Strona 162 z 165 PierwszyPierwszy ... 62112152153154155156157158159160161162163164165 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,611 do 1,620 z 1650

Temat: Giulietta - Jaki olej?

  1. #1611
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Cytat Napisał śnieżix Zobacz post
    możesz wymienić jakieś 2-3 przykłady co rozumiesz przez "dobry 0W40" do tego auta? bo nie ma chyba żadnego takiego który by spełniał ACEA C3

    i drugie pytanie: przy takiej konfiguracji (silnik 155k, nowy MA) lepiej będzie lać 0W30 czy 5W40 żeby zwiększyć szanse na bezproblemowe przejechanie kolejnych 100k km?
    A po jaką cholerą chcesz C3 dla tego silnika ? Tylko nie pisz, że producent zaleca, bo producent zalecał również wymianę co 30 kkm .
    Zalej sobie Shella 0w40, Motula, lub Millersa, którego my zalewamy, a z tańszych PMO 0w40 bardzo dobrze się sprawdza.
    Norma C3 odpowiada za czystość spalin, i nie ma znaczącego wpływu na jakość ochrony silnika.
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  2. #1612
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2017
    Auto
    Julka TCT
    Postów
    139

    Domyślnie

    ok a mogę prosić konkretne linki do konkretnych 0w40, najlepiej w kolejności od najlepszego jakościowo Twoim zdaniem? przypomnę, że auto chodzi na LPG

  3. #1613
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Cytat Napisał śnieżix Zobacz post
    ok a mogę prosić konkretne linki do konkretnych 0w40, najlepiej w kolejności od najlepszego jakościowo Twoim zdaniem? przypomnę, że auto chodzi na LPG
    zapraszam na PW, coś wymyślimy ciewkawego
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  4. #1614
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2017
    Auto
    Julka TCT
    Postów
    139

    Domyślnie

    to poproszę o wiadomość na PW. aktualnie kupiłem tego Millersa, ale nie czuję żeby to był dobry olej docelowo, więc za te 10k czyli pewnie pół roku bym już chciał coś innego zalać

  5. #1615
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Cytat Napisał śnieżix Zobacz post
    to poproszę o wiadomość na PW. aktualnie kupiłem tego Millersa, ale nie czuję żeby to był dobry olej docelowo, więc za te 10k czyli pewnie pół roku bym już chciał coś innego zalać
    a co jest nie tak z Millersem ? co czujesz ???
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  6. #1616
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2023
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4t 120km
    Postów
    7

    Domyślnie

    Cześć,

    Stoję właśnie przed wyborem oleju do giulietta 1.4t 120km, rocznik 2011, 157 tys. przebiegu. Przeczytałem spora cześć wątku i teraz nie wiem sam jaki olej wybrać. Dotychczasowy użytkownik ostatnie 3 wymiany przeprowadzał na oleju 0w-40 (niestety nie znam dokładnej marki, ani modelu). Przeszukałem już trochę alledrogo i znalazłem jedynie mobile1 z odpowiednim zaleceniem producenta Fiat 9.55535-S2 (w innych jakie znalazłem niestety końcówka się różni zamiast s2 to np. M2) Co wy polecacie? Czy może być właśnie olej z inna końcówka rekomendacji?

    Dzięki z góry za odpowiedź

    PS. Oczywiście płukanka zostanie zaaplikowana przed wymiana.

  7. #1617
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Cytat Napisał kosa801 Zobacz post
    Cześć,

    Stoję właśnie przed wyborem oleju do giulietta 1.4t 120km, rocznik 2011, 157 tys. przebiegu. Przeczytałem spora cześć wątku i teraz nie wiem sam jaki olej wybrać. Dotychczasowy użytkownik ostatnie 3 wymiany przeprowadzał na oleju 0w-40 (niestety nie znam dokładnej marki, ani modelu). Przeszukałem już trochę alledrogo i znalazłem jedynie mobile1 z odpowiednim zaleceniem producenta Fiat 9.55535-S2 (w innych jakie znalazłem niestety końcówka się różni zamiast s2 to np. M2) Co wy polecacie? Czy może być właśnie olej z inna końcówka rekomendacji?

    Dzięki z góry za odpowiedź

    PS. Oczywiście płukanka zostanie zaaplikowana przed wymiana.
    Olej tą bezsensowną normę i zalej dobry 0w40.
    jeśli chcesz rozsądnie cenowo to może być ten - https://allegro.pl/oferta/pmo-profes...6-5-9654904044
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  8. #1618
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2023
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4t 120km
    Postów
    7

    Domyślnie

    Dzięki za merytoryczna odpowiedź!

  9. #1619
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Cytat Napisał kosa801 Zobacz post
    Dzięki za merytoryczna odpowiedź!
    Ja mówię zupełnie poważnie.
    Normy i zalecenia FIATa są tak bzdurne, że potrafili do silników z DPFem zalecać olej nienadający się do DPFa, ale za to spełniający normę producenta. Po czym w bliżej nieokreślonych okolicznościach zmienili zalecenia.
    Dla silników benzynowych natomiast zalecali oleje z normą C3, gdzie nijak się to miało do aktualnych potrzeb silnika.
    Pomijam aspekt interwałów, które w dłuższej perspektywie powodowały uszkodzenia silnika, ale co tam, skoro dzięki temu została spełniona NORMA homologacyjna dla auta, a że silnik po gwarancji mógł się rozlecieć, to już nie ich kłopot, tylko klienta. To tak w dużym uproszczeniu.
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  10. #1620
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2023
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4t 120km
    Postów
    7

    Lightbulb

    Cytat Napisał Pablo. Zobacz post
    Ja mówię zupełnie poważnie.
    Normy i zalecenia FIATa są tak bzdurne, że potrafili do silników z DPFem zalecać olej nienadający się do DPFa, ale za to spełniający normę producenta. Po czym w bliżej nieokreślonych okolicznościach zmienili zalecenia.
    Dla silników benzynowych natomiast zalecali oleje z normą C3, gdzie nijak się to miało do aktualnych potrzeb silnika.
    Pomijam aspekt interwałów, które w dłuższej perspektywie powodowały uszkodzenia silnika, ale co tam, skoro dzięki temu została spełniona NORMA homologacyjna dla auta, a że silnik po gwarancji mógł się rozlecieć, to już nie ich kłopot, tylko klienta. To tak w dużym uproszczeniu.
    Źle odebrałeś moją odpowiedź

    Większość nowszych odpowiedzi na temat oleju pokrywa się z Twoją. Brakowało mi tylko tej konkretnej informacji, żeby nie patrzeć na zalecenia, a skupić się na lepkości oraz dobrej jakości samego oleju.

    Miłego!
    Ostatnio edytowane przez kosa801 ; 13-03-2023 o 22:44

Podobne wątki

  1. [164] jaki olej do 3.0 v6 12v ?
    Utworzone przez marcin88 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 04-11-2019, 20:26
  2. Jaki olej do 2.0 TS?
    Utworzone przez kandy w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-03-2013, 07:14
  3. 156 1.9 jtd 105 km jaki olej??
    Utworzone przez hubus20 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 14-09-2012, 18:20
  4. [164] Jaki olej do 3.0 V6
    Utworzone przez Spartan w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 25-08-2009, 00:49
  5. [33] Jaki olej?
    Utworzone przez adams w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 10-10-2007, 15:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory