlasie
    Auto
    Kia Sportage 1.6 PB 177km
    Postów
    1,706

    Domyślnie

    JAki przebieg roczny? Ze swojej strony proponuję diesla.Jest mocny,w budzie giulietty będzie naprawdę ciekawą propozycją.Program i masz ponad 200km przy masie około 1450kg,czyli całkiem nieźle odpychające się auto i w miarę oszczędne ( przy kołach 16" powinien ci spalić do 6l na trasie i do 8l w mieście).Przyznam ,że z 1.4 miałem do czynienia tylko w lancii delcie (150km).Nie powalił mnie ten silnik,być może 170 ma lepszą charakterystykę.Ogólnie co lubisz to wybierz.Najpierw przejedź sie tym i tym.

    Taka rada: szukaj egzemplarzy z pierwszych rąk salonowych,polskich.
    Ostatnio edytowane przez rybakmj ; 22-11-2013 o 10:32

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    Cytat Napisał rybakmj Zobacz post
    JAki przebieg roczny? Ze swojej strony proponuję diesla.Jest mocny,w budzie giulietty będzie naprawdę ciekawą propozycją.Program i masz ponad 200km przy masie około 1450kg,czyli całkiem nieźle odpychające się auto i w miarę oszczędne ( przy kołach 16" powinien ci spalić do 6l na trasie i do 8l w mieście).Przyznam ,że z 1.4 miałem do czynienia tylko w lancii delcie (150km).Nie powalił mnie ten silnik,być może 170 ma lepszą charakterystykę.Ogólnie co lubisz to wybierz.Najpierw przejedź sie tym i tym.

    Taka rada: szukaj egzemplarzy z pierwszych rąk salonowych,polskich.
    Właśnie, jaki przebieg roczny, i gdzie głównie kolega jeździ. Ja akurat fanem diesli nie jestem, dałem się namówić 4 lata temu przy zakupie 159, ale mimo chipa (190KM/380Nm) i tak wolałbym benzynkę (pewnie 2.2 albo 1.75). Na mieście diesel jest przyciężkawy, na trasie fajnie. Ja robię 15tys rocznie, więcej po mieście, więc jest to jeszcze przebieg przy jakim zarówno benzyna jak i diesel są porównywalnie kosztowne (diesel droższy przy zakupie i serwisie, ale potem taniej na paliwie, średnio wychodzi podobnie w perspektywie kilku lat). Teraz kupuję Giuliette, ale to dla żonki, będzie benzynka 1.4 120KM. Diesla w kompakcie to już w ogóle bym nie zniósł - przejechałem się niedawno demówką Bravo z 1.6MJet i była to porażka tak telepało. Ciekaw jestem jaki masz budżet, ja też najpierw myślałem o używce, ale niewiele drożej można znaleźć auto z wyprzedaży rocznika, i na takie rozwiązanie ja akurat się zdecydowałem.

  5. #5
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar milleniusz
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    387

    Domyślnie

    Dokładnie. Diesel trzęsie i diesla słychać. To jest jednak dość małe auto i nie da się zbyt dobrze tego wygłuszyć. Nie jest tak źle jak Fabia w "tedeiku", ale jednak ten dźwięk męczy. Przynajmniej mnie. Co do benzynowych to 120 konny pewnie będzie bardziej niezawodny, jak wszystko co prostsze. W 170 konnych słychać o sporadycznych awariach układu sterowania zaworami MultiAir, co kosztuje kilka tysięcy, tyle, że FAP dopłaca do napraw. W dieslu, to wiadomo co będzie padać - DPF, turbo, dwumasa, ale jeszcze nie teraz, pewnie po jakiś 200 tysiącach, ewentualnie wcześniej jak auto jeżdżone głównie w mieście. Póki co na forach chyba nie było przypadku jakiejś większej katastrofy.

    Jak robisz mniej niż 20 tys. rocznie to nie brałbym diesla.
    ___

  6. #6
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    11 2013
    Auto
    Jak na razie skoda, ale ma być gulietta
    Postów
    4

    Domyślnie

    Z tego co widzę to jednak pewnie benzyna będzie lepsza.
    Przebieg będzie nie duży, w granicach 10 tys lub nawet mniej rocznie i głównie w mieście.

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar rybakmj
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Grajewo,podlasie
    Auto
    Kia Sportage 1.6 PB 177km
    Postów
    1,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał milleniusz Zobacz post
    pewnie po jakiś 200
    Umówmy się,że w momencie ,gdy kupujemy pewne auto z przebiegiem w granicach 50-70 tys ( tyle zakładam na auto 3 letnie eksploatowane przez statystycznego Kowalskiego),to spokojnie można pojeździć jeszcze ponad 100 tys i więcej bez większych i mniejszych awarii.

    10 tys rocznie to przebieg znikomy.Proponuję benzynę,i chyba jednak mniej wysiloną.Najlepszą opcją był by silnik bez turbo,ale takiego w ofercie nie ma.No chyba ,że jest dostęp do tanszego ON.

  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    Cytat Napisał rybakmj Zobacz post
    Umówmy się,że w momencie ,gdy kupujemy pewne auto z przebiegiem w granicach 50-70 tys ( tyle zakładam na auto 3 letnie eksploatowane przez statystycznego Kowalskiego),to spokojnie można pojeździć jeszcze ponad 100 tys i więcej bez większych i mniejszych awarii.

    10 tys rocznie to przebieg znikomy.Proponuję benzynę,i chyba jednak mniej wysiloną.Najlepszą opcją był by silnik bez turbo,ale takiego w ofercie nie ma.No chyba ,że jest dostęp do tanszego ON.
    I bardzo dobrze, tym bardziej że na krótkich odcinkach diesel się nie zagrzeje, więc i w kabinie niekomfortowo (no chyba że ktoś dokłada dogrzewanie albo webasto). poza tym DPFu też trzebaby się pozbyć bo po miesiącu - dwóch masz zapchany.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał rybakmj Zobacz post
    Proponuję benzynę,i chyba jednak mniej wysiloną.Najlepszą opcją był by silnik bez turbo,ale takiego w ofercie nie ma.No chyba ,że jest dostęp do tanszego ON.
    Ostatnio miałem okazję pojeździć paroma demówkami. Jeździłem choćby nową Mazdą 3 z benzynką 2.0 165KM i nie było rewelki, a w Giulietcie 1.4 120KM dzięki turbince było całkiem fajnie.

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta Avatar TILT
    Dołączył
    09 2008
    Auto
    Giulia Sprint MY21
    Postów
    428

    Domyślnie

    Też jeździłem Mazdą 3 2.0 165km i też byłem rozczarowany. Na papierze osiągi są ok ale w odniesieniu do osiągów mojej Alfy dynamika w odczuciu kierowcy wypada blado. Wnętrze słabe, czarno - czarne, typowo japońskie a brak możliwości konfiguracji samochodu to skandal. Można wybrać wersję, ewentualnie skórę i nawigację. I to wszystko żadnych możliwości zmiany koloru tapicerki, wzoru felg, czy jakiś innych opcji personalizujących auto. Za to wygląd z zewnatrz piękny i systemy elektroniczne na maxa.
    Ostatnio edytowane przez TILT ; 22-11-2013 o 21:31

  10. #10
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    czarna AR 156 1,8T.S. S.W.
    Postów
    172

    Domyślnie

    Jeżdziłem Julką benzyną 170km i najmocniejszą 235km.Bierz tą drugą.Przepaść w zadowoleniu z jazdy.Inna bajka.Poniżej 170km, w ogóle bym nie brał pod uwagę.Alfa to Alfa,musi śmigać.

Podobne wątki

  1. [159] Jaki silnik wybrać ?
    Utworzone przez kasiabzz w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 06-01-2016, 17:26
  2. [159] Chcę kupić 159-tkę jaki silnik wybrać??
    Utworzone przez drogba159 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 27-08-2012, 15:08
  3. Jaki silnik wybrać 1.9 JTD czy 2.0 JTS ?? :-)
    Utworzone przez bodziak_spiz w dziale GT
    Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 08-06-2012, 14:01
  4. Jaki silnik 156 wybrać??
    Utworzone przez rebel w dziale 156
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 19-05-2012, 15:51

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory