Strona 5 z 113 PierwszyPierwszy 12345678910111213141555105 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 1122

Temat: Wymiana oleju, czyszczenie odmy, czyszczenie filtru modułu MA.

  1. #41
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 TB MA 2010
    Postów
    2,091

    Lightbulb


    Od lewej - komplet nowy - śruba z podkładkami aluminiowymi + fotka od strony gwintu - widać wkład z sitkiem.
    Po środku jest wyjęta śruba (dokładnie tak jak ją wykręciłem - to co wystaje to poszarpane fragmenty sitka!) i tu nie jest aż tak smolisto jak na fotce powyżej (tamta jest może z diesela?) ale czarny przypalony nalot jest wszędzie (na ściankach wewnątrz 'kulki' przewodu niestety też - taki czarny jak na śrubie). Potem fotka tego sitka - było tak spalone, że po delikatnym wyjęciu z środka pokruszyło się w palcach!
    Po prawej nowa śruba z uszczelkami na miejscu. W kwadrans do wykonania. Osłonę tylko odgiąłem aby wszedł klucz 17-tka i zrobione (nie zdejmowałem osłony bo nakrętki z przodu zardzewiały i nie ma sensu walczyć/ukręcić).
    Przykre jest to, że więcej skrawków sitka nie udało się wydobyć ze śruby - reszta pewnie 'smaruje' łożysko a całego sitka z 'oprawką' wyjąć nie idzie - albo się plastik upiekł albo nie ma opcji wyjmowania/czyszczenia - to jest możliwe, bo w serwisie też twierdzą, że śruba jest jednorazowa! Nadmieniona przeze mnie koncepcja umycia/wypłukania spotkała się z ubolewaniem (delikatnie to opisując..) przy tej cenie śruby w porównaniu do ceny turbiny.
    Lekki stresik był jak to zrobić aby nie nabrudzić do środka (sporo rdzy wokoło niestety) zwłaszcza zdejmując przypieczoną dolną uszczelkę (podważona wkrętakiem poleciała gdzieś pod osłonę..) - mam nadzieje, że się udało i turbo się nie zatrze brudem/rdzą od tego poprawiania ;-)
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20140327_195800_resized.jpg
Wyświetleń:	1012
Rozmiar:	36.0 KB
ID:	126208   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20140327_200441_resized.jpg
Wyświetleń:	11528
Rozmiar:	46.8 KB
ID:	126209   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20140327_182638_resized.jpg
Wyświetleń:	1101
Rozmiar:	47.3 KB
ID:	126205   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20140327_182656_resized.jpg
Wyświetleń:	991
Rozmiar:	20.4 KB
ID:	126206   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20140327_194714_resized.jpg
Wyświetleń:	1136
Rozmiar:	91.4 KB
ID:	126207  

    Ostatnio edytowane przez wlyszkow ; 28-03-2014 o 09:18 Powód: Ponowne dołączenie fotek

  2. #42
    Użytkownik Świeżak Avatar ipIV
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Ruda Śląska
    Auto
    Punto Evo 1,4 Multiair Turbo 135KM
    Postów
    90

    Domyślnie

    Nie widzę żadnych zdjęć. Na pewno wrzuciłeś?

  3. #43
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar bubu321
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    G 1.4 MA 170CV ECU Nexus 8GMF
    Postów
    6,112

    Domyślnie

    - dzieki za zdjęcia.
    - to mam prośbe jak już będzie odpowiedz z ASO zeby w jednym miejscu zebrać p/n tych cześci z turbiny.
    - powoli odkrywa się cały urok Giulietty i jej serwisowania.
    _______________________________________
    - AR 156 TS 2.0 ecu M1.5.5
    - 147 1.6 16v 105CV ecu ME7.3.1.
    - G 1.4 MA 170CV@190CV ecu 8GMF przebieg 91000 km.
    + e-Niro KIA 64 kWh battery, 200CV, 400 Nm

  4. #44
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 TB MA 2010
    Postów
    2,091

    Domyślnie

    Nie ma sprawy - kłopot tylko jest z oszacowaniem kiedy sitko w tej śrubie przestało spełniać swoją rolę (kiedy je wymieniać). Ze skrawków sitka widać że było dawno zatkane i zapieczone, łamało/kruszyło się - pewnie porwało je ciśnienie oleju (na szczęście..) skoro wystarczającego przepływu oleju nie było. Brud niestety tylko ze spalonego przepracowanego oleju (olej był tego samego koloru co ta wysłużona śruba - wg książki 5W-40 C3 marki nieznanej).

    Odpukać... ale turbina do TB MA 170KM to Garrett MGT1238SZ

  5. #45
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,814

    Domyślnie

    Po tym wszystkim o czym tu rozmawiamy , zdjeciach itd. nasuwa mi się jeden wniosek- chyba jednak warto używac engine flush przed każdą wymianą oleju i w zasadzie nie było by wogóle potrzeby wymiany tych wszystkich filtrów czy innych elementów które wykańcza osad i nagar. Po prostu trzeba utrzymywać układ smarowania w czystości i problemu nie bedzie . Jak widac sama wymiana oleju to za mało , u mnie 10 tys od poprzedniej wymiany już jest widoczny brazowy osad ktory sam raczej nie zniknie tylko bedzie go coraz wiecej. Używałem płukanki przed wymianą w poprzedniej alfie przez 10 lat i nawet po 230 kkm przebiegu nie było zadnego problemu. Chyba warto utrzymywac silnik w czystosci od samego początku a wtedy ilość filtrów i ich cena nie bedzie miała znaczenia bo nie bedzie potrzeby tego wszystkiego wymieniac w końcu to nie są elementy jakies typowo eksploatacyjne ktore się zużywają .W ogóle to mam zamiar sie przesiąść na jakiś mniej brudzacy olej najlepiej z wyższą liczbą TBN . Moim zdaniem ten fabryczny zbyt szybko pozostawia osad i jakiś szlam ktory widać na zdjeciach. Muszę w niedługim czasie wymienić olej to zobacze ile będzie się dało wypłukać tego syfu ktory sie tam nagromadził

  6. #46
    Użytkownik Świeżak Avatar ipIV
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Ruda Śląska
    Auto
    Punto Evo 1,4 Multiair Turbo 135KM
    Postów
    90

    Domyślnie

    Cytat Napisał bubu321 Zobacz post
    - powoli odkrywa się cały urok Giulietty i jej serwisowania.
    Nie Giulietty.... Wszystkich silników 1,4 turbo benzynowych fiata - Tjet i Multiair turbo.

    Tjet 120 - 155 KM Ma turbosprężarkę IHI w której jest identyczna śruba
    Tjet 180KM, Multiair 165 / 170KM To Garrett MGT 1446Z
    Multiair 135KM to Garrett MGT 1238Z


    Cytat Napisał wlyszkow Zobacz post
    Nie ma sprawy - kłopot tylko jest z oszacowaniem kiedy sitko w tej śrubie przestało spełniać swoją rolę (kiedy je wymieniać).
    Myślę że ... w moim przypadku to będzie co rozrząd (60-70 tys km lub 3 - 3,5 roku) Oczywiście wymiana oleju co 10-12 tys km


    Cytat Napisał wlyszkow Zobacz post
    Ze skrawków sitka widać że było dawno zatkane i zapieczone, łamało/kruszyło się
    Myślę że przy 2 wymianach oleju po 90-100 tys km nie można się niczego lepszego spodziewać...

    Cytat Napisał wlyszkow Zobacz post
    Odpukać... ale turbina do TB MA 170KM to Garrett MGT1238SZ
    Nie.... Garrett MGT1238Z to jest turbosprężarka do wersji 135KM.
    170KM ma Garrett MGT1446Z - różnią się wydajnością i napisem na obudowie korpusu części sprężarkowej. Gabarytowo jest to to samo.

    Garrett MGT1238Z:


    Garrett MGT1446Z:






    Cytat Napisał tx555 Zobacz post
    chyba jednak warto używac engine flush przed każdą wymianą oleju i w zasadzie nie było by wogóle potrzeby wymiany tych wszystkich filtrów czy innych elementów które wykańcza osad i nagar.
    Ja bym bał się to wlać do Multiaira.... jak aktywator wyzionie ducha przez tego typu wynalazki to....
    Poza tym poprzednim autem przelatałem 190 000km. Wymieniałem olej co 10-12 tys km. Silnik był czysty w środku. Nie było nigdzie czarnego nalotu tylko był bursztynowy. W innych silnikach (forum punto) w których wymieniany olej był książkowo - wszędzie był czarny nalot.....


    Skrzynia korbowa po 168 tys km:


    Głowica po 145 tys km:



    Tutaj pierwszy z brzegu inny - 110 tys km nalatane:



    Silnik grama oleju nie brał jak go sprzedawałem - przy 190 000 Od wymiany do wymiany MAX.

    Cytat Napisał tx555 Zobacz post
    Jak widac sama wymiana oleju to za mało , u mnie 10 tys od poprzedniej wymiany już jest widoczny brazowy osad ktory sam raczej nie zniknie tylko bedzie go coraz wiecej.
    Nie dramatyzuj Brązowy osad niczemu nie szkodzi

    Cytat Napisał tx555 Zobacz post
    w końcu to nie są elementy jakies typowo eksploatacyjne ktore się zużywają
    To są elementy obliczone na okres gwarancji + 1 rok Niestety.
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCN2200.jpg
Wyświetleń:	1023
Rozmiar:	78.4 KB
ID:	126239   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCN2207.jpg
Wyświetleń:	982
Rozmiar:	89.4 KB
ID:	126240   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC01763.JPG
Wyświetleń:	941
Rozmiar:	126.0 KB
ID:	126241   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC01766.JPG
Wyświetleń:	939
Rozmiar:	124.9 KB
ID:	126242   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie0032.jpg
Wyświetleń:	1062
Rozmiar:	87.1 KB
ID:	126243  

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie0036.jpg
Wyświetleń:	928
Rozmiar:	91.3 KB
ID:	126244   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie0037.jpg
Wyświetleń:	999
Rozmiar:	79.4 KB
ID:	126245   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P051010_14.52.jpg
Wyświetleń:	945
Rozmiar:	109.4 KB
ID:	126246   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	index.jpg
Wyświetleń:	1172
Rozmiar:	133.6 KB
ID:	126250  
    Ostatnio edytowane przez ipIV ; 28-03-2014 o 16:39

  7. #47
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 TB MA 2010
    Postów
    2,091

    Domyślnie

    Cytat Napisał ipIV Zobacz post
    Nie.... Garrett MGT1238Z to jest turbosprężarka do wersji 135KM.
    170KM ma Garrett MGT1446Z
    Widać różnie podają np. tutaj
    Mniejsza z tym - obyśmy nie musieli szukać ;-)

    Cytat Napisał ipIV Zobacz post
    Ja bym bał się to wlać do Multiaira.... jak aktywator wyzionie ducha przez tego typu wynalazki to..
    Ja wlałem i płukało się pół godziny i pracuje milej dla ucha niż na poprzednim oleju na którym Julka zrobiła ok. 34kkm i pod korkiem wlewu jest czysto. Dzisiaj Julka jedzie na rozrząd więc sprawdzę jak wygląda filtr MA po tym płukaniu. Śruby przy turbo ta płukanka nie domyła ale niestety ten 'lakier' na niej nawet wkrętakiem trudno zarysować - twardy i gruby!
    Stosuję płukanki od lat w wielu różnych autach bez problemów a z sukcesami w różnych hałaśliwych jednostkach.

    p.s. paskudne te fotki, które wrzuciłeś... kiepski olej, dużo kkm i mała miska oleju...


    Cytat Napisał ipIV Zobacz post
    Wymieniałem olej co 10-12 tys km
    Też uważam, że więcej nie ma sensu kręcić Julką TB MA przy 3,5L oleju w misce i na oleju klasy zalecanej do MA (na ogół niby syntetycznym niestety). Tak też jest wpisane w książce:
    W przypadku używania samochodu przeważnie w mieście lub przy przebiegu rocznym w kilometrach poniżej10.000 km konieczna jest wymiana oleju silnikowego i filtra co 12 miesięcy.

    Cytat Napisał tx555 Zobacz post
    W ogóle to mam zamiar sie przesiąść na jakiś mniej brudzacy olej najlepiej z wyższą liczbą TBN
    Nie chcę tu Was zanudzać tematyką olejową ale wyższy TBN występuje na ogół w olejach o wyższej zawartości cynku i fosforu (ZDDP) a to też potrafi brudzić i nawet jeśli olej ma więcej dodatków czyszczących to często po to aby kontrolować w czasie/przebiegu poziom generowania depozytów (na skutek aktywowania ZDDP w podwyższonej temp) przez sam olej.
    Znam oleje o wysokim TBN a poziomie ZDDP jak w mid-saps ale mają HTHS<3,5 więc poza rekomendacją do Julki. Zredukowany poziom ZDDP jest rekomendowany do Julki pewnie ze względu na czystość/trwałość/sprawność systemu kontroli emisji spalin co jest też ważne dla sterowania tym silnikiem.

    Ja na razie planuję dalsze mycie silnika estrami przez kolejne kilka kkm a potem pewnie regeneracja nanoceramiką bo wątpię że silnik i łożysko turbiny nie ucierpiały przez 'książkowe' wymiany oleju... ale zobaczymy co pokaże analiza tego oleju po 34kkm!

    We wtorek będę na zakupach w ASO więc jak będzie jeszcze jedna śruba do turbo to kupię i postaram się z niej wydłubać to sitko ;-) Łożysko naszych Garrettów jest prawdopodobnie pasowane na 2,5-4 setki mm więc podobnie jak panewki główne, którym filtrowanie oleju przez sam filtr OEM wystarcza.... Podmienię wtedy śrubę pojeżdżę i porównam wyniki analiz oleju przed i po - zobaczymy czy wpłynie to na zużycie łożyska turbiny ;-) Mój serwisant z ASO też twierdzi, że gdyby nie gwarancja to by te sitka wywalali ;-) bo się brudzą / zapychają / niszczą w odróżnieniu od tych przy MA gdzie jeszcze niczego niepokojącego nie stwierdzili.

  8. #48
    Użytkownik Świeżak Avatar ipIV
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Ruda Śląska
    Auto
    Punto Evo 1,4 Multiair Turbo 135KM
    Postów
    90

    Domyślnie

    Cytat Napisał wlyszkow Zobacz post
    p.s. paskudne te fotki, które wrzuciłeś... kiepski olej, dużo kkm i mała miska oleju...
    Ja tam nic paskudnego poza jakością i ostatnią fotką nie widzę :> Bursztynowy nalot w silniku który ma tyle nalatane to nic. Nigdy nie będzie czysto jak w nówce ale częsta wymiana pozwala utrzymać to w takim stanie a nie w stanie "czarnym". Prawdopodobnie aktywator potrafi zdechnąć przez olej inny niż C3 a lanie do tego detergentu jakiegoś hmmm nie widzi mi się i nie będę stosować To nie 1,2 8V fire nie do zarżnięcia co pojedzie na oleju do smażenia

    Cytat Napisał wlyszkow Zobacz post
    Widać różnie podają np. tutaj
    Mniejsza z tym - obyśmy nie musieli szukać ;-)
    To jest ciekawe :> Czym się różni "Z" od "SZ"... :> Ja tam szukałem na stronie garrett-a kiedyś.

    1238Z -> max do silnika do 100kW; 1446Z max do silników 130kW.

    ale 1238SZ nie widziałem tam...


    np. patrz tutaj na tabliczkę:
    http://allegro.pl/turbina-alfa-romeo...031715923.html 1446z




    -------------

    Zamówiłem z tego rysunku:




    7 - 1szt (wymienię)
    8 - 1szt (wymienię)
    9 - 4szt - (uszczelki)
    11 - 2szt - (uszczelki do inspekcji tej drogiej 10-tki.)

    Oczywiście nie da się kupić tylu sztuk, tylko trzeba brać po 10szt (7), 5szt (8), 10szt (9), 10szt (11).
    Ale jakoś pokombinują że pościągają z różnych ASO gdzie jest nadmiar tego. Także może być problem z zakupem przyzwoitej liczby sztuk...


    Chociaż u mnie poziom zabrudzenia jest bliżej nieznany.... 20 tys temu miałem wymienianą turbosprężarkę na gwarancji ponieważ dźwigienka westgate-a miała luz dokładnie taki:

    https://www.youtube.com/watch?v=MuwUcS0HiyA

    Turbo było sprawne ale przy puszczeniu gazu delikatnie brzęczało...

    Ale po wymianie tubo jak to wygląda robota "po polsku" - ASO tej śruby nie wymieniło... albo wyczyścili albo olali albo była czysta - tego nikt już nie wie :>
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	emaps.jpg
Wyświetleń:	972
Rozmiar:	53.7 KB
ID:	126261  
    Ostatnio edytowane przez ipIV ; 28-03-2014 o 21:18

  9. #49
    Użytkownik Świeżak Avatar ipIV
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Ruda Śląska
    Auto
    Punto Evo 1,4 Multiair Turbo 135KM
    Postów
    90

    Domyślnie

    Jak już wszystko się wyjaśni by trzeba zrobić kompilację informacji na temat wszystkich sitek, filtrów i innych niuansów tych silników o których w instrukcji nic nie napisali

    Jeszcze jedna sprawa... Dlaczego na tej fotce:


    Przewód płynu chłodniczego jest obmazany czymś czarnym? co to jest?


    I jeszcze jedno ....

    Przeglądałem właśnie allegro...

    -> Do czego służy ta śrubka? odpowietrznik czy co?




    -----------------------

    http://www.abarthclubitaly.com/forum...446-t9268.html <- tutaj dużo fotek i z google translatorem można w miarę zrozumieć co i jak

    No i są przypadki uszkodzonego sitka. Z tego wątku wynika wg mnie tyle, że przynajmniej raz w roku trzeba odkręcić to i sprawdzić jak wygląda Są tacy co po 20 000 mają zapchane na amen i tacy co po 40 000 mają nówkę sztukę. A niektórzy wkręcili zamiast tego - śrubę z króćca płynu chłodniczego

    Kilka ciekawych fotek:


    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	5.jpg
Wyświetleń:	10547
Rozmiar:	46.8 KB
ID:	126280   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	181..JPG
Wyświetleń:	926
Rozmiar:	120.0 KB
ID:	126322   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2013-08-04 14.06.jpg
Wyświetleń:	905
Rozmiar:	139.4 KB
ID:	126360   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2013-08-04 14.18.jpg
Wyświetleń:	927
Rozmiar:	34.3 KB
ID:	126361   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	533370_4691708133923_1985556010_n.jpg
Wyświetleń:	871
Rozmiar:	37.8 KB
ID:	126362  

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	a2u4aheb.jpg
Wyświetleń:	887
Rozmiar:	44.7 KB
ID:	126363   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	atyraqyj.jpg
Wyświetleń:	859
Rozmiar:	58.9 KB
ID:	126364   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	image.jpg
Wyświetleń:	933
Rozmiar:	89.9 KB
ID:	126365   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	image-2.jpg
Wyświetleń:	853
Rozmiar:	79.0 KB
ID:	126366   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	p1040701.jpg
Wyświetleń:	877
Rozmiar:	51.5 KB
ID:	126367  

    Ostatnio edytowane przez ipIV ; 29-03-2014 o 02:45

  10. #50
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 TB MA 2010
    Postów
    2,091

    Domyślnie

    Te zasmolone śruby turbo to jakby z diesela ewentualnie po mineralnych olejach. Dopatrzyłem się w papierkach mojej Julki, że jednak jeździła na Selenii Star PE a potem na KPE więc zgodnie z zaleceniami tylko pierwszy i ostatni interwał a właściwie przedostatni był taki książkowy ;-(
    Przez weekend Julka przeszła grubszy przegląd: rozrząd z pompą wody z płukaniem układu i wymianą płynu, pasek wielorowkowy, czyszczenie filtra MA, przepustnicy (nie było wcale tak źle ponoć ale nie mam fotki przed czyszczeniem), hamulców, wymiana świec itp. itd.. i z ciekawostek kilka fotek + spostrzeżenia serwisanta z wieloletnim doświadczeniem w marce:
    Filtr oleju MA - symboliczne zabrudzenie (może tu coś umyła płukanka engine flush i na pewno tego sitka nie zatkała..) i nie ma czym się przejmować wg serwisanta - nieliczne pady MA nigdy nie były związane z przytkaniem tego sitka bo nic takiego nie miało miejsca.

    Rozrząd - pompa wody w dobrym stanie, pasek nadal OK bez widocznych uszkodzeń ale napinacz wyglądał lekko podejrzanie chociaż nadal działał:

    W gorszym stanie był pasek wielorowkowy - liczne pęknięcia:

    Była też wymiana oleju w skrzyni - korek spustowy jest stożkowy i nie wymaga smarowania przed wkręceniem ale jest w takim miejscu, że trudno zachować spód auta w czystości podczas spuszczania oleju. Olej po 93kkm prawie czarny - po prawej w korku świeży Tutela Gearforce.

    Ponoć większym problemem niż filtr MA jest śruba z sitkiem przy turbo i zebrałem pochwały za jej wymianę ;-) bo to właśnie w benzyniakach potrafią padać od tego turbiny...
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Filtr MA po 93210km.jpg
Wyświetleń:	10081
Rozmiar:	4.4 KB
ID:	126468   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	napinacz rozrzadu 93210km.jpg
Wyświetleń:	893
Rozmiar:	44.9 KB
ID:	126469   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pasek wielorowkowy 93210km.jpg
Wyświetleń:	9797
Rozmiar:	27.9 KB
ID:	126470   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	tutela gearforce 93210km i nowa.jpg
Wyświetleń:	932
Rozmiar:	63.0 KB
ID:	126471  

Podobne wątki

  1. [159] Czyszczenie odmy - 2.4 JTDm
    Utworzone przez murgal w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 29-04-2022, 22:18
  2. Czyszczenie odmy olejowej
    Utworzone przez MatiMatteo w dziale 147
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-01-2016, 18:55
  3. Czyszczenie odmy jak ?
    Utworzone przez damian7110 w dziale GT
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 05-11-2015, 11:23
  4. Czyszczenie odmy w JTD - pytanie
    Utworzone przez bastan w dziale 166
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 27-09-2015, 07:57
  5. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-08-2015, 08:10

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory