Strona 17 z 25 PierwszyPierwszy ... 78910111213141516171819202122232425 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 161 do 170 z 250

Temat: tarcze, klocki

  1. #161
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair / Mito 1.4 TB
    Postów
    514

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dietih Zobacz post
    trzeba pamiętać, że producent samochodu zamawia u dostawcy klocki wedle konkretnej receptury - składu mieszanki, która - zapewne - jest chroniona prawem i producent klocka nie może go wykorzystać przy produkcji swoich wyrobów. Oni maja swoje mieszanki, mało tego mieszanka np. Ferodo Premier do Forda Fiesty 1.4 będzie zdecydowanie inna niż do Subaru Imprezy.
    Mylisz się. Producent auta zamawia u dostawcy produkt o konkretnych parametrach użytkowych. To co dostaje jest tajemnicą...dostawcy . Przykładowe Subaru nie ma działu rozwoju dla klocków hamulcowych, oni zlecają opracowanie produktu komuś kto się na tym zna (np. Ferodo). Co więcej, dostawca zawsze wykorzystuje opracowaną przez siebie technologię i po dopasowaniu oferuje ją jak najszerszemu gronu klientów, aby zrekompensować sobie koszty R&D.

  2. #162
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    była ALfa Romeo 147, 1.9 jtdm 2007r.Nero Carbonio; była Giulietta 2.0 JTDm 170km, jest VELOCE TBi
    Postów
    166

    Domyślnie

    niekoniecznie.
    Umowy takich firm są pilnie strzeżoną tajemnicą handlową, zwykły użytkownik nie ma raczej szans na poznanie warunków, zapewne po części jest jak napisałem i jak Ty piszesz, może też warianty mieszane - w zależności od koncernu. Tego raczej się dokładnie nie dowiemy. Chyba, że opowie nam kuzyn brata szwagra przy grillu

    Generalna konkluzja - dla jednej marki nie produkuje tylko jeden uniwersalny dostawca.

    Co ciekawe, np ATE jest producentem systemów hamulcowych a nie np klocków, też zleca podwykonawcom, kiedyś montowałem ATE z malutkim logo Textar. Analogicznie TRW.

    Generalnie temat ciekawy.

    pozdro

  3. #163
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2018
    Auto
    Giulia 2.0 200hp, Giulietta 1.8 tbi
    Postów
    384

    Domyślnie

    Dwa razy wymieniałem klocki z przodu (gqv), i 2 razy były ferodo (oem). Testowałem zestaw z bolcami i bez.

  4. #164
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair / Mito 1.4 TB
    Postów
    514

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dietih Zobacz post
    niekoniecznie.
    Umowy takich firm są pilnie strzeżoną tajemnicą handlową, zwykły użytkownik nie ma raczej szans na poznanie warunków, zapewne po części jest jak napisałem i jak Ty piszesz, może też warianty mieszane - w zależności od koncernu. Tego raczej się dokładnie nie dowiemy. Chyba, że opowie nam kuzyn brata szwagra przy grillu
    Pracowałem 10 lat przy projektach produkcyjnych u jednego z największych dostawców części automotive, także temat znam trochę lepiej niż "kuzyn brata szwagra"

  5. #165
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    była ALfa Romeo 147, 1.9 jtdm 2007r.Nero Carbonio; była Giulietta 2.0 JTDm 170km, jest VELOCE TBi
    Postów
    166

    Domyślnie

    fajnie

  6. #166
    Użytkownik Świeżak Avatar Mrseeba03
    Dołączył
    08 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB / Ibiza V 1.0 TSI
    Postów
    217

    Domyślnie

    Jako, że wrzucony w ubiegłym roku zestaw tarcz Bosch i klocków Textar totalnie nie zdał egzaminu - piszczenie niczym zdezelowany Ikarus, czy Star, bądź pociąg (jak kto woli ) - zamówiłem klocki ATE Ceramic.
    W weekend montaż.

  7. #167
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    mazowieckie
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    682

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mrseeba03 Zobacz post
    Jako, że wrzucony w ubiegłym roku zestaw tarcz Bosch i klocków Textar totalnie nie zdał egzaminu - piszczenie niczym zdezelowany Ikarus, czy Star, bądź pociąg (jak kto woli ) - zamówiłem klocki ATE Ceramic.
    W weekend montaż.
    Pokaż jak to wygląda.

  8. #168
    Użytkownik Świeżak Avatar Mrseeba03
    Dołączył
    08 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB / Ibiza V 1.0 TSI
    Postów
    217

    Domyślnie

    Cytat Napisał mareksz159 Zobacz post
    Pokaż jak to wygląda.
    Klocek, jak klocek. Ma na pewno zdecydowanie gładszą strukturę i jaśniejszy kolor okładziny ciernej.

    Po wymianie trochę jeszcze popiskiwały, ale lekkie przeszlifowanie krawędzi klocka zdało egzamin. Wreszcie nastała błoga cisza! Przy okazji wymieniony został płyn hamulcowy. Teraz hamowanie to, dosłownie, czysta przyjemność

  9. #169
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Calypso
    Dołączył
    02 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulietta QV Rosso Competizione
    Postów
    501

    Domyślnie

    No i ktoś wykrakał, tarcze ate przód pogięte... Jechałem A1 z Łodzi nad morze, całą drogę padał dość mocny deszcz. Kilka hamowań, bo przecież mistrzów lewego pasa nie brakuje i efekt bicie przy hamowaniu. Nie wiem czy to wina rozgrzana tarcza i deszcz ale efekt jest...
    Tarcze tym razem oe 330 już zamówione. Pytanie jaki klocek dobrać?

  10. #170
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2018
    Auto
    Giulia 2.0 200hp, Giulietta 1.8 tbi
    Postów
    384

    Domyślnie

    Też pogiąłem brembo 330 z ori klockiem, dość szybko. Teraz mam oem tarcze + oem klocek. Obserwuję, zobaczymy..

Podobne wątki

  1. Tarcze + klocki TRW???
    Utworzone przez bat25 w dziale 156
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 31-01-2013, 15:28
  2. klocki i tarcze tył
    Utworzone przez Morton w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 23-05-2011, 13:22
  3. [155] Tarcze i klocki
    Utworzone przez eryk84 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 08-05-2009, 12:30
  4. [145] Klocki i tarcze
    Utworzone przez Pingwin w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 13-07-2008, 21:04
  5. [156] Tarcze i klocki.
    Utworzone przez cysio w dziale 156
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 26-05-2008, 10:29

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory