Strona 1 z 7 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 65

Temat: ASR unavailable, VDC unavailable, Hill Hollder unavailable, check engine

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    12 2013
    Auto
    Alfa Romeo Mito 135 KM 1,4 2010
    Postów
    60

    Domyślnie ASR unavailable, VDC unavailable, Hill Hollder unavailable, check engine

    Na wstępie zaznacze, że jestem kobietą i nie do końca będzie to techniczna wypowiedź, bo za bardzo nie znam się na samochodach. Posiadam Alfę Mito z 2010 z silnikiem MultiAir 1.4 135 KM, przebieg niecałe 50 tys. Nie katuje auta, żeby była jasność. Co roku jest serwisowane, wymieniany olej, filtry, w tym roku wymieniłam także klocki hamulcowe i nie nawet nie chcę pamiętać wydatku w postaci 500 zl. Auto sprawowało się ok, do czasu. W czwartek w tamtym tygodniu nie odpaliło. Pojawiły się komunikaty jak w temacie. Myślałam, że to akumulator, ale został naładowany i dalej bez zmian. Przyjechała laweta i zabrano samochód do serwisu. Panowie powiedzieli, że dotychczas mieli tylko jeden taki przypadek, kiedy właściciel auta nie zmieniał oleju przez 3 lata i cytuje: "wszystko miał zasyfione, ale wyczyściliśmy i chodził". Po podpięciu do komputera wyskoczyła masa błędów głównie związanych z pompą hydrauliczną, zaoliwione świece itp. Dzwonili do centrali Alfy i powiedzieli, że to rzadki przypadek. To już myślę, dlaczego mnie to musi spotkać. Tłumaczą tak, że możliwe, że trzeba przeczyścić wszystko związane z tą pompą, bo nie ma kompresji na zaworach (cokolwiek to znaczy). A jeśeli to nie pomoże trzeba będzie wymienić pompę (koszt 2.100 netto - ponoć zamienników nie ma), a i może jakaś głowica poszła, rozrząd i koszt naprawy może wzrosnąć nawet do 5 tys. I teraz moje pytanie: Co to za 3 letnie auto które z tak małym przebiegiem, tak sie sra za przeproszeniem i teraz muszę władować tyle kasy, że aż się za głowę złapałam. Za samą diagnozę chcą 900 zl, czyli rozbiorą silnik, ale może się okazać, że to wcale nie to. Czy ktoś miał podobny przypadek? Ja nawet tyle w swoją poprzednią 16 letnią Astre tyle nie włożyłam. Żałuję, że nie posłuchałam znajomych i nie kupiłam jakiegoś japońca, ale teraz już trudno i muszę znależć jakieś rozwiązanie dlatego zwracam się do was, czy może słyszeliści o podobnym przypadku.

  2. #2
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    06 2012
    Auto
    Giulietta 1.4 MA TCT
    Postów
    176

    Domyślnie

    Nie panikuj. Miałem taką sytuacje na trasie tylko, że w julce. Było to w czasie gdy koleżanka zapytała czy auto się psuje, bo alfy to awaryjne itd. W tym momencie chwytałem za kluczyk i chciałem uruchomić silnik. Niestety nie udało się ;-). U mnie pomogło zdjęcie klemy z akumulatora odczekanie chwili i ponowne podłączenie. Początkowy efekt był taki sam jak u ciebie, nie chciało uruchomić się sypało błędami ASR VDC HH ... Jakiś wybryk kompa? Mi w serwisie powiedziano, że "wie pan komputery...", na diagnostyce czysto było. Kiedyś w focusie miałem podobną sytuacje, ale w drugą stronę tj. auto chciało się samo włączyć bez kluczyka. Dobrze, że było nie na biegu itd. ale chodziło w nim wszystko: wycieraczki, pozycyjne, kierunkowskazy, itp. Przyczyna? zalałem pianką od czyszczenia klimatyzacji centralkę.. dobrze, że na strzeżonym auto stało bo stróż od razu do mnie zadzwonił Nie doszukuje się analogii, no ale komputery lubią fiksować czasem.

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    12 2013
    Auto
    Alfa Romeo Mito 135 KM 1,4 2010
    Postów
    60

    Domyślnie

    No to niestety nie będzie ten sam przypadek, ponieważ jak juz wspomniałam akumulator był całkowicie wyciągniety, naładowany, a w serwisie blędy wyskoczyły. Coś mówili, że możliwe, że przy pierwszym większym przymrozku, olej mógł się zcisnąć i przy odpalaniu coś tam się stało, już nawet nie pamiętam co oni tam mówili, ale ja mam Castrol, niby najlepszy olej i wątpie, żeby to było przyczyną, a i jeszcze wspomnieli, że powinnam mieć Selenie, a nie Castrol.
    Dzisiaj jest wtorek i auto dalej nie odpala.

  4. #4
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    06 2012
    Auto
    Giulietta 1.4 MA TCT
    Postów
    176

    Domyślnie

    Cytat Napisał clucha Zobacz post
    No to niestety nie będzie ten sam przypadek, ponieważ jak juz wspomniałam akumulator był całkowicie wyciągniety, naładowany, a w serwisie blędy wyskoczyły. Coś mówili, że możliwe, że przy pierwszym większym przymrozku, olej mógł się zcisnąć i przy odpalaniu coś tam się stało, już nawet nie pamiętam co oni tam mówili, ale ja mam Castrol, niby najlepszy olej i wątpie, żeby to było przyczyną, a i jeszcze wspomnieli, że powinnam mieć Selenie, a nie Castrol.
    Dzisiaj jest wtorek i auto dalej nie odpala.
    O wyciąganiu nie pisałeś. Ja więcej pomysłów nie mam, choć teoria o ściśniętym oleju brzmi jak serwisowa bajka, ale nie znam się więcej lepiej nie będę pisał więcej. No nic, to powodzenia, może ktoś pomoże ci na forum.

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    12 2013
    Auto
    Alfa Romeo Mito 135 KM 1,4 2010
    Postów
    60

    Domyślnie

    No paździeż i tyle, będę miała na następny raz nauczkę, żeby nie napalać się na wygląd tylko funkcjonalność. Już mnie głowa boli od tego pierdzielenia, żę Alfa to samochód, który ma duszę. To fajnie, tylko, że auto jest od jeżdżenia a nie od zachwycania się nim, i akurat tutaj te dwie rzeczy najwidczniej nie idą w parze. Ech.. jak ktoś będzie coś wiedział jeszcze albo słyszał o czymś podobny to niech daje znać muszę to naprawić i pogonić komuś innemu bo nie mam zamiaru się użerać z tym autem skoro po 3 latach już remont silnika go czeka to co będzie za rok.

  6. #6
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,464

    Domyślnie

    Przeprzenie co ma olej do elektroniki.
    A gdzie Ci taką diagnozę postawili?
    A te dziwne teorie panów mechaników bardziej mi podjeżdzaja pod naciąganie klienta na kasę.
    Przyczyna może być bardzo banalna np.spalony bezpiecznik.

    - - - Updated - - -

    Napisz skąd jesteś może w Twojej okolicy jest ktoś bardziej kumaty i przy okazji nie rozbierze Ci pół silnika

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał clucha Zobacz post
    Nie katuje auta, żeby była jasność.
    A szkoda
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    12 2013
    Auto
    Alfa Romeo Mito 135 KM 1,4 2010
    Postów
    60

    Domyślnie

    Tak powiedzieli Panowie z autoryzowanego serwisu oraz dealera Alfa Romeo w Rzeszowie, to nie jest moje miejsca zamieszkania, na autocasco przewiozłam tam auto, bo u mnie w mieście serwis to jeszcze większa porażka. Mam zaufanego mechanika, który także pracuje w serwisie innej marki, może dojdzie co się stało, bo obecnia auto przewiozła do niego, nie będę płacić 900 zl jak to dokładnie może byc jakiś czujnik za 100 zł. W centrali Afly powiedzieli tylko, że to rzadki przypadek ale się zdarza. Ja na prawdę jestem przerażona faktem, że po 3 latach takie coś. Auto po prostu unieruchomione, choinka na desce, wszystkie kontrolki świecą, porażka jednym słowem.

  8. #8
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar maxit1
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    rawa mazowiecka
    Auto
    giulietta 2,0 jtdm 170 km+ audi a4 2,0tdicr
    Postów
    321

    Domyślnie

    napisze ci tak jakby sie psuły tylko autka z duszą to mechanicy by z głodu pozdychali ...zobaczyli kobitkę w popsutym autku to trafiła sie okazja ....... statystyki napraw musza sie zgadzać ......... po drugie serwisowałaś autko w aso od nowości ??????????

  9. #9
    Użytkownik Romeo Avatar euroscan
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Katy Wroclawskie/ Wrocław/ Legnica
    Auto
    147 TS 1.6, bez wariatora
    Postów
    685

    Domyślnie

    trzeba zrobić poprawną diagnostykę, takie komunikaty mogą być jak się posypie Proxy Alignment lub CSK w ECU..... w tym samochodzie w instrukcji jest napisane stosujemy olej Selenia Sport.....

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    12 2013
    Auto
    Alfa Romeo Mito 135 KM 1,4 2010
    Postów
    60

    Domyślnie

    Ok nie wiem o co chodzi ale przekaże jakby się już pomysły kończyły, na razie jest jeszcze nieruszone. Szkoda, że nie mam ze sobą wykazu tych błędów to może coś bliżej bym wam podała. Wiem, że Selenia, ale w tym roku zmieniłam na Castrol, bo niby lepszy i to było w czerwcu i nic się z autem nie działo więc wątpię, że to wina oleju.

Podobne wątki

  1. [159] Problemy z VDC, ABS, hill holder (VDC / hill holder unavailable)
    Utworzone przez predki666 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 235
    Ostatni post / autor: 27-09-2023, 13:26
  2. [159] VDC / Hill Holder Unavailable. Consult Handbook
    Utworzone przez berez w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 11-07-2019, 12:08
  3. [159] hill holder unavailable
    Utworzone przez teologik w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 06-03-2019, 18:08
  4. [159] VDC / Hill Holder Unavailable - czyżby problem rozwiązany ???
    Utworzone przez carramba w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 21-01-2019, 19:09
  5. [159] [159] Problemy z VDC, ABS, hill holder (VDC / hill holder unavailable) nie odpala
    Utworzone przez arci22 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 02-10-2014, 21:50

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory