Strona 88 z 113 PierwszyPierwszy ... 38787980818283848586878889909192939495969798 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 871 do 880 z 1122

Temat: Wymiana oleju, czyszczenie odmy, czyszczenie filtru modułu MA.

  1. #871
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulietta 1.4 MA 170 + LPG
    Postów
    563

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pablo. Zobacz post
    Tak naprawdę, to PENRITE ENVIRO+ Plus 5W40 spisuje się w tych silnikach wręcz doskonale.
    Ogólnie jest to jeden z lepszych olejów w swojej klasie.
    hehe ale też nie spełnia norm fiata

  2. #872
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Cytat Napisał mickry Zobacz post
    hehe ale też nie spełnia norm fiata
    Norma/aprobata producenta jest po to, aby producent oleju miał za co zapłacić producentowi samochodu.
    To tak w wielkim uproszczeniu.
    Wystarczy sprawdzić jaki olej jaką normę spełnia dla innych producentów, i często są one ostrzejsze, jak również przewyższające dopuszczenie innego producenta
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  3. #873
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulietta 1.4 MA 170 + LPG
    Postów
    563

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pablo. Zobacz post
    Norma/aprobata producenta jest po to, aby producent oleju miał za co zapłacić producentowi samochodu.
    To tak w wielkim uproszczeniu.
    Wystarczy sprawdzić jaki olej jaką normę spełnia dla innych producentów, i często są one ostrzejsze, jak również przewyższające dopuszczenie innego producenta
    muszę porównać jego parametry do tego co spełnia "niby normę" bo jak by był spoko to taki będe lał i tyle a nie kombinował ze zmianą

  4. #874
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,814

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotriix Zobacz post
    50 zł to bardzo dobra cena.
    Ciekawe jak z jakością.
    zobaczymy po czasie. Jestem po wymianie , materiał robi wrażenie lepszego niż oryginał (silikon nie guma) - w każdym razie ładnie dopasowane i najważniejsze działa jak należy. Przy okazji trochę majonezu się wylało , nie jest źle ale z zasady czyszcze separator raz do roku ,tym razem dodatkowo poszły jeszcze wszystkie przewody bo już się skroplone opary oleju próbowały zbliżać w stronę turbawki i filtra powietrza
    Ostatnio edytowane przez tx555 ; 11-12-2019 o 08:09

  5. #875
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar tomkoziolek
    Dołączył
    02 2019
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta QV 1,4 MA 170 kM
    Postów
    603

    Domyślnie

    Koledzy czy możecie posłuchać pracy 1,4 MA mojej julki . Od momenty jak zaczęły się chłodne dni słychać wyraźniej jakby buczenie. Myślałem że to "jęczy MA" i wymieniłem olej z 5W40 na 0W30 , objaw niestety jeszcze występuje. Przed wymianą było go delikatnie słychać na zimnym i ciepłym silniku. Dźwięk występuję w przedziale 1500 - 2000 obrotów i wyraźniej jak obroty schodzą czyli odpuszczam gaz. Nie mam problemów z odpalaniem , nie ma problemu z mocą, brak błędów, S&S działa tylko ten dźwięk. Myślałem że to może któraś z rolek albo napinacz czy może pompa wody ale po wymianie rozrządu i wszystkich pasków dźwięk jest taki sam ( nie wymieniłem tylko napinacza paska wielokolorowego ). Może to tylko moje przewrażliwienie i tttm , poniżej link do posłuchania , będę wdzięczny

    https://voca.ro/byZFGYEYGu8

  6. #876
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomkoziolek Zobacz post
    Koledzy czy możecie posłuchać pracy 1,4 MA mojej julki . Od momenty jak zaczęły się chłodne dni słychać wyraźniej jakby buczenie. Myślałem że to "jęczy MA" i wymieniłem olej z 5W40 na 0W30 , objaw niestety jeszcze występuje. Przed wymianą było go delikatnie słychać na zimnym i ciepłym silniku. Dźwięk występuję w przedziale 1500 - 2000 obrotów i wyraźniej jak obroty schodzą czyli odpuszczam gaz. Nie mam problemów z odpalaniem , nie ma problemu z mocą, brak błędów, S&S działa tylko ten dźwięk. Myślałem że to może któraś z rolek albo napinacz czy może pompa wody ale po wymianie rozrządu i wszystkich pasków dźwięk jest taki sam ( nie wymieniłem tylko napinacza paska wielokolorowego ). Może to tylko moje przewrażliwienie i tttm , poniżej link do posłuchania , będę wdzięczny

    https://voca.ro/byZFGYEYGu8
    Jeśli miał bym coś zasugerować, to jedynie nie prawidłowo napięty pasek rozrządu
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  7. #877
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar tomkoziolek
    Dołączył
    02 2019
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta QV 1,4 MA 170 kM
    Postów
    603

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pablo. Zobacz post
    Jeśli miał bym coś zasugerować, to jedynie nie prawidłowo napięty pasek rozrządu
    Dźwięk występował również przed wymianą rozrządu , niestety

    Tutaj znalazłem podobny wątek z takim samym dźwiękiem , tylko u mni ego słychać ciszej

    https://www.youtube.com/watch?time_c...ature=emb_logo
    Ostatnio edytowane przez tomkoziolek ; 19-12-2019 o 19:43

  8. #878
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulietta 1.4 MA 170 + LPG
    Postów
    563

    Domyślnie

    może któreś z łożysk na osprzecie? alternator, sprężarka klimy? ewidentnie coś piszczy ale tam jakoś jak pasek. Mi kiedyś tak piszczal pasek osprzętu bo założyłem zamiennik, na oryginalnym zero dźwięku

  9. #879
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar tomkoziolek
    Dołączył
    02 2019
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta QV 1,4 MA 170 kM
    Postów
    603

    Domyślnie

    Aktualizacja

    Wymieniłem alternator ( jakieś dwa miesiące temu - także to raczej nie to ) , napinacz paska wielorowkowego ( Dayco - zapakowane w pudełko SKF ;-) ) oraz sam pasek na Conti kilka dni temu . Niestety efektów brak. dalej około 1500 obr/min słychać ten dźwięk. Może to faktycznie sprężarka klimy. Tylko ciekawe jest to że jak silnik się rozgrzeje to słychać to mniej i bardziej "miękko". Mam wrażenie że to jednak MA zaczyna się odzywać. Jak kupiłem Julkę w lutym tego roku wydaje objaw występował ale bardzo delikatnie. Czy macie jakieś inne pomysły , czy po prostu jeździć aż coś wyjdzie ?
    Ostatnio edytowane przez tomkoziolek ; 31-12-2019 o 18:26 Powód: EDIT

  10. #880
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulietta 1.4 MA 170 + LPG
    Postów
    563

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomkoziolek Zobacz post
    Aktualizacja

    Wymieniłem alternator ( jakieś dwa miesiące temu - także to raczej nie to ) , napinacz paska wielorowkowego ( Dayco - zapakowane w pudełko SKF ;-) ) oraz sam pasek na Conti kilka dni temu . Niestety efektów brak. dalej około 1500 obr/min słychać ten dźwięk. Może to faktycznie sprężarka klimy. Tylko ciekawe jest to że jak silnik się rozgrzeje to słychać to mniej i bardziej "miękko". Mam wrażenie że to jednak MA zaczyna się odzywać. Jak kupiłem Julkę w lutym tego roku wydaje objaw występował ale bardzo delikatnie. Czy macie jakieś inne pomysły , czy po prostu jeździć aż coś wyjdzie ?
    mi na zimnym silniku też cos jarmoli, wsluchiwalem się i na bank to MA a dokładniej pewnie wałek słychać nim olej do niego doleci bo doslownie po 2min przestaje

Podobne wątki

  1. [159] Czyszczenie odmy - 2.4 JTDm
    Utworzone przez murgal w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 29-04-2022, 22:18
  2. Czyszczenie odmy olejowej
    Utworzone przez MatiMatteo w dziale 147
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-01-2016, 18:55
  3. Czyszczenie odmy jak ?
    Utworzone przez damian7110 w dziale GT
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 05-11-2015, 11:23
  4. Czyszczenie odmy w JTD - pytanie
    Utworzone przez bastan w dziale 166
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 27-09-2015, 07:57
  5. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-08-2015, 08:10

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory