Temat: Planowany zakup używanej Giulietty

  1. #3671
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulietta 1.4 MA 170 + LPG
    Postów
    563

    Domyślnie

    Cytat Napisał Calypso Zobacz post
    Ehh jak zwykle... Z gustem jak z dupą, każdy ma swoją... Ja stałem ponad pół roku temu przed wyborem auta miejskiego, hothacha czy innego tzw mocniejszego zawodnika do sprawnego poruszania się. Miał być zdrowy, niezajeżdżony i tylko turbo benzyna. Na prawdę do 50k zł bo taki był maks budżet to ciężko znaleźć przeciwnika dla Giulietty QV... W grę wchodziło jeszcze S3, bmw 335i, leon, golf gti... Niestety wszystkie jakie oglądałem to były padła. Może leon do tej ceny był jeszcze w zasiegu dobrego stanu. Ale jak zobaczyłem na żywo ten zdziadziały środek i wszędobylski platik to od razu wysiadłem. Dodadtkowo awaryjny tsi. Za bmw i s3 w dobrym stanie i w miarę świeżym roczniku bez 60k zł nie dało rady nic wybrać. Dodatkowo mój budżet oferował dość standardowe wyposażenie.
    Później pojawiła się opcja Giulietty i... tutaj strzał w 10. Środek nieporównywalnie lepszy pod kątem wizualnym i ten feelling jazdy... W tej cenie mogłem szukać full opcji. Jeździłem każdym z wspomnianych tutaj przeze mnie aut i wybór był prosty.
    Giuliette QV ciężko znaleźć w bezwypadkowym stanie bo jest ich po prostu mało i nie obchodzi mnie malowanie rysy, miała być fabryka skoro bezwypadkowy i koniec. To co stało na portalach to po vinach od razu odrzucałem. W końcu pojawiła się polska sztuka i bezwypadkowa. Szybka weryfikacja i jazda ponad 600km w jedną stronę. Sprawdzanie i kupno. Da się ale trzeba szybko reagować, a nie wypytywać na forum i ględzić co by można, a co nie... Dalej uważam, że ciężko znaleźć dobrą sztukę i na prawdę nie ma problemu ze sprzedażą. Cene trzymają dobre egzemplarze i nie ma co dyskutować.
    Odnosisz się tylko do niemieckiej motoryzacji, mówiąc konkurencja miałem na myśli też Megan, Focusa, czy chociażby Civica Type R. Ten ostatni bije na głowę na szyję giuliette nie dość że właściwościami jezdnymi, wygodą, to o mocy już nie wspomnę

  2. #3672
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,475

    Domyślnie

    ....rdzą i jakością lakieru też

  3. #3673
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Calypso
    Dołączył
    02 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulietta QV Rosso Competizione
    Postów
    501

    Domyślnie

    Cytat Napisał mickry Zobacz post
    Odnosisz się tylko do niemieckiej motoryzacji, mówiąc konkurencja miałem na myśli też Megan, Focusa, czy chociażby Civica Type R. Ten ostatni bije na głowę na szyję giuliette nie dość że właściwościami jezdnymi, wygodą, to o mocy już nie wspomnę
    Tak się składa, że byłem posiadaczem Hondy fn2 czyli civic VIII TyperR przez 2 lata. Swoją przygodę motoryzacyjną rozpocząłem od samych Hond. Integra TyperR, Honda S2000, Civic ep3 TypeR, fn2 TypeR. Później miałem Renaul Megane RS Trophy - hardkor na zawiasie Ohlinsa.
    Także mam porównanie do mocnych hothatchy.
    Civic fn2 wyżej wymieniony to N/A, więc całkowicie inna charakterystyka jazdy na wysokich obrotach. Porównanie go do Giulietty to śmieszne bo to całkowicie inne auta. Wygoda fn2 do Giulietty QV? Jeździłeś obydwoma? Zawias w fn2 jest o wiele twardszy i tam feelling powera jest w całkowicie innym momencie, bez porównania... Poza tym fn2 to jedna para drzwi i dlatego musiałem ją sprzedać. Jednak trzeba przyznać, że te starsze Hondy <2010r to kawał dobrej motoryzacji.
    Renault Megane RS Trophy miałem przez rok. Wyleczyłem się tym wariatem na dobre z twardych zawiasów i gokartowych właściwości jezdnych, jednak jest to mega auto!!
    Giulietta QV ma być i jest autem w większości dla żony. Miejskim, ze sportowym zacięciem, wygodnym ale ze sztywnym zawiasem z dodatkową parą furtek do włożenia fotelika i tutaj sprawdza się imo idealnie. Na spalanie nie patrzę.
    Ps. bez zawahania zamienię Giuliette jedynie na civica fk2 typeR, ale niestety dobra sztuka to 90k zł +
    Ostatnio edytowane przez Calypso ; 24-12-2019 o 09:55

  4. #3674
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulietta 1.4 MA 170 + LPG
    Postów
    563

    Domyślnie

    myślałem bardziej o Civicu IX patrzac na lata produkcji tam masz 2.0 Turbo

  5. #3675
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    małopolska
    Auto
    Alfa Romeo 147 1,9 jtd 8v 115KM 2003r
    Postów
    162

    Domyślnie

    Witam. Czy mogę prosić o sprawdzenie vin ZAR94000007058114
    oraz ZAR94000007194204 Dziękuję i pozdrawiam.

  6. #3676
    Użytkownik Świeżak Avatar SLAWAK
    Dołączył
    12 2017
    Mieszka w
    INOWROCŁAW
    Auto
    AR146 AR156 AR156/2.4 16V/GIULIETTA
    Postów
    71

    Domyślnie

    Planowany i nie planowany zakup GIULIETTY. Nie planowałem w grudniu kupna auta ale trafił się fajny okaz po małej kolizji a bez uszkodzeń nadwozia. GIULIETTA z motorem 1.6JTDM i dna 133000 przebiegu . JESTEM ZADOWOLONY Z PREZENTU GWIAZDKOWEGO.

  7. #3677
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Grande Punto
    Postów
    1

    Domyślnie

    Witam,

    Przymierzam się do otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-giulietta-1-4-ma-187-km-lpg-prywatnie-ii-wlasciel-ID6Cuxan.html

    Co o niej myślicie?
    Ktoś może był, oglądał?

    Mogę prosić o sprawdzenie VIN ZAR94000007449279?

    Dziękuje i Pozdrawiam,

  8. #3678
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Giulietta QV
    Postów
    104

    Domyślnie

    Stoi już na oto bardzo długo. Miałem nawet przez chwilę chęć podjechać ale w takim roczniku brak ksenonu skutecznie mnie odciągała od podróży.

  9. #3679
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    147/2007/JTDm/150KM
    Postów
    2,065

    Domyślnie

    Cytat Napisał rglow Zobacz post
    Witam,

    Przymierzam się do otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-giulietta-1-4-ma-187-km-lpg-prywatnie-ii-wlasciel-ID6Cuxan.html

    Co o niej myślicie?
    Ktoś może był, oglądał?

    Mogę prosić o sprawdzenie VIN ZAR94000007449279?

    Dziękuje i Pozdrawiam,
    Szkody do weryfikacji.
    Sprawdzanie przebiegów i historii serwisowych ASO "24h/7 dni" m.in. Alfa, Fiat, Lancia

  10. #3680
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2019
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta
    Postów
    299

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jan Marek Zobacz post
    A co, bez ksenonu nie ma szpanu?
    Nie ma. I bez ledowego podświetlenia tylnej tablicy rejestracyjnej też nie.

Podobne wątki

  1. [MiTo] Zakup używanej Mito - pomoc
    Utworzone przez Paweł166 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 1272
    Ostatni post / autor: 27-03-2024, 13:15
  2. [MiTo] Planowany zakup używanej Mito
    Utworzone przez odrobina156 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 69
    Ostatni post / autor: 14-07-2014, 14:11
  3. Nowy użytkownik, planowany zakup
    Utworzone przez marcincapek w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21-03-2013, 15:40
  4. Zakup używanej Alfy 159
    Utworzone przez hasin w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 08-02-2012, 22:13
  5. Zakup używanej 159'tki
    Utworzone przez noe9 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 14-07-2010, 08:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory