Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 37

Temat: Lusterko wsteczne fotochromatyczne i czujnik deszczu zamiast zwykłego lusterka

  1. #21
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2021
    Auto
    Giulietta
    Postów
    54

    Domyślnie

    Ja również postanowiłem doposażyć Julkę zakładając lusterko fotochrom. Wymiana 5 min i z czego bardzo się cieszę po wpięciu do instalacji auta działa automatyczne ściemnianie oraz rozjaśnianie po wbiciu biegu wstecznego.
    W lusterku które kupiłem jest jeden dodatkowy kabelek, czy można stwierdzić do czego? wydaje się być do czujnika zmierzchu i deszczu. Jak myślicie czy jeżeli tak jest to po wymianie https://allegro.pl/oferta/giulietta-...ma-11049446258 oraz szyby przedniej będzie działać automatycznie światło i wycieraczki?
    Pytanie jeszcze czy przełącznik musi być wyposażony w taśmę czy wystarczy że kupię to: https://allegro.pl/oferta/giulietta-...zja-7416399999 a taśmę wykorzystam z mojego auta

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG-3461.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	75.8 KB
ID:	281846
    Ostatnio edytowane przez Wasabi79 ; 08-12-2021 o 19:31

  2. #22
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar MikeCZ
    Dołączył
    01 2017
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Giuelitta 2.0JTDm 2011, Rover Mini 1275 1991
    Postów
    519

    Domyślnie

    No to fajnie... a po co trzy wpisy? https://www.forum.alfaholicy.org/mit...ml#post2305991 i https://www.forum.alfaholicy.org/mit...ml#post2305995 ? Dodatkowa wtyczka powinna być od czujnika zmierzchu/deszczu. Instrukcje na poprzedniej stronie.
    Toyota Corolla TS 1.8 2023, Rover Mini 1991 1275
    Ex: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm 2011, Alfa Romeo 164 2.0 V6TB 1995, Honda Civic VIII 1.8, Seat Leon ST FR 1.4TSI 2017, Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 2007 berlina, Fiat Stilo 1.4 MW 2007

  3. #23
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2021
    Auto
    Giulietta
    Postów
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał MikeCZ Zobacz post
    No to fajnie... a po co trzy wpisy? https://www.forum.alfaholicy.org/mit...ml#post2305991 i https://www.forum.alfaholicy.org/mit...ml#post2305995 ? Dodatkowa wtyczka powinna być od czujnika zmierzchu/deszczu. Instrukcje na poprzedniej stronie.
    Trzy tematy = trzy wpisy

  4. #24
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Silesia
    Auto
    156
    Postów
    366

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wasabi79 Zobacz post
    Trzy tematy = trzy wpisy
    wszystkie odpowiedzi na twoje pytania masz w temacie, zamiast zakładać mogłeś poczytać.
    Lancia Lybra SW 2.4 JTD 136KM była
    Lancia Lybra SW 2.4 JTD 140KM była
    Alfa Romeo 156 SW 2.4 JTDM 175KM była
    Lancia Delta 2.0JTDM 165KM była

  5. #25
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2021
    Auto
    Giulietta
    Postów
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał spoker Zobacz post
    wszystkie odpowiedzi na twoje pytania masz w temacie, zamiast zakładać mogłeś poczytać.
    nie zakładałem żadnego tematu.

  6. #26
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2022
    Auto
    Giulietta 2012 1,4TB Distinctive; Frontera Sport 1994 2,0i
    Postów
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wasabi79 Zobacz post
    Ja również postanowiłem doposażyć Julkę zakładając lusterko fotochrom. Wymiana 5 min i z czego bardzo się cieszę po wpięciu do instalacji auta działa automatyczne ściemnianie oraz rozjaśnianie po wbiciu biegu wstecznego.
    W lusterku które kupiłem jest jeden dodatkowy kabelek, czy można stwierdzić do czego? wydaje się być do czujnika zmierzchu i deszczu.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG-3461.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	75.8 KB
ID:	281846
    Chciałbym się spytać o tą transplantację:
    Czy te dwie wiązki - jak rozumiem wyświetlacz do pasów i zasilanie lusterka były standardowo i wystarczyło podłączyć do odpowiedniego gniazdka lusterka fotochromatycznego - chcę się dowiedzieć przed zakupem - jeszcze nie rozbierałem.

  7. #27
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar MikeCZ
    Dołączył
    01 2017
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Giuelitta 2.0JTDm 2011, Rover Mini 1275 1991
    Postów
    519

    Domyślnie

    Wiązka w aucie zazwyczaj jest gotowa pod wszystko, zwłaszcza u pierwszych roczników.
    Więc jak kupisz lusterko fotochromatyczne z jego wiązka wewnętrzną to powinno działać.
    Toyota Corolla TS 1.8 2023, Rover Mini 1991 1275
    Ex: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm 2011, Alfa Romeo 164 2.0 V6TB 1995, Honda Civic VIII 1.8, Seat Leon ST FR 1.4TSI 2017, Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 2007 berlina, Fiat Stilo 1.4 MW 2007

  8. #28
    Użytkownik Świeżak Avatar bartek15
    Dołączył
    06 2021
    Auto
    Giulietta 1.4 MA 170KM
    Postów
    141

    Domyślnie

    Cytat Napisał MikeCZ Zobacz post
    Wątków na ten temat jest tutaj więcej, ale ten jest chyba najnowszy (i jeden z większych), więc wrzucę te informacje tutaj, może komuś się przydadzą, jak by chciał dołożyć czujnik deszczu/zmierzchu
    Co będzie nam potrzebne:
    - czujnik - 50530575
    - spinka, co go trzyma - 46799008 (można ją ciągle dostać w ASO)
    - manetki pod kierownicę z trybem auto dla obu funkcji
    - krążek, który jest pryklejony do szyby i na którym jest sensor przyczepiony - tutaj sytuacja jest poniekąd bardziej skomplikowana, jest częścią szyby i nie można go kupić osobno. Opcją jest wymiana szyby za taką, co go ma (opcja najbardziej estetyczna, ale poniekąd skomplikowana ), albo spróbować poszukać na złomowiskach/w firmach co się zajmują wymianą szyb - kod Valeo krążka jest 659.984. Następną (teoretyczną, nie weryfikowałem jej, znalazłem tę informajcę na jednym forum Fiata, ale według zdjęć wygląda identycznie) opcją jest użycie krążka 46799007 co był w wyposażeniu dodatkowym u 147/GT (ale nie wiem, czy można go jeszcze zamóić).
    - żelek pomiędzy szybę i czujnik - 71775717 + aktywator, ale ponoć wystarczy woda mydlana
    - o ile instalujemy czujnik obok lusterka i nie chcemy skrobać czarnej farby, polecam osłonkę z Opla Zafiry B - 13155199 - pasuje idealnie, tylko trzeba ją trochę przytnąć, dzięki [MENTION=3353]spoker[/MENTION] za inspirację
    - diagnostyka, żeby aktywować czujnik
    Załącznik 278112Załącznik 278113
    Opcjonajlnie:
    O ile jeszcze nie macie lusterka samoprzyciemniającego to teraz jest idealna chwila żeby go też dołożyć (poszukać takie z auta które miało też czujnik deszczu/zmierzchu), bo odpada zabawa z rzeźbieniem kabli

    I zaczynamy:
    - najpierw przycinamy osłonkę z Opla, i jest też konieczne zmodyfikowąć osłonę przy lusterku:
    Załącznik 278108Załącznik 278109Załącznik 278110
    - następnie przyklejamy krążek do szyby (polecam klej do szyb, normalny silikon nie daje rady, ja podjechałem do najbliższego warsztatu zajmującego się wymianą szyb i mi darmowo podkleili go ; natępnie zabezpieczamy ducktapem, żeby nie odpadł nim klej wyschnie)
    Załącznik 278106
    - po 24 godzinach (i wyschnięciu kleju) trzeba porządnie oczyścić szybę od resztek kleju i odłuścić ją (zwłaszcza tam, gdzie będzie czujnik )
    Załącznik 278107
    - następnie smarujemz szybę i czujnik aktywatorem, nakładamy żelek, całość zakładamy do krążka na szybie i zabepieczamy spinką
    Załącznik 278111
    - teraz rzeźbimy wiązkę Wiem że moje podłączenie wygląda strasznie, ale działa i nie jest na oku więc się tym nie martwię Nigdzie nie znalazłem schematu, jak powinien być czujnik podłączony do kostki, wieć po uzbieraniu informacji i próbach dołączam schemat podłącznie (opisany po angielsku, bo takie same instrukcje piszę na CZ forum i nie chciało mi się jeszcze tego tłumaczyć ). Sygnał idzie z Pinu3, kóry nie jest od strony lusterka podpięty
    Załącznik 278118Załącznik 278104
    - całość zakrywamy osłonką, myślę, że wygłąda nawet spoko
    Załącznik 278117Załącznik 278116
    - zamieniamy manetki pod kierownicą. O zdjęciu poduszki i kierownicy już jest tu napisane trochę materiału, czyli nie będę się powtarzał. Następnie odpinamy dwa konektorki i luzujemy od spodu obejmę. Całość składamy w odwrotnej kolejności.
    Załącznik 278114Załącznik 278115
    - ostatnim krokiem jest aktywacja czujnika przez diagnostykę ja użyłem MESa ale napewno można to też zrobić przez AlfaOBD. Podpinamy się pod Body computer (żółta przejściówka), w zakłądce Adjustments zmieniamy Rain i Dusk sensor na "Present" i następnie robimy osiowani proxz (Pierwsza opcja "Proxi Allignment Procedure" - uwaga, w trakcie nie przerywajcie jej, nie odpinajcie kabla, etc.!!!)
    Załącznik 278105
    I gotowe, możemy przetestować.
    MikeCZ, super poradnik i zamierzam z niego lada chwila skorzystać. Powiedz tylko proszę, żeby zainstalować czujnik tak jak jest to zrobione fabrycznie i uniknąć tego wystającego z obudowy elementu jest możliwość zeskrobania czarnej ,,farby'' z szyby i w tym miejscu przyklejenie krążka razem z czujnikiem, jest tam wystarczająca ilość miejsca?

  9. #29
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Silesia
    Auto
    156
    Postów
    366

    Domyślnie

    Cytat Napisał bartek15 Zobacz post
    MikeCZ, super poradnik i zamierzam z niego lada chwila skorzystać. Powiedz tylko proszę, żeby zainstalować czujnik tak jak jest to zrobione fabrycznie i uniknąć tego wystającego z obudowy elementu jest możliwość zeskrobania czarnej ,,farby'' z szyby i w tym miejscu przyklejenie krążka razem z czujnikiem, jest tam wystarczająca ilość miejsca?
    Odpowiem za MikeCZ - jakby była możliwość zeskrobania czarnej farby to po co byśmy dokładali wystający element? Nie ma takiej opcji czarna powłoka ceramiczna jest naniesiona na szybę i wypalona w piecu. Jedyne wyjście to wymiana szyby na taką z czujnikiem ale według mnie szkoda kasy i ten wystający element w niczym nie przeszkadza a to jest rozwiązanie z Opla.
    Lancia Lybra SW 2.4 JTD 136KM była
    Lancia Lybra SW 2.4 JTD 140KM była
    Alfa Romeo 156 SW 2.4 JTDM 175KM była
    Lancia Delta 2.0JTDM 165KM była

  10. #30
    Użytkownik Świeżak Avatar bartek15
    Dołączył
    06 2021
    Auto
    Giulietta 1.4 MA 170KM
    Postów
    141

    Domyślnie

    Łudziłem się, że może po prostu zabrakło samozaparcia
    No nic, będzie wystający element

    Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz, czy jak zamontuję manetki z trybami auto dla świateł i wycieraczek ale nie zamontuje od razu czujnika, to czy te manetki będą normalnie działały poza pozycją auto? Na gwałt potrzebuje tempomatu w nowej giulietcie, montażem czujników zajmę się dopiero za kilka dni i zastanawiam się, czy da się wtedy normalnie używać samochodu. Dodatkowo widzę, że manetki czasami sprzedawane są z tym żółtym ,,bębenkiem" (wybaczcie ignorancje, nie wiem co to), a czasami bez - czy można wykorzystać go ze starych manetek, czy kupować koniecznie jako całość? Z góry dzięki
    Ostatnio edytowane przez bartek15 ; 07-07-2022 o 09:20

Podobne wątki

  1. [166] Lusterko wsteczne fotochromatyczne ALFA 166
    Utworzone przez skipas w dziale Sprzedam części
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 19-03-2015, 16:41
  2. lusterko wsteczne fotochromatyczne w 156
    Utworzone przez adio21 w dziale Styling - Body Kit
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 06-11-2011, 12:31
  3. Lusterko wsteczne fotochromatyczne
    Utworzone przez kubicze w dziale 166
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 02-10-2011, 23:18

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory