Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 29

Temat: Blokująca się kierownica, niedziałająca żarówka i resetujące się radio.

  1. #1
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    05 2013
    Auto
    xxx
    Postów
    15

    Unhappy Blokująca się kierownica, niedziałająca żarówka i resetujące się radio.

    Witam alfaholików i zwracam się z prośbą o poradę.
    W przeciągu miesiąca 2 czy 3 razy zdarzyło mi się, iż na postoju albo podczas zjazdu/wjazdu na krawężnik przy minimalnej prędkości blokuje mi się kierownica i wyskakuje komunikat na wyświetlaczu, którego niestety nawet nie mam okazji przeczytać, bo albo szybko znika, albo ja ponownie muszę uruchamiać silnik, bo trzeba ruszać, by nie blokować drogi.
    Żeby tego było mało, dwa razy zdarzyło mi się, że pomrugała kontrolka świec żarowych. Ponadto, 3 dni temu "przepaliła" mi się żarówka w przedniej lampie. Dlaczego "przepaliła"? Bo po wymianie na nową, lampa dalej nie świeci...
    Ostatnio nawet, podczas używania tylnej wycieraczki, mrugała działająca żarówka.
    W sytuacji, gdy kierownica się blokuje (ale nie tylko) następuje reset pamięci radia oraz systemu D.N.A. (z programu All Weather zeskakuje na Normal).
    Czy to wszystko ma jedną przyczynę - elektronika, czy to coś więcej?
    Do elektryka umówiona jestem na wtorek, jednakże trochę niepokoi mnie ta kierownica - co jak zablokuje się przy szybszej jeździe?

    Szukałam w instrukcji obsługi czegoś, co mogłoby mnie naprowadzić na jakiś trop w związku z tą kierownicą, ale niczego nie znalazłam...

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar maxit1
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    rawa mazowiecka
    Auto
    giulietta 2,0 jtdm 170 km+ audi a4 2,0tdicr
    Postów
    323

    Domyślnie

    nowe autko czy z rynku

  3. #3
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    05 2013
    Auto
    xxx
    Postów
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał maxit1 Zobacz post
    nowe autko czy z rynku
    2010 r., jestem drugim właścicielem

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar maxit1
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    rawa mazowiecka
    Auto
    giulietta 2,0 jtdm 170 km+ audi a4 2,0tdicr
    Postów
    323

    Domyślnie

    bite

  5. #5
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    05 2013
    Auto
    xxx
    Postów
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał maxit1 Zobacz post
    bite
    bardzo pomocna i wyczerpująca odpowiedź, dziękuję bardzo.

  6. #6
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Geordie
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta
    Postów
    383

    Domyślnie

    Ciężko stwierdzić po samych słowach, nie widząc dokładnie pojazdu. Rozumiem, że blokada kierownicy pojawia się najpierw a potem auto gaśnie? To co przychodzi mi na myśl to:
    - problem z układem kierowniczym, ubytek płynu, usterka jakiegoś elementu z przekładni lub pasek od wspomagania
    - usterka zawieszenia

    Jaki w ogóle jest przebieg auta i czy miało jakąś kolizję, w której mogłaby ucierpieć przekładnia? Usterki elektryki mogą wynikać z niedbałej naprawy.

    Zdecydowanie udaj się do mechanika.

  7. #7
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    05 2013
    Auto
    xxx
    Postów
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał Geordie Zobacz post
    Ciężko stwierdzić po samych słowach, nie widząc dokładnie pojazdu. Rozumiem, że blokada kierownicy pojawia się najpierw a potem auto gaśnie? To co przychodzi mi na myśl to:
    - problem z układem kierowniczym, ubytek płynu, usterka jakiegoś elementu z przekładni lub pasek od wspomagania
    - usterka zawieszenia

    Jaki w ogóle jest przebieg auta i czy miało jakąś kolizję, w której mogłaby ucierpieć przekładnia? Usterki elektryki mogą wynikać z niedbałej naprawy.

    Zdecydowanie udaj się do mechanika.
    Nie, nie, auto nie gaśnie. Ja muszę je ponownie odpalić, by odblokować kierownicę.
    Auto ma niecałe 60 000 przebiegu.

    Rozumiem, że blokada kierownicy może być zupełnie osobnym problemem, niż te z elektryką?
    W takim razie koniecznie czeka nas wizyta jeszcze u mechanika, prócz elektryk.

    Dzięki.

  8. #8
    Użytkownik Ogier Avatar Wieri
    Dołączył
    04 2011
    Auto
    MiTo QV
    Postów
    156

    Domyślnie

    Temat był wałkowany kilka razy (blokowowanie kierownicy- zakładam, że wysiada Ci wspomaganie i chodzi jak czołg- tak jest czasami u mnie), nazwa samego tematu to coś w stylu "ASR unavailable". Dość częsta przypadłość w Mito. Z tego, co pisali na forum to w serwisie proponują wymianę całej kolumny kierowniczej, a kwestia tkwi dokładnie w jakimś czujniku. U mnie, odkąd co nos stoi w garażu, zdarza się bardzo rzadko (i dotyczy tylko okresu zimowego). U mnie radio nie ma z tym nic wspólnego.

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Imć
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    WJ
    Auto
    Giulietta MA TCT, Giulia 2.0T Veloce, Spider 916 1.8 TS
    Postów
    520

    Domyślnie

    Widzialem podobny przypadek w Punto II ELX. Napisalem mejla do bylej wlascicielki tego pojazdu, bo za nic nie moge sobie przypomniec co u niej trzeba bylo wymienic. Jak mi odpisze, to sie podziele informacja...

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta Avatar maxit1
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    rawa mazowiecka
    Auto
    giulietta 2,0 jtdm 170 km+ audi a4 2,0tdicr
    Postów
    323

    Domyślnie

    soorki pytałem czy bite ( czy szkody nie było ) i nie było grzebane przy instalacji

Podobne wątki

  1. Blokująca sie stacyjka
    Utworzone przez Marcin.t w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 21-08-2015, 09:30
  2. Kierownica zwykła a kierownica ze sterowaniem z radio?
    Utworzone przez michal87tg w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 14-08-2012, 09:43
  3. Kierownica multimedialna a radio
    Utworzone przez majster w dziale 156
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 20-07-2011, 17:11

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory