Strona 13 z 13 PierwszyPierwszy ... 345678910111213
Pokaż wyniki od 121 do 129 z 129

Temat: Tylna wycieraczka

  1. #121
    Użytkownik Znawca Avatar Luck
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    KRA KNS
    Auto
    AR9 1,8 MPI LPG + Julka 1,4 TB
    Postów
    1,098

    Domyślnie

    W moim przypadku przy źle działającej przedniej i tylnej wycieraczki pomogła wymiana BC na inny w pełni sprawny.
    Ktoś jest zainteresowany odkupem 5szt układów scalonych 66009? Jak coś to priv.

  2. #122
    Użytkownik Świeżak Avatar toro
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Dolnyśląsk
    Auto
    Giulietta QV
    Postów
    40

    Domyślnie

    To i ja się wypowiem na podstawie swojego doświadczenia. Tylna wycieraczka mi świrowała. Naprawiłem wiązkę kompleksowo z lewej i z prawej strony. Przewody idące do wycieraczki (+, -, sygnał pozycji zerowej) są w prawej wiązce. Wycieraczka nadal nie zatrzymywała się w pozycji zerowej.

    Od kolegi [MENTION=34084]Luck[/MENTION] zakupiłem układy 66009.

    1 próba zajęła mi ~1.5h i zakończyła się niepowodzeniem. Układ przelutowany, wszystko złożone, lecz wycieraczka tylna przestała działać całkowicie.

    2 próba zajęła mi już coś bliżej 1h i zakończyła się pełnym sukcesem. Za drugim razem przyjrzałem się dokładniej drugiemu układowi 66009 i okazało się, że plecki tego układu mają przejście elektryczne do powierzchni płytki drukowanej pod nim. Wcześniej myślałem, że jest to jedynie radiator. W 1 próbie wkleiłem układ na płytkę taśmą termoprzewodzącą. W 2 próbie nie zastosowałem taśmy i dodatkowo przylutowałem go do resztek plecków starego układu (niestety nie udało mi się w pełni ściągnąć oryginalnego układu z płytki). Teraz wszystko działa tak jak powinno - wycieraczka się uruchamia po przekręceniu manetki oraz po wyłączeniu zatrzymuje w pozycji zerowej.

    Jeżeli dla kogoś lutowanie wiązki klapy bagażnika było trudne to radzę nie próbować walki z lutowaniem układu 66009. Jest to mały element i trzeba mieć trochę wprawy.

    Edit: Z ciekawostek - nowy moduł BSI + programowanie w ASO 2300zł brutto.
    Ostatnio edytowane przez toro ; 20-07-2020 o 13:11

  3. #123
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2014
    Auto
    Giulietta 1.4 TB Distinctive
    Postów
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał toro Zobacz post
    To i ja się wypowiem na podstawie swojego doświadczenia. Tylna wycieraczka mi świrowała. Naprawiłem wiązkę kompleksowo z lewej i z prawej strony. Przewody idące do wycieraczki (+, -, sygnał pozycji zerowej) są w prawej wiązce. Wycieraczka nadal nie zatrzymywała się w pozycji zerowej.

    Od kolegi [MENTION=34084]Luck[/MENTION] zakupiłem układy 66009.

    1 próba zajęła mi ~1.5h i zakończyła się niepowodzeniem. Układ przelutowany, wszystko złożone, lecz wycieraczka tylna przestała działać całkowicie.

    2 próba zajęła mi już coś bliżej 1h i zakończyła się pełnym sukcesem. Za drugim razem przyjrzałem się dokładniej drugiemu układowi 66009 i okazało się, że plecki tego układu mają przejście elektryczne do powierzchni płytki drukowanej pod nim. Wcześniej myślałem, że jest to jedynie radiator. W 1 próbie wkleiłem układ na płytkę taśmą termoprzewodzącą. W 2 próbie nie zastosowałem taśmy i dodatkowo przylutowałem go do resztek plecków starego układu (niestety nie udało mi się w pełni ściągnąć oryginalnego układu z płytki). Teraz wszystko działa tak jak powinno - wycieraczka się uruchamia po przekręceniu manetki oraz po wyłączeniu zatrzymuje w pozycji zerowej.

    Jeżeli dla kogoś lutowanie wiązki klapy bagażnika było trudne to radzę nie próbować walki z lutowaniem układu 66009. Jest to mały element i trzeba mieć trochę wprawy.

    Edit: Z ciekawostek - nowy moduł BSI + programowanie w ASO 2300zł brutto.
    ...dodam tylko, że BSU zamawiane jest w fabryce pod konkretny model Julki ( po VIN) i tam jest programowane. Nowe BSU jest zmodyfikowane elektronicznie porównując z poprzednią jednostka (2011r.)
    ...także lutowałem ten układ (hot air'em) i problem nie został naprawiony.

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

  4. #124
    Użytkownik Świeżak Avatar Zefir
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta JTDm 170 TCT
    Postów
    195

    Domyślnie

    Cytat Napisał Atrix Zobacz post
    ...dodam tylko, że BSU zamawiane jest w fabryce pod konkretny model Julki ( po VIN) i tam jest programowane. Nowe BSU jest zmodyfikowane elektronicznie porównując z poprzednią jednostka (2011r.)
    ...także lutowałem ten układ (hot air'em) i problem nie został naprawiony.

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
    Czyli to jednak nie takie hop siup..
    Nabyłem dwa takie układy i dotąd nic nie robiłem.
    Nie było kiedy i też przyznam, że trochę się bałem.
    Teraz okazuje się, że wcale nie musi udać się taka operacja.
    Może niech wypowie się ktoś jeszcze, kto to wymieniał.
    Sporo osób przecież zamawiało u Chińczyka te układy.
    Póki co jedna próba udana (po problemach)
    Druga nie udana..

    Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

  5. #125
    Użytkownik Świeżak Avatar toro
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Dolnyśląsk
    Auto
    Giulietta QV
    Postów
    40

    Domyślnie

    Myślę, że stacja hot air dużo by uprościła. Ja to robiłem zwykłą lutownicą transformatorową. Da się.

    Czas, który podałem uwzględnia całkowity czas operacji. Razem z demontażem i montażem modułu w aucie.

  6. #126
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2018
    Auto
    Lancia Delta 1,9 TwinTurbo
    Postów
    28

    Domyślnie

    Ja też wymieniłem układ z ali i niestety nic to nie zmieniło. Wymianę układu wykonał dobry specjalista, raczej niemożliwe żeby coś źle zrobił.
    Wychodzi na to że pozostaje tylko wymian BODY. Planuję kupić używane na podmiankę. Wiem, że trzeba będzie dać BODY do fachowca który przekopiuje zawartość oryginalnego BODY do tego drugiego, ale ciekawi mnie co się stanie z przebiegiem auta zapisanym w BODY, czy po skopiowaniu zawartości BODY przebieg też się skopiuje i będzie taki jaki mam w aucie, czy przebieg pozostanie taki jaki jest w tym drugim BODY i będzie różnił się od tego co mam na zegarach???

  7. #127
    Użytkownik Znawca Avatar Luck
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    KRA KNS
    Auto
    AR9 1,8 MPI LPG + Julka 1,4 TB
    Postów
    1,098

    Domyślnie

    Wszystko zostaje bez zmian. Jest firma w Tychach nazwa Kocar która dobiera używane sprawne body i zajmuje się kopiowaniem danych z zepsutego na sprawny.

  8. #128
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,469

    Domyślnie

    Ona tez naprawia body
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  9. #129
    Użytkownik Znawca Avatar Luck
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    KRA KNS
    Auto
    AR9 1,8 MPI LPG + Julka 1,4 TB
    Postów
    1,098

    Domyślnie

    Chyba, że się coś zmieniło od marca ale wtedy nie naprawiali tej konkretnej przypadłości z wycieraczkami nawet im chciałem zostawić swój BodyComp na części lub nawet wspomniałem o układzie elektronicznym 66009.

Podobne wątki

  1. [159] AR 159 SW Tylna wycieraczka
    Utworzone przez koziolek w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 29-04-2018, 16:51
  2. Wycieraczka tylna
    Utworzone przez largo w dziale 147
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 16-09-2014, 20:37
  3. Tylna wycieraczka..
    Utworzone przez Mart w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 15-12-2012, 14:13
  4. tylna wycieraczka
    Utworzone przez Kotu w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 03-05-2011, 11:38
  5. tylna wycieraczka
    Utworzone przez macaga w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 02-02-2011, 22:43

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory