Strona 71 z 113 PierwszyPierwszy ... 21616263646566676869707172737475767778798081 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 701 do 710 z 1122

Temat: Wymiana oleju, czyszczenie odmy, czyszczenie filtru modułu MA.

  1. #701
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2019
    Auto
    Fiat Marea
    Postów
    37

    Domyślnie

    Byłem dziś u trzech różnych mechaników , nikt niestety nie ma czasu żeby auto podniesc i zobaczyć na rozrząd , wszyscy natomiast kilkakrotnie odpalali i nasłuchiwali co się dzieje ,. Cala trójka miała te same wersje - że to odpalanie to nie wina rozrządu ( może zbieg okoliczności a może poprzednik coś przypadkowo uwalił ) ze gdyby rozrzad to auto by wywlaiło jakiś bład, albo inaczej by chodziło , albo by muliło , wszyscy stwierdzili ze auto już po odpaleniu pięknie chodzi i obstawiają coś z rozrusznikiem ( chyba jakiś Bendix przepuszcza ) , dzwoniłem do aso zapytać o olej to powiedzieli że przy takich przebiegach i czestych wymianach nie ma wpływu olej na prace i sopokojnie rok mogę jeżdzić na motul x-cess a w przyszłym roku mozna zmienic na x-clean. Przepraszam że tak nudze ale jestem zalamany ( w duchu zaczynam się pocieszać że może to ten rozrusznik jednak a nie coś z rozrządem ) W poniedziałek musze odstawić znów do tego samego mechanika auto bo ma dokończyć wymianę rzeczy które przyszły teraz kurierem ( sruba do turbo i filterek modułu - tak jak kolega wyzej napisał to ponoć wymienia się to łatwo i wystarczy osłone ściągnąć
    ) więc nie wiem co z nim zagadywac i przy czym się upierać
    Ostatnio edytowane przez monkey22 ; 28-05-2019 o 04:50

  2. #702
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar domin
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    762

    Domyślnie

    Napewno ma lepsze właściwości niż Selena PE star po 30k [emoji6] a te dwa filtru wyjmiesz jeśli masz takie klucze i to żadna filozofia

  3. #703
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2019
    Auto
    Fiat Marea
    Postów
    37

    Domyślnie

    Zimny silnik rano odpalił od strzała . Pracuje tak . W tle słychać jakieś dziwne dźwięki jak zimny https://youtu.be/7xwIc0xmzpw


    Przypomniało mi się też że mechanik mówił że musiał odpiąć akumulator i że mogły mi się pokasować jakieś ustawienia w kompie więc żebym wiedział

    Ponadto mówił że gdy coś wymienial to wylalo mu olej i troche usmarowało wszystko od strony przedniej i od strony rozrządu + płyta i żebym o tym wiedział bo auto było suche jak pieprz pod maską . Może jakiś czujnik? kable zalał, zasmarował ??
    Ostatnio edytowane przez monkey22 ; 25-05-2019 o 13:21

  4. #704
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    wschód
    Auto
    AR giulietta 1,4MA, saab 9-5
    Postów
    15

    Domyślnie

    Witam, rok temu poprobiłem płukankę wymiane filtrów i zalałem penrite c-2 0W-30
    lecz tego oleju już nie mogę dostać co polecacie w zamian?

  5. #705
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Cytat Napisał monkey22 Zobacz post
    Zimny silnik rano odpalił od strzała . Pracuje tak . W tle słychać jakieś dziwne dźwięki jak zimny https://youtu.be/7xwIc0xmzpw


    Przypomniało mi się też że mechanik mówił że musiał odpiąć akumulator i że mogły mi się pokasować jakieś ustawienia w kompie więc żebym wiedział

    Ponadto mówił że gdy coś wymienial to wylalo mu olej i troche usmarowało wszystko od strony przedniej i od strony rozrządu + płyta i żebym o tym wiedział bo auto było suche jak pieprz pod maską . Może jakiś czujnik? kable zalał, zasmarował ??
    Jak na zimny silnik to pracuje normalnie.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał arti.sa Zobacz post
    Witam, rok temu poprobiłem płukankę wymiane filtrów i zalałem penrite c-2 0W-30
    lecz tego oleju już nie mogę dostać co polecacie w zamian?
    Jeśli nie musisz jeszcze wymieniać, to wstrzymaj sie do 17 czerwca, a olej będzie dostępny.
    Jeśli musisz już, to jest kilka olejów, np: MILLERS OILS , Motul, Shell
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  6. #706
    Użytkownik Świeżak Avatar jasiekb
    Dołączył
    10 2018
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    Abarth Punto Evo
    Postów
    60

    Domyślnie Ape

    Czeka mnie wymiana modułu MA. Wcześniej go regenerował Pablo, ale teraz już padł zupełnie. Nowy moduł będzie w najnowszej modyfikacji - listopad 2018.
    Teraz pytanie o olej. Jaka lepkość, 5W-40 (stare zalecenia), 0W-30 (nowe zalecenia), albo 0W-40 (salomonowe rozwiązanie).
    Czy zostać przy Millersie EE, czy może Penrite Enviro, albo Penrite 10 Tenths.
    Jak z dodatkami do tych olejów - typu AR 9100, warto, czy nie ma potrzeby?

  7. #707
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 TB MA 2010
    Postów
    2,091

    Domyślnie

    AR9100 jak najbardziej gdyż obniża tarcie i zużycie i uzupełnia TBN w olejach C2/C3 oraz utrzymuje układ smarowania silnika a także jego hydraulikę w czystości.
    Serdecznie pozdrawiam,
    PW znów dostępne ale najlepiej: wlyszkow@vp.pl
    ANALIZY OLEJU

  8. #708
    Użytkownik Świeżak Avatar jasiekb
    Dołączył
    10 2018
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    Abarth Punto Evo
    Postów
    60

    Domyślnie

    Cytat Napisał wlyszkow Zobacz post
    AR9100 jak najbardziej gdyż obniża tarcie i zużycie i uzupełnia TBN w olejach C2/C3 oraz utrzymuje układ smarowania silnika a także jego hydraulikę w czystości.
    A który olej i jaką lepkość polecasz?

  9. #709
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 TB MA 2010
    Postów
    2,091

    Domyślnie

    Od 0W30 C2 do 5W40 C3 przy AR9100 wszystko działa OK
    Serdecznie pozdrawiam,
    PW znów dostępne ale najlepiej: wlyszkow@vp.pl
    ANALIZY OLEJU

  10. #710
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Auto
    Giulietta
    Postów
    90

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiekb Zobacz post
    Czeka mnie wymiana modułu MA. Wcześniej go regenerował Pablo, ale teraz już padł zupełnie. Nowy moduł będzie w najnowszej modyfikacji - listopad 2018.
    Teraz pytanie o olej. Jaka lepkość, 5W-40 (stare zalecenia), 0W-30 (nowe zalecenia), albo 0W-40 (salomonowe rozwiązanie).
    Czy zostać przy Millersie EE, czy może Penrite Enviro, albo Penrite 10 Tenths.
    Jak z dodatkami do tych olejów - typu AR 9100, warto, czy nie ma potrzeby?
    Hej. Mógłbyś napisać ile płaciłeś za regenerację i jak długo działał moduł ?( Okres oraz kilometry ). Dzięki

Podobne wątki

  1. [159] Czyszczenie odmy - 2.4 JTDm
    Utworzone przez murgal w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 29-04-2022, 22:18
  2. Czyszczenie odmy olejowej
    Utworzone przez MatiMatteo w dziale 147
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-01-2016, 18:55
  3. Czyszczenie odmy jak ?
    Utworzone przez damian7110 w dziale GT
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 05-11-2015, 11:23
  4. Czyszczenie odmy w JTD - pytanie
    Utworzone przez bastan w dziale 166
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 27-09-2015, 07:57
  5. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-08-2015, 08:10

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory