Strona 90 z 113 PierwszyPierwszy ... 408081828384858687888990919293949596979899100 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 891 do 900 z 1122

Temat: Wymiana oleju, czyszczenie odmy, czyszczenie filtru modułu MA.

  1. #891
    Użytkownik Świeżak Avatar Tada TB
    Dołączył
    05 2018
    Mieszka w
    Opolskie
    Auto
    A.R. Giulietta
    Postów
    107

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pablo. Zobacz post
    a ja nadal stawiał bym na nieprawidłowo napięty rozrząd

    Popieram tę teorię.
    Kiedyś w punto 1 zmieniłem rozrząd i po nagrzaniu coś zaczynało hałasować.
    Po pewnych przemyśleniach i poluzowaniu paska wszystko się uspokoiło.

  2. #892
    Użytkownik Świeżak Avatar Mrseeba03
    Dołączył
    08 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB / Ibiza V 1.0 TSI
    Postów
    217

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    po kiego kupujesz zamienniki skoro masz w tej cenie OE - tylko mi nie pisz że to to samo jest bo nie jest- części idące jako OE ZAWSZE podlegają dodatkowej weryfikacji jakościowej.
    Też byłem wyznawcą tej teorii i miałem zboczenie, także zawodowe (pracuję w ASO innej marki), zakupu wszystkich części OE. Oryginalna rolka napinająca rozrządu stanęła po 20tyś.km. Całe szczęście, że w momencie wyczucia lekkiego swądu palonej gumy od razu zgasiłem jednostkę napędową, bo inaczej elementów silnika szukałbym w misce olejowej. Podobnie lizak/poduszka pod skrzynią biegów - 20tyś.km i już ma luzy/stuka

  3. #893
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomkoziolek Zobacz post
    .... że nie chcę ładować się w koszty wymiany całego zestawu bo to 400 PLN robocizna ... Wymiana samej pompy to 150 zł + 150 zł pompa stąd tak drążę temat.

    -
    Jakim cudem, skoro do pompy wody trzeba demontować rozrząd, co to za bzdurne teorie ...

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Mrseeba03 Zobacz post
    Też byłem wyznawcą tej teorii i miałem zboczenie, także zawodowe (pracuję w ASO innej marki), zakupu wszystkich części OE. Oryginalna rolka napinająca rozrządu stanęła po 20tyś.km. Całe szczęście, że w momencie wyczucia lekkiego swądu palonej gumy od razu zgasiłem jednostkę napędową, bo inaczej elementów silnika szukałbym w misce olejowej. Podobnie lizak/poduszka pod skrzynią biegów - 20tyś.km i już ma luzy/stuka
    Rozumiem, że w VAGu takie cuda ? bo w grupie FCA takich kwiatków nie mamy

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Tada TB Zobacz post
    Popieram tę teorię.
    Kiedyś w punto 1 zmieniłem rozrząd i po nagrzaniu coś zaczynało hałasować.
    Po pewnych przemyśleniach i poluzowaniu paska wszystko się uspokoiło.
    Sprawa znana od dziesięcioleci
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  4. #894
    Użytkownik Świeżak Avatar Mrseeba03
    Dołączył
    08 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB / Ibiza V 1.0 TSI
    Postów
    217

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pablo. Zobacz post
    Rozumiem, że w VAGu takie cuda ? bo w grupie FCA takich kwiatków nie mamy
    Niestety opisywałem przypadek mojej Giulietty.
    W VAG nie takie cyrki mają miejsce

  5. #895
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mrseeba03 Zobacz post
    Niestety opisywałem przypadek mojej Giulietty.
    W VAG nie takie cyrki mają miejsce
    Cholera, współczuję
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  6. #896
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Giulietta 1.4 MA 170KM 2010r.
    Postów
    1

    Domyślnie

    Witam forumowiczów, jest to mój pierwszy post, forum przeglądam już od ponad roku ale mam pewien problem z moją Julką 1.4 MA 170KM, może ktoś miał podobnie.

    Od piątku (03.01) pojawiła się usterka, a mianowicie po odpaleniu auta silnik pracuje normalnie, po przejechaniu 100-300m na 2-3 biegu silnik traci moc, zamigał check engine, auto nie miało żadnych drgań, przy próbie zatrzymania się auto momentalnie zgasło, odpaliło po 3-4 próbach ponownie, po odpaleniu zero problemu moc, wszystko w normie. Akurat jechałem postawić autko na wymianę oleju w skrzyni i łożyska w tylnym kole, okazało się również że akumulator niedomaga i trzeba wymienić.
    Autko odebrałem w czwartek po południu, odpaliło normalnie i w piątek rano też zero problemu po odpaleniu. Problem pojawił się w piątek po południu, po wyjściu z pracy, ta sama sytuacja jak wyżej. Po kilkuset metrach od ruszenia na 2 biegu brak mocy kilka razy mignął check engine ale po 200-300m autko odżyło i jechało normalnie. Odstawiłem na 2-3 godziny odpaliłem zero problemów. Od piątku do dzisiaj autko stało nieodpalane. Dzisiaj sytuacja podobna odpala od strzała, po kilkuset metrach spada moc, nie miga żadna kontrolka, musiałem się zatrzymać przed przejściem i momentalnie autko zgasło jak tydzień temu. Zgasiłem silnik odpalił za drugim razem po dobrych 8 sekundach kręcenia. Po odpaleniu wszystko działa normalnie, moc wróciła, nic się nie dzieje przez cały czas dalszej jazdy.

    Moduł MA, świece i olej wymieniłem w ASO ok. pół roku temu (jakieś 4tyś km), jak padał aktywator to check engine palił się cały czas i auto trzęsło się niemiłosiernie + odłączało S&S i DNA.

    W tym wypadku takich objawów nie ma. Check miga przez chwilę albo nie pojawia się wcale, auto nie ma żadnych drgań, nie odłącza żadnych systemów.

    Poniedziałek: Dzisiaj rano pojawiło się trzęsienie/szarpanie i migający check, nie działa DNA ale nie ma komunikatu, po rozgrzaniu silnika i zgaszeniu auta, kolejne odpalenie bez problemu i wszystkie objawy znikają.
    Ostatnio edytowane przez boomi86 ; 13-01-2020 o 07:00 Powód: aktualizacja

  7. #897
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar tomkoziolek
    Dołączył
    02 2019
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta QV 1,4 MA 170 kM
    Postów
    603

    Domyślnie

    Cytat Napisał boomi86 Zobacz post
    Witam forumowiczów, jest to mój pierwszy post, forum przeglądam już od ponad roku ale mam pewien problem z moją Julką 1.4 MA 170KM, może ktoś miał podobnie.

    Od piątku (03.01) pojawiła się usterka, a mianowicie po odpaleniu auta silnik pracuje normalnie, po przejechaniu 100-300m na 2-3 biegu silnik traci moc, zamigał check engine, auto nie miało żadnych drgań, przy próbie zatrzymania się auto momentalnie zgasło, odpaliło po 3-4 próbach ponownie, po odpaleniu zero problemu moc, wszystko w normie. Akurat jechałem postawić autko na wymianę oleju w skrzyni i łożyska w tylnym kole, okazało się również że akumulator niedomaga i trzeba wymienić.
    Autko odebrałem w czwartek po południu, odpaliło normalnie i w piątek rano też zero problemu po odpaleniu. Problem pojawił się w piątek po południu, po wyjściu z pracy, ta sama sytuacja jak wyżej. Po kilkuset metrach od ruszenia na 2 biegu brak mocy kilka razy mignął check engine ale po 200-300m autko odżyło i jechało normalnie. Odstawiłem na 2-3 godziny odpaliłem zero problemów. Od piątku do dzisiaj autko stało nieodpalane. Dzisiaj sytuacja podobna odpala od strzała, po kilkuset metrach spada moc, nie miga żadna kontrolka, musiałem się zatrzymać przed przejściem i momentalnie autko zgasło jak tydzień temu. Zgasiłem silnik odpalił za drugim razem po dobrych 8 sekundach kręcenia. Po odpaleniu wszystko działa normalnie, moc wróciła, nic się nie dzieje przez cały czas dalszej jazdy.

    Moduł MA, świece i olej wymieniłem w ASO ok. pół roku temu (jakieś 4tyś km), jak padał aktywator to check engine palił się cały czas i auto trzęsło się niemiłosiernie + odłączało S&S i DNA.

    W tym wypadku takich objawów nie ma. Check miga przez chwilę albo nie pojawia się wcale, auto nie ma żadnych drgań, nie odłącza żadnych systemów.

    Poniedziałek: Dzisiaj rano pojawiło się trzęsienie/szarpanie i migający check, nie działa DNA ale nie ma komunikatu, po rozgrzaniu silnika i zgaszeniu auta, kolejne odpalenie bez problemu i wszystkie objawy znikają.
    Sprawdź odmę i wszystkie podłączenia , temat już gdzieś był na forum poruszany.

    tu masz wątek

    https://www.forum.alfaholicy.org/mit...modul_ma_.html
    Ostatnio edytowane przez tomkoziolek ; 13-01-2020 o 09:40

  8. #898
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Leżajsk<>Rzeszów<>Warszawa
    Auto
    jest Giulietta 1.4TB była AR 156 1.8TS 99'
    Postów
    121

    Domyślnie

    Witam
    zdemonotowałem odmę do wyczyszczenia po tym jak przeczytałem te 90 stron. Przebieg 211 000km. Myślałem że będzie zaklejona, ale nie było tak źle - przebieg z przewagą tras. Pytanie czy gdzieś dostanę ten gumowy oring na wylocie u podstawy odmy. Wydaje się że jest twardy i chyba nie uszczelnia połączenia. Wymieniać całą czy tylko gumowy oddzielacz?

  9. #899
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,465

    Domyślnie

    Każdy sklep motoryzacyjny z origami na wymiar.
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  10. #900
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar tomkoziolek
    Dołączył
    02 2019
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta QV 1,4 MA 170 kM
    Postów
    603

    Domyślnie

    Cytat Napisał Daroo84 Zobacz post
    Witam
    zdemonotowałem odmę do wyczyszczenia po tym jak przeczytałem te 90 stron. Przebieg 211 000km. Myślałem że będzie zaklejona, ale nie było tak źle - przebieg z przewagą tras. Pytanie czy gdzieś dostanę ten gumowy oring na wylocie u podstawy odmy. Wydaje się że jest twardy i chyba nie uszczelnia połączenia. Wymieniać całą czy tylko gumowy oddzielacz?
    Jak chcesz podam ci wymiary tego oringu bo ostatnio wymieniałem i mam zapasowy

Podobne wątki

  1. [159] Czyszczenie odmy - 2.4 JTDm
    Utworzone przez murgal w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 29-04-2022, 22:18
  2. Czyszczenie odmy olejowej
    Utworzone przez MatiMatteo w dziale 147
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-01-2016, 18:55
  3. Czyszczenie odmy jak ?
    Utworzone przez damian7110 w dziale GT
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 05-11-2015, 11:23
  4. Czyszczenie odmy w JTD - pytanie
    Utworzone przez bastan w dziale 166
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 27-09-2015, 07:57
  5. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-08-2015, 08:10

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory