Strona 13 z 501 PierwszyPierwszy ... 3456789101112131415161718192021222363113 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 121 do 130 z 5008

Temat: Planowany zakup używanej Giulietty

  1. #121
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2015
    Auto
    Grand Voyager
    Postów
    6

    Domyślnie

    Akurat siostra ma 159 z silnikiem diesla 170km i bardzo sobie chwali. Spalanie w mieście przy dynamicznej jeździe - 8,5 litra. Jednak różnica w porównaniu do benzynki jest, gdzie przy takiej jeździe spalanie z tego co czytam na forum wynosi koło 14 litrów, co jest jakimś kosmosem. To Grand Voyager z 3.3 litrowym V6 pali mi w mieście 16, a też lekko nie ma. Co do gazu w alfie. Paliwo jak paliwo, jakby jeździła na stałe to bym eko groszek bez wstydu sypał. Pytanie czy jest w miarę bez awaryjne i nie sprawia silnikowi problemów, nie każdy lubi. Gazowałem już lanosa, clio i wielkie amerykańce i zawsze z powodzeniem, oszczędności ogromne, a jeździ bez różnicy.
    Jest też opcja na 1.4 ale 120km, te silniki też są chyba w miarę w porządku? Jak kolega wyżej zauważył ze 170km i tak w mieście się nie korzysta, a można dodać mocy wirusem, gaz na 100% wchodzi no i sporo oszczędniejsze. Jak myślicie?

  2. #122
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Fiat Palio & Julka 1.4 MA
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    Cytat Napisał pwlb Zobacz post
    - 2.0 170KM diesel z TCT, sprowadzona z Włoch, 120k deklarowany przebieg, 48k zł, 400 km od Warszawy - komis Brachmański. Kawał drogi generalnie,
    - na miejscu w Warszawie od Carservisu, 1,4 170km, pakiet sport, biała z szyberdachem, felgi 18', piękna. 120k przebiegu i 50k pln.
    Pomysł jazdy 400 km po używany samochód, sprowadzony z Włoch, do losowego komisanta Mirka... NIE NIE NIE

    Plusy tej z Warszawy są... liczne. Nie - ona ma same plusy w Twojej sytuacji. Otóż:
    * jest w Warszawie, gdzie masz blisko, a poza tym, można ją przetrzepać w jakimkolwiek innym ASO,
    * benzyna lepiej się spisze w realiach miejskich - jak krótkie trasy to diesel nawet się nie rozgrzeje do optymalnej temperatury pracy i też będzie palić jak smok. W beni też odpadają potencjalne problemy z DPFem.

    120 KM się chipuje na ok. 140 KM, 170 na 190-200 w porywach.

    LPG - zależy ile jeździsz... Srednie 14 l/100 km to już naprawdę ekstremalne spalanie. Ja jestem jednym z najwyższych spalaczy w Warszawie i średnią od nowości mam 13 l/100 km, ale... no powiedzmy sobie szczerze, nie żałuję gazu, gdy tylko się rozgrzeje. Przy "normalnej" jeździe schodzę do 11, inni w Warszawie mają nawet ok. 10.

  3. #123
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Giulietta 1.4TB Distinctive/Sport/Premium/Dach
    Postów
    480

    Domyślnie

    Tylko ta z Wawy, samochody sprowadzane rzadko kiedy nadają się do jazdy bez sporych inwestycji ( pomijając, sytuacje kiedy w ogóle się nie nadają, bo są po wypadkach, z imitacjami poduszek itp ). Poza tym biała ze szklanym dachem wygląda obłędnie - podobnie jak wiśniowa jaką mam Masz gwarantowany banan na twarzy każdego dnia jak ją będziesz widział

    Niemniej te z Carserwisu też dokładnie obejrzyj i sprawdź miernikiem grubości lakieru. W ASO też potrafią sprzedawać auta powypadkowe ew. nie informować o faktycznej przeszłości auta gdyż o niej rzekomo "nie wiedzieli" (krasnoludki, sreberka itd)

  4. #124
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2014
    Auto
    giulietta 1.4 TB
    Postów
    7

    Domyślnie

    - 2.0 170KM diesel z TCT, sprowadzona z Włoch, 120k deklarowany przebieg, 48k zł, 400 km od Warszawy - komis Brachmański. Kawał drogi generalnie,

    Niby kawał drogi ale z ręką na sercu mogę polecić tego handlarza z Wodzisławia. Uczciwy facet a nie żaden mirek jak kolega pod spodem napisał. Znajomi brali od Niego już dwie 159 i żaden nie narzeka. Dobre ceny i pełna f.vat.

  5. #125
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2015
    Auto
    Grand Voyager
    Postów
    6

    Domyślnie

    Dzięki panowie za opinie, faktycznie chyba skuszę się na benzynke. Fakt wygląda obłędnie, zwłaszcza na 18' alusach. Ja raczej nie butuje mocno auta, po mieście jeżdżę do 3000 obrotów max, rzadko kiedy jest potrzeba mocniejszego gazowania (przynajmniej w 3.3 v6). Więc liczę, że z gazikiem się w 14 l/100 zamknę. Szkoda tego automatu no, ale coś za coś.

  6. #126
    Użytkownik Romeo Avatar italiano_83
    Dołączył
    02 2015
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 170 MA Distinctive/ Premium/Dach/Bose
    Postów
    504

    Domyślnie

    Gdyby ktoś rozważał kupno julki z otwieranym dachem, lub czuł niedosyt z powodu braku tego elementu w swoim aucie, to informuję i uspokajam. Dach wszakże bardzo ładnie wygląda i mechanicznie działa powiedzmy -dobrze ( brak płynnej regulacji otwarcia), aczkolwiek po otwarciu szumi niemiłosiernie w porównaniu do mojego poprzedniego auta Golfa 4.
    Takiego szumu przy 90km/h w poprzednim aucie nie miałem przy 140km/h
    Natomiast po zamknięciu jest dużo ciszej, ze względu na różnice w ich budowie.
    Bose dział poprawnie, aczkolwiek, jeśli ktoś przyzwyczaił się to choćby "dobrej" jakość KA to będzie zawiedziony, zamiast dopłacać lepiej zrobić instalkę po zakupię pod siebie.

    Aha i jeszcze coś co mnie niemiło zaskoczyło, a co zauważyłem dopiero kilka dni temu ... nie ma regulacji wysokości pasów bezpieczeństwa przynajmniej przed liftem - jak dla mnie to nie tylko nieporozumienie, a nawet dramat w aucie tego segmentu, nawet mój 16 letni golf to miał

  7. #127
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    Giulietta 2.0 JTDm2
    Postów
    32

    Domyślnie

    hmm ja mam 206cc - po otwarciu dachu to wieje i głośno - a na dodatek klima nie nie działa...
    audio jest znośne jak na fabryczne - choć w cenie dopłaty do Bose można mieć lepsze customowe

    regulacja pasów - masz obniżany fotel - na jedno wychodzi
    mnie czasem trudno złapać pas bo zbyt blisko słupka jest - a alarm pasów piszczy

  8. #128
    Użytkownik Romeo Avatar italiano_83
    Dołączył
    02 2015
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 170 MA Distinctive/ Premium/Dach/Bose
    Postów
    504

    Domyślnie

    Cytat Napisał MikeB Zobacz post
    mnie czasem trudno złapać pas bo zbyt blisko słupka jest
    To też prawda, pas przylega do słupka, ze względu na brak zewnętrznego uchwytu regulującego wysokość.


    Cytat Napisał MikeB Zobacz post
    regulacja pasów - masz obniżany fotel - na jedno wychodzi
    Nie do końca, ktoś niski może lubić siedzieć na maksymalnie opuszczonym siedzeniu i wtedy pas niewygodnie zaczyna układać się na ciele. W poprzednim aucie miałem i regulacje wysokości fotela i położenia pasów, dla mnie to dramat biorąc pod uwagę segment w którym znajduje się to auto.

  9. #129
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Żywiec
    Auto
    PF 126p 1976 Giallo * Brera 2.4 JTDM Rosso Alfa * Giulietta QV 8C
    Postów
    133

    Domyślnie

    Jako, że mam sporą rodzinkę planuję zakup czegoś 4-drziowego, poważnie myślę o Giuliettcie QV w kolorze 8C.
    Zainteresowały mnie 2 ogłoszenia z allegro, w tym jedno ze względu na niski deklarowany przebieg.
    Otrzymałem VIN od właściciela celem sprawdzenia historii serwisowej, bardzo liczę na pomocnych forumowiczów, interesuje mnie głównie data i przebieg przy ostatnim przeglądzie w ASO. Auto ponoć kupione w Austrii przez Polaka z Rzeszowa.

    VIN: ZAR94000007123755

  10. #130
    Użytkownik Świeżak Avatar Homar
    Dołączył
    02 2015
    Auto
    Giulietta 2.0 JTDm2 170KM
    Postów
    64

    Domyślnie

    Jeśli masz dużą rodzinkę, to przy pakowaniu do bagażnika możesz mieć problem. Przede mną pierwszy wyjazd z żoną, jej przyjaciółka i mężem i jakoś czarno to widzę... Kij do unihokeja ledwo wlazi po przekątnej... Ale potem siadam za kółko i jest bajecznie

Podobne wątki

  1. [MiTo] Zakup używanej Mito - pomoc
    Utworzone przez Paweł166 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 1272
    Ostatni post / autor: 27-03-2024, 13:15
  2. [MiTo] Planowany zakup używanej Mito
    Utworzone przez odrobina156 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 69
    Ostatni post / autor: 14-07-2014, 14:11
  3. Nowy użytkownik, planowany zakup
    Utworzone przez marcincapek w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21-03-2013, 15:40
  4. Zakup używanej Alfy 159
    Utworzone przez hasin w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 08-02-2012, 22:13
  5. Zakup używanej 159'tki
    Utworzone przez noe9 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 14-07-2010, 08:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory