Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 56

Temat: Check Engine

  1. #11
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    12 2013
    Mieszka w
    Bussum / Netherland
    Auto
    giulietta 1.4TB distinctive
    Postów
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciek-156 Zobacz post
    Zdjęcie klemy na 45-60min to standardowa procedura kasowania błędów (stosują ją też w ASO) Żadne błędy nie powinny się pojawic - trzeba tylko kalibrować szyby i układ kierowniczy. Może robiłeś to na przekręconym w stacyjce kluczyku?
    Wymienialem siedzenia z poduszkami i kierownice, wiec poduszke tez musialem odlaczyc. Wszystko to trwalo prawie caly dzien i tyle tez czasu klema byla zdjeta. Kluczyk moze w tym czasie i byl w stacyjce, nie przywiazywalem do tego uwagi - ale na pewno nie byl przekrecony. Fakt faktem ze po podlaczeniu klemy musielismy kasowac kupe bledow z komputera.

  2. #12
    Użytkownik Rowerzysta Avatar maxit1
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    rawa mazowiecka
    Auto
    giulietta 2,0 jtdm 170 km+ audi a4 2,0tdicr
    Postów
    322

    Domyślnie

    za dużo tego by spamiętać w pakiecie z autkiem od razu powinien być interfejs

  3. #13
    Użytkownik Rowerzysta Avatar maxit1
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    rawa mazowiecka
    Auto
    giulietta 2,0 jtdm 170 km+ audi a4 2,0tdicr
    Postów
    322

    Domyślnie

    napisze tutaj by nie śmiecić dzisiaj rano otwieram julke a tu pisk spod maski ( żadnego zwierzaka tam nie było ) takie trzeszczenie dość głośne to było próba odpalenia zero problem ale ten odgłos mnie zirytował tak jakby wołanie o pomoc a było tylko - 13 spotkał się ktoś z czym takim

  4. #14
    Użytkownik Embrion Avatar arragor
    Dołączył
    02 2012
    Auto
    Julietta, 1.4 170KM
    Postów
    2

    Domyślnie

    [Giulietta 1.4 MA 170KM 2011r 21tys km]
    Witajcie,
    Wczoraj wracając z pracy, dojeżdżając spokojnie do świateł (po 5 km spokojnej jazdy) Julka zaczęła się dławić, wszystkie systemy się wyłączyły, pojawiły się komunikaty jak wyżej. Zjechałem na pobocze, wyłączyłem silnik i zakląłem szpetnie. Uruchomiłem ponownie silnik, dławienie ustały jednak cały czas wyświetlał się komunikat "check engine". Wstawiłem samochód do ciepłego garażu, rano po komunikacie nie było śladu.

    Kody błędów, które odczytałem to: P0101, P2299

    Może to była jakaś zorganizowana akcja?! Miesiąc temu skończyła mi się gwarancja ;-(.

    Pozdrawiam,

    Ps. Znalazłem w sieci opisy błędów, może i Wam się przydadzą: http://www.forum.alfaholicy.org/mito...ml#post1341025
    Ostatnio edytowane przez arragor ; 01-02-2014 o 09:28

  5. #15
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    11 2013
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 170 KM TCT
    Postów
    10

    Domyślnie

    Witam ponownie. Wczoraj jadąc spokojnie autostradą. Tempomacik na 110. Bez szaleństw. Włączyła się kontrolka check engine. Dziś rano sprawdziłem na kompie wyszedł błąd:
    "-Sygnal z elektrozaworu elementow sterujacych uniair dla cyl. 2
    -nieciągły"

    Uni air to chyba system elektronicznego sterowania fazami rozrządu... hmmm.
    Błąd skasowałem i na razie jest ok. Ale jeszcze przegonię ją na dłuższym dystansie.

    Co o tym myślicie ?

  6. #16
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,596

    Domyślnie

    Chwilowa utrata kontaktu elektrycznego na wtyczce - nie ma się czym przejmować
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  7. #17
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    01 2015
    Auto
    Alfa Romeo Gulietta 1,6
    Postów
    7

    Domyślnie

    mialem tez przypadlosc zwiazana z pojawieniem sie kontrolki check engine,pojawila sie w okolicach -10 ,po podpieciu do komputera i wykasowaniu bledu wymienilem filtr paliwa i zalaem bak do pelna diesel arcktik gold na statoilu przypadlosc ustapila

  8. #18
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Dudi
    Dołączył
    05 2013
    Mieszka w
    Stalowa Wola
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair 170KM Distinctive
    Postów
    21

    Domyślnie

    Panowie, spotkała mnie dzisiaj podobna przypadłość. Temperatura wczoraj i dzisiaj podobna, około -15C. Taki sam odcinek pokonywany wczoraj, jak i dzisiaj. Odpala bez najmniejszych problemów. Jadę sobie spokojnie 10km, już jestem pod domem a tu: Check Engine, brak DNA, brak VDC, brak Start&Stop, silnik zaczął się dławić. Dojechałem pod garaż, zgasiłem i odpaliłem ponownie, świeci check engine, nie działa DNA, nie działa Start&Stop. Przejechałem kilka kilometrów, na dwóch biegach do odcięcia - bez problemów, nie dławi. Odstawiłem na kilka godzin, po odpaleniu dalej check engine i reszta tak samo. Przejechałem 10km, zgasiłem - odpalam ponownie: błędów brak, check engine zgasł, DNA działa. Jak na razie nie miałem jak podpiąć pod kompa, żeby odczytać błędy.
    I teraz powiedzcie - co to może być??? Akumulator już niedomaga i przez to te błędy się pojawiły??? Czy spodziewać się czegoś grubszego?
    AR Giulietta 1.4 Multiair 170KM Distinctive YAMAHA YZF-R6

  9. #19
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,814

    Domyślnie

    miałem coś podobnego niedługo po zakupie przy pierwszym dużym mrozie, zwariował czujnik podciśnienia w dolocie - ten obok akumulatora (wyszło po zczytaniu błędów). Psiknąłem złączkę kontaktem i przez 6 lat problem się już nie powtórzył. Jak ECU wejdzie w awaryjny to odłącza wszelkie systemy. Sprawdzić nie zaszkodzi chociaż najlepiej by było zczytać błędy aby mieć pewność . Jeśli problem wystąpił podczas jazdy a aku normalnie kręci i odpala to na mój gust raczej nie jego wina (z wyjątkiem sytuacji kiedy dostaje okresowo zwarcie na celi )

  10. #20
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Dudi
    Dołączył
    05 2013
    Mieszka w
    Stalowa Wola
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair 170KM Distinctive
    Postów
    21

    Domyślnie

    Na razie nie odczytałem błędów, bo zimno, ciemno i w ogóle kupa. Ale problem zniknął na razie i jest OK. Dzisiaj zrobiłem 150km, bez żadnych niepokojących objawów.
    Aczkolwiek akumulator jest od nowości i ma już 5-ty rok, więc parametry też pewnie takie sobie...
    AR Giulietta 1.4 Multiair 170KM Distinctive YAMAHA YZF-R6

Podobne wątki

  1. [159] have check engine
    Utworzone przez dragan w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 23-05-2013, 20:53
  2. [MiTo] Check engine !
    Utworzone przez Bajdek00 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 12-11-2012, 17:18
  3. [159] Check Engine i OBD
    Utworzone przez kocurr w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 22-04-2012, 23:14
  4. [155] check engine
    Utworzone przez piotr54 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-02-2011, 15:28
  5. check engine
    Utworzone przez lukasz4d w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 07-06-2007, 08:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory