Strona 6 z 25 PierwszyPierwszy 12345678910111213141516 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 250

Temat: tarcze, klocki

  1. #51
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Kup byle co ale markowego. Textar, ATE, Ferodo, Bosch, Brembo czy OE do zwykłej jazdy nie odczujesz różnicy, a jak chcesz coś do sportowej jazdy to w dziale tuningu masz długiii temat o klocach do bardziej agresywnej jazdy. Nie wiem dlaczego z prostych wyborów ludzie robią sobie czarną magię ;]

  2. #52
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,475

    Domyślnie

    niestety nie zgadzam się żadna czarna magia - jakość ATE Brembo Zimmerman spadła na ryj ponieważ koncerny tnąc koszty przenieśli produkcję do PRC. Miałem hebel ATE 3 komplety tarcz do koszta Bosch to samo Zimmerman nie lepiej co wiecje dla przykładu cześć ATE jest krzywych już w...pudełku.
    kupiłem do julki OE i jest spokój. Podobnie klockami - kupiłem ATE do 100 konnej 500 -tki przy hamowaniu dźwięki jak pociągu towarowego przy hamowaniu. właśnie zamówiłem OE

    - - - Updated - - -

    to kup OE i po kłopocie szkoda czasu i nerwów. Kupowałem u tego gościa nie raz wszystko jest OE.
    jeszcze zapytaj tutaj https://allegro.pl/uzytkownik/ital-auto-parts?order=m

  3. #53
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Skoro tak wywalasz do kosza różne produkty to może nie wina producenta tylko tego co to montuje... na klockach OE pewnie będzie logo Ferodo lub TRW

  4. #54
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,475

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Skoro tak wywalasz do kosza różne produkty to może nie wina producenta tylko tego co to montuje... na klockach OE pewnie będzie logo Ferodo lub TRW
    nie wywalam do kosza tylko za każdym razem oddawano mi kasę w IC
    powiedzmi jaka jest wina notującego jak wyciągam z pudełka tarczę robię jej pomiar i już jest krzywa - zaznaczam że z pudełka mi nie wypadła.
    druga kwestia dlaczego po zamontowaniu OE przez tego samego człowieka problem z krzywymi tarczami zniknął?
    naprawdę ufałem produktom typu ATE ale niestety jakoś spadła na dno!
    a wiesz dlaczego?- w 2013 r. tarcza 330 mm marki ATE do giulietty konszowała ok 500 pln sztuka - teraz kosztuje w IC ok 220 pln - wnioski są chyba oczywiste.

  5. #55
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    To zgadnij ile kosztuje producenta wyprodukowanie części OE, a ile na rynek aftermarket. Tak tyle samo ale po drodze musi prócz producenta tarczy zarobić jeszcze koncern produkujący auto i oooo magia droższych części OE się wyjaśnia. Chyba nie skłamie jak napisze, ze ponad 90% rynku części w PL to części zamienne. Miliony aut na nich jeździ i normalnym jest, ze jak czegoś schodzi miliony sztuk to zdarzają się sztuki czy nawet partie wadliwe tak samo jak zdarzają się wadliwe podzespoły w autach fabrycznie nowych i prowadzone sa akcje serwisowe. Trzeba być ignorantem i nie znać realiów produkcji aby pisać, ze tylko części OE są dobre w czasach gdy części aftermarket czasem potrafią się różnić usuniętym logiem koncernu motoryzacyjnego jak zauważył kolega wyżej, który kupił zamiennik ferodo z częściowo usuniętymi znaczkami FCA. Miałem w łapie w sobotę przy okazji wymiany hebli w RS ori klocki Renaulta gdzie na klocku obok napisu Renault widnieje logo Ferodo. Do Brery, którą miałem o ile pamiętam heble robiło TRW.
    Ostatnio edytowane przez Pływak ; 06-12-2017 o 13:25

  6. #56
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,475

    Domyślnie

    oczywiście ale ja sie z Tobą zgadzam tylko jest jedna rzecz - nie mam czasu na ujadanie się potem z reklamacjami - w maju wstawiłem brembo 330 mm i zaczęły sie jaja zarówno z klockami Ferrodo Ds performance tarczami ATE Boscha czy zimmermana.
    na OE klocku jest napis ferrodo ale mam to gdzieś, skoro działają nie piszczą a tarcze OE się ne wyginają po 150 km.
    teraz skompletowałem do mojej kolejnej Giulietty komplet Brembo 330 na przód i wszystko OE - tarcze 400 pln komplet OE z wysyłką klocki OE 150 pln z wysyłką przewody po 85 pln sztuka, płyn Tutela oraz zestaw mocujący klocków Brembo 130 pln
    nie mam ochoty ne kolejne zabawy bo jak na razie nadszarpnięto moje zaufanie.

  7. #57
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar GoNiuS
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Piekary Śl.
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 2.0 TCT
    Postów
    646

    Domyślnie

    Ciekawe Jakiej firmy tarcze są OE. Z kad masz takie ceny Darek?
    Alfa Romeo Giulietta 2.0 TCT <- Jest
    Alfa Romeo 147 1.6 T.S <- Jest
    Alfa Romeo Mito 1.6 JTDm <- Byla
    Alfa Romeo 147 Selespeed <- Byla
    Alfa Romeo 156 1.8 T.S <- Byla
    Alfa Romeo 159 SW Ti 2.4 JTDm Q-tronic <- Byla
    Alfa Romeo GT 1.9 JTDm <- Byla
    Alfa Romeo 145 1.8 T.S <- Byla
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm <- Byla
    Alfa Romeo 156 Selespeed <- Byla
    Alfa Romeo 145 1.8 T.S <- Byla

  8. #58
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Fiat Palio & Julka 1.4 MA
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dietih Zobacz post
    ja w tym roku kupiłem te http://www.brakeparts.pl/2010-turbo-...60-2767-2.html
    całkowicie wystarczające

    a jeśli chcesz coś wytrzymalszego niż seria, to możesz pokusić się o ebc zielone http://www.brakeparts.pl/2010-turbo-...f-dp22079.html

    pozdro
    Ja również skorzystałem z tego sklepu. Zapodałem EBC Green na przód i Galfery na tył (nie było wtedy Greenów na tył dostępnych w ofercie).

    Hamuje to to ok, ale nie określiłbym tego jako "sportowe" albo "agresywne". Jest jak OE. Tarcze proste, w sumie ok, ale hamowanie płynne, łagodnie się pogłębiające z wciśnięciem hamulca. Liczyłem na bardziej 0-1-kowy zestaw, który nie będzie brzmiał jak skład EZT. No i jest 1/2 sukcesu, bo nie piszczy. Chociaż większość osób tak nie lubi.

    Myślę, że możesz śmiało wziąć OE w dobrej cenie (poza ASO) i będzie ok.

  9. #59
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    była ALfa Romeo 147, 1.9 jtdm 2007r.Nero Carbonio; była Giulietta 2.0 JTDm 170km, jest VELOCE TBi
    Postów
    166

    Domyślnie

    a galfery na tył dałeś jakieś "zwykłe" czy te czerwone sport 1055 ?

    generalnie masz mocny zestaw , nie sportowy w stylu ferodo ds , ale masz pewne hamowanie bez względu czy jedziesz 90 czy 180 km/h

    pozdro

    P.S czekam aż galfer wypuści wersję "sport 1055" do Giuliety 170 Km (1.4 benzyna ,2.0 JTDm) na przód (na rynku nie ma chhyba nic mocniejszego oprócz ebc green)

  10. #60
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Fiat Palio & Julka 1.4 MA
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    Mam te klocki:
    http://www.brakeparts.pl/2010-turbo-...5-1961500.html

    Czyli "czerwone" jak mniemam.

    Aha - informacja praktyczna - do tych Galferów nie dają blaszek, śrubek itp. Można je kupić osobno w ASO. Dają je też np. do kompletu Ferodo... więc Galfer mógł się szarpnąć·

    Ogólnie nie jest źle, hamuje to dobrze, tak jak pisałeś - pewnie. Natomiast liczyłem na bardziej binarne działanie bez metalicznego dźwięku.

    I niestety masz rację - do zestawu 305 mm na przodzie i odpowiedniej mniejszej na tyle, nie ma za bardzo wyboru lepszych klocków.

    Problemem też są tarcze - wybrałem gładkie Brembo w nadziei, że są wysokowęglowe. Tak były oznaczone na wielu stronach. Okazuje się, że nie są. Nie chciałem nawiercanych, z obawy i pęknięcia przy nawiertach - z lektury całego internetu wynikało, że nawiercane to bardziej estetyka, a jak już to nacinane są lepsze. A nacinane, do 305-tki, to EBC za min. 400/szt.... Wtedy się nie zdecydowałem, może trzeba było. Ale i tak, za bardzo ostrzejszych klocków nie ma.

    No nic, OE tarcze i klocki wytrzymały równo 46000 km, więc jeśli te wytrzymają tyle samo to może do kolejne zmiany - do lata 2020 roku oferta się poszerzy.

Podobne wątki

  1. Tarcze + klocki TRW???
    Utworzone przez bat25 w dziale 156
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 31-01-2013, 15:28
  2. klocki i tarcze tył
    Utworzone przez Morton w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 23-05-2011, 13:22
  3. [155] Tarcze i klocki
    Utworzone przez eryk84 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 08-05-2009, 12:30
  4. [145] Klocki i tarcze
    Utworzone przez Pingwin w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 13-07-2008, 21:04
  5. [156] Tarcze i klocki.
    Utworzone przez cysio w dziale 156
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 26-05-2008, 10:29

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory