Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26

Temat: Kilka pytan do starszych uzytkownikow MIto

  1. #1
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Almere
    Auto
    Alfa Romeo MIto, 1,3 JTDm, 2011r.
    Postów
    6

    Domyślnie Kilka pytan do starszych uzytkownikow MIto

    Witam. Jezdze Mito od przeszlo 2 tygodni i nie moge znalezc odpowiedzi na kilka nurtujacych mnie pytan. Nie mam wczesniejszego doswiadczenia z Alfa i stad moje watpliwosci, czy taki jest jej "urok" czy cos sie z nia dzieje. Czasami mam wrazenie ze komputer zyje swoim zyciem i cala tam elektronika Auto jest kupione uzywane (2, 5 roku, przebieg ok 27 tys).
    Moje watpliwosci:
    1. Znak "shift" pojawia sie juz przy ok 1800 obrotach silnika i znika po 2500?
    2. Znak "Shift" swieci sie takze na luzie?
    3. Wlaczanie Start/ Stop system jest jak loteria. Dziennie robie przeszlo 100 km na tej samej trasie i kazde skrzyzowanie jest zagadka- teraz sie wlaczy czy nie.
    4. Wlaczony s/s i po paru minutach stania, silnik sam od siebie sie zapala.
    5. Zimne powietrze spad kierownicy. Niezaleznie jak jest ustawiny CC, wylaczony /wlaczony, obieg zamkniety, cieplo /zimno - odczowalne jest zimne powietrze na kolanach, udach zwlaszcza z lewej strony kierowcy.
    6. Na komputerze wyswietla sie symbol ZERO - wlaczonych lamp, choc sa wlaczone i w pierwszym tyg. byl napis 2 lampy.
    7. Czujnik zapietych pasow; od pasazera czasem siedzi duch a z tylu w ogole nie informuje ze ktos siedzii ma niezapiete pasy.
    8. Po przejechaniu ok 30 min i zjechaniu z autostrady mam wrazenie jakbym slyszala jakies dzwonienie spod silnika ( stukajace garnki). Dlgo nie jezdzialam dieslem i mam nadzieje ze to tylko moje przewrazliwienie.

    Mam nadzieje ze pomozecie mi w rozwiazaniu moich watpliwosci co do wlasciwego funkcjonowania tego auta. Jesli cos jest nie tak to wole miec pewnosc i znac opinie starszych uzytkownikow Mito.

    Z gory dziekuje za wasze opinie .... i pozdrowienia od przewrazliwionej kobiety

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar dobryalf
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    giulietta serie 1 1,4TB MultiAir 16v 170KMTCT Excl
    Postów
    672

    Domyślnie

    Co do Start Stop to działa Ci zgodnie z instrukcją. By sinik się wyłączył musi być spełnionych kilka warunków. Włączenie po 3 min jest normalne gdy jest duży pobór prądu w aucie. Generalnie to nie jest banalny system.
    Czujniki obecności pasażera mogą być uszkodzone i stąd te dziwactwa.
    Co do reszty nie wiem
    Pozdrawiam

  3. #3
    Użytkownik Embrion Avatar RaaFisko
    Dołączył
    02 2014
    Auto
    MiTo 1.4 TB MAir 16v 135 KM TCT
    Postów
    8

    Domyślnie

    - s&s działa prawidłowo, jęsli masz wątpliwości w jakich warunkach sie włącza to zajrzyj do instrukcji
    - czujniki pasów również działają prawidłowo, czujnik obecności (nacisk wagowo) jest tylko po stronie pasażera, jesli nikt nie siedzi to świeci na zielono, tył nie ma czujników obecności, jedynie czerwono gdy pasy nie zapiete a zielono gdy zapięte
    - co do shift nie pomogę mam TCT
    - stukające garnki to też moze być normalna rzecz, poprostu stygnie jakaś blaszana osłona kolektorów lub tłumika

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,596

    Domyślnie

    Cytat Napisał GIGI78 Zobacz post
    ...
    Moje watpliwosci:
    ....
    Koleżanko, a nie możesz po prostu przeczytać instrukcji obsługi? - rozwieje twoje wątpliwości
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Imć
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    WJ
    Auto
    Giulietta MA TCT, Giulia 2.0T Veloce, Spider 916 1.8 TS
    Postów
    520

    Domyślnie

    Cytat Napisał GIGI78 Zobacz post
    8. Po przejechaniu ok 30 min i zjechaniu z autostrady mam wrazenie jakbym slyszala jakies dzwonienie spod silnika ( stukajace garnki). Dlgo nie jezdzialam dieslem i mam nadzieje ze to tylko moje przewrazliwienie.
    Niech mnie ktos poprawi jezeli sie myle, jako, ze uzytkowalem silnik 1.3 mJTD w 2006 i 2007 roku, wiec niektore rzeczy pamietam jak przez mgle. Wydaje mi sie, ze 1.3 mJTD mial robione co iles tam przebiegu kasowanie luzow w zaworach (zawory popychane, plytka regulacyjna etc). Nie pamietam nigdy sytuacji zeby 1.3 mJTD wydawal z siebie dziwne dzwieki, no moze z wyjatkiem uruchomienia go przy temperaturze -30C, ale tez jezeli byly luzy w zaworach to zostaly usuniete na biezaco, bo ASO bylo "za rogiem" i po znajomosci.

  6. #6
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    koło koła
    Auto
    emty
    Postów
    477

    Domyślnie

    ja też nie pamiętam ale nie wiem czy to daje koleżance podstawy do wyzywania mnie od "starszych" i jeszcze użytkowników? no nie...

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar dobryalf
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    giulietta serie 1 1,4TB MultiAir 16v 170KMTCT Excl
    Postów
    672

    Domyślnie

    Generalnie post w stylu przeczytaj sobie jest nieelegancki, że tak ostrożnie napiszę. Forum żyje dzieki pytaniom a nie z czytania instrukcji.

  8. #8
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Almere
    Auto
    Alfa Romeo MIto, 1,3 JTDm, 2011r.
    Postów
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał jjokocha Zobacz post
    ja też nie pamiętam ale nie wiem czy to daje koleżance podstawy do wyzywania mnie od "starszych" i jeszcze użytkowników? no nie...

    ....Przepraszam za sformulowanie Mialam na mysli kierowcow z dluzszym doswiadczeniem w jezdzie Alfa Romeo, a zwlaszcza Mito, bo ja nie mam prawie żadnego.

    Dzieki za Wasze odpowiedzi.

    ...Male sprostowanie dla tych, ktorzy odsylaja mnie od razu do instrukcji obslugi. Napisalam; " Jezdze Mito od przeszlo 2 tygodni i nie moge znalezc odpowiedzi na kilka nurtujacych mnie pytan".
    Przeszukalam fora i instrukcje. Jestem kobieta, ale to nie oznacza od razu, ze jestem typowa "blondynka".

    Wiem, ze musza byc spelnone poszczegolne warunki zeby wlaczyl sie s/s. Dziwne jest to dla mnie, ze pomimo tego iz wszystko powinno byc ok on i tak dziala jak mu sie chce. Przy dluzszym postoju gdy s/s sie wlaczyl- raz auto zgasnie calkiem ( prawidlowo wg instrukcji) a innym razem auto odpala sie samoczynnie bez wciskania sprzegla. O skrzyzowaniach nie wspomne:/ A moze to jest taki dziwny system


    Pytam o te wszystkie rzeczy, bo zawsze jezdzilam starszymi autami i napewno nie tak nafaszerowanymi elektryka jak teraz, a z tego co czytalam Alfy maja z tym problem. Jeszcze intuicja mnie nie zawiodla co do usterek. Mojemu "mechanikowi" (marokanczyk) tez ten s/s i shift nie pasowal po probnej jezdzie. Kwestia jest taka ze auto jest kupione z gwaracja. Musze tam tak czy inaczej jechac z niedzialajacym siedzeniem i wiem ze beda mnie chcieli zbyc, ze wymyslam - co do pozostalych rzeczy, zwlaszcza, ze na podpietym komputerze nie wyskoczyly bledy. Dlatego pytam Was o wasza opinie, bo ja sie moge mylic i mechanik tez

  9. #9
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Giulietta 1.4TB Distinctive/Sport/Premium/Dach
    Postów
    480

    Domyślnie

    Logika start / stop jest niegłupia jeżeli człowiek zacznie się wsłuchiwać w życie swojego samochodu.Z racji szybkości odpalania samochodu przy aktywnym układzie start/stop potrzebuje on dużo prądu z akumulatora. Jego działanie jest więc podporządkowane zapewnieniu sobie tego prądu z akumulatora.
    Start stop zapala samochód np:
    - samoczynnie po kilku minutach od wyłączenia - aby stojąc na światłach z właczonym radiem i innymi systemami akumulator nie rozładował się na tyle, że start/stop nie będzie w stanie momentalnie zapalić samochodu
    - samodzielnie w momencie jeżeli zwiększy Pani obciążenie akumulatora włączając klimatyzacją na wyższy bieg, ogrzewanie lusterek, radio lub inne akcesoria proszące o dużą ilość prądu

    Start stop nie wyłączy natomiast samochodu przy cofaniu, na zimnym silniku lub nierozgrzanej turbinie, jeżeli auto będzie poruszało się bardzo wolno w korku (jest na to nawet jakiś specjalny algorytm) albo miało z jakiegokolwiek powodu (np niskiej temperatury) słaby akumulator. Jeżeli Pani system start/stop przestanie działać i wyłączać samochód to jest właśnie oznaka zużytego akumulatora, który trzeba jak najszybciej wymienić lub doładować.

    Na początku oswajania się z samochodem wydaje się że start/stop działa idiotycznie , później człowiek do jego logiki nabiera szacunku, po pól roku już się nawet cieszy, że ma ciszę w samochodzie stojąc na światłach.

    Co do pasów z tyłu w Giulietcie fotele z tyłu nie mają czujników wagowych więc bazują wyłącznie na tym, czy są z tyłu zapięte pasy w zatrzasku. Więc jak z tyłu nikogo nie ma to na początku zawsze sygnalizują, że nie są zapięte ale po ruszeniu kontrolki gasną. Natomiast jak z tyłu kontrolka któregoś z pasów miga i popiskuje to oznacza to, że ktoś wciska swój pas do zatrzasku sąsiada
    Ostatnio edytowane przez barnio ; 17-04-2014 o 20:07

  10. #10
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar milleniusz
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    387

    Domyślnie

    Cytat Napisał dobryalf Zobacz post
    Generalnie post w stylu przeczytaj sobie jest nieelegancki, że tak ostrożnie napiszę. Forum żyje dzieki pytaniom a nie z czytania instrukcji.
    Generalnie kolegę morderatora posądzić można o różne rzeczy, ale nie o elegancję.

    Dodano po 4 minutes:

    Cytat Napisał GIGI78 Zobacz post

    Przeszukalam fora i instrukcje. Jestem kobieta, ale to nie oznacza od razu, ze jestem typowa "blondynka".
    Nie musisz przepraszać, ani się tłumaczyć, od tego są fora internetowe, aby pytać, a twój post był jak najbardziej na miejscu. Nie na miejscu była reakcja kolegi, który na nieszczęście jest moderatorem tego miejsca.
    Ostatnio edytowane przez milleniusz ; 17-04-2014 o 21:09 Powód: Dodano
    ___

Podobne wątki

  1. kilka pytan
    Utworzone przez Nooe w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 15-11-2012, 20:57
  2. Kilka pytan
    Utworzone przez KornelPL w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 25-12-2010, 09:46
  3. Kilka pytan o 1,9 jtd
    Utworzone przez malarz w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 27-05-2010, 13:42
  4. 2.0 jts kilka pytan
    Utworzone przez guust w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 13-05-2010, 08:03
  5. kilka pytan
    Utworzone przez piasek w dziale 166
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 22-07-2009, 10:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory