Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 29 z 29

Temat: Blokująca się kierownica, niedziałająca żarówka i resetujące się radio.

  1. #21
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    04 2011
    Auto
    Insignia ST 2.0DTH; MiTo 1.4TB155KM
    Postów
    15

    Domyślnie

    Dla mnie to pierwsze oznaki psucia sie akumulatora. Na początek pożycz aku na tydzień I zobacz czy masz jakies 'ciekawostki'. Jak nie to wymień aku I po sprawie. To że ładuje to nic, u mojej zony tez ładował a czasami brakowało wspomagania I różne błędy się pojawiały. Po pewnym czasie mechanic zaeksperymentował z wymiana aku I się wszystko naprawiło

  2. #22
    Użytkownik Rowerzysta Avatar bogas
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    MiTo 1,4MATB 135KM
    Postów
    385

    Domyślnie

    Cytat Napisał nataliam Zobacz post
    Sprawdziłam wszystko - okazuje się, że prawa żarówka w świetle dziennym działa tylko, gdy załączone są światła mijania...
    Gdy świecą same światła dzienne, to prawa żarówka nie działa.

    Ewidentnie coś mojej MiTo nie pasuje w elektronice. Mam nadzieję, że na ponownym odczycie błędów coś konkretnego wyjdzie..
    To nie wina elektroniki w przypadku tej żarówki - tylko ona jest dwuwłóknowa. Jedno włókno to światło pozycyjne (świeci z mijania), a drugie, mocniejsze to światło dzienne i to włókno w żarówce masz przepalone.
    Wymień ją. Żarówka W21/5W.

  3. #23
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    05 2013
    Auto
    xxx
    Postów
    15

    Domyślnie

    Dude5, jeśli to prawda, to szlag by to trafił, bo kupowałam akumulator pół roku temu. W przypadku systemu start&stop to nie jest taka tania sprawa :-/

    Cytat Napisał bogas Zobacz post
    To nie wina elektroniki w przypadku tej żarówki - tylko ona jest dwuwłóknowa. Jedno włókno to światło pozycyjne (świeci z mijania), a drugie, mocniejsze to światło dzienne i to włókno w żarówce masz przepalone.
    Wymień ją. Żarówka W21/5W.
    Dziękuję, wymienię żarówę :-)

  4. #24
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    04 2011
    Auto
    Insignia ST 2.0DTH; MiTo 1.4TB155KM
    Postów
    15

    Domyślnie

    U nas tez był w miarę nowy. jak jeździsz bardzo krótkie dystanse, do tego stajesz na światłach, I może jak moja żona, nie wyłączasz ksenonów co powoduje ich zapalenie przed uruchomieniem silnika, jak masz jeszcze start&stop to aku dostaje strasznie w dupe I tylko najlepsze z najlepszych troche przeżyja takiego jeżdżenia, a może miałaś pecha I jakis felerny się trafił

    Ale niczego nie przesądzam, najlepiej pożyczyć I popróbować

  5. #25
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    05 2013
    Auto
    xxx
    Postów
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dude5 Zobacz post
    U nas tez był w miarę nowy. jak jeździsz bardzo krótkie dystanse, do tego stajesz na światłach, I może jak moja żona, nie wyłączasz ksenonów co powoduje ich zapalenie przed uruchomieniem silnika, jak masz jeszcze start&stop to aku dostaje strasznie w dupe I tylko najlepsze z najlepszych troche przeżyja takiego jeżdżenia, a może miałaś pecha I jakis felerny się trafił

    Ale niczego nie przesądzam, najlepiej pożyczyć I popróbować
    To znaczy, ja zawsze zaraz po zapaleniu silnika wyłączam ten cholerny system start&stop, już mi to weszło w nawyk :-P
    Nie wiem, czy to poprawia żywotność akumulatora, nie znam się kompletnie na tym. Mam nadzieję, że chociaż trochę tam poprawia...

  6. #26
    Użytkownik Świeżak Avatar sztandar
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo MiTo 1.4 TB 155 KM
    Postów
    142

    Domyślnie

    Ja też bym akumulator sprawdził, w poprzednim samochodzie miałem podobne objawy potrafił zgasnąć np przy mocniejszym hamowaniu niby akumulator naładowany, ale coś było nie tak z elektrolitem po wymianie problemu nie było.

  7. #27
    Użytkownik Rowerzysta Avatar bogas
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    MiTo 1,4MATB 135KM
    Postów
    385

    Domyślnie

    Cytat Napisał nataliam Zobacz post
    To znaczy, ja zawsze zaraz po zapaleniu silnika wyłączam ten cholerny system start&stop, już mi to weszło w nawyk :-P
    Nie wiem, czy to poprawia żywotność akumulatora, nie znam się kompletnie na tym. Mam nadzieję, że chociaż trochę tam poprawia...
    Skoro tak, to nie ma najmniejszego sensu inwestować w akumulator Heavy Duty przeznaczony do systemów S&S. Kup zwykły o pojemności zbliżonej do 60Ah i prądzie rozruchowym min 450A.
    Taki kosztuje ok 250, a nie 500.
    Wybierz ten z najdłuższą gwarancją.
    Pozdrawiam

  8. #28
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    MiTo 1.4T/ Panda
    Postów
    133

    Domyślnie

    może z S&S nie korzystasz, ale rozrusznik nadal pozostaje ten sam, więc nie wiem czy taka pseudo oszczędność wyjdzie na dobre, a aku EXIDE kosztuje obecnie około 410 zł

    no i zrobię mały offtop, bo akurat szukałem akumulatora:/ na stronie:

    http://www.akuplus.com/pojazdy-osobo...09-all-carid69

    można wybrać Mito GTA z silnikiem 1.8 turbo produkowany od 02.2009

    gdzie takie kupić? nie aku a Mito oczywiście
    Ostatnio edytowane przez Ciastek ; 28-02-2014 o 16:36

  9. #29
    Użytkownik Rowerzysta Avatar bogas
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    MiTo 1,4MATB 135KM
    Postów
    385

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ciastek Zobacz post
    może z S&S nie korzystasz, ale rozrusznik nadal pozostaje ten sam, więc nie wiem czy taka pseudo oszczędność wyjdzie na dobre, a aku EXIDE kosztuje obecnie około 410 zł
    Pseudo to jest moim zdaniem płacenie podwójnie za aku.
    W czym niby przeszkadza zastosowany rozrusznik w doborze klasycznego akumulatora o prądzie rozruchowym 400-500A?

Podobne wątki

  1. Blokująca sie stacyjka
    Utworzone przez Marcin.t w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 21-08-2015, 09:30
  2. Kierownica zwykła a kierownica ze sterowaniem z radio?
    Utworzone przez michal87tg w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 14-08-2012, 09:43
  3. Kierownica multimedialna a radio
    Utworzone przez majster w dziale 156
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 20-07-2011, 17:11

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory