Strona 7 z 13 PierwszyPierwszy 12345678910111213 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 129

Temat: Tylna wycieraczka

  1. #61
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar juhass
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    Giulietta MA 2011; Giulia 2021 USA
    Postów
    512

    Domyślnie

    W Body Compie- Nadwozie bodajże.
    U mnie podobnie- wycieraczka działa jak chce. Dzisiaj rozebrałem całą przelotkę i klapę tył. Przewody były już wymieniane (wszystkie) i jest to zrobione na prawdę porządnie. Dla spokoju jednak przemierzyłem przejście na zielonym kabelku. Później rozebrałem wtyk silniczka i wysypały się piny łączące. Już myślałem że to to ale poskładałem, podoginałem i nadal nic. Silniczek w julce jest nieco inny niż w 159. W 159 producentem jest Denso a w julce MagnetiMarelli, nie da się wymienić 1:1. Zauważyłem związek z pozycją pracy przednich wycieraczek. Czasem jak nie mogę wyłączyć tyłu wystarczy... przód przełączyć z auto na 0.
    W body kompie 3 błędy:
    B10AA
    B1037
    B1022.
    Już się powoli poddaję...

  2. #62
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2014
    Auto
    Giulietta 1.4 TB Distinctive
    Postów
    19

    Domyślnie

    Przerabiałem ten temat w 2017r. w Julce 1.4 TB. Naprawione zostały wiązki przewodów z lewej i prawej strony klapy (zastosowano kity naprawcze) bo pojawil się problem z otwieraniem klapy bagaznika i czasami z wycieraczką. Faktycznie jeden kabelek był zerwany a inne naderwane lub strasznie zmasakrowane (pogniecione na zgięciu). Problem z klapą zniknął, ale nie z wycieraczką. Następnie wymieniono silniczek wycieraczki tylnej na nowy, oryginalny. Efekt: wycieraczka nadal żyła swoim życiem. Sprawdzano kable na calej długości- były OK. Ostatecznie w ASO wymieniono body computer na nowy i... wycieraczka działa prawidłowo. Podejrzewam, że w wyniku uszkodzenia przewodu w wiązce klapy powstało zwarcie, ktore uszkodziło komputer.

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

    Ps. Też nie wierzyłem, że problemem może być body computer. Czasami wycieraczka działała prawidłowo i wtedy myślałem, że włoski system samonaprawczy działa gdzieś w tle ale za jakiś czas wycieraczka znowu wariowała. Komp. kosztowal 1700zł i był zamawiany w fabryce pod konkretny VIN.
    Ostatnio edytowane przez Atrix ; 25-09-2018 o 14:29

  3. #63
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,814

    Domyślnie

    Nieraz jeden raz to pisałem - nie lekceważyć tylnych wiązek i jeśli coś zaczyna nie działać/nie świecić od razu robić nie czekać aż połowa przewodów wylezie z izolacji i się pozwiera między sobą. Szkoda ryzykować upaleniem body. Nie słuchać ASO które często odpalantowuje klienta i radzi jeździć aż padnie całkiem - tylko ich później nie obchodzi że to klient musi wyskoczyć z 2 kawałków , a mogło się skończyć tylko naprawą wiązki. Wracając jeszcze do losowego zatrzymywania się tylnej wycieraczki - u mnie ten efekt występuje od czasu do czasu i na na pewno powodem nie jest wiązka bo naprawiałem uszkodzone przewody na bieżąco i na 100% nie doszło nigdy do zwarcia miedzy nimi , co najwyżej miałem jakiś urwany ale jak widziałem nawet lekkie pęknięcie izolacji w dobrych kablach to tez od razu robiłem . Czyli nadal wiemy tyle ze tylna wycieraczka żyje własnym życiem i nie do końca wiadomo co ostatecznie jest tego powodem

  4. #64
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar domin
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    762

    Domyślnie

    U mnie jest cały czas ten problem przy czym wiązkę oglądałem jeden przewód zrobiłem (chyba sam go urwałem ciagnac za przewody żeby je sprawdzić). Zastanawiam się czy to nie silnik wycieraczek podobno w 159 bywały podobne problemu...najłatwiej byłoby przedłużyć przewody i wpiąć się do kogoś kto nie ma problemu. Silniczki wycieraczek są nitowane ale wszystko da się zrobić

  5. #65
    Użytkownik Świeżak Avatar Adkinson
    Dołączył
    12 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Giulietta 1.4 MA TCT 2012
    Postów
    41

    Domyślnie

    U mnie serwis sprawdzał na innym silniku i dalej to samo, więc pewnie czeka mnie wymiana BC ale wcześniej naprawie znów wiązkę bo teraz radio szumi w tunelach... :/

    Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

  6. #66
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar DmX
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    Mito QV
    Postów
    626

    Domyślnie

    U mnie był(jest) taki przypadek że jak włączałem ogrzewanie tylnej szyby to wycieraczka sama powolutku robiła cykl.
    Ale z tego co zaobserwowałem, robiła to tylko w "mokre" dni,choć ostatnio przestała ,ale pewnie tylko na chwilę.

    Rozebrałem tylna wiązkę aż do tylnego nadkola i tylko kabel antenowy był złamany ,reszta przewodów bez oznak uszkodzeń.

  7. #67
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar domin
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    762

    Domyślnie

    W ktorym miejscu była pęknięta? Ja też mam problem z radiem nawet poza tunelem...ale przewód wygląda na cały zmieniałem bat...i nowym dopiero jak wyginalem go to było lepiej...myślę o wymianie całej anteny z mocowaniem

  8. #68
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar DmX
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    Mito QV
    Postów
    626

    Domyślnie

    Generalnie kable pękają w tej gumowej przelotce ,ale jest szansa że masz jakiś problem z samym mocowaniem tego przewodu już do stopki anteny ,albo w stopce coś się popsuło.

  9. #69
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,814

    Domyślnie

    Cytat Napisał domin Zobacz post
    W ktorym miejscu była pęknięta? Ja też mam problem z radiem nawet poza tunelem...ale przewód wygląda na cały zmieniałem bat...i nowym dopiero jak wyginalem go to było lepiej...myślę o wymianie całej anteny z mocowaniem
    Nie piszecie przypadkiem o 2 rożnych samochodach? W julce w niektórych wersjach była dodatkowa antena którą było ogrzewanie szyby , ale jeśli w prawej wiązce nie ma przewodu coaxial to słaby odbiór kompletnie nie ma związku z uszkodzona wiązką tylko samą anteną (najczęściej wzmacniaczem w jej podstawie)

  10. #70
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar domin
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    762

    Domyślnie

    Bardzo możliwe że o różnych [emoji6] no nic zimno już jest do wiosny wytrzymam na Spotify [emoji6]

Podobne wątki

  1. [159] AR 159 SW Tylna wycieraczka
    Utworzone przez koziolek w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 29-04-2018, 16:51
  2. Wycieraczka tylna
    Utworzone przez largo w dziale 147
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 16-09-2014, 20:37
  3. Tylna wycieraczka..
    Utworzone przez Mart w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 15-12-2012, 14:13
  4. tylna wycieraczka
    Utworzone przez Kotu w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 03-05-2011, 11:38
  5. tylna wycieraczka
    Utworzone przez macaga w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 02-02-2011, 22:43

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory