Strona 101 z 165 PierwszyPierwszy ... 51919293949596979899100101102103104105106107108109110111151 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,001 do 1,010 z 1650

Temat: Giulietta - Jaki olej?

  1. #1001
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Jeśli silnik bierze olej to wina zaniedbań pierwszego użytkownika lub jego stylu jazdy, szczególnie w pierwszym okresie użytkowania. Twój styl jazdy teraz nie ma już nic do rzeczy i nie wpływa na zużycie. Musisz się pogodzić z dolewkami lub pozbyć się wozu. Być może na innym oleju będzie mniej brał ale i tak rewelacji nie będzie.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Ewentualnie naprawić silnik i cieszyć się dalej
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  2. #1002
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2017
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 170KM (2013)
    Postów
    18

    Domyślnie

    Dzięki za info, co dokładnie należałoby sprawdzić? Z drugiej strony jeżeli jedyną wadą tego auta ma być to, że bierze 3 l oleju rocznie to ingerowanie w silnik jest dla mnie zbyt ryzykowne i kosztowne (bo mało kto będzie w stanie określić co na 100% odpowiada) i w tym przypadku niech i nawet bierze 10l, ale niech moduł MA i TCT się nie psują . Nie zrozumcie mnie źle, ale naprawianie czegoś co zgodnie z instrukcją działa dobrze jest conajmniej zbędne z mojego punktu widzenia, chyba, że w niedalekiej przyszłości branie oleju doprowadzi do jakiś większych znaczących awarii. Być może faktycznie pierwsza kierowca, nie poradził sobie z poprawnym użytkowaniem auta na początku, ale jest ono w bardzo dobrym stanie na tyle, że samo ASO dawało więcej niż ja, ale gość zdecydował się na inną markę nie poszło w rozliczenie.

  3. #1003
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,799

    Domyślnie

    Nie ma czego naprawiać bo silnik masz sprawny, tylko w większym stopniu zużycia niż wskazuje na to licznik. Jeśli nie przeszkadza Ci sprawdzanie oleju niczym w VW z TSI - to nie ma problemu. Jak zacznie Ci brać drugie tyle to zaczniesz się martwić, teraz nie ma czym


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  4. #1004
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2017
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Giulietta 1.4 TB (+LPG) '12, Lancer 1.8LPG 143KM, '10, BMW 528i '16
    Postów
    304

    Domyślnie

    Cytat Napisał KamilARG Zobacz post
    Dzięki za info, co dokładnie należałoby sprawdzić? Z drugiej strony jeżeli jedyną wadą tego auta ma być to, że bierze 3 l oleju rocznie to ingerowanie w silnik jest dla mnie zbyt ryzykowne i kosztowne (bo mało kto będzie w stanie określić co na 100% odpowiada) i w tym przypadku niech i nawet bierze 10l, ale niech moduł MA i TCT się nie psują . Nie zrozumcie mnie źle, ale naprawianie czegoś co zgodnie z instrukcją działa dobrze jest conajmniej zbędne z mojego punktu widzenia, chyba, że w niedalekiej przyszłości branie oleju doprowadzi do jakiś większych znaczących awarii. Być może faktycznie pierwsza kierowca, nie poradził sobie z poprawnym użytkowaniem auta na początku, ale jest ono w bardzo dobrym stanie na tyle, że samo ASO dawało więcej niż ja, ale gość zdecydował się na inną markę nie poszło w rozliczenie.
    W pełni popieram - nie jest to małe zużycie, ale zgodne z instrukcją.
    Czy oglądałeś dokładnie płytę pod silnikiem, czy nie masz gdzieś wycieku - może uszczelka w filtrze?? Może uszczelka pod głowicą delikatnie przepuszcza olej.
    Zacząłbym od najprostszych spraw, a później przechodził do jakiś większych robót ( a jak masz odrobinę chęci i smykałki, to wiele problemów sam zdiagnozujesz).

    - - - Updated - - -

    I druga sprawa sporo ludzi na różnych forach pisze o "zużyciu silnika". Jak pomierzyć to zużycie silnika? Czy niedobrze dokręcony korek spustowy (z powodu nie wymienionej podkładki) jest już zużyciem silnika..? Czy zużycie silnika, to mikropęknięcia w bloku? Jak pomierzyć te mikropęknięcia? Jak określa się zużycie silnika? Czy pierwszym wykładnikiem, nie jest przypadkiem ciśnienie w każdym cylindrze? Może jest ktoś na Forum, kto się zajmuje tą tematyką i może się wypowiedzieć rzeczowo?

  5. #1005
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2017
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 170KM (2013)
    Postów
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał RalfPi Zobacz post
    W pełni popieram - nie jest to małe zużycie, ale zgodne z instrukcją.
    Czy oglądałeś dokładnie płytę pod silnikiem, czy nie masz gdzieś wycieku - może uszczelka w filtrze?? Może uszczelka pod głowicą delikatnie przepuszcza olej.
    Zacząłbym od najprostszych spraw, a później przechodził do jakiś większych robót ( a jak masz odrobinę chęci i smykałki, to wiele problemów sam zdiagnozujesz)
    Tak, raz miałem problem zaraz po zakupie, wiedziałem o nim bo ASO w Poznaniu mnie poinformowało przy sprawdzaniu auto, stwierdzili jednak, że to nic wielkiego i zdarza się w tym miejscu była to jakaś uszczelka i łączny koszt z robota to max 300 zł. Zdecydowałem się to naprawić ale juz po zakupie w Szczecinie - ale tutejsze ASO poczuło krew i upierali się przy wymianie całej części za 1800 + robota. Po zrobieniu afery i powołaniu się na Poznań zrobili to za 280 zł (uszczelkę) i od tego momentu nie ma ani śladu na ziemi, ani na płycie. Sprawdzam co jakiś czas bo jestem uczulony na to.

    Na własną rękę nie sprawdzam i nie grzebie. Faktycznie jak mi przy tych samych parametrach jazdy będzie zużywał więcej to wtedy zacznę szukać. Średnio rocznie robie 10 tys km, więc sprawdzenie raz na miesiąc/dwa i dolanie tych 200-300 ml oleju nie boli, gdybym robił 100k rocznie to bym mnie trafiło trzymanie beczki oleju w bagażniku.

    Temat w sumie poszedł w ten wątek, a za bardzo dalej nie wiem co zrobić przy najbliższym przeglądzie i wymianie oleju czy dalej używać selenum pure energy star 5w40 czy iść digiteka 0w30 czy ten motul? Jeżeli faktycznie i tak 3l dolewam rocznie to i może jazda na selenium nie jest taka zła, bo jak ktoś pisał ciągle na świeżym oleju

  6. #1006
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    Digitek 0W30 jest dobrym olejem, ale ogólnie Selenia to olej za który się przepłaca (szczególnie Star PE 5W40 która akurat jest kiepskim olejem a kosztuje praktycznie tyle co dobry Digitek), więc jak masz dolewać to może lepiej inny olej kupić, podobnej klasy ale tańszy?
    Na forum też czytałem że też u niektórych 0W30 potrafił trochę zjadać oleju, podczas gdy na 5W40 nie.

    Może na wszelki wypadek sprawdź sobie kompresję (świeżo naładowany aku) i ponownie sprawdź po wlaniu odrobiny oleju do cylindra (nigdy tego nie robiłem, ale na forum ktoś opisywał o co chodzi), tak żeby sprawdzić przynajmniej czy pierścienie w cylindrach są szczelne. Nie jestem ekspertem, więc więcej nie doradzę, może ktoś inny tu na forum podpowie co jeszcze sprawdzać.

  7. #1007
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    warszawa
    Auto
    była Julka 2012 sport&premium1 1,4TB 120 km + TomTom2+czerwone brembo +oryginalne chlapacze :)
    Postów
    1,748

    Domyślnie

    Cytat Napisał KamilARG Zobacz post
    Tak, raz miałem problem zaraz po zakupie, wiedziałem o nim bo ASO w Poznaniu mnie poinformowało przy sprawdzaniu auto, stwierdzili jednak, że to nic wielkiego i zdarza się w tym miejscu była to jakaś uszczelka i łączny koszt z robota to max 300 zł. Zdecydowałem się to naprawić ale juz po zakupie w Szczecinie - ale tutejsze ASO poczuło krew i upierali się przy wymianie całej części za 1800 + robota. Po zrobieniu afery i powołaniu się na Poznań zrobili to za 280 zł (uszczelkę) i od tego momentu nie ma ani śladu na ziemi, ani na płycie. Sprawdzam co jakiś czas bo jestem uczulony na to.

    Na własną rękę nie sprawdzam i nie grzebie. Faktycznie jak mi przy tych samych parametrach jazdy będzie zużywał więcej to wtedy zacznę szukać. Średnio rocznie robie 10 tys km, więc sprawdzenie raz na miesiąc/dwa i dolanie tych 200-300 ml oleju nie boli, gdybym robił 100k rocznie to bym mnie trafiło trzymanie beczki oleju w bagażniku.

    Temat w sumie poszedł w ten wątek, a za bardzo dalej nie wiem co zrobić przy najbliższym przeglądzie i wymianie oleju czy dalej używać selenum pure energy star 5w40 czy iść digiteka 0w30 czy ten motul? Jeżeli faktycznie i tak 3l dolewam rocznie to i może jazda na selenium nie jest taka zła, bo jak ktoś pisał ciągle na świeżym oleju
    Hmm,
    Dawno mnie nie było bo nie mam czasu na forum, ale wątki olejowe to esencja każdego forum, więc nie mogłem się powstrzymać. Jak masz ochotę na eksperymenty to może motul 5w40 c3 ? https://www.petrostar.pl/oleje/oleje...6l,p1443317308

    Tutaj masz 6 litrów w cenie 3 w ASO. Na pewno wystarczy na dolewki Ja bym jeszcze zalał archoil 2300 do płukania i poszedł w pełni syntetycznego Amsoila, ale ogólnie mam skrzywienie syntetyczne więc nie jestem reprezentatywny dla ogółu

  8. #1008
    Bartek39
    Gość

    Domyślnie

    Selenia Sport Power 5W40 taki mi zalali przy 11.045 km przebiegu.

  9. #1009
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    drogi przecietniak ale to olej oficjalny do tbi od ok 2013r

  10. #1010
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Belgia
    Auto
    AR Giulia
    Postów
    111

    Domyślnie

    Olej total quartz ineo mc3 5w30 zalali mi w aso do Giulietty 1,4 tb z 2014 z przebiegiem 20tys,czy taki olej jedt w ogole przewidziany do Alfy

Podobne wątki

  1. [164] jaki olej do 3.0 v6 12v ?
    Utworzone przez marcin88 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 04-11-2019, 20:26
  2. Jaki olej do 2.0 TS?
    Utworzone przez kandy w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-03-2013, 07:14
  3. 156 1.9 jtd 105 km jaki olej??
    Utworzone przez hubus20 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 14-09-2012, 18:20
  4. [164] Jaki olej do 3.0 V6
    Utworzone przez Spartan w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 25-08-2009, 00:49
  5. [33] Jaki olej?
    Utworzone przez adams w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 10-10-2007, 15:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory