Strona 165 z 165 PierwszyPierwszy ... 65115155156157158159160161162163164165
Pokaż wyniki od 1,641 do 1,650 z 1650

Temat: Giulietta - Jaki olej?

  1. #1641
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 2012 1.6 JTDm 105KM
    Postów
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Imć Zobacz post
    Na papiurze ten olej ma świetny skład. Nie lubię Ravenola bo to co ma na papierze a to co wychodzi w labie się czasem róźni, gdyby cena była inna, przymknąłbym oko. Ale jeżeli ten konkretny olej 'trzyma' parametry to to jest bardzo dobry olej.
    Czytałem jeden wątek odnośnie tego oleju na forum typowo o olejach. Na pierwszej stronie była analiza widma, która nie wyglądała zbyt ciekawie (dużo związków metalicznych) i po kilku stronach dyskusji okazało się, że laboratorium przesłało nie tę analizę co trzeba w dodatku zużytego oleju. Po przesłaniu prawidłowej analizy okazało się, że wszystko jest OK. Czy rzeczywiste parametry tego oleju często rozbiegają się z papierowymi?

    Cytat Napisał Imć Zobacz post
    To byłby mój wybór, bo jest na bazach gas-to-liquid (GTL) które Shell stosuje z sukcesem w dużej ilości produktów (i kosztuje ok 40pln za 1l u oficjalnego dystrybutora na allegro). W samochodzie żony Shell 5W30 oparty o bazy GTL dał sobie świetnie rade w jeździe typowo miejskiej z włączonym S&S na interwale prawie 13kkm zachowując parametry w normie i nie generując dużej ilości metali zużyciowych.
    Właśnie waham się między tymi dwoma. Na korzyść Shell zdecydowanie cena około 30% niższa niż Ravenol (210 vs 290 PLN/5L). Czy Ravenol wart jest tej dopłaty wg Ciebie?

  2. #1642
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Imć
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    WJ
    Auto
    Giulietta MA TCT, Giulia 2.0T Veloce, Spider 916 1.8 TS
    Postów
    520

    Domyślnie

    Cytat Napisał CrashNB Zobacz post
    Czy rzeczywiste parametry tego oleju często rozbiegają się z papierowymi?
    Był jeszcze wątek o Ravenolu który miał zapobiegać LSPI a po zmianie wywołał... LSPI. Skończyło się na badaniach, reklamacji i oczywiście zmianie oleju na bardziej przyziemny. Nie przypomnę sobie teraz który to był wątek. To mega dziwne było, bo to stary olej ma mieć większe tendencje do LSPI.
    Edit: odnośnie Ravenola, na radzieckim oilclubie był kiedyś wątek o Ravenol ATF ZF6 Fluid gdzie Ravenol podawał temperaturę płynięcia -54, a im już przy -42 nie chciało płynąć


    Cytat Napisał CrashNB Zobacz post
    Czy Ravenol wart jest tej dopłaty wg Ciebie?
    To jest bardzo dobre pytanie. Nie bardzo wiem w jakiej sytuacji Ravenol bardziej dałby radę niż Shell (pamiętając, że mówimy o normalnej jeździe i ~12kkm interwału). Bazy GTL są dobre, a PAO to nie jest wyrocznia. Estry (są w Ravenolu, w MSDS Shella ich nie widać, co nie znaczy, że ich nie ma, ale znając inne produkty Shella, pewnie ich nie ma) mają pewne zalety, ale z drugiej strony przy 12kkm przebiegu i to w trasach...
    Nawet do upalania, ten Ravenol nie prezentuje niesamowitej lepkości przy 150' C:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Capture.JPG
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	83.4 KB
ID:	288080

    Shell to ECT C2/C3 0W30
    Motul to Eco Clean 5W30
    Total to Ineo First 0W30
    i Ravenol FES 0W30

    Choć pewnie mając dobre bazy dłużej by wytrzymał...

    PS: 290pln za Ravenola to dobra cena.
    Ostatnio edytowane przez Imć ; 26-09-2023 o 22:34

  3. #1643
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 2012 1.6 JTDm 105KM
    Postów
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Imć Zobacz post
    To jest bardzo dobre pytanie. Nie bardzo wiem w jakiej sytuacji Ravenol bardziej dałby radę niż Shell (pamiętając, że mówimy o normalnej jeździe i ~12kkm interwału). Bazy GTL są dobre, a PAO to nie jest wyrocznia. Estry (są w Ravenolu, w MSDS Shella ich nie widać, co nie znaczy, że ich nie ma, ale znając inne produkty Shella, pewnie ich nie ma) mają pewne zalety, ale z drugiej strony przy 12kkm przebiegu i to w trasach...
    Nawet do upalania, ten Ravenol nie prezentuje niesamowitej lepkości przy 150' C:

    PS: 290pln za Ravenola to dobra cena.
    Rozum podpowiada żeby wybrać Shell bo Ravenol poprawi mi chyba jedynie samopoczucie, chociaż ono też jest ważne
    Muszę się jeszcze z tym przespać
    Dziękuję za pomoc raz jeszcze.

  4. #1644
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Imć
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    WJ
    Auto
    Giulietta MA TCT, Giulia 2.0T Veloce, Spider 916 1.8 TS
    Postów
    520

    Domyślnie

    Cytat Napisał CrashNB Zobacz post
    Rozum podpowiada żeby wybrać Shell bo Ravenol poprawi mi chyba jedynie samopoczucie, chociaż ono też jest ważne
    Po to są fora motoryzacyjne. Jedne nakręcają, że tylko drogie oleje są najlepsze i człowiek rośnie w przekonaniu, że Motul/Ravenol/Penrite/Asmoil/Millers/Yacco to normalnie złoto, a potem czyta taki oilclub i co oni tam pier... gadają, Orlen nie gorszy? Lotos nie gorszy? Shell? Na Shellu to ja mogę zatankować A tak na serio, jeden interwał przejedź na Shellu, drugi na Ravenolu i jak zrobisz test to będziesz miał wszystko jasne, a jak nie to może organoleptycznie sam zdecydujesz czy warto dopłacać czy nie.

  5. #1645
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2023
    Auto
    Giulietta Sportiva Jtdm-2
    Postów
    4

    Domyślnie

    Jestem po niedawnej wymianie oleju, przesiadłem się z Millers Oils XF Premium 0w30 C2 SN na Motul 8100 Eco-Clean 0w-30 w swoim 2.0jtdm 140 2013 i dziś wolałbym wrócić do Millersa, gdzie silnik pracował w bardziej aksamitny jak na standardy jtd sposób

  6. #1646
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2023
    Auto
    Giulietta
    Postów
    1

    Domyślnie Problem z wymianą oleju 1,4 turbo 120 km

    Witam.

    Jestem tutaj nowy, Guliette posiadam od 2 lat, nalot 280000 i druga wymiana oleju. Zalewam 5w30 liqui moly. Po wykreceniu korka z miski i wyjeciu filtra oleju, olej zostaję w podstawie filtra przez parę minut po czym jest efekt jakby jakiś zawor go otwierał i schodzi do poziomu chlodnicy. Ma ktoś z kolegów wiedzę czy tak ma być czy trzeba podstawę filtra z chlodnica wymieniać czy jakiś inny pomysł. Bardzo proszę o pomoc w wyjaśnieniu, nigdy nie miałem podobnego przypadku. Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Komando ; 08-10-2023 o 16:40

  7. #1647
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2023
    Auto
    giulietta 1.4 170 TCT
    Postów
    4

    Domyślnie

    Giulietta 1.4 MA 170 KM automat 142 tyś przebiegu
    Czy olej Millers Oils XF Premium 5 l 0W-40
    Plus płukanka AR2820

    Jest dobrym pomysłem

    Wcześniej własciciel serwisował u Pablo i jest kartka PENRITE 0W40

  8. #1648
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Imć
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    WJ
    Auto
    Giulietta MA TCT, Giulia 2.0T Veloce, Spider 916 1.8 TS
    Postów
    520

    Domyślnie

    Cytat Napisał czersi Zobacz post
    Czy olej Millers Oils XF Premium 0W-40 (...) i jest kartka PENRITE 0W40
    Oba oleje w/g składu to dobre oleje. Wybierz to na co masz ochotę. Natomiast jak się sprawują w praktyce to jedynie test zużytego oleju Ci pokaże.

    Cytat Napisał czersi Zobacz post
    płukanka AR2820
    W/g uznania. Użyłbym jedynie gdybym odgruzowywał silnik. Do moich pojazdów płukanek nie stosuje, dodatków do olei też nie (wybieram dobre oleje), nie ważne czy Alfa czy nie Alfa.

  9. #1649
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2023
    Auto
    Giulietta 1.4 TB 170KM TCT
    Postów
    1

    Domyślnie

    Czy z multiair schodzi cały olej przy wymianie oleju? Pytanie się stąd wzięło gdyż zastanawiam się czy dolać płukankę przed wymianą. Gdzieś czytałem że dużo go zostaje w module multiair co raczej jest niedobre gdy zalejemy płukankę - zostanie w rozrzedzonym oleju w module multiair. Czy to prawd?

  10. #1650
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Taka moja oferta dla silników Giulietty, przetestowane wielokrotnie w boju:

    https://allegro.pl/uzytkownik/pablogarage?string=1.4
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

Podobne wątki

  1. [164] jaki olej do 3.0 v6 12v ?
    Utworzone przez marcin88 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 04-11-2019, 20:26
  2. Jaki olej do 2.0 TS?
    Utworzone przez kandy w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-03-2013, 07:14
  3. 156 1.9 jtd 105 km jaki olej??
    Utworzone przez hubus20 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 14-09-2012, 18:20
  4. [164] Jaki olej do 3.0 V6
    Utworzone przez Spartan w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 25-08-2009, 00:49
  5. [33] Jaki olej?
    Utworzone przez adams w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 10-10-2007, 15:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory