Strona 12 z 501 PierwszyPierwszy ... 234567891011121314151617181920212262112 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 5007

Temat: Planowany zakup używanej Giulietty

  1. #111
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Arch_i
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 170 TCT, Distinctive + pakiety
    Postów
    84

    Domyślnie

    Teraz takze wzialbym z szyberdachem co do Bose, moim zdaniem przynajmniej w wersji poliftingowej (we wczesniejszej nie sluchalem) nie dam na nie zlego slowa powiedziec...graja bardzo dobrze. Tylko trzeba z basow zejsc ale ogolnie swietne. Sprzedawca sam sie zdziwil gdyz twierdzil, ze nie ma duzej roznicy w montowanych fabrycznie glosnikach. Zmienil zdanie jak zrobil odsluch.

  2. #112
    Użytkownik Romeo Avatar italiano_83
    Dołączył
    02 2015
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 170 MA Distinctive/ Premium/Dach/Bose
    Postów
    504

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arch_i Zobacz post
    co do Bose, moim zdaniem przynajmniej w wersji poliftingowej (we wczesniejszej nie sluchalem) nie dam na nie zlego slowa powiedziec...graja bardzo dobrze.
    Audio w julce jest przyzwoite, wcześniej wsłuchiwałem się w radio w innym aucie bez Bose i całkiem przyjemnie to "grało" jak na standardowe wyposażenie auta, teraz mam w aucie wzmacniacz i suba oczywiście różnica jest, ale to nie ma dla mnie decydującego znaczenia.
    Natomiast ucieszył mnie brak nawigacji przednia szyba jednak ogranicza trochę widoczność, przynajmniej ja mam takie odczucie po przesiadce z Golfa 4, a nawigacja na dole jeszcze bardziej pomniejszała by pole widzenia.
    Nie ma grzanych siedzeń, ale w silniku benzynowym to nie problem ( szybko się nagrzewa w porównaniu do TDI), a w moim aucie to nieoceniony plus zimą, kiedy przez pierwsze 6-8km kiedy ogrzewanie jest słabe

  3. #113
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Giulietta 1.4TB Distinctive/Sport/Premium/Dach
    Postów
    480

    Domyślnie

    W srodku wyglada na oryginal z pakietem Premium. Moja jest identyczna tylko z czarna skora. Jezeli z autem jest wszystko ok bierz, taka wypasiona wersja rzadko sie zdarza. Fabryczne audio gra naprawde niezle, wazne aby mialo Blue&me, wtedy bez problemu obsluzy prndrive, telefon a nawet iPoda. Nawigacja fabryczna jest niewygodna w obsludze przez te metalizowane pokretla, wiec nie masz jej co zalowac.


    Pozdrawiam
    Rafal

  4. #114
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    Giulietta 2.0 JTDm2
    Postów
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał italiano_83 Zobacz post
    Audio w julce jest przyzwoite, wcześniej wsłuchiwałem się w radio w innym aucie bez Bose i całkiem przyjemnie to "grało" jak na standardowe wyposażenie auta, teraz mam w aucie wzmacniacz i suba oczywiście różnica jest, ale to nie ma dla mnie decydującego znaczenia.
    owszem - bez Bose jest całkiem nieźle - w porównaniu np. do peugeota 206cc z fabrycznym to deklasuje
    miałem w bravo wytłumiane drzwi , suba i 2 drożne Infinity 16,5cm napędzane piecem 4x90W z alpine to Julka mogła by się jeszcze uczyć (powyżej 2/3 głośności lubi sobie tapicerka zawibrować albo głośnik furkota

    Cytat Napisał italiano_83 Zobacz post
    Natomiast ucieszył mnie brak nawigacji przednia szyba jednak ogranicza trochę widoczność, przynajmniej ja mam takie odczucie po przesiadce z Golfa 4, a nawigacja na dole jeszcze bardziej pomniejszała by pole widzenia.
    phi - wsiądź do Golfa MK7 to też niewiele zobaczysz (z tyłu sporo bo niemce konserwatywne są) - ot chcesz mieć 5 gwiazdek w NCAP to robisz słupki jak pnie a maskę z zaporożca... - na razie jeżdżę na podniesionym siedzisku żeby widzieć nieco maskę

    Cytat Napisał italiano_83 Zobacz post
    Nie ma grzanych siedzeń, ale w silniku benzynowym to nie problem ( szybko się nagrzewa w porównaniu do TDI), a w moim aucie to nieoceniony plus zimą, kiedy przez pierwsze 6-8km kiedy ogrzewanie jest słabe
    dlatego warto po VIN w eper sprawdzić czy jest dogrzewanie elektryczne - takie cuś z 3 świecami żarowymi na przewodzie wody )
    grzane siedzenia są fajne przy skórze - Julka nie ma ale jakoś od lutego jeżdżę i nie przymarzły mi klejnoty

    niestety nowe diesle słabo grzeją =mało palą
    2.0 w 206 które ujeżdża matka to ma chyba 1,5 l pojemność układu chłodzenia - wentylator potrafi się załączyć gdy zamykam bramę garażu ....

  5. #115
    Użytkownik Romeo Avatar italiano_83
    Dołączył
    02 2015
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 170 MA Distinctive/ Premium/Dach/Bose
    Postów
    504

    Domyślnie

    Cytat Napisał MikeB Zobacz post
    dlatego warto po VIN w eper sprawdzić czy jest dogrzewanie elektryczne - takie cuś z 3 świecami żarowymi na przewodzie wody )
    Mam to w golfie i działa średnio, zwyczajnie w zimie TDI potrzebuje czasu, żeby się zagrzać, oszczędność w spalaniu z niczego się nie bierze. A podgrzewane siedzenia działają praktycznie po chwili i można jechać w zimnym aucie, bo w tyłek grzeje.



    Cytat Napisał MikeB Zobacz post
    phi - wsiądź do Golfa MK7 to też niewiele zobaczysz (z tyłu sporo bo niemce konserwatywne są)
    Siedziałem w mk7 i jednak kapkę lepsza jest tam widoczność do przodu.
    Tył to nie problem jak są czujniki parkowania. W mk7 brakowało mi dźwigni hamulca ręcznego, mk6 nie ma nic ciekawego do zaoferowania pod maską poza 2.0 T, 1.4T na łańcuchu średnio mi się widzi, biorąc pod uwagę problematyczność tego rozwiązania. Gdyby Sirocco miało 5d - nie było by dyskusji, ale tak nie jest.

    Trzeba będzie się przyzwyczaić do auta na nowo i do przesiadki z TDI na TB, bo to jednak zupełnie inna jazda.
    Pewnie po zakupie trzeba będzie odwiedzić tunera i edytować soft, co by auto zaczęło normalnie się odpychać

  6. #116
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2015
    Auto
    Grand Voyager
    Postów
    6

    Domyślnie

    Witam, chciałbym podpiąć się pod temat i zapytać o pewną sprawę. Z góry zaznaczę, że przejrzałem już większość dotyczących wątków, ale i tak chciałem zapytać. Stoję przed wyborem Giulietty. Chciałem koniecznie automat, ale z racji, że w przedziale cenowym (do 50 000) bardzo ciężko, powoli oswajam się z myślą o manualu. Do wyboru właściwie mam 2 Alfy:
    - 2.0 170KM diesel z TCT, sprowadzona z Włoch, 120k deklarowany przebieg, 48k zł, 400 km od Warszawy - komis Brachmański. Kawał drogi generalnie,
    - na miejscu w Warszawie od Carservisu, 1,4 170km, pakiet sport, biała z szyberdachem, felgi 18', piękna. 120k przebiegu i 50k pln.
    Używane będzie głównie do jazdy po Warszawie, rzadko trasa. Pytanie czy warto jechać pół Polski dla oszczędniejszego dieselka z automatem, czy kupować na miejscu i liczyć się ze spalaniem rzędu 12l (może LPG)??
    Za odpowiedzi z góry dzięki.

  7. #117
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar dobryalf
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    giulietta serie 1 1,4TB MultiAir 16v 170KMTCT Excl
    Postów
    672

    Domyślnie

    Niemcy generalnie uciekają od dezelków, mają dla nich ekstra podatki. Tylko patrzeć jak nasi ekolodzy coś wymyślą, np. w Paryżu ma być zakaz wjazdu dizelków. Dla mnie beznzynka to lepszy komfort w staniu w korkach , a więc super do miasta. Pali więcej ale tylko trochę.

  8. #118
    Użytkownik Romeo Avatar italiano_83
    Dołączył
    02 2015
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 170 MA Distinctive/ Premium/Dach/Bose
    Postów
    504

    Domyślnie

    Cytat Napisał pwlb Zobacz post
    Używane będzie głównie do jazdy po Warszawie, rzadko trasa.
    A więc nad czym się tu zastanawiać ? Kupowanie diesla do miasta, to jak jazda kolarzówką po lesie, niby się da, pytanie tylko po co ? Diesel = oszczędność, ale tylko kiedy jeździ się odpowiednio dużo.
    Kup Pb lub dodaj instalację gazową i będzie to bardziej sensowne niż kupowanie diesla do miasta który będzie się tam dusił.

    Cytat Napisał pwlb Zobacz post
    - na miejscu w Warszawie od Carservisu, 1,4 170km, pakiet sport, biała z szyberdachem, felgi 18', piękna. 120k przebiegu i 50k pln.
    Ciekawa kombinacja - w mieście nie skorzystasz specjalnie z 170KM, ale jeździ się przyjemnie.
    TCT - ja nie jestem fanem automatów, dla mnie zmiana biegów to cześć przyjemności czerpanych z jazdy autem.
    Ja bym brał benzynę do miasta i do małych przebiegów bez dwóch zdań.
    Diesel dla kogoś kto lubi tego typu napęd, lub kreci dużo kilometrów.

  9. #119
    Użytkownik Świeżak Avatar Homar
    Dołączył
    02 2015
    Auto
    Giulietta 2.0 JTDm2 170KM
    Postów
    64

    Domyślnie

    Tez zastanawiałem się nad tct, ale jednak koszt tej zabawy jest zbyt duży. Druga sprawa to start stop który w automacie po prostu wkurza. No a po trzecie - wachlowanie manualem na Dynamic jest bajeczne

  10. #120
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Wichura87
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR, OPC
    Postów
    453

    Domyślnie

    Cytat Napisał pwlb Zobacz post
    może LPG??
    Boże widzisz i nie grzmisz... Kupować 170 konną Alfę i gazować...Jeszcze przy cenie paliwa 4,5 gdzie niedawno trzeba było płacić 5,5-6.

Podobne wątki

  1. [MiTo] Zakup używanej Mito - pomoc
    Utworzone przez Paweł166 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 1272
    Ostatni post / autor: 27-03-2024, 13:15
  2. [MiTo] Planowany zakup używanej Mito
    Utworzone przez odrobina156 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 69
    Ostatni post / autor: 14-07-2014, 14:11
  3. Nowy użytkownik, planowany zakup
    Utworzone przez marcincapek w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21-03-2013, 15:40
  4. Zakup używanej Alfy 159
    Utworzone przez hasin w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 08-02-2012, 22:13
  5. Zakup używanej 159'tki
    Utworzone przez noe9 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 14-07-2010, 08:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory