Strona 161 z 165 PierwszyPierwszy ... 61111151152153154155156157158159160161162163164165 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,601 do 1,610 z 1650

Temat: Giulietta - Jaki olej?

  1. #1601
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Cytat Napisał wilku34 Zobacz post
    Panowie jaki olej polecacie poprzedni wlasciciel zalał millersa 5w40 c3 auto to Giulietta QV 235KM 2013r. i zastosowałbym płukankę do starego oleju ARCHOIL AR2820 potem zaląał wlasciwym olejem jakim?? czy zostac przy millersie tylko ktory to c3 professional, trident, premium,XF, Longlife do nowego oleju doałbym AR9200 V2 LL oraz plukanke dystansową OILSYN ReleaseTech Power Cleaner. Doradzcie.
    W tych silnikach najlepiej spisuje się Millers Oils EE Performance 5w40 C3.
    Sprawdzone wielokrotnie na wielu takich silnikach.
    Dodam, iż zalewamy go również do silników 2.9 BiTurbo Giulia/Stelvio

    P.S. Aktualnie jestem w trakcie ustalania oferty promocyjnej na pakiety serwisowe dla AR
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  2. #1602
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2023
    Auto
    Giulietta
    Postów
    13

    Domyślnie

    Witam. Ostatnio kupiłem Julke 1.4MA 170km. 2010r..

    Zamierzam właśnie wymienić Olej i sprawdzałem w Książce Serwisowej .
    Był lany 5w40 i później 0w30 .

    I mi namieszało w głowie , to który teraz Olej wlać ?.
    Pomożecie?
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie WhatsApp 2023-02-19 o 14.03.06.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	77.3 KB
ID:	286211  

  3. #1603
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,814

    Domyślnie

    Cytat Napisał Damianusxx Zobacz post
    Witam. Ostatnio kupiłem Julke 1.4MA 170km. 2010r..

    Zamierzam właśnie wymienić Olej i sprawdzałem w Książce Serwisowej .
    Był lany 5w40 i później 0w30 .

    I mi namieszało w głowie , to który teraz Olej wlać ?.
    Pomożecie?
    Ponieważ od 12 lat jeżdzę takim autem ( w sensie rocznik/silnik) napiszę moje doświadczenia z wymianami oleju w MA. Od razu mówię że nikogo do niczego nie mam zamiaru przekonywać. Każdy niech leje co uważa za stosowne. Chyba większość osób z tego wątku to wyznawcy 0W. Już od samego początku wprowadzenia do Julki 0W (nie pamiętam dokładnie w którym to było roku - bodajże 2012-2013) FCA się motał co do jego stosowania jeśli chodzi o wcześniejsze roczniki. Jedne ASO zalecały 0W inne 5W. W praktyce FCA nie zajął jednoznacznego i defintywnego stanowiska w tej kwestii a ASO do aut na gwarancji lały to co w danym momencie mieli na stanie tzn to na czym więcej zarabiali lub czego chcieli się pozbyć ze stanu . Zapis w instrukcji dotyczący zastąpienia 5W przez 0W został wymuszony po pierwsze z powodu Euro 6 a po drugie z awarii MA dla których zresztą bardziej przyczyniał się sam interwał wymian.
    U mnie tzn w moim silniku się lepkość 0W się nie sprawdziła . W ciągu prawie 215kkm przebiegu podjąłem dwukrotne próby przejscia na 0W i za każdym razem wracałem do 5W, moj silnik sie z 0W zwyczajnie nie polubił. Przy stosowaniu dobrego oleju 5W40 C3 oraz markowych dodatków typu AR/Oilsync uzyskamy ochronę na poziomie 0W a często nawet lepszą. Nie popadam w skrajności czy paranoje jeśli chodzi o interwały- wymieniam olej co 10-15 kkm i przed każdą wymianą oczywiście płukanka. Mogę zatem powiedzieć że mój MA jakieś 95% przebiegu zrobił na oleju 5W40 , obecnie sam moduł MA zrobił do tej pory przebieg 185kkm i ma się dobrze-nie wykazuje żadnych problemów. Wnioski pozostawiam każdemu, i uważam ze nie ma jednej reguły-każdy silnik może być inny , wszystko zależy od historii, wcześniejszego traktowania, serwisowania itp itd. Co będzie dobre dla jednego nie koniecznie drugiemu (nawet takiemu samemu) będzie służyć. Najlepiej sprawdzić w praktyce (przetestowac różne) który olej się najlepiej sprawdza w konkretnym egzemplarzu i przy takim zostać

  4. #1604
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2020
    Auto
    AR 159 SW, Honda Prelude 4gen
    Postów
    319

    Domyślnie

    Cytat Napisał tx555 Zobacz post
    Ponieważ od 12 lat jeżdzę takim autem ( w sensie rocznik/silnik) napiszę moje doświadczenia z wymianami oleju w MA. Od razu mówię że nikogo do niczego nie mam zamiaru przekonywać. Każdy niech leje co uważa za stosowne. Chyba większość osób z tego wątku to wyznawcy 0W. Już od samego początku wprowadzenia do Julki 0W (nie pamiętam dokładnie w którym to było roku - bodajże 2012-2013) FCA się motał co do jego stosowania jeśli chodzi o wcześniejsze roczniki. Jedne ASO zalecały 0W inne 5W. W praktyce FCA nie zajął jednoznacznego i defintywnego stanowiska w tej kwestii a ASO do aut na gwarancji lały to co w danym momencie mieli na stanie tzn to na czym więcej zarabiali lub czego chcieli się pozbyć ze stanu . Zapis w instrukcji dotyczący zastąpienia 5W przez 0W został wymuszony po pierwsze z powodu Euro 6 a po drugie z awarii MA dla których zresztą bardziej przyczyniał się sam interwał wymian.
    U mnie tzn w moim silniku się lepkość 0W się nie sprawdziła . W ciągu prawie 215kkm przebiegu podjąłem dwukrotne próby przejscia na 0W i za każdym razem wracałem do 5W, moj silnik sie z 0W zwyczajnie nie polubił. Przy stosowaniu dobrego oleju 5W40 C3 oraz markowych dodatków typu AR/Oilsync uzyskamy ochronę na poziomie 0W a często nawet lepszą. Nie popadam w skrajności czy paranoje jeśli chodzi o interwały- wymieniam olej co 10-15 kkm i przed każdą wymianą oczywiście płukanka. Mogę zatem powiedzieć że mój MA jakieś 95% przebiegu zrobił na oleju 5W40 , obecnie sam moduł MA zrobił do tej pory przebieg 185kkm i ma się dobrze-nie wykazuje żadnych problemów. Wnioski pozostawiam każdemu, i uważam ze nie ma jednej reguły-każdy silnik może być inny , wszystko zależy od historii, wcześniejszego traktowania, serwisowania itp itd. Co będzie dobre dla jednego nie koniecznie drugiemu (nawet takiemu samemu) będzie służyć. Najlepiej sprawdzić w praktyce (przetestowac różne) który olej się najlepiej sprawdza w konkretnym egzemplarzu i przy takim zostać
    Z czystej ciekawości - co oznacza stwierdzenie, że silnik z 0W się nie polubił? Jakieś objawy dziwne czy co?

    "Ważniejsza od celu podróży jest radość z podróżowania" - Soichiro Honda

  5. #1605
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Cytat Napisał nervousman Zobacz post
    Z czystej ciekawości - co oznacza stwierdzenie, że silnik z 0W się nie polubił? Jakieś objawy dziwne czy co?
    Również jestem tego ciekaw.
    Z moich doświadczeń z tymi silnikami wynika, iż na olejach 0w40 sprawują się one najlepiej
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  6. #1606
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,814

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pablo. Zobacz post
    Również jestem tego ciekaw.
    Z moich doświadczeń z tymi silnikami wynika, iż na olejach 0w40 sprawują się one najlepiej
    Dla mnie w pracy silnika nie było żadnej różnicy między 0W i 5W, poza tym że 0W dużo szybciej znikał i konieczne były dolewki w przeciwieństwie do 5W którego wystarczało pomiędzy wymianami. Dlatego uznałem że lepiej zostać przy 5W40 bo taki zupełnie wystarcza do tego silnika (oczywiście dobry markowy - z daleka od selenii) szczególnie z jakimś dodatkiem

  7. #1607
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2023
    Auto
    Giulietta
    Postów
    13

    Domyślnie

    To co powiecie na Mobil 1™ ESP X3 0W-40 ?
    i jaka płukankę mam kupić?

  8. #1608
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2017
    Auto
    Julka TCT
    Postów
    139

    Domyślnie

    przeczytałem cały wątek i jestem głupszy niż na początku, więc może ktoś mi doradzi:
    - Giulietta 2011 MA 170PS (czyli Euro 5) + LPG V gen ciekły wtrysk
    - 155k przebiegu
    - aktualnie wymieniamy aktywator Multiair na nowy (padł fabryczny przy 155k) - pozmianowy, końcówka nru 822
    - wcześniej zawsze lana Selenia Star PE 5W40
    - po lekturze tego wątku zgłupiałem do reszty, zdecydowałem się na płukankę białą LiquiMoly + olej Millersa EE C3 5W40
    - olej wymieniać planuję co 10-12k i tak mniej więcej wymieniałem do tej pory, może pojedyncze razy do 15k dobijało
    - jazda głównie mieszana miasto+podmiejsko, krótkie trasy, bez wybitnego pałowania, ale czasem depnę
    - jeśli dobrze rozumiem 0W30 jest lepsze dla modułu, ale gorsze dla silnika, więc mój tok rozumowania: mam stary silnik i fabrycznie nowy moduł, nie planuję tym autem robić więcej niż kolejne 120-150k przebiegu, więc dobrej jakości 5W40 nie zabije mi modułu pozmianowego wcześniej niż za te 100k km, a jednocześnie będzie lepsze dla silnika, dobrze myślę?

    chciałbym podjąć decyzję co byłoby optymalnie zalewać na przyszłość. nie pytam o absolutnie najlepszy olej kosztujący 3x tyle co najtańszy nadający się, pytam o coś co sprawi, że do 250-300k przebiegu nie wysypie się motor ani ten nowy aktywator co go teraz wsadzamy

  9. #1609
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Cytat Napisał śnieżix Zobacz post
    przeczytałem cały wątek i jestem głupszy niż na początku, więc może ktoś mi doradzi:
    - Giulietta 2011 MA 170PS (czyli Euro 5) + LPG V gen ciekły wtrysk
    - 155k przebiegu
    - aktualnie wymieniamy aktywator Multiair na nowy (padł fabryczny przy 155k) - pozmianowy, końcówka nru 822
    - wcześniej zawsze lana Selenia Star PE 5W40
    - po lekturze tego wątku zgłupiałem do reszty, zdecydowałem się na płukankę białą LiquiMoly + olej Millersa EE C3 5W40
    - olej wymieniać planuję co 10-12k i tak mniej więcej wymieniałem do tej pory, może pojedyncze razy do 15k dobijało
    - jazda głównie mieszana miasto+podmiejsko, krótkie trasy, bez wybitnego pałowania, ale czasem depnę
    - jeśli dobrze rozumiem 0W30 jest lepsze dla modułu, ale gorsze dla silnika, więc mój tok rozumowania: mam stary silnik i fabrycznie nowy moduł, nie planuję tym autem robić więcej niż kolejne 120-150k przebiegu, więc dobrej jakości 5W40 nie zabije mi modułu pozmianowego wcześniej niż za te 100k km, a jednocześnie będzie lepsze dla silnika, dobrze myślę?

    chciałbym podjąć decyzję co byłoby optymalnie zalewać na przyszłość. nie pytam o absolutnie najlepszy olej kosztujący 3x tyle co najtańszy nadający się, pytam o coś co sprawi, że do 250-300k przebiegu nie wysypie się motor ani ten nowy aktywator co go teraz wsadzamy
    Ja zalał bym dobry 0w40, i wszystko będzie git.
    Wymiana oleju co 10 kkm, z płukaniem za każdym razem, robimy tak od lat, i naprawdę to dobra metoda.
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  10. #1610
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2017
    Auto
    Julka TCT
    Postów
    139

    Domyślnie

    możesz wymienić jakieś 2-3 przykłady co rozumiesz przez "dobry 0W40" do tego auta? bo nie ma chyba żadnego takiego który by spełniał ACEA C3

    i drugie pytanie: przy takiej konfiguracji (silnik 155k, nowy MA) lepiej będzie lać 0W30 czy 5W40 żeby zwiększyć szanse na bezproblemowe przejechanie kolejnych 100k km?

Podobne wątki

  1. [164] jaki olej do 3.0 v6 12v ?
    Utworzone przez marcin88 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 04-11-2019, 20:26
  2. Jaki olej do 2.0 TS?
    Utworzone przez kandy w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-03-2013, 07:14
  3. 156 1.9 jtd 105 km jaki olej??
    Utworzone przez hubus20 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 14-09-2012, 18:20
  4. [164] Jaki olej do 3.0 V6
    Utworzone przez Spartan w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 25-08-2009, 00:49
  5. [33] Jaki olej?
    Utworzone przez adams w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 10-10-2007, 15:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory