Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy 1234
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 40

Temat: Ksenony - wymiana żarówki

  1. #31
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar tomkoziolek
    Dołączył
    02 2019
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta QV 1,4 MA 170 kM
    Postów
    603

    Domyślnie

    Cytat Napisał DonnieFK Zobacz post
    Ugh, no to będę próbował. Niestety, sklep wysłał mi lampy wyładunkowe typu D2S, choć zamawiałem D1S. Zgłosiłem reklamację, czekam na rozwój wydarzeń... tymczasem światło mijania od strony pasażera przekształciło się z różowego na nijakie, całkowicie zgasło ;-) Jak już uda mi się dostać do lampy, to rozumiem, że muszę ją delikatnie wykręcić w jedną ze stron, zanim będę mógł ją wyjąć z przewodem? Ech, czarno to widzę!
    No w naszych julkach są D1S ... Dasz radę , trochę palce bolą ale czego nie robi się dla naszych piękności. Pomyśl sobie że ostatnio wypiął mi się w lampie w środku wodzik poziomowania xenona i najpierw wyciągałem całą lampę z auta a później dłubałem wew. aby zapiąć wodzik z powrotem to było trudne [emoji3]
    Tak aby wyjąć żarnik odepnij wtyczkę a później kręć nim w lewo

    Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

  2. #32
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta (1.4, 2013)
    Postów
    14

    Domyślnie

    Yay, udało się! Wszystkim, którzy będą rozważać samodzielną wymianę lamp wyładowczych, zwanych powszechnie ksenonami (a w dalszej części wpisu - "żarówkami", choć jest to niepoorawne określenie), polecam wziąć sobie do serca porady kolegi tomkoziołek. Grzechotka z przedłużką i odpowiedniej wielkości pin typu gwiazdka - i pomimo wyjątkowej ciaśnizny od strony pasażera, możliwe jest wykręcenie czterech śrub mocujących sterownik DRL, a następnie ostrożne wykręcenie żarówki. Większość z tych kroków wykonuje się po omacku, bo nie sposób grzebać tam w rękawiczce i jednocześnie zaglądać. Po jakichś trzydziestu minutach zabawy zabrałem się za drugą stronę - usunąłem lejek płynu od spryskiwaczy, zdjąłem gumową zaślepkę i wymiana odbyła się w mniej niż pięć minut :-)

    Robiłem trzy podejścia do tej wymiany - podczas pierwszego miałem ambitny plan demontażu całego reflektora (są stosowne instrukcje na YouTube), ale poległem na próbie dotarcia do jednej ze śrub mocujących (od dołu, od strony błotnika) i nie szczególnie podobała mi się wizja odłączania przewodów... koledzy na forum pisali, że przy odrobinie chęci da się to zrobić inaczej, więc przy drugim podejściu rozeznałem się w sytuacji, ale sprzęt, jaki ze sobą zabrałem, nie pozwolił mi na swobodne manewrowanie w okolicy sterownika, nie mogłem odkręcić dwóch śrub. Po doczytaniu porady z grzechotką postawiłem wszystko na jedną kartę - no i udało się, co opisałem powyżej 8)

  3. #33
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar tomkoziolek
    Dołączył
    02 2019
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta QV 1,4 MA 170 kM
    Postów
    603

    Domyślnie

    I niech moc xenona będzie z Tobą [emoji106]

    Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez tomkoziolek ; 12-09-2020 o 16:02

  4. #34
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Calypso
    Dołączył
    02 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulietta QV Rosso Competizione
    Postów
    501

    Domyślnie

    Jakie żarniki polecacie? Jedno oczko mi padło i czas wymienić.
    Co powiecie o Osram D1S Xenon Cool Blue Intense 6000K ?
    https://allegro.pl/oferta/osram-d1s-...00k-9583139717

  5. #35
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar tomkoziolek
    Dołączył
    02 2019
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta QV 1,4 MA 170 kM
    Postów
    603

    Domyślnie

    Używam tych cool blue 6000K. Są ok. Jutro odbieram lampy od kompleksowej regeneracji to powinno być jeszcze lepiej [emoji16]

    Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

  6. #36
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Calypso
    Dołączył
    02 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulietta QV Rosso Competizione
    Postów
    501

    Domyślnie

    Ok dzięki :-)

  7. #37
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2020
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta QV
    Postów
    14

    Domyślnie

    I mnie dopadł spalony żarnik na szczęście od strony kierowcy (100tys przebiegu i 10lat) więc zgodnie z informacjami z forum postanowiłem podejść do samodzielnej wymiany. Od strony kierowcy rzeczywiście jest bezproblemowo ale uznanie dla osób, które poradziły sobie że stroną pasażera, ja niestety spasowałem bo przedłużki do grzechotki okazały się albo za krótkie ale za długie Tą trudniejszą jednak zostawię dla mechanika przy okazji najbliższej wizyty. Co ciekawe kolor Osram Cool Blue Intense 6000K bardzo mało różni się od Phillipsów 4300K będących od nowości, jednak intensywność światła na ścianie jest dużo większa na nowym Osramie.

  8. #38
    Użytkownik Świeżak Avatar bartek15
    Dołączył
    06 2021
    Auto
    Giulietta 1.4 MA 170KM
    Postów
    141

    Domyślnie

    Jak po czasie (kilka lat od większości postów) sprawują Wam się te bosmy? Bo i mnie lada chwila chyba czeka wymiana

  9. #39
    Użytkownik Świeżak Avatar bartek15
    Dołączył
    06 2021
    Auto
    Giulietta 1.4 MA 170KM
    Postów
    141

    Domyślnie

    Czy ktoś z Was używa Osram Xenarc Clasic lub Original? Zastanawiam się, czy nie będą zbyt żółte w porównaniu do ledowych świateł dziennych

  10. #40
    Użytkownik Świeżak Avatar rafal2188
    Dołączył
    03 2019
    Mieszka w
    Zabrze
    Auto
    Giulietta QV 272HP
    Postów
    34

    Domyślnie

    Cytat Napisał bartek15 Zobacz post
    Jak po czasie (kilka lat od większości postów) sprawują Wam się te bosmy? Bo i mnie lada chwila chyba czeka wymiana
    31-10-2019 pisałem, że założyłem ... i właśnie dziś jeden mi się spalił -tzn. może jeszcze nie spalił ale już całkiem zmienił kolor i osłabł więc zamówiłem nowe - ponownie te same

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Wymiana żarówki H7
    Utworzone przez serial w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 63
    Ostatni post / autor: 28-01-2023, 14:17
  2. [156] Wymiana żarówki
    Utworzone przez 75andrew155 w dziale 156
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 17-10-2017, 10:14
  3. Wymiana żarówki H7
    Utworzone przez ra74 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 28-06-2014, 10:17
  4. Jakie żarówki ksenony
    Utworzone przez jan1102 w dziale 166
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 02-11-2012, 16:03
  5. Wymiana żarówki
    Utworzone przez molek w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-06-2011, 16:00

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory