Strona 109 z 113 PierwszyPierwszy ... 95999100101102103104105106107108109110111112113 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,081 do 1,090 z 1122

Temat: Wymiana oleju, czyszczenie odmy, czyszczenie filtru modułu MA.

  1. #1081
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2018
    Auto
    Giulietta 1.4 170KM
    Postów
    13

    Domyślnie

    Czy ktoś stosował wlewanie płukanki do cylindrów na tlotki od góry i pozostawienie na kilka godzin? Przy kilku ostatnich wymianach oleju zawsze dolewalem płukanki do starego oleju na 15-20 min ale nie zauważyłem jakiejś zmiany w ubytku oleju (ok 200 ml na 1000 km)
    Ostatnio edytowane przez nowos ; 17-04-2022 o 22:10

  2. #1082
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Cytat Napisał nowos Zobacz post
    Czy ktoś stosował wlewanie płukanki do cylindrów na tlotki od góry i pozostawienie na kilka godzin? Przy kilku ostatnich wymianach oleju zawsze dolewalem płukanki do starego oleju na 15-20 min ale nie zauważyłem jakiejś zmiany w ubytku oleju (ok 200 ml na 1000 km)
    Jakie płukanki stosujesz, i jakim olejem zalewasz silnik ?
    Zalewanie płukanki na tłoki, w przypadku dużej ilości nagaru może trochę narozrabiać, i nie jest to tak bezinwazyjne jak w przypadku płukanki do oleju przed wymianą.
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  3. #1083
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2018
    Auto
    Giulietta 1.4 170KM
    Postów
    13

    Domyślnie

    W sumie co roku inna płukanka, rok temu oilem power flush, dwa lata temu liqui moly, trzy lata temu to nie wiem (wybór warsztatu). Oleje to penrite enviro plus 5w40 (ostatnie dwie wymiany), wcześniej raz Millers 5w40 a poprzedni właściciel Selenia

    Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka

  4. #1084
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2018
    Auto
    Giulietta 1.4 170KM
    Postów
    13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pablo. Zobacz post
    Jakie płukanki stosujesz, i jakim olejem zalewasz silnik ?
    Zalewanie płukanki na tłoki, w przypadku dużej ilości nagaru może trochę narozrabiać, i nie jest to tak bezinwazyjne jak w przypadku płukanki do oleju przed wymianą.
    W sumie co roku inna płukanka, rok temu oilem power flush, dwa lata temu liqui moly, trzy lata temu to nie wiem (wybór warsztatu). Oleje to penrite enviro plus 5w40 (ostatnie dwie wymiany), wcześniej raz Millers 5w40 a poprzedni właściciel Selenia

    Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka

  5. #1085
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2022
    Auto
    Giulietta 2.0 JTDm 140hp
    Postów
    20

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pablo. Zobacz post
    Zalej coś rozsądnego, nie musi to być Selenia, i nie musi 0w30. napisz który masz rocznik i coś dobierzemy fajnego.
    Rocznik 2011 2.0 JTDm. Nie przeszkadza mi zalacic troszke wiecej za lepszej jakosci olej. Pytanie tylko czy zostac przy 0w30 czy wrocic do 5w30 Selenia

  6. #1086
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Cytat Napisał mobi11 Zobacz post
    Rocznik 2011 2.0 JTDm. Nie przeszkadza mi zalacic troszke wiecej za lepszej jakosci olej. Pytanie tylko czy zostac przy 0w30 czy wrocic do 5w30 Selenia
    Ja z naszego doświadczenia mogę śmiało polecić ten olej: https://g27.pl/pl/p/Millers-Oils-EE-...-C3-5w30-5L/40
    Daje naprawdę wyśmienite efekty, ponieważ w swoim składzie zawiera pakiet dodatków NANODRIVE, i nie jest to tylko typowy marketingowy bełkot, ale te oleje naprawdę doskonale się sprawdzają, nawet w mocniejszych silnikach.
    Z tańszych produktów w prywatnej Lancii Delta mojej żony, z silnikiem 1.9 TT, który to jest bardzo zbliżony konstrukcyjnie do 2.0, aktualnie testuję PMO eXtreme EST 5w30 , i również jestem pozytywnie zaskoczony. Olej w zimie przy niskich temperaturach spisywał się chyba nawet lepiej niż 0w40 wysokiej klasy, poza tym przez aktualnie 9 kkm nic go nie ubyło, gdzie poprzedniego zniknęło przez 10 kkm 0,5 litra. Auto mamy od 4 lat, i prawie 80 kkm ,wiec możemy już o tym powiedzieć coś więcej.
    Jest naprawdę wiele możliwości do wyboru, zdecydowanie lepszych od Selenii. 0w30 nie jest w tym silniku wymagany.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał nowos Zobacz post
    W sumie co roku inna płukanka, rok temu oilem power flush, dwa lata temu liqui moly, trzy lata temu to nie wiem (wybór warsztatu). Oleje to penrite enviro plus 5w40 (ostatnie dwie wymiany), wcześniej raz Millers 5w40 a poprzedni właściciel Selenia

    Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka
    Zalał bym, jakąś płukankę o większej pojemności, np LM PRO Line lub TEC2000 i nie kombinował z zalewaniem tłoków. Ewentualnie wydłużył czas płukania na wolnych obrotach do 30 minut.
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  7. #1087
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2022
    Auto
    Giulietta 2.0 JTDm 140hp
    Postów
    20

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pablo. Zobacz post
    Ja z naszego doświadczenia mogę śmiało polecić ten olej: Millers-Oils-EE-Performance-C3-5w30-5L
    Daje naprawdę wyśmienite efekty, ponieważ w swoim składzie zawiera pakiet dodatków NANODRIVE, i nie jest to tylko typowy marketingowy bełkot, ale te oleje naprawdę doskonale się sprawdzają, nawet w mocniejszych silnikach.
    Z tańszych produktów w prywatnej Lancii Delta mojej żony, z silnikiem 1.9 TT, który to jest bardzo zbliżony konstrukcyjnie do 2.0, aktualnie testuję PMO eXtreme EST 5w30 , i również jestem pozytywnie zaskoczony. Olej w zimie przy niskich temperaturach spisywał się chyba nawet lepiej niż 0w40 wysokiej klasy, poza tym przez aktualnie 9 kkm nic go nie ubyło, gdzie poprzedniego zniknęło przez 10 kkm 0,5 litra. Auto mamy od 4 lat, i prawie 80 kkm ,wiec możemy już o tym powiedzieć coś więcej.
    Jest naprawdę wiele możliwości do wyboru, zdecydowanie lepszych od Selenii. 0w30 nie jest w tym silniku wymagany.

    Zainteresowales mnie tym olejem. Ma sporo dobrych opnini. Z cieawkosci dlaczego C3 a nie C2 jak podaje Alfa jako zalecany??

  8. #1088
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Cytat Napisał mobi11 Zobacz post
    Zainteresowales mnie tym olejem. Ma sporo dobrych opnini. Z cieawkosci dlaczego C3 a nie C2 jak podaje Alfa jako zalecany??
    C2 to norma oszczędzająca paliwo, a C3 bardziej chroni silnik, to tak w bardzo dużym uproszczeniu. Różnica pomiędzy tymi olejami jest tak niewielka, że aktualnie mamy oleje C2/C3, spełniające obydwie normy. Dla silnika zawsze lepsza będzie C3.
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  9. #1089
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 (88KW)120KM LPG OMVL DREAM XXII
    Postów
    347

    Domyślnie

    Takie pytanie, jest możliwość montażu oct przed tą odmą ? Pomimo nowej odmy nadal dużo oleju jest w rurze przed turbo.

  10. #1090
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rychu147 Zobacz post
    Takie pytanie, jest możliwość montażu oct przed tą odmą ? Pomimo nowej odmy nadal dużo oleju jest w rurze przed turbo.
    a jak wygląda pokrywa zaworów od środka ?
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

Podobne wątki

  1. [159] Czyszczenie odmy - 2.4 JTDm
    Utworzone przez murgal w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 29-04-2022, 22:18
  2. Czyszczenie odmy olejowej
    Utworzone przez MatiMatteo w dziale 147
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-01-2016, 18:55
  3. Czyszczenie odmy jak ?
    Utworzone przez damian7110 w dziale GT
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 05-11-2015, 11:23
  4. Czyszczenie odmy w JTD - pytanie
    Utworzone przez bastan w dziale 166
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 27-09-2015, 07:57
  5. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-08-2015, 08:10

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory