Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 40

Temat: Zmiana fabrycznego radia i s&s

  1. #21
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Leszno
    Auto
    Gulietta 1,4 T MA 170 KM
    Postów
    1,008

  2. #22
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce TI
    Postów
    321

    Domyślnie

    Hej a czy ktoś montował radio 2 din tak by działało sterowanie z kierownicy + usb od blue&Me i mikrofon od blue&me (nie wiem gdzie on jest)

    Jestem wstępnie zainteresowany zakupem: SONY XAV-AX200.
    Montowałbym sprzęt do Alfy Romeo Mito 1.4tb 2009 z systemem Blue&Me + usb.
    Chciałbym by sprzęt od Sony współpracował ze sterowaniem z kierownicy oraz wyjściem usb seryjnym.
    Zebrałem informację i potrzebuje:
    - SONY XAV-AX200 - stacja
    - Ramka 2 din MiTo - ramka zestaw srebrna nie odbiegająca kolorem od wnętrza. Seria tutaj: https://i.imgur.com/gKwSNvp.jpg
    - Adapter do sterowania z kierownicy Alfa Romeo Mito 2009 CTSAR004.2 - by działała multifunkcja
    - Przewód uniwersalny dla Sony ACV, Connects2 (CTSONYLEAD) - wyczytałem, że to konieczne
    - Connects2 usb adapter by działało seryjne usb dla Carplay (CTFIATUSB) albo jedynie CTVXUSB.2 bo mam tylko USB bez Jacka w mitolocie.

    Doradzi ktoś czy czegoś mi brakuje lub mam zły zestaw by wszystko działało poprawnie?

  3. #23
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Leszno
    Auto
    Gulietta 1,4 T MA 170 KM
    Postów
    1,008

    Domyślnie

    teoretycznie jest to możliwe bo blue&me wchodzi po m.cz do radia.Czyli korzystasz z usb , mikrofonu i blue&me po staremu a sygnał na głośniki jest podawany nie na wejście starego którego już nie ma tylko na in nowego radia.Masz wyświetlanie info na liczniku itd.Gorzej ze sterowaniem z kierownicy.Albo sterowanie Blue&me albo nowego radia.Komendy się pokrywają / te same przyciski na kierownicy /.Tylko po co takie kombinacje jak to wszystko będziesz już miał w nowym radiu..no może bez wyświetlania na liczniku i komend głosowych.

  4. #24
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce TI
    Postów
    321

    Domyślnie

    Oczywiście moge zrezygnować z Blue&Me ale chciałbym wykorzystać mikrofon który jest w podsufitce oraz USB żeby nie wyprowadzać nowego kabla (estetyka). Nie widzi mi się prowadzenie mikrofonu dołączonego do zestawu. Da rade takie coś?

    Dla mito od roku 2014 jest nawet pelna instrukcja. Problem wlasnie z mito przed liftowe czyli 2008 - 2013.
    https://www.youtube.com/watch?v=AQ60FNgG4bw

  5. #25
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Leszno
    Auto
    Gulietta 1,4 T MA 170 KM
    Postów
    1,008

    Domyślnie

    fajny filmik....możesz sygnał mikrofonu pobrać z wtyczki do blue&me ..ale generalnie jest to bez sensu.Mam podobny dylemat bo w Julce nie wywaliłem blue&me i można by tak również zrobić.Ale może się tak zdarzyć że ten chiński mikrofonik będzie lepiej dopasowany czy np. antena gps i chyba lepiej pociągnąć cały zestaw prawym słupkiem w pobliże lampki sufitowej kierowcy.Ja przynajmniej tak zrobiłem.Całość kabli owinąłem oczywiście taśmą parcianą tak jak fabryczne aby się gdzieś nie przetarły

  6. #26
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce TI
    Postów
    321

    Domyślnie

    Ok to dowiedziałem się od support connects2 nastepujacych rzeczy:

    Do sterowania kierownica: CTSAR004.2 niestety nie beda dzialaly przyciski odbierz/odrzuc
    usb bedzie działać gdy zakupi się: CTFIATUSB
    no i kabel CTSONYLEAD
    Mikrofonu z Blue&Me nie da rady podlaczyc bedzie trzeba przeciagać dołączony do zestawu.

    Niby miałbym Apple Carplay i odbierałbym z poziomu konsoli to nie byłoby tragedii. No nic musze przemyśleć ten zakup.

  7. #27
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Leszno
    Auto
    Gulietta 1,4 T MA 170 KM
    Postów
    1,008

    Domyślnie

    a co Ty się uparłeś na to sony.. jest tyle fajnych stacji.Z tego co widzę nie ma możliwości sterowania dotykiem z ekranu stacji telefonem.Bez sensu..wszystko i tak musisz dotykowo wybierać na telefonie a na ekranie stacji masz tylko powiększony obraz.Czyli telefon musisz mieć koło stacji.Ja swój chowam w schowku i łączę się kablem ze stacją która przy okazji ładuje telefon.Myślisz że sterowanie głosowe jest fajne w jadącym samochodzie wśród czterech przekrzykujących się kumpli czy dzieciaków.A jak stracisz zasięg to już nie będzie nawigacji..?? Stacja za 1800 bez stacjonarnej nawigacji..??
    Ostatnio edytowane przez andrzejm36 ; 13-12-2017 o 23:30

  8. #28
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce TI
    Postów
    321

    Domyślnie

    Sony XAV widać że jest zrobiony dla osób które są wrażliwe na estetyke. Nie przemawia do mnie kiczowaty styl pioniera i te beznadziejne ikonki jak w jakims chinskim syfie. Gdyby tak było kupiłbym jakiś dyskotekowy zestaw.

    Sony dlatego bo bym uzywal Carplay gdzie podlacze iPhonea poloze go do schowka/podlokietnika i mapy/telefon/spotify steruje z jednostki. W sumie zapomnialem o sterowaniu glosowym za pomoca Siri.

  9. #29
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Leszno
    Auto
    Gulietta 1,4 T MA 170 KM
    Postów
    1,008

    Domyślnie

    kol.Strzalka ..przeczytaj sobie te posty ..dlaczego zakupione Sony nie zdało egzaminu / końcowe posty na stronie /
    http://www.alfaowner.com/Forum/alfa-...-solution.html

  10. #30
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce TI
    Postów
    321

    Domyślnie

    Dzięki, przeczytałem.
    Jedyne co mnie zmartwiło to to, że:
    - pokrętło jest małe i wchodzi w ramke (może inaczej jest w mito bo w temacie jest poruszana kwestia gulietty). Głównie patrze na stacje które mają fizyczne pokrętło bo klikanie nie wchodzi w gre. Jak chce minimalnie sciszyc mam przeciez guziki na kierownicy.
    - w Apple Carplay podawanie adresu jest jedynie za pomoca Siri co działa beznadziejnie przy polskich nazwach. Można oczywiście dodać znacznik Ulubiony

    Dodatkowa wada tego zestawu jest taka, że zaślepka maskująca ( taka jak w filmie: https://youtu.be/Cb9dBers1lI?t=146 w 2:25 ) jest dodawana jedynie dla rynku USA. A chętnie bym zakładał taką zaślepkę gdy np parkuje gdzieś na zewnatrz/w centrum/ itp.

    No nic jeszcze poczekam na więcej recenzji i od biedy kupie emulator zmieniarki byleby mieć przesyłanie muzyki przez BT.

Podobne wątki

  1. Kod do radia i demontaż radia fabrycznego
    Utworzone przez piter34 w dziale 156
    Odpowiedzi: 67
    Ostatni post / autor: 25-04-2023, 09:20
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 09-01-2016, 20:12
  3. instrukcja do radia fabrycznego
    Utworzone przez hubus18xx w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16-11-2012, 16:45
  4. Zmiana fabrycznego radia Alfa 156 fl
    Utworzone przez marcin_ldz w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 01-08-2012, 23:38
  5. Zmieniarka do fabrycznego radia
    Utworzone przez KamilP w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-07-2010, 15:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory