Strona 89 z 113 PierwszyPierwszy ... 39798081828384858687888990919293949596979899 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 881 do 890 z 1122

Temat: Wymiana oleju, czyszczenie odmy, czyszczenie filtru modułu MA.

  1. #881
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar tomkoziolek
    Dołączył
    02 2019
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta QV 1,4 MA 170 kM
    Postów
    603

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomkoziolek Zobacz post
    Aktualizacja

    Wymieniłem alternator ( jakieś dwa miesiące temu - także to raczej nie to ) , napinacz paska wielorowkowego ( Dayco - zapakowane w pudełko SKF ;-) ) oraz sam pasek na Conti kilka dni temu . Niestety efektów brak. dalej około 1500 obr/min słychać ten dźwięk. Może to faktycznie sprężarka klimy. Tylko ciekawe jest to że jak silnik się rozgrzeje to słychać to mniej i bardziej "miękko". Mam wrażenie że to jednak MA zaczyna się odzywać. Jak kupiłem Julkę w lutym tego roku wydaje objaw występował ale bardzo delikatnie. Czy macie jakieś inne pomysły , czy po prostu jeździć aż coś wyjdzie ?
    EDIT

    Dzisiaj pokusiłem się o sprawdzenie przy pomocy stetoskopu wszystkich miejsc gdzie wokoło dochodził dźwięk. Wychodzi na to , że dźwięk dochodzi z okolicy pompy wody lub napinacza ( raczej pompa ). I tu pytanie czy pompa INA może taki dźwięk wydawać ( poprzednią miałem SKF i dźwięk był podobny lecz bardzo stonowany ). Zaczyna to się układać w całość bo dźwięk na zimnym silniku pojawił się po wymianie rozrządu i pompy. Jak myślicie wymienić tą przeklętą pompę na innego producenta np. Meyle , Hepu - z INA sobie odpuszczę , tak samo jak z SKF, możę Dayco , Conti . O Meyle czytałem i słyszałem że jako jedna z niewielu firm dają inne uszczelnienie no i Hepu ponoć jakość na najwyższym poziomie.

  2. #882
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,814

    Domyślnie

    Dlaczego kombinujesz zamiast kupić ori? Ja wymieniłem pompę po raz pierwszy po 140 kkm mimo że żadnych problemów z nią nie bylo i sądzę że drugie tyle by zrobiła sądząc po jej stanie . Kupiłem zestaw ricambi z pompą i cisza, a koszt podobny niż kombinowane zestawy rorrzadu na allegro (z przypadkowych elementów)

  3. #883
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,465

    Domyślnie

    Cytat Napisał tx555 Zobacz post
    Dlaczego kombinujesz zamiast kupić ori? Ja wymieniłem pompę po raz pierwszy po 140 kkm mimo że żadnych problemów z nią nie bylo i sądzę że drugie tyle by zrobiła sądząc po jej stanie . Kupiłem zestaw ricambi z pompą i cisza, a koszt podobny niż kombinowane zestawy rorrzadu na allegro (z przypadkowych elementów)
    Dobrze gada i z nowym rokiem należy mu się duże piwo
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  4. #884
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulietta 1.4 MA 170 + LPG
    Postów
    563

    Domyślnie

    też z pompą bym się nie zastanawiał, brał oryginał, pompa wazny element w układzie a z zamiennikami teraz jest różnie..

  5. #885
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    a ja nadal stawiał bym na nieprawidłowo napięty rozrząd
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  6. #886
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar tomkoziolek
    Dołączył
    02 2019
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta QV 1,4 MA 170 kM
    Postów
    603

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pablo. Zobacz post
    a ja nadal stawiał bym na nieprawidłowo napięty rozrząd
    OK. Tylko czemu hałas maleje wraz z rozgrzaniem silnika. Jak stoję w garażu to hałas jest niewielki , jak jest koło 2-3 stopni hałas jest większy i po ok. 3 min staje się mnij słyszalny. Ale faktycznie nie zawadzi sprawdzić rolki napinającej . Czy osłony rozrządu można zdjąć bez zdejmowania mocowania silnika ?

  7. #887
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    weź kup np na ricambi.pl kompletny oryginalny rozrząd wymień jak człowiek wszystko a nie taka rzeźba za przeproszeniem w g.... - policz sobie ile do tej pory narobiłeś koszów.

  8. #888
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomkoziolek Zobacz post
    OK. Tylko czemu hałas maleje wraz z rozgrzaniem silnika?
    Ponieważ wraz ze zmianą temperatury zmienia się napięcie paska rozrządu ?
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  9. #889
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar tomkoziolek
    Dołączył
    02 2019
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta QV 1,4 MA 170 kM
    Postów
    603

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    weź kup np na ricambi.pl kompletny oryginalny rozrząd wymień jak człowiek wszystko a nie taka rzeźba za przeproszeniem w g.... - policz sobie ile do tej pory narobiłeś koszów.
    Uważasz że rzeźba w g.... to zakup zestawu INA i wymiana w dobrym warsztacie .... bo tak zrobiłem. Poczytaj sobie o pompach FPT Original jak tak samo świszczą i ciekną. Chodzi o to że nie chcę ładować się w koszty wymiany całego zestawu bo to 400 PLN robocizna + koszt zakupu zestawu ricambi około 350-400 zł. Wymiana samej pompy to 150 zł + 150 zł pompa stąd tak drążę temat. I nie to że chcę koniecznie oszczędzać ale dociec czy aby problem leży po stronie rozrządu ( rolki , pompy ). Jutro jadę do mechanika u którego wymieniałem rozrząd i będziemy słuchać co daje taki dźwięk....

    A tak na marginesie znalazłem w necie kilka wątków odnośnie podobnego dźwięku także co niby , wszyscy mają źle napięty rozrząd.

    Generalnie trochę odbiegamy od tematu z tego wątku ....

    Jak będę coś wiedział dam znać -
    Ostatnio edytowane przez tomkoziolek ; 02-01-2020 o 12:11

  10. #890
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    chłopie nie rozumię Cię - przecież do wymiany pompy i tak musisz rozpiąć rozrząd a tego samego paska się nie zakłada- weź mi wytłumasz logikę - po kiego kupujesz zamienniki skoro masz w tej cenie OE - tylko mi nie pisz że to to samo jest bo nie jest- części idące jako OE ZAWSZE podlegają dodatkowej weryfikacji jakościowej.

Podobne wątki

  1. [159] Czyszczenie odmy - 2.4 JTDm
    Utworzone przez murgal w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 29-04-2022, 22:18
  2. Czyszczenie odmy olejowej
    Utworzone przez MatiMatteo w dziale 147
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-01-2016, 18:55
  3. Czyszczenie odmy jak ?
    Utworzone przez damian7110 w dziale GT
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 05-11-2015, 11:23
  4. Czyszczenie odmy w JTD - pytanie
    Utworzone przez bastan w dziale 166
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 27-09-2015, 07:57
  5. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-08-2015, 08:10

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory