Temat: Planowany zakup używanej Giulietty

  1. #3701
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Giulietta
    Postów
    3

    Domyślnie

    Witam, jestem zainteresowany zakupem Giulietty, znalazłem fajna sztuke.
    otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-giulietta-1-4-turbo-benzynka-120-ps-facelift-ID6CBrqa.html#68d5804232

    Moglibyscie wypowiedziec sie na jej temat, moze macie jakies uwagi, sugestie?

    Z gory dzięki za pomoc.

  2. #3702
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,473

    Domyślnie

    Na pierwszy rzut oka nic się nie rzuca w oczy - jedynie kierownica mocno wybłyszczona jak na ten przebieg - brać Vin, nr rejestracyjny z Belgii i zweryfikować przebieg. Oczywiście jak w każdym sprawdzenie nadowzia. Jeżeli przebieg prawdziwy pytanie o rozrząd.

  3. #3703
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Giulietta
    Postów
    3

    Domyślnie

    Dzieki
    Ostatnio edytowane przez Witkacy ; 15-01-2020 o 22:47

  4. #3704
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2018
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulietta Veloce
    Postów
    98

    Domyślnie

    Cytat Napisał newright Zobacz post
    Cześć, jestem nowy na szanownym forum

    Przymierzam się do zakupy Alfy QV, rocznik 2015+, z możliwie niskim przebiegiem, bezwypadkowy.
    Budżet w okolicach 65k, idealnie na FV, ale jeśli nie będzie wyjścia, może być zakup prywatny (+2% do ceny, nie odliczę też VAT).
    Czy ktoś z Was oglądał następujące sztuki i/lub mógłby się wypowiedzieć na ich temat?
    1) najdroższa, ale i najładniejsza + niski przebieg; brak FV
    otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-giulietta-alfa-romeo-giulietta-240km-tct-qv-automat-ID6CCKym.html#e2303912a6
    VIN ZAR94000007408096
    2) wisi już bardzo długo + nie do końca przekonuje mnie historia
    otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-giulietta-quadrifoglio-verde-qv-1-75-1-8-tbi-241km-automat-panorama-ID6CuOz1.html#e2303912a6
    3) czarna tapicerka + brak szyber dachu ale cena w budżecie
    otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-giulietta-alfa-romeo-giulietta-quadrifoglio-verde-241-km-2015r-ID6CBmIQ.html#e2303912a6
    VIN ZAR94000007360304
    4) 2014 rocznik, ale uszedłby jeśli przebieg prawdziwy i samochód sprawdzony
    otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-giulietta-quadrifoglio-verde-1-7-tbi-241-km-ID6CzvTI.html#e2303912a6

    Czy drodzy forumowicze mogliby mi pomóc, przynajmniej we wstępnej selekcji?
    Na zakupie samochodów używanych nie bardzo się znam, także wszelkie wskazówki mogą być w moim przypadku na wagę złota.

    Z góry dzięki za pomoc! :-)
    Z rzeczy trywialnych które widać na pierwszy rzut oka.
    1. Mała navi, brak bose
    2. Duża navi, brak bose
    3. Duża navi, jest bose, felga malowana (moim zdaniem obleśnie), przedni zderzak też wygląda na malowany, prawy zacisk albo łapie korozja albo jest brudny.
    4. Znikło

    Bose - warte zachodu
    Duże navi - zdecydowanie NIE warte zachodu, wszystko jedno czy tytuł piosenki oraz RDS z radia będzie wyświetlany na 6.5'' czy na 5.5''. Jako "navi" się nie nadaje. Dotyk mało responsywny, strasznie mułowate urządzenie.
    BiXeony - warte zachodu, wszystkie w/w powinny je mieć, ponieważ wszystkie maja spryskiwacze, a to jest wymóg prawny. Xeon mają automatyczne ustawianie świateł przy każdym przekręceniu kluczyka (widać to gołym okiem).

    Od 2016 roku zmieniło się
    Nazwa z QV na "Veloce", moc, silnik i skrzynia pozostały bez zmian, lampy w środku są czarne, dyfuzor z tyłu, grill z przodu, uszczelki dookoła okien są czarne (nie ma chromowanych listewek), doszły paseczki na zderzakach, podświetlenie zegarów oraz kolor wyświetlacza z pomarańczowego na biały, na 'kubełkach' nie ma gigantycznego logo alfy, kolor nitki w przeszyciach.

    Jak byś weryfikował lakier 'perłowy' to z własnego doświadczenia wiem że lakiernia nie dobierze brokatu. W normalnych warunkach nie widać, ale jak lampką ze smartfona przyświecisz w nocy na łączenia elementów to gołym okiem 65 letniego mężczyzny widać że jest inny lakiero/brokat na elementach :-), ot może to być przydane na plastikowych elementach gdzie czujnikiem nie złapiesz :-).

    Przed jazdą próbną samochód ma być zimy, stać całą noc, przez telefon trzeba to zaznaczyć. Samochód ma być suchy (na mokrym nie widać lakieru), oraz też trzeba zaznaczyć że samochód ma być czysty, ale to nie oznacza że ma być specjalnie "przygotowany" do sprzedaży (chemią też można sporo ukryć na kilka dni). Jak błyszczą się wszystkie elementy pojazdu, oraz wszystko wszędzie jest wyszorowane, to trzeba dokładniej sprawdzić.
    TCT jak jest zimne to szarpie przy zmianie biegów.
    Przed zakupem co zrobić?
    - sprawdzić rejestr zastawów (na wszelki wypadek).
    - pojechać najlepiej do ASO i zweryfikować samochód.
    - do ewentualnego kupna użyć wzoru umowy "moto doradcy" (dostępny w sieci http://motodoradca.tv/wp-content/upl...radca-PDF1.pdf), na umowie wpisać godzine zakupu.
    - pojechać z kimś szczerym, kto Ci dobrze życzy, oraz zakupu dokonać możliwe następnego dnia po oględzinach, albo przynajmniej 2h po oględzinach. Zjeść, pogadać z kolegą/koleżanką i podjąć decyzję bez sprzedającego dookoła.
    - upewnić się jak zostanie ewentualny transfer środków wykonany.

    Tutaj jest wątek z rzeczami które przykuły moją uwagę, chyba są to też wszystkie przypadłości jakie mogą występować od 2014 roku (rocznik 2010 - 2014 miały kilka drobnych innych problemów).
    https://www.forum.alfaholicy.org/nas...ne_veloce.html
    Ostatnio edytowane przez gindek ; 19-01-2020 o 02:42
    Moja sztuka
    https://www.forum.alfaholicy.org/nas...ne_veloce.html

    Upłynnię zaślepki spryskiwaczy xeona kolor 134b, komplet lewa i prawa 200pln wysyłka free. Można w małopolce podjechać i popatrzeć czy kolor pasuje.

  5. #3705
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,473

    Domyślnie

    jak OE navi to 6,5 z opcją APPS po 2016 r. - jest suuper i ma masę funkcji w tym TMC. Mapy też się da pobrać. Miałem więc wiem o czym pisze.

  6. #3706
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    147/2007/JTDm/150KM
    Postów
    2,065

    Domyślnie

    Cytat Napisał newright Zobacz post
    3) czarna tapicerka + brak szyber dachu ale cena w budżecie
    otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-giulietta-alfa-romeo-giulietta-quadrifoglio-verde-241-km-2015r-ID6CBmIQ.html#e2303912a6
    VIN ZAR94000007360304
    "Lubimy" tutaj auta ze Szwajcarii i bezwypadkową bym jej nie nazwał:
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	146.3 KB
ID:	265455   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	84.6 KB
ID:	265456   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	94.6 KB
ID:	265457   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	4.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	83.7 KB
ID:	265458  
    Sprawdzanie przebiegów i historii serwisowych ASO "24h/7 dni" m.in. Alfa, Fiat, Lancia

  7. #3707
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Calypso
    Dołączył
    02 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulietta QV Rosso Competizione
    Postów
    501

    Domyślnie

    No i mamy klasyczny wzór super sztuki ze Szwajcarii w atrakcyjnej cenie dla naszego rodaka. Cena też w polskim budżecie bo przecież mirek handlarz chce nam zrobić prezent i dołożyć do interesu.

  8. #3708
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar tomkoziolek
    Dołączył
    02 2019
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta QV 1,4 MA 170 kM
    Postów
    603

    Domyślnie

    Oj tam oj tam. To przecież nie wypadek tylko mała kolizja z wywalonymi kurtynami. Szczerze jest to do zaakceptowania jak dobrze zrobione. Konstrukcja samochodu nie uszkodzona , zawiecha nie uszkodzona a żę drzwi wymienione i tylne nadkole wyciągnięte i szpachlowane , cóż 80 % samochodów używanych w Polsce właśnie tak wygląda. Myślicie że z polskiego salonu i od I właściciela może nie być tak uszkodzony. Jedna rzecz jest tu nie do zaprzeczenia , z zachodu auta są o niebo lepszej kondycji zawieszenia i wyposażenia.

  9. #3709
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2014
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    Julka 1.4MA Distinctive/Sport [Nero Etna]
    Postów
    111

    Domyślnie

    No cóż nie dziwi zatem disclamer pod ogłoszeniem że sprzedający za nic nie odpowiada.

    Gdyby ktoś szukał krajowej, faktycznie bezwypadkowej, zadbanej 170KM z multiairem po wymianie to zapraszam.
    Julka Distinctive + Sport, Etna Black

  10. #3710
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Giulietta QV
    Postów
    104

    Domyślnie

    Witam. Nie jest to przypadkiem auto któregoś forumowicza? Dałbym sobie głowę ogolić że widziałem ten środek gdzieś w którymś z tematów.

    https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-r...-ID6CMlzy.html

Podobne wątki

  1. [MiTo] Zakup używanej Mito - pomoc
    Utworzone przez Paweł166 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 1272
    Ostatni post / autor: 27-03-2024, 13:15
  2. [MiTo] Planowany zakup używanej Mito
    Utworzone przez odrobina156 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 69
    Ostatni post / autor: 14-07-2014, 14:11
  3. Nowy użytkownik, planowany zakup
    Utworzone przez marcincapek w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21-03-2013, 15:40
  4. Zakup używanej Alfy 159
    Utworzone przez hasin w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 08-02-2012, 22:13
  5. Zakup używanej 159'tki
    Utworzone przez noe9 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 14-07-2010, 08:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory