Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 40

Temat: Ksenony - wymiana żarówki

  1. #21
    Użytkownik Znawca Avatar Yarek
    Dołączył
    04 2018
    Mieszka w
    WLKP.
    Auto
    159 2,4 JTDM Q4 TI, Giulietta 1,4 MA.
    Postów
    1,208

    Domyślnie

    Nie kupujcie zamienników tanich. Popalicie przetwornice. Nie dziadujcie!
    Ja zmieniłem na bodaj Osramy/Philipsy i spoko. Wskazana jest kontrola ustawienia świateł po wymianie. Zalecane.

  2. #22
    Użytkownik Świeżak Avatar rafal2188
    Dołączył
    03 2019
    Mieszka w
    Zabrze
    Auto
    Giulietta QV 272HP
    Postów
    34

    Domyślnie

    Jakby przetwornica miała paść to padłaby przez pierwsze kilka minut a nawet i sekund świecenia. Prawda taka, że firma Bosma jest już z 8-10 lat na rynku i ma większość pozytywnych opinii a raczej takich niszowych firm Chińczycy nie podrabiają. Co innego z Philipsem czy Osramem .... jest masa podrób, które mogą spalić przetwornicę.

    Co do ustawienia świateł .... ja wymieniałem w garażu ... zaznaczyłem przed wymianą na drzwiach snop światła i po wymianie i odpaleniu samochodu jak światła się wypoziomowały snop był identyczny - ale dla pewności jak ktoś nie zaznaczał sobie to warto pojechać i skontrolować

  3. #23
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar tomkoziolek
    Dołączył
    02 2019
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta QV 1,4 MA 170 kM
    Postów
    603

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafal2188 Zobacz post
    Jakby przetwornica miała paść to padłaby przez pierwsze kilka minut a nawet i sekund świecenia. Prawda taka, że firma Bosma jest już z 8-10 lat na rynku i ma większość pozytywnych opinii a raczej takich niszowych firm Chińczycy nie podrabiają. Co innego z Philipsem czy Osramem .... jest masa podrób, które mogą spalić przetwornicę.

    Co do ustawienia świateł .... ja wymieniałem w garażu ... zaznaczyłem przed wymianą na drzwiach snop światła i po wymianie i odpaleniu samochodu jak światła się wypoziomowały snop był identyczny - ale dla pewności jak ktoś nie zaznaczał sobie to warto pojechać i skontrolować
    A ja po zakupie Bosmy 6000 K i założeniu na drugi dzień odesłałem , powód snop światła skierowany w dół , krzywo wklejona bańka żarnika osadzona w obudowie

  4. #24
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar juhass
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    Giulietta MA 2011; Giulia 2021 USA
    Postów
    512

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomkoziolek Zobacz post
    A ja po zakupie Bosmy 6000 K i założeniu na drugi dzień odesłałem , powód snop światła skierowany w dół , krzywo wklejona bańka żarnika osadzona w obudowie
    U mnie wymiana żarników zbiegła się w czasie z wymianą opon i tym samym podnoszeniem samochodu. Po wymianie światła świeciły za wysoko, zrobiłem kalibrację świateł za pomocą alfaOBD (co ja się namęczyłem zanim ruszyła- nie doczytałem że w samochodzie ma nie siedzieć kierowca) i światła się obniżyły i ładnie wyrównały. Tutaj sądzę przyczyną było podnoszenie samochodu. Co do Bosmy- prawie tydzień już świecą.
    Jeszcze ciekawostka- na spalonym żarniku nie działał czujnik świateł- tzn w auto zawsze były załączone, niezależnie od nasłonecznienia, w alfaobd w xenonach błędów brak.

  5. #25
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar tomkoziolek
    Dołączył
    02 2019
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta QV 1,4 MA 170 kM
    Postów
    603

    Domyślnie

    Cytat Napisał juhass Zobacz post
    U mnie wymiana żarników zbiegła się w czasie z wymianą opon i tym samym podnoszeniem samochodu. Po wymianie światła świeciły za wysoko, zrobiłem kalibrację świateł za pomocą alfaOBD (co ja się namęczyłem zanim ruszyła- nie doczytałem że w samochodzie ma nie siedzieć kierowca) i światła się obniżyły i ładnie wyrównały. Tutaj sądzę przyczyną było podnoszenie samochodu. Co do Bosmy- prawie tydzień już świecą.
    Jeszcze ciekawostka- na spalonym żarniku nie działał czujnik świateł- tzn w auto zawsze były załączone, niezależnie od nasłonecznienia, w alfaobd w xenonach błędów brak.
    Co ciekawe po założeniu starych Philipsów światła świecą prawidłowo. Dzisiaj przyszły nowe Philipsy i zobaczymy czy kalibracja będzie potrzebna ale dzięki za wskazówkę z brakiem kierowcy w kabinie ;-)

  6. #26
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2019
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta, 1.4 MA 170KM, 2014r.
    Postów
    25

    Domyślnie

    Cytat Napisał milleniusz Zobacz post
    Widzę, że nikt tego nie robił jeszcze. Cóż, nie będę pierwszy, poczekam aż się wypali. Tylko szkoda mi świateł powitalnych, bo lubię ten efekt a ostatnio wyłączyłem, żeby nie męczyć niepotrzebnie żarników.

    cześć. A jak można wyłączyć światła powitalne..?

  7. #27
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    W menu obok kierownicy chyba.

  8. #28
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta (1.4, 2013)
    Postów
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał axion80 Zobacz post
    1. Lewa strona - należy wyjąć wlew do zbiornika płynu do spryskiwaczy (pociągnąć mocno do góry). Zdejmujemy gumową zaślepkę, teraz można wyjąć żarnik przekręcając go o jakieś 20 stopni w prawo patrząc od strony maski.
    Po zluzowaniu można wyjąc żarnik, przewód jest na tyle długi, że wygodnie jest go odpiąć po wyjęciu żarnika z klosza. Montaż w odwrotnej kolejności
    - to jest wykonalne, chociaż mam jeszcze jakieś plastikowe rurki i przewody na drodze do żarnika O_o generalnie udało mi się tam zajrzeć, żeby przekonać się, jakie żarniki są w mojej GiGi, rocznik 2013, TCT MA 1.4 170KM, bo od strony pasażera światło się znacząco zaróżowiło... Ustaliwszy, że jest to Philips XenStart D1S 35W (najwyraźniej 4300K, choć na samym żarniku takiej informacji nie ma), zamierzam się rozejrzeć za odpowiednikiem marki OSRAM. No ale wróćmy do rzeczy:

    Cytat Napisał axion80 Zobacz post
    2.Prawa strona - tu jest gorzej i ciaśniej. Aby mieć lepsze dojście odkręcić śrubę trzymającą rurę dolotową powietrza. Rurę opuścić w dół.
    - no właśnie! Do sterownika praktycznie nie ma dojścia śrubokrętem, więc zacząłem się zastanawiać, jak pozbyć się czasowo tej rury dolotowej - ktoś ma jakieś wskazówki? ;-)

    Chciałbym mimo wszystko zaoszczędzić na serwisie, ale z uwagi na fakt, że montaż żarników w gnieździe wykonuje się praktycznie po omacku i na czuja, boję się, że przez brak doświadczenia narobię więcej szkód, niż pożytku. Próbowałem też ambitnie postępować zgodnie z instrukcją na YouTube, do której linka nie mogę podać, z uwagi na zbyt niską rangę na forum, ale poległem na dojściu do śruby, którą należy odkręcić od strony błotnika/nadkola. Po pierwsze - nie wiem, która to śruba, po drugie - nie chciałem zabierać się za demontaż tej osłony nad kołem, po trzecie - nie udało mi się nawet odłączyć przewodów od reflektora i odpuściłem w obawie przed uszkodzeniem jakiejś wiązki/kabla/etc.

  9. #29
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar tomkoziolek
    Dołączył
    02 2019
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta QV 1,4 MA 170 kM
    Postów
    603

    Domyślnie

    Do prawego żarnika trzeba mieć grzechotkę z przedłużką i gwiazdką. Jest mało miejsca do zdjęcia sterownika ale można to zrobić bez zdejmowania dolotu.

    Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

  10. #30
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta (1.4, 2013)
    Postów
    14

    Domyślnie

    Ugh, no to będę próbował. Niestety, sklep wysłał mi lampy wyładunkowe typu D2S, choć zamawiałem D1S. Zgłosiłem reklamację, czekam na rozwój wydarzeń... tymczasem światło mijania od strony pasażera przekształciło się z różowego na nijakie, całkowicie zgasło ;-) Jak już uda mi się dostać do lampy, to rozumiem, że muszę ją delikatnie wykręcić w jedną ze stron, zanim będę mógł ją wyjąć z przewodem? Ech, czarno to widzę!

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Wymiana żarówki H7
    Utworzone przez serial w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 63
    Ostatni post / autor: 28-01-2023, 14:17
  2. [156] Wymiana żarówki
    Utworzone przez 75andrew155 w dziale 156
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 17-10-2017, 10:14
  3. Wymiana żarówki H7
    Utworzone przez ra74 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 28-06-2014, 10:17
  4. Jakie żarówki ksenony
    Utworzone przez jan1102 w dziale 166
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 02-11-2012, 16:03
  5. Wymiana żarówki
    Utworzone przez molek w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-06-2011, 16:00

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory