Strona 81 z 113 PierwszyPierwszy ... 31717273747576777879808182838485868788899091 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 801 do 810 z 1122

Temat: Wymiana oleju, czyszczenie odmy, czyszczenie filtru modułu MA.

  1. #801
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotriix Zobacz post
    Paweł ile tych wymian było 2-3?
    Syf i tylko syf,ale kasy właściciel ,, zaoszczędził,,
    Do 50 kkm były prawdopodobnie 2 wymiany, potem co niecałe 10 kkm 9po wymianie MA), ale niestety nic to nie pomogło, teraz mam nadzieje, że bedzie działało jak należy dłuższy czas.
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  2. #802
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar DmX
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    Mito QV
    Postów
    626

    Domyślnie

    Ale to aż nie możliwe żeby po 50k i dwóch wymianach oleju była taka czarna warstwa ,płatkująca wręcz.

  3. #803
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Cytat Napisał DmX Zobacz post
    Ale to aż nie możliwe żeby po 50k i dwóch wymianach oleju była taka czarna warstwa ,płatkująca wręcz.
    Ależ możliwe, pisałem już o tym kilkukrotnie, tylko nigdy nie miałem czasu zrobić fotorelacji.
    Powiem więcej, to zupełnie normalne, i większość silników MA serwisowanych w ASO dokładnie tak właśnie wygląda po zdjęciu pokrywy zaworów. O ile w autach sprowadzonych można wątpić co i jak, z powodu braku historii, ale tutaj mówimy o autach krajowych, z klarowną historią od momentu zakupu.
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  4. #804
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar DmX
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    Mito QV
    Postów
    626

    Domyślnie

    Mój szwajcarski padalec ma teraz ok 94k przebiegu ,zdejmowałem swego czasu dekiel z samej ciekawości i nic takiego nie mam ,owszem jest klasyczny miodowy nalot ,ale żeby sadza w ilości powodującej jej odpadnie.

  5. #805
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2019
    Auto
    Fiat 500L 1.4T MA 163KM 2014 automat by USA
    Postów
    5

    Domyślnie

    Witam

    Temat rzeka czyli olej ( proszę nie bijcie )..Chce zalać przed zima nowe oleum..Silnik 1.4T MA 163KM rocznik 2014 przebieg 84tys. Interesuje mnie olej Valvoline tylko jaki ? Do 2013 wyszukiwarka podaje VALVOLINE SYNPOWER MST C3 5W/40; po 2014 rekomendacji brak..Samochód z USA (nie wiem czy ma ta jakieś znaczenie ) i w instrukcji jest 5W/40 syntetyk. Kombinować coś z 0W/30 czy lać 5W/40 C3 ?

  6. #806
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar tomkoziolek
    Dołączył
    02 2019
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta QV 1,4 MA 170 kM
    Postów
    603

    Domyślnie

    Cytat Napisał Peter_21 Zobacz post
    Witam

    Temat rzeka czyli olej ( proszę nie bijcie )..Chce zalać przed zima nowe oleum..Silnik 1.4T MA 163KM rocznik 2014 przebieg 84tys. Interesuje mnie olej Valvoline tylko jaki ? Do 2013 wyszukiwarka podaje VALVOLINE SYNPOWER MST C3 5W/40; po 2014 rekomendacji brak..Samochód z USA (nie wiem czy ma ta jakieś znaczenie ) i w instrukcji jest 5W/40 syntetyk. Kombinować coś z 0W/30 czy lać 5W/40 C3 ?
    I tu niestety jest problem , ponieważ po 2016 r w instrukcji dla 1,4 MA lift po 2013 zmieniono klasę oleju z 5W/40 C3 na 0W/30 C2. Ponoć dlatego aby MA miał lżej. Ja jednak lał bym olej spełniający normę Fiata może być Millers , Motul - forumowicze właśnie na tych pomykają , ja mam z 2010 i leję Millers Long Life 5W/40 C3 , który ma w karcie wpisaną normę Fiata. Wg katalogu Millersa rekomendacja przy Twoim silniku - Millers XF Longlife C2 0w30 (7997) a Motul ma taki 8100 ECO-CLEAN 0W-30

  7. #807
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Cytat Napisał DmX Zobacz post
    Mój szwajcarski padalec ma teraz ok 94k przebiegu ,zdejmowałem swego czasu dekiel z samej ciekawości i nic takiego nie mam ,owszem jest klasyczny miodowy nalot ,ale żeby sadza w ilości powodującej jej odpadnie.
    Na zachodzie bardzo często w serwisach stosowane są całe pakiety dodatków chemicznych, m.in. płukanki układu smarowania, jak i ukł. paliwowego. W PL nie koniecznie, bo "przecież coś się może wypłukać"
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  8. #808
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2019
    Auto
    Fiat 500L 1.4T MA 163KM 2014 automat by USA
    Postów
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomkoziolek Zobacz post
    I tu niestety jest problem , ponieważ po 2016 r w instrukcji dla 1,4 MA lift po 2013 zmieniono klasę oleju z 5W/40 C3 na 0W/30 C2. Ponoć dlatego aby MA miał lżej. Ja jednak lał bym olej spełniający normę Fiata może być Millers , Motul - forumowicze właśnie na tych pomykają , ja mam z 2010 i leję Millers Long Life 5W/40 C3 , który ma w karcie wpisaną normę Fiata. Wg katalogu Millersa rekomendacja przy Twoim silniku - Millers XF Longlife C2 0w30 (7997) a Motul ma taki 8100 ECO-CLEAN 0W-30
    ==========================================

    Dzięki za info..Z ciekawości wklepałem mojego Fiata 500L do wyszukiwarki Motul ( co ciekawe jest dostępna wersja USA ) i wtedy wyskakuje olej 5W/40; przy Millers nie ma silnika 1.4 MA w wersji europejskiej 500L. Zastanawiam się czy silnik 1.4 MA w wersji USA różni się wykonaniem od wersji EU. Jedną różnice już odkryłem.. Słynna śruba turbiny z otworem i filterkiem w moim silniku jest bez siateczki

  9. #809
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Cytat Napisał Peter_21 Zobacz post
    ==========================================

    Dzięki za info..Z ciekawości wklepałem mojego Fiata 500L do wyszukiwarki Motul ( co ciekawe jest dostępna wersja USA ) i wtedy wyskakuje olej 5W/40; przy Millers nie ma silnika 1.4 MA w wersji europejskiej 500L. Zastanawiam się czy silnik 1.4 MA w wersji USA różni się wykonaniem od wersji EU. Jedną różnice już odkryłem.. Słynna śruba turbiny z otworem i filterkiem w moim silniku jest bez siateczki
    Wychodzi na to, że w USA nie mogą sobie pozwolić na "planowanie postarzanie produktu" , ponieważ mocno podupadła by pozycja marki
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  10. #810
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar DmX
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    Mito QV
    Postów
    626

    Domyślnie

    Sorry za kolejny olej , ale co myślicie o takim Selenia Digitek 0W40 zamiast 0w30 .

    za tekstem

    "Selenia Digitek to nowy, w pełni syntetyczny olej do nowoczesnych silników benzynowych w pełni odpowiadający najnowocześniejszym normom produkt EURO 6. Dzięki swojej szczególnej lepkości 0W40 i formule przyczynia się do oszczędności w zużyciu paliwa, a w konsekwencji do zmniejszenia emisji CO2. Specjalna formuła oleju Selenia Digitech do dwucylindrowych silników TwinAir(Fiat) "

Podobne wątki

  1. [159] Czyszczenie odmy - 2.4 JTDm
    Utworzone przez murgal w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 29-04-2022, 22:18
  2. Czyszczenie odmy olejowej
    Utworzone przez MatiMatteo w dziale 147
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-01-2016, 18:55
  3. Czyszczenie odmy jak ?
    Utworzone przez damian7110 w dziale GT
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 05-11-2015, 11:23
  4. Czyszczenie odmy w JTD - pytanie
    Utworzone przez bastan w dziale 166
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 27-09-2015, 07:57
  5. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-08-2015, 08:10

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory