Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 40

Temat: Ksenony - wymiana żarówki

  1. #1
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar milleniusz
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    387

    Domyślnie Ksenony - wymiana żarówki

    Czy ktoś już wymieniał palniki ksenonowe w Julce? Jeden mi zaczyna lekko mrugać przy starcie szczególnie jak jest zimno, w sumie mogę z tym jeździć i pewnie jeszcze z rok wytrzyma, ale akurat mam dwie żarówki to bym zmienił, jeśli to w miarę bezbolesne. I tu rodzi się problem, bo przyglądałem się reflektorom, lewy wydaje się w miarę prosty, po zdjęciu gumki widzę kable i oprawę żarnika, jak zdemontuję wlew płynu do spryskiwaczy powinienem móc sięgnąć ręką do środka. Ale za to prawa lampa zamiast gumki ma metalową płytkę przykręcaną na cztery śruby, przy czym dwa górne są tuż pod krawędzią lampy i z 10 cm wgłąb, zatem trudno dostępne.

    Walczyć z tym, czy poczekać aż się przepali i jechać do warsztatu? No i dlaczego taka różnica w dostępie do żarnika między lewym a prawym reflektorem? Dziwne.
    ___

  2. #2
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar milleniusz
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    387

    Domyślnie

    Widzę, że nikt tego nie robił jeszcze. Cóż, nie będę pierwszy, poczekam aż się wypali. Tylko szkoda mi świateł powitalnych, bo lubię ten efekt a ostatnio wyłączyłem, żeby nie męczyć niepotrzebnie żarników.
    ___

  3. #3
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,814

    Domyślnie

    w prawym reflektorze zamiast zaślepki masz podwójny sterownik do DRL , jak go odkręcisz to też bedzie dostęp do palnika

  4. #4
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar milleniusz
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    387

    Domyślnie

    Dzięki. Na razie zostawiam temat, bo zrobiło się ciepło i nie zauważam żadnego mrugania. Powinny jeszcze z rok wytrzymać.
    ___

  5. #5
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    06 2012
    Auto
    Giulietta 1.4 MA TCT
    Postów
    176

    Domyślnie

    Cytat Napisał milleniusz Zobacz post
    Dzięki. Na razie zostawiam temat, bo zrobiło się ciepło i nie zauważam żadnego mrugania. Powinny jeszcze z rok wytrzymać.
    Zupełnie przy okazji, jakie żarówki są standardowo w Julce? Chodzi mi o model/typ/temperaturę barwy światła.

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Ciastek C
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Mazowsze :)
    Auto
    Escorcik ;)
    Postów
    487

    Domyślnie

    jeżeli chcesz klasyczne bierz 4300K
    1+1 = 69 czyli Wyższa Matematyka Stosowana

  7. #7
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar milleniusz
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    387

    Domyślnie

    Cytat Napisał buczo Zobacz post
    Zupełnie przy okazji, jakie żarówki są standardowo w Julce? Chodzi mi o model/typ/temperaturę barwy światła.
    Philips XenStart D1S 35W, coś co wygląda na numer części: 004780 11 9285 141 294. Temperatury barwowej nie ma na niej podanej, pewnie można wygooglać, ale też jestem pewien, że 4300K. Producenci chyba nigdy nie dają zimniejszych, choć teoretycznie światło słoneczne ma 5500-6000, ale to w autach wygląda już niebieskawo.
    ___

  8. #8
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar jarecki_68
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    Mazda 6 2.5 SkyPassion ... była Giulietta 170 MA
    Postów
    148

  9. #9
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar milleniusz
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    387

    Domyślnie

    Cytat Napisał jarecki_68 Zobacz post
    Tylko to bezfirmowy żarnik. Philips, czy Osram podchodzą pod cztery stówki za sztukę. Pytanie, czy w tym się płaci tylko za logo, czy też się różnią parametrami.
    ___

  10. #10
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,814

    Domyślnie

    Zalecał bym ostrożność w zakupie takich tanich zamienników, szczególnie właśnie przy D1S który ma zintegrowany zapłonnik. Są całe wadliwe serie tych palników, dużo filmów jest na ten temat na YouTube pokazujących jak przetwornica idzie z dymem . Oszczędność może okazać się pozorna, wadliwy palnik (a konkretnie to zapłonnik )załatwi w momencie przetwornice ,a to juz większy koszt nie wspominając o tym że aby się do niej dostać trzeba zdementować pół przodu auta ( osłony pod silnikiem, zderzak i na końcu reflektory ) więc trzeba doliczyć jeszcze robocizne serwisu . Lepiej dac trochę więcej i kupić markowe z pewnego źródła z gwarancją itd. Najpewniej nie wysyłkowo tylko w sklepie,hurtowni ale z możliwością sprawdzenia palników na miejscu przed zakupem,dużo firm zajmujących sie xenonami daje taką możliwość sprawdzenia i doboru temperatury barwowej. Kolega zdaje się pisał na początku że juz ma zakupione, jesli markowe to spoko ale jesli jakieś podejrzane to radził bym przed założeniem w aucie gdzieś je wcześniej sprawdzić żeby sobie oszczędzić później straty czasu, roboty i niepotrzebnych kosztów.

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Wymiana żarówki H7
    Utworzone przez serial w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 63
    Ostatni post / autor: 28-01-2023, 14:17
  2. [156] Wymiana żarówki
    Utworzone przez 75andrew155 w dziale 156
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 17-10-2017, 10:14
  3. Wymiana żarówki H7
    Utworzone przez ra74 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 28-06-2014, 10:17
  4. Jakie żarówki ksenony
    Utworzone przez jan1102 w dziale 166
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 02-11-2012, 16:03
  5. Wymiana żarówki
    Utworzone przez molek w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-06-2011, 16:00

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory