Strona 74 z 113 PierwszyPierwszy ... 24646566676869707172737475767778798081828384 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 731 do 740 z 1122

Temat: Wymiana oleju, czyszczenie odmy, czyszczenie filtru modułu MA.

  1. #731
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar DmX
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    Mito QV
    Postów
    626

    Domyślnie

    nie ,idzie płynnie jak burza.

  2. #732
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair / Mito 1.4 TB
    Postów
    511

    Domyślnie

    Cytat Napisał mojo Zobacz post
    Instrukcja 124 Spider MA 1.4 140KM podaje tylko 5W40 więc chcąc zachować gwarancję nie mogę nic innego zastosować. Zdecyduję się chyba na Selenie Star PE czyli tę dedykowaną do Alf bo ma specyfikację Fiata 9.55535-S2 która także wg instrukcji musi być. Star ma lekko lepsze parametry od K z tego co sprawdzałem. Kupię u autoryzowanego dilera Seleni na fakturę i zachowam puste bańkii z numerami serii co wyjdzie połowę tego co w ASO a za filtr i wymianę oczywiście przepłacę w ASO

    Czy też tak macie że przy mocniejszym (nie w podłogę) przyspieszaniu macie szarpnięcie w okolicach 2500-3000 obr?
    Możesz kupić Motula X-Clean 5W40 - on również spełnia normę S2, a z tego co tu czytałem jest lepszy od Selenii. Ja jeżdżę już 5 lat na Motulu i zero problemów z Multiair, silnik czysty, ostatnio wymieniony filtr MA również nie wykazywał oznak zużycia czy zapchania.

  3. #733
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Cytat Napisał mojo Zobacz post
    Instrukcja 124 Spider MA 1.4 140KM podaje tylko 5W40 więc chcąc zachować gwarancję nie mogę nic innego zastosować. Zdecyduję się chyba na Selenie Star PE czyli tę dedykowaną do Alf bo ma specyfikację Fiata 9.55535-S2 która także wg instrukcji musi być. Star ma lekko lepsze parametry od K z tego co sprawdzałem. Kupię u autoryzowanego dilera Seleni na fakturę i zachowam puste bańkii z numerami serii co wyjdzie połowę tego co w ASO a za filtr i wymianę oczywiście przepłacę w ASO

    Czy też tak macie że przy mocniejszym (nie w podłogę) przyspieszaniu macie szarpnięcie w okolicach 2500-3000 obr?
    Wlej to co zaleca producent przynajmniej- filtry i oleje możesz kupić poza ASO będzie sporo taniej- np ricambi.pl. Ja tak robię kupuje poza ASO- oleje i resztę gratów - leje selenie i OE filtry -żadnych zamienników. Dla spokoju wymieniałbym olej co 10 tkm.

  4. #734
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    Fiat Spider 124
    Postów
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrek1983 Zobacz post
    Możesz kupić Motula X-Clean 5W40 - on również spełnia normę S2, a z tego co tu czytałem jest lepszy od Selenii.
    Motul jest ok ale 8100 nie ma aprobaty Fiata a jedynie w karcie jest wpisane że spełnia "poziom jakości" tej normy. Chyba na gwarancji pozostaje jednak tylko Selenia, niestety.

  5. #735
    Użytkownik Świeżak Avatar jasiekb
    Dołączył
    10 2018
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    Abarth Punto Evo
    Postów
    60

    Domyślnie olej

    Cytat Napisał mojo Zobacz post
    Motul jest ok ale 8100 nie ma aprobaty Fiata a jedynie w karcie jest wpisane że spełnia "poziom jakości" tej normy. Chyba na gwarancji pozostaje jednak tylko Selenia, niestety.
    Kup np. Millers EE 5w40, albo Penrite Enviro+ 5w40. Oba spełniają wszystkie normy Fiata. Najważniejsze w silnikach MA to wymiana oleju co max. 10 tys.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał tomciopaluch Zobacz post
    Nie żałuj ,ja tez tak myślałem po zakupie jak po pierwszej wymianie oleju wyszły problemy , aktualnie auto stoi i u mechanika i pewnie jutro lub pojutrze dowiem się czy to Multi pada czy coś innego . Nastawiłem się już na wydatek 4200 na nowy moduł i oswoiłem się z ta myślą ( zakładam że jak teraz wymienie moduł to już do końca użytkowania auta mi starczy robiąc mniej jak 4k km rocznie Powiem tak - jeszcze nigdy wcześniej nie miałem tyle frajdy z jazdy jak po zakupie auta z tym silnikiem .Moc 140km nie powala ale jednak daje to coś a przesiadlem się z JTD 1.9
    .Nie zamartwiaj się na zapas. Ja cie pociesze że u mnei auto tydzień po zakupie i po pierwszej wymianie oleju zaczęło się pitolić
    Tydzień temu wymieniałem MA po przebiegu 90k. Da się znacznie taniej. Dostałem moduł pozmianowy - listopad 2018. Polecam Jata Świdnica. Chłopaki mocno ogarnięci. Wymiana trwała 2,5 h.

  6. #736
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    Fiat Spider 124
    Postów
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiekb Zobacz post
    Kup np. Millers EE 5w40, albo Penrite Enviro+ 5w40. Oba spełniają wszystkie normy Fiata.
    Oba te oleje normy Fiata nie spełniają.
    Oto karty ze stron producenta: - nie mogę wklejać linków bo mam tylko 6 postów ale można sprawdzić

    Normę APROBOWANĄ przez Fiata ma chyba tylko Selenia a nalanie oleju bez normy oznacza oczywiście utratę gwarancji na silnik i o tym piszę.

  7. #737
    Użytkownik Świeżak Avatar jasiekb
    Dołączył
    10 2018
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    Abarth Punto Evo
    Postów
    60

    Domyślnie

    Cytat Napisał mojo Zobacz post
    Oba te oleje normy Fiata nie spełniają.
    Oto karty ze stron producenta: - nie mogę wklejać linków bo mam tylko 6 postów ale można sprawdzić

    Normę APROBOWANĄ przez Fiata ma chyba tylko Selenia a nalanie oleju bez normy oznacza oczywiście utratę gwarancji na silnik i o tym piszę.
    Nie będę pisał o moim aucie, bo ma mniejsze ograniczenia olejowe. Full syntetic, 5W40, C3. Każdy inny pozbawiał gwarancji.

    Wyciąg z instrukcji Twojego auta.

    Olej silnikowy SAE 5W-40 ACEA C3 / API SN 9.55535-S2 lub MS-12991

    Wyniki wyszukiwania
    Np.
    https://filtrytotu.pl/pl/18-oleje#/k...fiat_955535_s2

    Używanie wujka Google nie boli.

  8. #738
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    Fiat Spider 124
    Postów
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiekb Zobacz post
    Wyniki wyszukiwania
    Np.............

    Używanie wujka Google nie boli.
    I włąsnie wujek google pierniczy głupoty bo np Motul 8100, który masz wykazie nie ma rekomendacji Faita co jest wyraźnie napisane w karcie oleju, Castrol dodaje "meets" przed normą w karcie co oznacza że "zaspokaja" normę ale również rekomendacji nie ma. Żeby nie było problemów Fait czy inny producent musi zaakceptować dany olej a tego w tym wypadku nie ma.
    Z google trzeba korzystać z głową a nie łykać wszystko co wyświetli.
    Liczą się karty producenta oleju a ten jak nie podaje że jest to tzw OEM tzn że silnik będzie pracował ok ale producent auta nie przetestował tego oleju i nie dopuszcza w ciemno. Rozumiesz?

  9. #739
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,465

    Domyślnie

    Cytat Napisał mojo Zobacz post
    który masz wykazie nie ma rekomendacji Faita
    Wiesz czym się różni rekomendacja a spełnienie danej normy?
    Skoro dany producent oleju spełnia daną normę to rekomendacje czy też jej brak można sobie w buty wsadzić.
    A klient ma zalać olej ,który spełnia warunki określone przez producenta silnika.
    Fiat rekomenduje selenię od lat bo ma z tego kasę.
    Ostatnio edytowane przez Piotriix ; 17-07-2019 o 20:44
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  10. #740
    Użytkownik Świeżak Avatar Rossi 69
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    Giulietta 1,4 MA Lusso TCT 170KM
    Postów
    114

    Domyślnie

    Cytat Napisał mojo Zobacz post
    ...ale producent auta nie przetestował tego oleju i nie dopuszcza w ciemno. Rozumiesz?
    Az sie boje podlaczyc mojego laptopa do sieci-a noz widelec HP nie przetestowal lokalnej sieci 230V 50Hz i nie uzna gwarancji?
    Przeciez kazda siec ma rozne elektrony ujemne a czesto nawet dodatnie.Nie wspominajac o pradach bladzacych...

Podobne wątki

  1. [159] Czyszczenie odmy - 2.4 JTDm
    Utworzone przez murgal w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 29-04-2022, 22:18
  2. Czyszczenie odmy olejowej
    Utworzone przez MatiMatteo w dziale 147
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-01-2016, 18:55
  3. Czyszczenie odmy jak ?
    Utworzone przez damian7110 w dziale GT
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 05-11-2015, 11:23
  4. Czyszczenie odmy w JTD - pytanie
    Utworzone przez bastan w dziale 166
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 27-09-2015, 07:57
  5. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-08-2015, 08:10

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory