Strona 3 z 319 PierwszyPierwszy 1234567891011121353103 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 3190
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar milleniusz
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    Giulietta 1.4 MA

Domyślnie

Cytat Napisał mercurial2000 Zobacz post
    wiadomość na priv
    Odpisałem. Zapraszam na obejrzenie i jazdę próbną, jeśli nie mieszkamy zbyt daleko od siebie. W sumie dziś dopiero robiłem zdjęcia, żeby dać jakieś ogłoszenie, bo miałem zostawić to auto w rodzinie. Szkoda mi go sprzedać trochę, ale stoi i zbiera kurz od jakiegoś czasu...

› Więcej...: Planowany zakup używanej Giulietty
    ___

Użytkownik Romeo Avatar italiano_83
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 170 MA Distinctive/ Premium/Dach/Bose

Domyślnie

Witam.

Ja również przymierzam się do zakupu używanej Alfa rome giulietta 1.4 multiair 170, nawet kilka z nich już oglądałem, wykonałem jazdę próbną.
    Podczas oględzin jednej z julek zobaczyłem coś co delikatnie wprawiło mnie w osłupienie, mianowicie korozja pokrywy silnika od środka tuż nad uchem które blokuje się w zamku i to nie powierzchniowa, tylko na wskroś.
    Wielkości 3x6cm ( około) Na forum AR w Holandii wyczytałem, że to niestety nie pojedynczy przypadek, użytkownicy skarżą się także na wady szyberdachu.
    Więc śle do was zapytanie czy w waszych autach występują także problemy wyżej opisane ? lub jakieś inne miejsca w których korozja się pojawia?
    W pozostałych czterech autach nie zaobserwowałem takiego znacznego uszkodzenia, nie mniej powierzchniowy nalot w miejscu wyżej opisanym występował.

Odnośnie samej julki, to jedzie się wygodnie nawet na 18" i pakiecie sport, bagażnik ilość miejsca w aucie porównywalna z moim mk4, choć nie będę ukrywał alfa ma wygodniejsze fotele (skóra), silnik MA170 może mnie nie zachwycił, ale na pewno nie rozczarował, teraz jeżdżę TDI 150Ps/309Nm więc "odpychanie jest zupełnie inne" jak w TB i to bez względu na to czy na liczniku jest 100km/h czy 160 - kto jeździ turbo dieslem wie o czym mówię.
    Reszty z usterek opisywanych przez użytkowników nie zaobserwowałem, pierwszy bieg wchodzi ok, nic nie stuka, nie skrzypi, jakieś tam maty wygłuszające się odkleiły pod kokpitem i pod schowkiem, ale to bzdura nie mająca znaczenia w całościowym oglądzie.

Moderator Romeo Avatar Maciek-156
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED

Domyślnie

Cytat Napisał italiano_83 Zobacz post
    .... mianowicie korozja pokrywy silnika od środka tuż nad uchem które blokuje się w zamku i to nie powierzchniowa, tylko na wskroś.
    Wielkości 3x6cm ( około) ....
    Na 100% egzemplarz po stłuczce (przynajmniej pokrywa silnika) - ucho wyrwane i naprawiane
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

Auto

Domyślnie

Cytat Napisał Maciek-156 Zobacz post
    Na 100% egzemplarz po stłuczce (przynajmniej pokrywa silnika) - ucho wyrwane i naprawiane
    Właśnie na 100% to auto nie było uszkodzone sprawdziłem w rejestrze, jest czyste w Holandii szkoda zostaje zapisana i nie da się tego "przeskoczyć". To była korozja od wewnątrz - wypchała lakier.

Tu żeby nie było wątpliwości chodzi o tę strefę
    Ostatnio edytowane przez italiano_83 ; 20-02-2015 o 12:53 Powód: dodanie zdjęcia

Użytkownik Dwusuwowiec
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 MA TCT Sportiva QV

Domyślnie

Może się tak zdarzyć bez stłuczki. W poprzedniej Cromie II miałem to samo, choć korozja nie była na wylot. Auto nie było po dzwonie. Po prostu od tłuczenia klapą odpadł oryginalny lakier i no poszło... Przy czym stan korozji raczej wzbudzał niesmak w zakresie estetyki, miałem to zrobić, ale ostatecznie auto sprzedałem a nabywca nie narzekał.

Auto

Domyślnie

Gdyby to było auto dziesięcioletnie i zaniedbane to jeszcze bym to mógł zrozumieć, ale nie w niespełna pięcioletnim egzemplarzu który z zewnątrz jak i wewnątrz nie nosił śladów nadmiernego użytkowania.
    Wszystko wskazuje na wadę fabryczną lub materiałową.

Użytkownik Rowerzysta Avatar arturo132
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Stelvio 2.0, Giulietta 1,6

Domyślnie

U mnie lakier na masce odkleił się od ocynku. Z zewnątrz widać było jak w kliku miejscach lakier się marszczy
    Po oszlifowaniu maski okazało się że są ogniska korozji.

Auto

Domyślnie

Przykre to przypadki, jeśli kogoś by to interesowało, to poza miejscami wyżej wspomnianym, radzę sprawdzić także, światła przeciwmgielne przednie, chromowa obwódka klosza, a także listwy chromowane wokół drzwi, klamki drzwi przednich oraz okolice przycisku otwierającego pokrywę bagażnika.
    Szkoda, że nie było możliwości zobaczenia auta na podnośniku, ciekawy jestem stanu układu wydechowego oraz elementów zawieszenia.
    Ostatnio edytowane przez italiano_83 ; 24-02-2015 o 20:44

Użytkownik Maniak resoraków Avatar Żuczek
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM

Domyślnie

Chromy mogą lecieć po zimie, sól na naszych drogach robi swoje. W krajowych egzemplarzach nikt jednak jeszcze na forum nie narzekał na korozję elementów lakierowanych. Przypadki o których piszecie dotyczą ściąganych Alf - które były albo po dzwonie albo z kosmicznym przebiegiem po korekcie licznika - nie ma się co dziwić, że korozja może tam wystąpić.

Auto

Domyślnie

Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Chromy mogą lecieć po zimie, sól na naszych drogach robi swoje. W krajowych egzemplarzach nikt jednak jeszcze na forum nie narzekał na korozję elementów lakierowanych. Przypadki o których piszecie dotyczą ściąganych Alf - które były albo po dzwonie albo z kosmicznym przebiegiem po korekcie licznika - nie ma się co dziwić, że korozja może tam wystąpić.
    Kolego przypadki o których piszę jeśli chodzi o maskę to jest to co sam widziałem na własne oczy - w aucie które ma niespełna 5lat i trochę ponad 100kkm przebiegu a, o tym, że to nie odosobniony przypadek świadczy fakt, że w tym miejscu pojawia się korozja u innych użytkowników na forum AR. w NL, podobnie z miejscem łączenia szyberdachu i mowa o autach "nowych", a nie jakiś używkach z mega przebiegiem, więc proszę czytać całość przed wypowiedzą. Zresztą co ma przebieg do tego, że maska od środka koroduje przy uchu zamka po niespełna pięciu latach?

Odnośnie chromów to na żadnym z ostatnio oglądanych aut nie zauważyłem problemów z tym związanych rocznik 10/11, czy też świateł przeciwmgielnych przednich- jednakże są sygnały od użytkowników, że tam też dzieją się jakieś niespodzianki, nie wynikające z uszkodzenia mechanicznego, a z niedoróbek technologicznych skoro wychodzą bąble od środka na nieuszkodzonej powierzchni. Więc chyba warto na to zwrócić uwagę użytkownikom którzy przymierzają się do zakupu tego auta, bo o ile halogen w zderzaku to pryszcz o tyle z listwami chromowanymi już tak łatwo z wymianą pewnie nie pójdzie, a to są dodatkowe koszty.

W komorze silnika też warto poświęcić chwilę i sprawdzić czy z przodu nie ma ciemnego nalotu w okolicach turbo który sugeruje uszkodzenie kolektora wydechowego lub obudowy części gorącej turbo w jednym z aut widziałem taki nalot i dopiero po przeczytaniu informacji w internecie skojarzyłem ten fakt.
    Sprawdzić warto również nakrętki mocujące masę do nadwozia i tę którą przykręcony jest akumulator - głupota prawda, można to samemu za grosze wymienić, ale jeśli to pozostawimy, a będzie to nakrętka masy któregoś ze sterowników to zacznie nam sypać błędami z powodu spadku napięcia. Szkoda, że nie zrobiłem fotki nakrętki trzymającej akumulator w jednej z julek - zobaczył byś jaki to był rost, dosłownie kwitła rdza, tak to bzdura, ale jak to wygląda w czystej komorze silnika? rzuca się w oczy od razu skoro nawet moja żona to zauważyła.
    Oczywiście pan z obsługi zapewnił, że to taka mała "bzdurka" i nakrętka zostanie wymieniona na nową przed odbiorem auta, ale dla kogoś kto chce zostawić 14-16keuro to średni prognostyk.

I żeby nie było, to żaden hejte skierowany w kierunku AR, a jedynie to co widziałem na własne oczy (wyraźnie napisałem co wyczytałem na forum nl), sam jestem modem na forum VW i daleki jestem od idealizowania, czy też szukania dziury w całym, każda marka/model ma jakieś słabości czy wpadki i warto uświadomić to przyszłym nabywcą.