Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 26

Temat: Kilka pytan do starszych uzytkownikow MIto

  1. #11
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Almere
    Auto
    Alfa Romeo MIto, 1,3 JTDm, 2011r.
    Postów
    6

    Domyślnie

    Barnio... dzieki za konstruktywna odpowiedz Wlasnie kogos takiego szukalam na tym forum. A mozesz jeszcze cos powiedziec o GSI, bo nie znalazlam odpowiedzi czy przy jezdzie "na luzie" pojawia sie takze znak Shift na komp. ( nie ma przeciez obrotow!) no i tak niskie obroty silnika kiedy sie pojawia ?

  2. #12
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar milleniusz
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    387

    Domyślnie

    Obie te rzeczy są normalne dla tego auta (i dla Giulietty też). Komputer podpowiada jak jeździć najbardziej "eko". Co do wpływu tej techniki na podzespoły układu napędowego trwają dyskusje. W Julce na wyższy bieg sugeruje zmianę nawet czasem przy 1.500 obrotów (co wynikowo da z 1.200 na biegu docelowym). Co do strzałki podczas jazdy na luzie, to jest to sugestia aby nie toczyć się na luzie, tylko na biegu, bo wtedy silnik nie zużywa paliwa w ogóle (sterownik odcina dopływ, a tłoki są napędzane przez koła, nie odwrotnie).

    Tak na marginesie, to tego w instrukcji chyba nie ma.
    ___

  3. #13
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Almere
    Auto
    Alfa Romeo MIto, 1,3 JTDm, 2011r.
    Postów
    6

    Domyślnie


    dobryalf i milleniusz....


    Dzieki za wsparcie chlopaki

  4. #14
    Użytkownik Ogier Avatar Wieri
    Dołączył
    04 2011
    Auto
    MiTo QV
    Postów
    156

    Domyślnie

    U mnie w benzynie "shift" pojawia sie przy ok. 2.5 tys. obrotów, a na luzie na pewno go nie ma. Natomiast jeśli chodzi o s/s to początkowo miałem mieszane odczucia. Czasami sie włącza, a czasami nie. Nie ma nic zapobiegającego wyłączeniu po ostrzejszej jeździe. Wbrew słowom jednego z poprzedników ,w korku zazwyczaj gaśnie co chwilę, jeśli przejedziemy przynajmniej kilka metrów. Na pewno są specjalne algorytmy, które sprawiają, że ten system powinien mieć sens. Ja mam odruch wyłączania s/s zaraz po odpalnleniu.

  5. #15
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Almere
    Auto
    Alfa Romeo MIto, 1,3 JTDm, 2011r.
    Postów
    6

    Domyślnie

    Tak na marginesie, to tego w instrukcji chyba nie ma.[/QUOTE]



    Dzieki wielkie.... prawie wszystko jest juz wyjasnione Ale pozostaje jeszcze sprawa tego chlodzenia kolan. Jestem zmarzluchem to fakt, ale nawet przy wysokiej temp czuje strasznie irytujacy chlod. Mial ktos cos podobnego?

  6. #16
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar milleniusz
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    387

    Domyślnie

    Cytat Napisał GIGI78 Zobacz post
    Dzieki wielkie.... prawie wszystko jest juz wyjasnione Ale pozostaje jeszcze sprawa tego chlodzenia kolan. Jestem zmarzluchem to fakt, ale nawet przy wysokiej temp czuje strasznie irytujacy chlod. Mial ktos cos podobnego?
    Ja marznę w lewą łydkę i udo. Ale to tylko jak jest poniżej -10. No i nawiew pewnie inaczej rozwiązany jest w Julce, ale też nieidealnie. Współpasażerka marznie we wszystko i sobie zwykle ustawia +27 na swojej połowie. Problem w tym, że powietrze z jej połowy miesza się z moim i wtedy jest sytuacja jak z wykładu o statystyce - gdy włożysz jedną nogę do wrzątku, a drugą do przerębla, to wg średniej temperatury powinnaś odczuwać termiczny komfort. Tylko że to "średnio" działa. Ale ostatnio się pokłóciliśmy, więc to chwilowo rozwiązuje problem. Twój problem też wkrótce minie, bo idzie lato! A że Mito nie jest autem na zimę, to można poczytać w innych wątkach, w szczególności jak Ci się nie otworzą drzwi, bo się nie opuści szyba, to w kolano nie zmarzniesz (tylko w całą siebie czekając na mrozie na pomoc, ale to już temat na inną dyskusję).

    No dobra, wyłączam sarkazm i cały komputer i jadę po jedzenie dla kota.
    ___

  7. #17
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Giulietta 1.4TB Distinctive/Sport/Premium/Dach
    Postów
    480

    Domyślnie

    Ja przemogłem się z jego wyłączaniem przez przepaskudną pomarańczową ikonę na komputerze, jaka sygnalizuje nieaktywny start/stop. I w sumie chyba dobrze - teraz jego działanie sobie naprawdę chwalę.

    Wyłączanie po ostrzejszej jeździe nie szkodzi turbinie, to nie VW - jest osobny obieg oleju dla turbiny ponoć (przynajmniej w Giulietcie).

    Opis z instrukcji kiedy Start/Stop nie działa

    FAILED ENGINE CUT-OUT CONDITIONS
    When the system is operating, due to comfort, emission control and safety reasons, the engine does not stop in some conditions, among which:
    engine still cold;
    very cold outside temperature;
    battery not sufficiently charged;
    heated rear windscreen on;
    windscreen wipers working at maximum speed;
    particulate filter regeneration in progress (diesel engines only); driver’s door not shut;
    driver’s seat belt not fastened
    reversegearengaged(forexample,forparkingmanoeuvres );

    forversionsequippedwithdualzoneautomaticclimatecon trol system (for versions/markets, where provided), if an adequate level of thermal comfort has not been reached or MAX-DEF func- tion activation;
    during the first period of use, to initialize the system;
    In these cases, a message is shown on the display and the sym- bol U will blink (the latter for versions/markets, where provid- ed).

    Kiedy się samochód sam odpali na start/stop

    RESTARTING CONDITIONS
    For reasons of comfort, limiting harmful emissions and safety purposes, the power unit can restart automatically without any action on behalf of the driver if certain conditions are met, including:
    -battery not sufficiently charged;



    -windscreen wipers working at maximum speed;
    -lowbrakingsystemvacuum,e.g.followingthebrakepedalb e- ing pressed repeatedly;
    -car in motion, for example when driving on hilly roads;
    -stopping the engine using Start&Stop longer than approxi- mately 3 minutes;
    -forversionsequippedwithdualzoneautomaticclimatecon trol system (for versions/markets, where provided), if an adequate level of thermal comfort has not been reached or MAX-DEF func- tion activation;

    With gear engaged, the automatic engine restarting is possible on- ly by fully pressing the clutch pedal. This operation is indicated to the driver by means of a message on the display and by symbol U blinking (the latter for versions/markets, where provided).




    Notes

    If the clutch is not pressed, after 3 minutes from the engine stop- ping, the engine can be restarted only using the ignition key.
    In cases when the engine stops and this is not desired, due for example to the clutch pedal being released sharply with a gear engaged, if the Start&Stop system is activated, the engine can be restarted by fully depressing the clutch pedal or by placing the gear lever in neutral













  8. #18
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,596

    Domyślnie

    I skończyło się na cytowaniu instrukcji
    Cytat Napisał GIGI78 Zobacz post
    ........]Przeszukalam fora i instrukcje. ....Przy dluzszym postoju gdy s/s sie wlaczyl- raz auto zgasnie calkiem ( prawidlowo wg instrukcji) a innym razem auto odpala sie samoczynnie bez wciskania sprzegla....
    Ta sytuacja dokładnie opisana jest w instrukcji, więc raczej pobieżnie ją tylko przejrzałaś. Jeśli, ktoś zadaje pytania na które gotowe odpowiedzi są w instrukcji to jest to tylko zaśmiecanie forum. Z mojej strony nie ma tu nic złośliwego, ja po prostu dbam o swoje (i nie tylko) bezpieczeństwo na drodze, bo osoba dla która nie przeczytała instrukcji obsługi samochodu najzwyczajniej stanowi zagrożenie dla innych użytkowników dróg. Dyskusja na ten temat już tutaj kiedyś się toczyła

    Cytat Napisał milleniusz Zobacz post
    Generalnie kolegę morderatora posądzić można o różne rzeczy, ale nie o elegancję.

    ..... Nie na miejscu była reakcja kolegi, który na nieszczęście jest moderatorem tego miejsca.
    Generalnie nie znasz mnie, więc powstrzymaj się od osobistych wycieczek. A co do funkcji moderatora to już kiedyś szukałem tutaj osoby, która chciałaby wykonywać tę funkcję w tym dziale- nikt się nie zgłosił.......
    Cytat Napisał milleniusz Zobacz post
    ....W Julce na wyższy bieg sugeruje zmianę nawet czasem przy 1.500 obrotów (co wynikowo da z 1.200 na biegu docelowym)......
    Tak na marginesie, to tego w instrukcji chyba nie ma.
    Działanie systemu GSI nie jest powiązane z obrotami silnika tylko z jego obciążeniem w konkretnych warunkach drogowych- instrukcja Giulietta str 22
    Ostatnio edytowane przez Maciek-156 ; 19-04-2014 o 12:22
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  9. #19
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Giulietta 1.4TB Distinctive/Sport/Premium/Dach
    Postów
    480

    Domyślnie Kilka pytan do starszych uzytkownikow MIto

    Nie popadajmy w paranoje, Twoja kobieta ma pewno jest w stanie zacytowac Ci sporo innych instrukcji od rzeczy jakie masz w domu, ktore Ciebie nie interesuja i ktorych na oczy nie widziales. O wiele eieksze niebezpieczenstwo na drodze mozesz wywolac ingerowaniem w elektronike samochodu, a dotyczacych tego instrukcji, ktore sa na tym forum jakos sie nikt nie czepia.
    Gigi - kto pyta nie bladzi Czym wiecej bedziesz wiedziec tym wieksza frajde z autka bedziesz miec. A chyba o to wszystkim na tym forum chodzi.



    Wysłane z mojego iPad przez Tapatalk

  10. #20
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar milleniusz
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    387

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciek-156 Zobacz post
    Działanie systemu GSI nie jest powiązane z obrotami silnika tylko z jego obciążeniem w konkretnych warunkach drogowych- instrukcja Giulietta str 22
    Dlatego napisałem że "czasem" przy 1.500 wskazuje na zmianę na wyższy bieg.

    Co do osobistych wycieczek, to nie miała być to wycieczka do Ciebie jako osoby, tylko do Ciebie jako funkcjonariusza. Bo wydaje mi się, że jak się jest modem, to mniej wolno. Mam inny pogląd na zaśmiecanie, czy niezaśmiecanie forum, ale to pewnie nie temat na taką dyskusję.

    A tymczasem życzę wszystkim wesołego jajeczka i szerokości.
    ___

Podobne wątki

  1. kilka pytan
    Utworzone przez Nooe w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 15-11-2012, 20:57
  2. Kilka pytan
    Utworzone przez KornelPL w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 25-12-2010, 09:46
  3. Kilka pytan o 1,9 jtd
    Utworzone przez malarz w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 27-05-2010, 13:42
  4. 2.0 jts kilka pytan
    Utworzone przez guust w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 13-05-2010, 08:03
  5. kilka pytan
    Utworzone przez piasek w dziale 166
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 22-07-2009, 10:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory