Temat: Planowany zakup używanej Giulietty

  1. #3561
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Cytat Napisał EduarDOOX8 Zobacz post
    Oczywiście, że na uszkodzonych egzemplarzach najwięcej można zarobić. Tylko jest kwestia, czy ktoś dysponuję umiejętnościami aby coś naprawić i ponosi koszty wyłącznie za części, bo robotę wykonuje sam, czy próbuję zamaskować wady na moment sprzedaży.
    Mylisz jedną rzecz - naprawa to nie uzdatniane auta do sprzedaży, a tak robią handlarze ponieważ naprawa zgodnie ze sztuką jest po prostu nie opłacalna. Ma być ładnie tanio, ma się błyszczeć i stworzyć mit okazji i tego jedynego, a co pod spodem- bez znaczenia- grunt aby wyjechało za bramę.

  2. #3562
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar nietyx
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    .
    Postów
    693

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    Mylisz jedną rzecz - naprawa to nie uzdatniane auta do sprzedaży, a tak robią handlarze ponieważ naprawa zgodnie ze sztuką jest po prostu nie opłacalna. Ma być ładnie tanio, ma się błyszczeć i stworzyć mit okazji i tego jedynego, a co pod spodem- bez znaczenia- grunt aby wyjechało za bramę.
    Myślisz że prywatni właściciele robią wszystko na tip top jak im się zdarzy szkoda? Też dają do naprawy po kosztach (aby zarobić na odszkodowaniu, aby zminimalizować koszt gdy z własnej winy itd)
    Nie boję się malowanych elementów ale w granicach rozsądku, ostatnio oglądałem od prywatnego właściciela MiTo miało być "lekko malowane na błotnikach", wyszło 1700 i 1500, a lekko to było malowane ale prawie wszędzie, później Giulietta od prywatnej osoby (niby tak miał dbać o auto, cena wysoka, jedynie zderzak malowany miał być). Na dzień dobry 550 na dachu zapikało.
    Dla mnie już nie robi różnicy kto sprzedaje bo niektóre samochody z komisu czasem lepiej się prezentują niż od prywatnych osób..

  3. #3563
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2014
    Postów
    110

    Domyślnie

    Rozglądam się za jakimś miciakiem najlepiej w wersji 155 lub 170 km, ale nurtuje mnie jedna kwestia. W opinii na Autocentrum użytkownik narzekał na hałas przy prędkościach 120+ km/h, silnik ma wtedy około 3000 obrotów na szóstym biegu.

    Jest to prawdziwa informacja i skrzynia jest bardzo krótka czy ktoś pomylił wartości?
    Using Tapatalk

  4. #3564
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar domin
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    762

    Domyślnie

    Włosi nie wiedzą co to znaczy wyciszyć samochód. ja u siebie w Julce pomimo mat wyciszających na wszystkich drzwiach powyżej 140 mam głośno [emoji6]

  5. #3565
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2019
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta
    Postów
    299

    Domyślnie

    Cytat Napisał mickry Zobacz post
    z ta wycieraczka i antena też mam problem haha a skrzynia chodzi specyficznie ale póki chodzi to nie ruszam i tyle
    Jak dla mnie to naprawdę błahostki, no bo uszczelka anteny grosze kosztuje(na chwilke uzylem silikonu bo jakos trzeba jezdzic, wymieniam ja w ten weekend), wycieraczka - w najgorszym razie lutowanie 1 elementu w body computerze jezeli wymiana wiazki nie pomoze, a przelozenia to raczej kwestia sprzęgła, bo już z mechanikiem przeanalizowalismy temat. Skrzynia chodzi bez zarzutu, zero problemu z wrzucaniem 1 i 2 tak jak na forum czytalem wiec jestem spokojny

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    Mylisz jedną rzecz - naprawa to nie uzdatniane auta do sprzedaży, a tak robią handlarze ponieważ naprawa zgodnie ze sztuką jest po prostu nie opłacalna. Ma być ładnie tanio, ma się błyszczeć i stworzyć mit okazji i tego jedynego, a co pod spodem- bez znaczenia- grunt aby wyjechało za bramę.
    Kwestia sprzedającego, w każdej gałązce handlu są i profesjonalisci i krętacze. Zrobiła sie moda na ogledziny z miernikami, nie wiedzac jak ich poprawnie uzywac. Omijaja komisy szerokim lukiem traktujac wszystkich handlarzy z jednakową pogardą. I ze niby prywatne osoby są uczciwe . . Znajomi, ktorzy odkupili ode mnie ibize, opowiedzieli jak to ogladali pewien egzemplarz od prywatnej osoby, ktory na zdjeciach prezentowal sie swietnie - po przyjezdzie na miejsce okazalo sie, ze wlasciciel aplikowal cos w rodzaju plaka na lakier samochodu, aby lepiej blyszczal na zdjeciach. Definiowal auto jako bezwypadkowe, ale nie potrafil wyjasnic zle spasowanych elementow i sporej ilosci szpachli

    Za to moj braciszek sprzedając Astre zrobioną na TIP-TOP - nie bylo chetnych przez pol roku, bo ludzie mimo wszystko wola tanie okazje, a pozniej obarczac marke za ilosc usterek, a nie slaby zakup

  6. #3566
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Masz po części rację ale niestety prawda zawsze jest tak że opinie krętaczy i naciągaczy mają właśnie handlarze w komisach- nie da se ukryć że aby zaroić muszą kombinować- potem jest jak jest- chcesz sprzedać dobre auto nie da rady bo ulep ulepa pogania. Ludzie kierują się jednym- cena i ma się świecić no i ta niczym nie poparta teza o wyjątkowej trafionej okazji.

  7. #3567
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2019
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta
    Postów
    299

    Domyślnie

    No z tym nie ma co się kłócić jak nasi sąsiedzi z wątku "fatalna sprzedaz alfa romeo" . Nie znam osób prowadzących taką działalność ku uciesze ludu i zadowolenia klientów na lata - wszystko jest podyktowane biznesem i chęcią zysków. Trzeba uwazac

  8. #3568
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2018
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulietta Veloce
    Postów
    98

    Domyślnie

    Cytat Napisał nietyx Zobacz post
    Myślisz że prywatni właściciele robią wszystko na tip top jak im się zdarzy szkoda? Też dają do naprawy po kosztach (aby zarobić na odszkodowaniu, aby zminimalizować koszt gdy z własnej winy itd)
    No ja tak zrobiłem ...
    Bezgotówkowo, ubezpieczyciel rozliczył się z warsztatem, a całość poszła po oryginalnych częściach.
    Tutaj jest kosztorys.
    https://www.forum.alfaholicy.org/nas...ml#post2200245

  9. #3569
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Giulietta QV
    Postów
    104

    Domyślnie

    Był może ktoś oglądać jeden lub drugi egzemplarz?
    1. 1.4
    https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-r...ID6CDJH4.html?

    2. 1.75
    https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-r...ID6CzHW1.html?

    pozdrawiam

  10. #3570
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    147/2007/JTDm/150KM
    Postów
    2,066

    Domyślnie

    Cytat Napisał ernest84 Zobacz post
    Był może ktoś oglądać jeden lub drugi egzemplarz?
    1. 1.4
    https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-r...ID6CDJH4.html?
    Bez oglądania oraz sprawdzania VIN nie warta moim zdaniem tej ceny i od strony kierowcy coś nie wyszło z lakierowaniem.
    Sprawdzanie przebiegów i historii serwisowych ASO "24h/7 dni" m.in. Alfa, Fiat, Lancia

Podobne wątki

  1. [MiTo] Zakup używanej Mito - pomoc
    Utworzone przez Paweł166 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 1272
    Ostatni post / autor: 27-03-2024, 13:15
  2. [MiTo] Planowany zakup używanej Mito
    Utworzone przez odrobina156 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 69
    Ostatni post / autor: 14-07-2014, 14:11
  3. Nowy użytkownik, planowany zakup
    Utworzone przez marcincapek w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21-03-2013, 15:40
  4. Zakup używanej Alfy 159
    Utworzone przez hasin w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 08-02-2012, 22:13
  5. Zakup używanej 159'tki
    Utworzone przez noe9 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 14-07-2010, 08:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory