Strona 75 z 113 PierwszyPierwszy ... 25656667686970717273747576777879808182838485 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 741 do 750 z 1122

Temat: Wymiana oleju, czyszczenie odmy, czyszczenie filtru modułu MA.

  1. #741
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar MikeCZ
    Dołączył
    01 2017
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Giuelitta 2.0JTDm 2011, Rover Mini 1275 1991
    Postów
    519

    Domyślnie

    Inna sprawa jest to, że z tego co słyszałem producenci olejów muszą za każdą "certyfikację" zapłacić producentowi marki (że im podbiją że ich olej spełnia daną certyfikację)... dlatego sporo producentów olejów poprostu olewa to nawet jak olej daną normę spełnia i albo jej nie pisze albo pisze właśnie coś w stylu "meets"...
    Toyota Corolla TS 1.8 2023, Rover Mini 1991 1275
    Ex: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm 2011, Alfa Romeo 164 2.0 V6TB 1995, Honda Civic VIII 1.8, Seat Leon ST FR 1.4TSI 2017, Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 2007 berlina, Fiat Stilo 1.4 MW 2007

  2. #742
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    Fiat Spider 124
    Postów
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rossi 69 Zobacz post
    Az sie boje podlaczyc mojego laptopa do sieci-a noz widelec HP nie przetestowal lokalnej sieci 230V 50Hz i nie uzna gwarancji?
    Przeciez kazda siec ma rozne elektrony ujemne a czesto nawet dodatnie.Nie wspominajac o pradach bladzacych...
    Jeżeli będzie przepięcie i producent uzna że przez to spaliło się urządzenie gwarancji nie uzna.
    W przypadku olejów była opisywana w necie i nawet w tv nie jednak taka sprawa gdzie producent w przypadku awarii zrzucał winę na tzw "olej klienta". Jeżeli olej rekomendacji producenta nie miał to gwarancja idzie "papa" i nawet sąd tego nie zmieni bo podstawowym obowiązkiem klienta jest trzymanie się dokładnie tego co jest zapisane w umowie gwarancyjnej i obsługi.
    Ja piszę o oleju do auta na gwarancji.

  3. #743
    Użytkownik Świeżak Avatar Rossi 69
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    Giulietta 1,4 MA Lusso TCT 170KM
    Postów
    114

    Domyślnie

    Ja to pisalem oczywiscie jako sarkazm.Na gwarancji to i tak zwykle auto jezdzi do ASO wiec problemu z wyborem nie maMoja Giulietta sewisowana jest w warsztatach specjalizujacych sie w Alfie [ale nie ASO] a mimo to nigdy nie byla zalana Selenia....Obecnie mam zalanego jakiegos Fuscha i nawet nie mam pojecia czy spelnia jakas norme-zdaje sie na renome warsztatu.Brak problemow z MA[przy bardzo niepoprawnej eksploatacji-wymiany co 30kkm,jazda z niskim poziomem oleju] potwierdza ze nie tylko jakosc oleju jest wazna ale przede wszystkim jakosc wlozonego do auta modulu MA.

  4. #744
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Przasnysz
    Auto
    Giulietta 1.4 TB 120 Distinctive 2015 Fiat Punto Evo 1.4 77 2010
    Postów
    576

    Domyślnie

    Mówicie na gwarancji tylko Selenia? Kupowalem swoja jako uzywana od dealera,miała jeszcze 4 miesiące gwarancji. Zrobili mi od razu pełen przegląd z wymianą oleju. Zalali Shella, zgodnego oczywiście z normą Fiata.

  5. #745
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,814

    Domyślnie

    Prędzej bym wlał kujawski niż selenie K

  6. #746
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 TB MA 2010
    Postów
    2,091

    Domyślnie

    Niektóre ASO mają Selenie tylko zakurzoną na półce a leją oleje innych marek na gwarancji..
    Serdecznie pozdrawiam,
    PW znów dostępne ale najlepiej: wlyszkow@vp.pl
    ANALIZY OLEJU

  7. #747
    Użytkownik Świeżak Avatar jasiekb
    Dołączył
    10 2018
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    Abarth Punto Evo
    Postów
    60

    Domyślnie

    Cytat Napisał mojo Zobacz post
    I włąsnie wujek google pierniczy głupoty bo np Motul 8100, który masz wykazie nie ma rekomendacji Faita co jest wyraźnie napisane w karcie oleju, Castrol dodaje "meets" przed normą w karcie co oznacza że "zaspokaja" normę ale również rekomendacji nie ma. Żeby nie było problemów Fait czy inny producent musi zaakceptować dany olej a tego w tym wypadku nie ma.
    Z google trzeba korzystać z głową a nie łykać wszystko co wyświetli.
    Liczą się karty producenta oleju a ten jak nie podaje że jest to tzw OEM tzn że silnik będzie pracował ok ale producent auta nie przetestował tego oleju i nie dopuszcza w ciemno. Rozumiesz?
    Ponieważ zostałem wezwany do "tablicy" odpowiadam.
    Motul 8100 spełnia wymagania mojego silnika.

    Sprawdziłem w instrukcji Abarth 124. Dane z instrukcji:
    Parametry SAE 5W-40 ACEA C3 / API SN
    Specyfikacja 9.55535-S2 lub MS-12991
    Materiały eksploatacyjne oryginalne SELENIA K P.E. Contractual Technical Reference N° F603.C07 - pierwsze zalanie silnika (OEM).
    Olej ma być zgodny z parametrami i specyfikacją.

    W stopce wykazu materiałów ekspoatacyjnych masz:
    Gdy nie ma dostępu do środków smarnych o wymaganej specyfikacji, zezwala się na stosowanie, w zakresie uzupełniania
    poziomu, produktów posiadających wskazane parametry; w takim przypadku nie zapewnia się jednak optymalnych osiągów
    silnika.

    Czyli zgodność ze specyfikacją zastosowanego oleju jest nadrzędna i nie pozbawia Cię gwarancji. Natomiast dopuszczalne jest dokonywanie dolewek olejem posiadającym wymagane parametry.

  8. #748
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    Fiat Spider 124
    Postów
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiekb Zobacz post
    W stopce wykazu materiałów ekspoatacyjnych masz:
    Gdy nie ma dostępu do środków smarnych o wymaganej specyfikacji, zezwala się na stosowanie, w zakresie uzupełniania
    poziomu, produktów posiadających wskazane parametry; w takim przypadku nie zapewnia się jednak optymalnych osiągów
    silnika.
    Dolanie to nie wymiana.
    Byłem w ASO i umówiłem się na wymianę z ich robocizną i ich filtrem a olej kupiłem OEM czyli Selenie K Pure Energy bo uważam nie ma co kombinować. I taka ciekawostka: serwisant mi mówi że teraz do MultiAir leją wg zaleceń Fiata Selenie Digitek 0w30, na co a mu wg mojej instrukcji do auta ma być Selenia KPE 5W40, posprawdzał i rzeczywiście do 124 Spider 1.4 jest KPE i mówi "to ja bym się musiał fabryki zapytać czy można Digitek". To dla mnie jasno pokazuje że te silniki są wrażliwe na olej i Fiat kombinuje bo miał pewnie jakieś zwałki wobec tego nie ma co lać innych niż zalecane bo jest szansa, że coś może paść jeszcze na gwarancji i wówczas Fiat będzie robił wszystko żeby kilka tysięcy za naprawę zapłacił klient a nie on

  9. #749
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar domin
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    762

    Domyślnie

    Jest jak mówisz tylko odwrotnie [emoji14] mieli problemy po 5w40 z MA dlatego zmieniło sugerowany olej na digiteka (poza tym też musieli jak się nie mylę spełnić wyższe normy eko) [emoji6]

  10. #750
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    nie wiem po co ten i inne watki olejowe, wypowiedzi tych co sie znaja na olejach. wszystko bylo opisane dlaczego selenie star pe uwazamy za marny olej (np zdjecia zasyfionych silników po 100kkm) ale ludzie dalej swoje madrosci bo instrukcja tak podaje. podczas gwarancji nic sie nie stanie ale po kilku latach to już zmartwienie wlasciciela i zarobek dla fca jak mu cos padnie. czas usunac subskrybcje tego watku bo juz mi sie nie chce odzywac

Podobne wątki

  1. [159] Czyszczenie odmy - 2.4 JTDm
    Utworzone przez murgal w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 29-04-2022, 22:18
  2. Czyszczenie odmy olejowej
    Utworzone przez MatiMatteo w dziale 147
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-01-2016, 18:55
  3. Czyszczenie odmy jak ?
    Utworzone przez damian7110 w dziale GT
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 05-11-2015, 11:23
  4. Czyszczenie odmy w JTD - pytanie
    Utworzone przez bastan w dziale 166
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 27-09-2015, 07:57
  5. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-08-2015, 08:10

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory