Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 65

Temat: ASR unavailable, VDC unavailable, Hill Hollder unavailable, check engine

  1. #21
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    12 2013
    Auto
    Alfa Romeo Mito 135 KM 1,4 2010
    Postów
    60

    Domyślnie

    Kwestia akumulatora została już wyjaśniona, jest może nie nówka ale sprawny. Zobaczymy co dalej.

  2. #22
    Użytkownik Rowerzysta Avatar maxit1
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    rawa mazowiecka
    Auto
    giulietta 2,0 jtdm 170 km+ audi a4 2,0tdicr
    Postów
    323

    Domyślnie

    czekamy

  3. #23
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar odrobina156
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Ropczyce
    Auto
    Stelvio Sprint MY 2020 Blue Misano Lancia Ypsilon Platinum 1.3 mje
    Postów
    822

    Domyślnie

    Cytat Napisał clucha Zobacz post
    Kwestia akumulatora została już wyjaśniona, jest może nie nówka ale sprawny. Zobaczymy co dalej.
    Jeśli chcesz mam dobrego mechanika w Dębicy mogę podać Ci namiary na PW. Sam Alfą jeździ, moją też zawsze on naprawiał. Mechanik dobry i przede wszystkim z zamiłowania więc może cos poradzi

  4. #24
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    MiTo 1.4T/ Panda
    Postów
    133

    Domyślnie

    Cytat Napisał clucha Zobacz post
    Kwestia akumulatora została już wyjaśniona, jest może nie nówka ale sprawny. Zobaczymy co dalej.
    zakręcił raz i zdechł.... no faktycznie jest ok, pośmiga jeszcze dwa lata....
    w kółko na tym forum się to powtarza, że akumulator musi być BARDZO SPRAWNY ,a nie sprawny, bo inaczej samochód wariuje - wymiana aku uratowała już wiele silników przed remontem
    aku przecież zawsze można od kogoś pożyczyć na chwilę...

  5. #25
    Użytkownik Rowerzysta Avatar maxit1
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    rawa mazowiecka
    Auto
    giulietta 2,0 jtdm 170 km+ audi a4 2,0tdicr
    Postów
    323

    Domyślnie

    a po co wydać 300 zł .. lepiej wydać 3000 zł i być szczęśliwym.. na obecnym etapie elektroniki w autkach każdej marki aku to podstawa ...

  6. #26
    Użytkownik Rowerzysta Avatar marekm
    Dołączył
    07 2006
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    służy do jazdy, a nie do oglądania
    Postów
    443

    Domyślnie

    powtórzę to co koledzy wcześniej - błędy które wymieniłaś są związane ze zużytym akumulatorem.
    Dziwne zachowanie auta (dźwięki, szarpanie kierownicą) jest z kolei związane z tym, że jak się nawet odpali samochód na tym słabym aku (z kabli z innego auta) to prądu jest za mało, żeby "ruszyć" wspomaganie, które jest przecież elektryczne.
    U mnie fabryczne aku padło po 4 latach (bez SS).

  7. #27
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    12 2013
    Auto
    Alfa Romeo Mito 135 KM 1,4 2010
    Postów
    60

    Domyślnie

    Ok dzięki za info, przekaże dalej, auto jeszcze nieruszone, bo musi odstać swoje w kolejce, ale u mnie, oprócz vdc, asr pali się kontrolka check engine. Poza tym jak zaczęłam czytać na tym forum, to też mam te stuki z przodu więc muszę to zgłosić, poza tym piszczące uszczelki w bocznych szybach w lecie doprowadzają mnie do szłau, w zimie tego nie ma, więc pewnie chodzi o temperaturę. Już wszystko było sprawdzane, łącznie z jakimś smarowaniem, po którym miałam całą szybę tłustą. Panowie w serwisie, że wszystie uszczelki do wymiany. Samochód skarbonka.

  8. #28
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał clucha Zobacz post
    Samochód skarbonka.
    A ile wydałaś na naprawy? Bo z pierwszej wypowiedzi w temacie wynika, że na razie nic... Eksploatacja Alfy kosztuje, to nie jest Astra z lat 90-tych...
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  9. #29
    Użytkownik Rowerzysta Avatar maxit1
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    rawa mazowiecka
    Auto
    giulietta 2,0 jtdm 170 km+ audi a4 2,0tdicr
    Postów
    323

    Domyślnie

    to ze zawias pada to czyja wina autka???, twoja??? , czy naszych dróg!!!!! czek wywaliło bo system w autku zwariował jeśli masz normalnego mechanika da rade bez jakiś dziwnych kosztów najpierw aku i tyle ..... później diagnostyka i tyle wstępnie ....dawaj jak i co poszło

  10. #30
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    12 2013
    Auto
    Alfa Romeo Mito 135 KM 1,4 2010
    Postów
    60

    Domyślnie

    Dobra tylko, że to jest samochód z 2010 więc powinnam wydawać tylko tyle co na przeglądy i ewentualnie zużywające się elementy a nie cały czas coś, jednen problem z głowy to przychodzi następny. W szczególności, że ma mały przebieg, nie robię tych km w tysiącach. Niby się trochę polepszyło po tym smarowaniu, ale później od nowa, więc na przyszły roku, o ile nie sprzedam i nie kupie czegoś nowego, to trzeba będzie to zrobić bo uwieżcie, że pisk niemiłosierny. Jakby kota zarzynano. I od strony pasażera robi się juz powoli to samo. Nie wiem, może to ja mam taki felerny egzemplarz. Nie załączają komunikat przy sprzedaży, że eksploatacja Alfy kosztuje. W tym roku na sam przegląd wydałam ponad 1 tys zł, bo do wymiany były klocki, które nie zuzyły się wcale, tylko przerdzewiały, przy demontażu rozpadły się poprostu. Chyba wiecie ile kosztują nowe, do wyższych klas aut są tańsze.

    - - - Updated - - -

    Będę dawać znać, mam nadzieję, żę mechanik to ogarnie, nawet nie wiecie jak chcę, żeby to był tylko akumulator. Musze jeszcze powiedzieć o tym łączniku stabilizatora? Dobrze to ja piszę? Bo wyczytałam, że jak są jakieś stuki z przodu to może być do wymiany. 170 zl?

Podobne wątki

  1. [159] Problemy z VDC, ABS, hill holder (VDC / hill holder unavailable)
    Utworzone przez predki666 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 235
    Ostatni post / autor: 27-09-2023, 13:26
  2. [159] VDC / Hill Holder Unavailable. Consult Handbook
    Utworzone przez berez w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 11-07-2019, 12:08
  3. [159] hill holder unavailable
    Utworzone przez teologik w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 06-03-2019, 18:08
  4. [159] VDC / Hill Holder Unavailable - czyżby problem rozwiązany ???
    Utworzone przez carramba w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 21-01-2019, 19:09
  5. [159] [159] Problemy z VDC, ABS, hill holder (VDC / hill holder unavailable) nie odpala
    Utworzone przez arci22 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 02-10-2014, 21:50

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory