Strona 3 z 13 PierwszyPierwszy 123456789101112 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 129

Temat: Tylna wycieraczka

  1. #21
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Giulietta 1.4 MultiAir
    Postów
    3

    Domyślnie

    Erykgo, czy udało Ci się rozwiązać problem ? U mnie w Giuliettie mam podobny problem a mianowicie, po włączeniu wycieraczka zawsze wykonuje 3 cykle przy czym (po wykonaniu 3 cykli) zatrzymuje się w miejscu, w którym akurat został wyłączony przełącznik przy kierownicy. Żeby wycieraczka zatrzymała się na dole trzeba w odpowiednim momencie wyłączyć przełącznik przy kierownicy.
    Przez to nasuwa mi się pytania czy u Was w Giuliettach tylna wycieraczka też zawsze robi 3 cykle i czy zatrzymywanie się wycieraczki w sposób opisany powyżej jest też związany z zielonym kabelkiem ?

  2. #22
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2007
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Giulietta 1,4 TB, 120KM
    Postów
    23

    Domyślnie

    Niestety, jeszcze nie zabrałem się za ten temat. Koniec roku, święta i mało sprzyjająca aura powodują, że cały czas odkładam to w czasie. Wracając do samych objawów to faktycznie czasami zachowuje się dokładnie tak jak to opisałeś, ale częściej jest to losowe miejsce. Po wyłączeniu przełącznika przy kierownicy wycieraczka wykonuje jeszcze ok 3 cykle, a następnie zatrzymuje się losowo.
    Ja niestety nie posiadam garażu, więc czekam na odrobinę ładniejszą pogodę, by dobrać się do tych wiązek. Nie chcę od razu lecieć z tym tematem do warsztatu, bo może to być jakaś bzdura, a zapłacę za to majątek. Ostatnio przerabiałem problem z czujnikiem START/STOP. Zapalił mi się "Check engine". ASO chciało za wymianę czujnika 600-700zł, a okazało się że był to tylko pęknięty przewód w wiązce czujnika. Znajomy udostępnił kanał. Kosztowało mnie to ok. 20min pracy i 30zł za pomoc.
    ---------------------------------
    Erykgo - Szczecin
    Alfa Romeo Giulietta, 1.4 TB 120KM

  3. #23
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 TB 120 KM
    Postów
    15

    Domyślnie

    po włączeniu wycieraczka zawsze wykonuje 3 cykle przy czym (po wykonaniu 3 cykli) zatrzymuje się w miejscu, w którym akurat został wyłączony przełącznik przy kierownicy.
    U mnie podobnie się zachowuje. Z tym, że ona za każdym razem zatrzymuje się trochę dalej w stosunku do poprzedniej pozycji. Czyli za którymś razem osiągnie pozycję "0" i zatrzyma się w prawidłowym miejscu. Jak wtedy ją włączę, to zatrzyma się na pozycji "0" + trochę i tak dalej, aż do ponownego osiągnięcia pozycji wyjściowej

    Raz zauważyłem, że zaczęła działać prawidłowo, czyli po włączeniu i wyłączeniu, ładnie wróciła do pozycji "0".

    Jak rozebrałem osłonę po prawej stronie to widziałem, że ktoś już tam był i naprawiał wiązkę. Myślę nad całkowitą wymianą obu tych wiązek, ale to dopiero jak aura pozwoli.

  4. #24
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Giulietta 1.4 MultiAir
    Postów
    3

    Domyślnie

    Ja też się wstrzymuję z naprawą dopóki nie będzie cieplej, bo na mrozie plastiki ściąga się raz Panowie Erykgo i Lucas_83 dajcie pls znać jak coś dziabniecie. Jak ja zrobię pierwszy to dam znać

  5. #25
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Suzumushi
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    155Q4, 147GTA, Giulietta QV, Giulia Q, Ducati STF V4S
    Postów
    753

    Domyślnie

    szalejąca wycieraczka + "lid open" na wyswietlaczu
    prawy czy lewy przepust na kable ?

  6. #26
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar bubu321
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    G 1.4 MA 170CV ECU Nexus 8GMF
    Postów
    6,112

    Domyślnie

    - kolejny klient z szalejącą wycieraczką, co to jakis pomór ?
    _______________________________________
    - AR 156 TS 2.0 ecu M1.5.5
    - 147 1.6 16v 105CV ecu ME7.3.1.
    - G 1.4 MA 170CV@190CV ecu 8GMF przebieg 91000 km.
    + e-Niro KIA 64 kWh battery, 200CV, 400 Nm

  7. #27
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar mks
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Koszalin
    Auto
    Mercedes C63 AMG '14
    Postów
    371

    Domyślnie

    hehe, mi tylna wycieraczka żyła własnym życiem nie zdążyłem się za to sam zabrać bo padło mi turbo Przy okazji naprawili mi wiązkę w ASO - zapłaciłem jakoś 230zł za naprawę wiązki. Serwis powiedział, że wiązka w przedliftach to standardowy problem. imho powinna być na to akcja serwisowa, bo to jest zwykła wada konstrukcyjna.
    Wycieraczka to prawa strona kabli, czujnik otwarcia klapy nie wiem (u mnie był ok)

  8. #28
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,475

    Domyślnie

    na tą wadę jest jedna rada- klapa z polifta- ma w innych miejscach otwory na kable

  9. #29
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Wiskitki
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 170km, FIAT Bravo 1.6 MJT 105km
    Postów
    234

    Domyślnie

    Tak się durnie podpytam, nie pamiętam, by ktoś zwracał na to uwagę. Czy przecierająca się wiązka to aby nie ryzyko zwarcia instalacji i potencjalnego zagrożenia pożarem? Może powiadomienie UOKIK o produkcie niebezpiecznym by problem rozwiązało..


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  10. #30
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Londyn
    Auto
    .
    Postów
    198

    Domyślnie

    Otoczona jest niepalną gumą + tam są tak małe napięcia że nie, nie ma ryzyka pożaru.

Podobne wątki

  1. [159] AR 159 SW Tylna wycieraczka
    Utworzone przez koziolek w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 29-04-2018, 16:51
  2. Wycieraczka tylna
    Utworzone przez largo w dziale 147
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 16-09-2014, 20:37
  3. Tylna wycieraczka..
    Utworzone przez Mart w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 15-12-2012, 14:13
  4. tylna wycieraczka
    Utworzone przez Kotu w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 03-05-2011, 11:38
  5. tylna wycieraczka
    Utworzone przez macaga w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 02-02-2011, 22:43

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory