Strona 82 z 113 PierwszyPierwszy ... 32727374757677787980818283848586878889909192 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 811 do 820 z 1122

Temat: Wymiana oleju, czyszczenie odmy, czyszczenie filtru modułu MA.

  1. #811
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,814

    Domyślnie

    Cytat Napisał Peter_21 Zobacz post
    ==========================================

    Dzięki za info..Z ciekawości wklepałem mojego Fiata 500L do wyszukiwarki Motul ( co ciekawe jest dostępna wersja USA ) i wtedy wyskakuje olej 5W/40; przy Millers nie ma silnika 1.4 MA w wersji europejskiej 500L. Zastanawiam się czy silnik 1.4 MA w wersji USA różni się wykonaniem od wersji EU. Jedną różnice już odkryłem.. Słynna śruba turbiny z otworem i filterkiem w moim silniku jest bez siateczki
    może kiedyś było sitko tylko mu się zdegradowało po latach

  2. #812
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2019
    Auto
    Fiat 500L 1.4T MA 163KM 2014 automat by USA
    Postów
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał tx555 Zobacz post
    może kiedyś było sitko tylko mu się zdegradowało po latach
    Być może ale po vinie w eperze śruba ma nr 71769772 czyli powinna być bez sitka. Co do wersji USA samochodów to jak powiedział mi jeden mechanik za wielką wode szły wersje, najprostrze pod względem mechanicznym i możliwie najmniej problematyczne to tamtejsze serwisy potrafiły ogarnąć tylko prosty serwis i naprawy. Czy to prawda nie wiem ale coś w tym prawdy może być..Jeszcze jedno pytanie; Czy po wymianie oleju oprócz opcji w MEs/Alfaobd "wymiana oleju" robić adaptacje modulu UniAir ( zdania są podzielone ) ?

  3. #813
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar DmX
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    Mito QV
    Postów
    626

    Domyślnie

    Ja robię tak że po zmianie fizycznie oleju ,robię w mesie zmiana oleju i nic więcej nie robiąc po odpaleniu auta mam po chwili błędy, s&s niedostępny ,lampka silnika na desce i takie tam, więc siła rzeczy muszę po rozgrzaniu silnika zrobic adaptacje uniair.

  4. #814
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,814

    Domyślnie

    Cytat Napisał DmX Zobacz post
    Ja robię tak że po zmianie fizycznie oleju ,robię w mesie zmiana oleju i nic więcej nie robiąc po odpaleniu auta mam po chwili błędy, s&s niedostępny ,lampka silnika na desce i takie tam, więc siła rzeczy muszę po rozgrzaniu silnika zrobic adaptacje uniair.
    tylko że Ty masz Mito, nie wiem jak w 500L ale np. w Giuliecie sie czegos takiego nie robi jak adaptacja uniair , zwyczajnie sie nie da a funkcja "wymiana oleju " nie powoduje żadnych błędów i załatwia temat. Zdania są podzielone bo to zalezy od auta (dokladniej mówiąc to od typu/wersji ECU ) , w jednych MA sie robi w innych nie
    Ostatnio edytowane przez tx555 ; 09-10-2019 o 21:30

  5. #815
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulietta 1.4 MA 170 + LPG
    Postów
    563

    Domyślnie

    Kurde troche czasu mi zajęło ale przeczytałem te 82 strony... i teraz zrobił mi się w głowie dylemat i to duży... kupiłem auto z przebiegiem 163tyś. km i z tego co widzę w ksiązce serwisowej olej raczej był zmieniany ok 20-25tyś, w weekend szykuje się na wymianę oleju z filtrem MA oraz śrubę od turba, czyszczeniu odmy. I mam dylemat czy zalać 0W-40 czy 5W-40 ale bardziej zastanawia mnie czy robić płukankę czy nie, bo jak pisze część forumowiczów MA im padło po wypłukaniu syfu, nie mam pojęcia w jakim jest stanie i czy był wymieniany, dodatkowo nie do końca jestem pewien czy filtr MA trzeba zmienić przy spuszczonym oleju czy można już po zalaniu nowego. Co radzicie mając za sobą już duży bagaż doświadczeń z tym dobrodziejstwem XXI ?

  6. #816
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar DmX
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    Mito QV
    Postów
    626

    Domyślnie

    Filtr MA : możesz w każdej chwili wymienić ,ale zmień raczej po spuszczeniu starego oleju.
    Przy 163 lepiej nie płukać bo płukanka może to zrobić agresywnie i coś się dużego odklei i klops.
    Śrubę turbo z sitkiem pozbaw sitka ,albo wymieniaj przynajmniej co dwie zmiany oleju.

    Ja w tę sobotę tez robie serwis olejowy plus filtry i leję 0w30 ,płukanki nie robię choć był taki zamysł(94k przebieg)problemu z MA nie mam na razie,MA filtr czyszczę ,sitka w śrubie T dawno nie ma ,ale krąży gdzieś w silniku w innej formie niż przewidzieli konstruktorzy.
    Ostatnio edytowane przez DmX ; 16-10-2019 o 18:26

  7. #817
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulietta 1.4 MA 170 + LPG
    Postów
    563

    Domyślnie

    Cytat Napisał DmX Zobacz post
    Filtr MA : możesz w każdej chwili wymienić ,ale zmień raczej po spuszczeniu starego oleju.
    Przy 163 lepiej nie płukać bo płukanka może to zrobić agresywnie i coś się dużego odklei i klops.
    Śrubę turbo z sitkiem pozbaw sitka ,albo wymieniaj przynajmniej co dwie zmiany oleju.

    Ja w tę sobotę tez robie serwis olejowy plus filtry i leję 0w30 ,płukanki nie robię choć był taki zamysł(94k przebieg)problemu z MA nie mam na razie,MA filtr czyszczę ,sitka w T dawno nie ma.
    jaki olej lejesz?? tez 1.4 MA?? chyba odpuszcze tą płukankę jednak. Śrube od turbo kupiłem bez filtra

  8. #818
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar DmX
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    Mito QV
    Postów
    626

    Domyślnie

    Tak mito qv z profilu.

    A olej ,to takie moje doświadczenie SHELL HELIX ULTRA 0W30 ECT C2/C3 ,jak mu nie podpasi to najwyżej moduł wymienię.

  9. #819
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulietta 1.4 MA 170 + LPG
    Postów
    563

    Domyślnie

    ja chyba wleje 5W40 motula co tu polecali, kusi mnie ta plukanka tylko boję się o ten moduł, chyba żeby zrobic tak że wypłukac porzadnie, zalać jakimś tanim olejem, przejechać z 20km i zmienić znów olej na jakiś dobry

  10. #820
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair / Mito 1.4 TB
    Postów
    513

    Domyślnie

    Zmień olej i dolej Archoil AR 2300. U mnie w Mito powoli wyczyścił syf po poprzednim właścicielu.
    Agresywna płukanka 15 minutowa może rzeczywiście narobić problemów.
    Ostatnio edytowane przez Piotrek1983 ; 16-10-2019 o 18:40

Podobne wątki

  1. [159] Czyszczenie odmy - 2.4 JTDm
    Utworzone przez murgal w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 29-04-2022, 22:18
  2. Czyszczenie odmy olejowej
    Utworzone przez MatiMatteo w dziale 147
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-01-2016, 18:55
  3. Czyszczenie odmy jak ?
    Utworzone przez damian7110 w dziale GT
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 05-11-2015, 11:23
  4. Czyszczenie odmy w JTD - pytanie
    Utworzone przez bastan w dziale 166
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 27-09-2015, 07:57
  5. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-08-2015, 08:10

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory