Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24

Temat: Tempomat do mito - instrukcja montażu

  1. #1
    Użytkownik Embrion Avatar LEONE
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    MITO 1.4 TB 120KM DESTINTIVE
    Postów
    6

    Domyślnie Tempomat do mito - instrukcja montażu

    Po dłuższych przygotowaniach i przeglądaniu włoskiego forum udało mi się zainstalować i uruchomić tempomat w mojej Mito. Działa wspaniale- rewelacja. Podaję garść informacji potrzebnych do samodzielnego montażu.
    1. kupić na Allegro lub innym portalu przełączniki pod kierownicę z tempomatem koszt ok.150 zł.
    2. Kupić w serwisie Alfy zaślepkę z dwoma otworami do obudowy kolumny kierownicy koszt ok. 40zł.
    To całe koszta
    Montaż:
    1. Odpinamy klemę akumulatora by nam poduszka nie odpaliła.
    1 Zdejmujemy poduszkę Airbag z kierownicy-tu niespodzianka aby to zrobić trzeba przebić gumową obudowę kierownicy w dwóch miejscach poniżej koła w miejscach oznaczonych przez producenta. ( Jest to fabryczna procedura więc bez obaw) Płaski śrubokręt wcisnąć w oznaczone miejsce przebijając gumę (KIERUNEK UŁOŻENIA ŚRUBOKRĘTA TAK JAK NA MARKERACH). Po włożeniu go na głębokość 6-7cm należy go obrócić o ok.90 stopni i poducha odskoczy.Miejsca przebicia przez śrubokręt oprócz markerów na gumie można wyczuć palcami. Bez obaw po wyjęciu śrubokręta nie będzie śladu.
    2. Po odsunięciu poduchy odpinamy białą wtyczkę od klaksonu oraz dwie wtyczki z poduszki.
    3. Rozpinamy wtyczkę czarno-czerwoną od sterowania przycisków w kierownicy,
    jeżeli występują.
    4. Zdejmujemy gumowy kapturek ze śruby mocującej kierownicę i kluczem 24 odkręcamy kierownicę,
    5. Zdejmujemy kierownicę przeciągając delikatnie wszystkie przewody od taśmy,
    6. Odkręcamy małym imbusem 7 wkrętów mocujących dolną obudowę kolumny kierownicy--jest ich 7 jak o jakimś zapomnisz to ciągnąc dolną obudowę na stówę ją połamiesz. Zdejmujemy dolną obudowę delikatnie wyhaczając ją z zatrzasków.
    7.Odkręcamy małym imbusem dwa wkręty mocujące górną obudowę którą zdejmujemy wyhaczając ją pod zagarem z dwóch zatrzasków trzymających tę ochydną podróbkę skóry,
    8. Odkręcamy trzy wkręty mocujące taśmę i wypinamy ją z gniazda w dolnej części kolumny. Trzeba pilnować by nie obrócić obudową taśmy gdyż można ją łatwo zerwać.
    9. Na górze zespołu przełączników wypinamy czarną wtyczkę. TUTAJ INFORMACJA. Od tej wtyczki zależy czy montaż będzie prosty czy się trochę skomplikuje. Na wypiętej wtyczce są małe cyferki pokazujące jak są liczone piny. Na górnym rzędzie jest 1-6 na dolnym 7-12. Należy sprawdzić czy piny 6 i 10 są pełne. Jeżeli są, to sprawa jest prosta ale jeżeli są puste trzeba pociągnąć dwa kabelki do body komputera. Większość instalacji ma pełne piny.
    10. Rozpinamy dwie obejmy wiązek wokół przełącznika o po odkręceniu imbusowej śruby ściskającej obejmę przełącznika i lekkim podważeniu przełącznika na godzinie 12, od strony metalowej obejmy, zsuwamy przełącznik.
    11. Następnie mocujemy wszystko w odwrotnej kolejności wykorzystując nowy przełącznik i kupioną zaślepkę.
    12. Po zmontowaniu wszystkiego do kupy tempomat nie działa.
    13. Wpinamy się do wtyczki diagnostycznej i programem multiecucsan w wersji 1,7 wchodzimy w menu i znajdujemy dwie opcje 1.włączenie lampki cruiser 2. uruchomienie przełącznika cruiser.
    14. Po włączeniu tych opcji robimy osiowanie PROXY.
    15. Cieszymy się działającym tempomatem.
    Ostatnio edytowane przez LEONE ; 26-11-2013 o 00:06

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar bogas
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    MiTo 1,4MATB 135KM
    Postów
    385

    Domyślnie

    Po pierwsze - gratuluję, po drugie dzięki za pierwszy polską instrukcję montażu.
    A to ciekawostka, że MES go włącza. Próbowałeś włączać i osiować bez wpiętego tempomatu?
    Jaki masz numer body i którą wersję (numer katalogowy) tempomatu zainstalowałeś?
    Masz automat do wycieraczek i świateł?

  3. #3
    Użytkownik Embrion Avatar LEONE
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    MITO 1.4 TB 120KM DESTINTIVE
    Postów
    6

    Domyślnie

    Przełączniki kupiłem w wersji z automatem chociaż moja wersja nie posiada czujników. Wersja czujników nie ma znaczenia. Numer body mogę sprawdzić ale najważniejsze jest by wtyczka do przełącznika miała pełne piny 6 i 10. Nie próbowałem M ES bez podłączenia tempomatu. MES wyosiował RadioNav i nawigacja działa bez problemu z B&M.
    Ostatnio edytowane przez LEONE ; 25-11-2013 o 23:43

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar bogas
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    MiTo 1,4MATB 135KM
    Postów
    385

    Domyślnie

    Hej.
    Mam już przełącznik zespolony, ale próby zdjęcia poduszki spełzły na niczym.
    Możesz tę procedurę opisać jakoś dokładniej?

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar bogas
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    MiTo 1,4MATB 135KM
    Postów
    385

    Domyślnie

    Cytat Napisał bogas Zobacz post
    Hej.
    Mam już przełącznik zespolony, ale próby zdjęcia poduszki spełzły na niczym.
    Możesz tę procedurę opisać jakoś dokładniej?
    OK, odpowiem sam:
    Odnośnie przebicia kierownicy - śrubokręt ma być pionowo względem ziemii, a nie prostopadle do osi kierownicy.
    Grzebiąc prawie uszkodziłem jedną z dwóch wtyczek od airbaga.
    W końcu - udało się, tempomat działa.

  6. #6
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Wow, czy ta operacja jest możliwa do wykonania w Julce? Akurat brak tempomatu mnie najbardziej w tym samochodzie drażni...
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar lechtak
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Mito TCT 135 KM / Giulia Veloce Pakiet Q
    Postów
    1,143

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    Wow, czy ta operacja jest możliwa do wykonania w Julce? Akurat brak tempomatu mnie najbardziej w tym samochodzie drażni...
    Jest możliwe, tu masz mój opis http://www.forum.alfaholicy.org/mito...#ixzz33f9mP15b

  8. #8
    Użytkownik Embrion Avatar adriano211
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Łańcut
    Auto
    Mito 1,3jdtm
    Postów
    10

    Domyślnie

    Szacun za umiejętności i podejmowane próby/modyfikacje. Mi osobiście też ten tempomacik by się przydał (przyzwyczajenie z poprzedniej beli). Czy opisany tutek powyżej odnosi się każdego modelu mito czy wybranych? osobiście mam 1.3 diesla 70kw komputer w aucie MagnetiMarelli.
    Kupując przełącznik do tempomatu na coś konkretnego muszę zwrócić uwage?
    Dzięki wielkie z góry za pomoc

    Dodano po 11 minutes:

    Szacun za umiejętności i podejmowane próby/modyfikacje. Mi osobiście też ten tempomacik by się przydał (przyzwyczajenie z poprzedniej beli). Czy opisany tutek powyżej odnosi się każdego modelu mito czy wybranych? osobiście mam 1.3 diesla 70kw komputer w aucie MagnetiMarelli.
    Kupując przełącznik do tempomatu na coś konkretnego muszę zwrócić uwage?
    Dzięki wielkie z góry za pomoc
    Czy mogą koledzy wrzucić zdjęcie jak wygląda efekt pracy?
    Ostatnio edytowane przez adriano211 ; 08-08-2014 o 08:38 Powód: Dodano

  9. #9
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    zDolny Śląsk
    Auto
    Mito 135 MA TCT było, Giulietta 170 MA TCT_była, Stelvio 200KM, Ducato 3,0 160 AT był, Corsa 130
    Postów
    221

    Domyślnie

    Zrobiłem to samo w MITO. Założyłem przełącznik zespolony z dźwignią tempomatu. Mam Multiecuscan 2,6 wersja pełna z interfejsem ELM 327. Punkt 13. Wpinamy się do wtyczki diagnostycznej i programem multiecucsan w wersji 1,7 wchodzimy w menu i znajdujemy dwie opcje 1.włączenie lampki cruiser 2. uruchomienie przełącznika cruiser ; to nie działa - nie ma opcji nigdzie w ECU uruchomienie przełącznika tempomatu - tempomat jest ale tylko testy i stany - z poziomu programu. Jak ktoś wie jak to rozwiązać - ścieżka postępowania. ( piny w 6 i 10 są pełne)

    Read more: http://www.forum.alfaholicy.org/mito...#ixzz3jvHwaKqL

    EDIT: Znalazłem scieżke dostępu. Tempomat działa.

    EDIT: To straszne, ale zanim sam sie zabrałem do dłubania w komputerze, skorzystałem na wszelki wypadek ( aby nie namieszać w body) z pomocy serwisu z oryginalnym komputerem fabrycznym. Nie zdołali nic zrobić.
    Wniosek - warto zainwestować we własny interfejs i nauczyć sie podstaw diagnostyki jeśli się ma minimum pojęcia o komputerach i samochodach - to sie szybko zwróci.
    Ostatnio edytowane przez ignacy ; 26-08-2015 o 22:35

  10. #10
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał ignacy Zobacz post
    EDIT: To straszne, ale zanim sam sie zabrałem do dłubania w komputerze, skorzystałem na wszelki wypadek ( aby nie namieszać w body) z pomocy serwisu z oryginalnym komputerem fabrycznym. Nie zdołali nic zrobić.
    Wniosek - warto zainwestować we własny interfejs i nauczyć sie podstaw diagnostyki jeśli się ma minimum pojęcia o komputerach i samochodach - to sie szybko zwróci.
    Nic nowego kolego, przecież w wątkach o dokładaniu tempomatu było pisane że ASO nie jest w stanie go dołożyć swoim Examinerem (czy jak go tam zwą). Podobnie z dokładaniem innych akcesoriów, z MESa idzie zrobić, a ASO powie że się nie da, producent nie umożliwił późniejszych upgradów sprzętowych.

Podobne wątki

  1. [MiTo] Instrukcja Blue & me do mito PL
    Utworzone przez mick87mce w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-11-2015, 12:47
  2. [166] co dalej po montażu dsp?
    Utworzone przez starykot w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 12-02-2015, 09:15
  3. [Mito] AR Mito 1.6 JTDm-2 120KM 2008 rok 110kkm małopolskie Siepraw
    Utworzone przez mca w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18-11-2014, 12:46
  4. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-07-2012, 15:08

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory