Temat: Planowany zakup używanej Giulietty

  1. #3761
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2019
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    Giulietta 2.0JTDm 175km TCT 2016
    Postów
    61

    Domyślnie

    Cytat Napisał FernandoAlfonso Zobacz post
    Co to znaczy "idealną"? Nie ma ideałów. Po za tym jednemu pasuje do miasta Smart, a drugiemu samochód dla rolnika zwany dumnie Pikapem.
    Idealną wersją SILNIKOWĄ. Jeśli nadal nie rozumiesz to już tłumaczę, chodzi o najlepszy silnik w giuliettcie w mieście, czyli zapewne spalanie, awaryjność itd.

    Co do pytania to uważam że do miasta wersja 120 konna jest najlepsza, mocy wystarczy a spalanie i rzeczy do psucia się najmniej.

  2. #3762
    Użytkownik Świeżak Avatar Don Pedro
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia
    Postów
    209

    Domyślnie

    A uważasz, że ile tej mocy używasz w mieście? Bo założę się, że nie więcej niż 60.

  3. #3763
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Casio
    Dołączył
    03 2015
    Auto
    Włoskie, doładowane
    Postów
    727

    Domyślnie

    Cytat Napisał Don Pedro Zobacz post
    A uważasz, że ile tej mocy używasz w mieście? Bo założę się, że nie więcej niż 60.
    Tylko że Giulietty z takim silnikiem nie było, nie ma i być nie powinno. Zależy mi na silniku bezawaryjnym, cichym i w miarę dynamicznym. Słyszałem, że te na Multiair dość charakterystycznie pracują. Poza tym, obawiam się tego awaryjnego modułu stąd pomysł na 120stkę.

  4. #3764
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair / Mito 1.4 TB
    Postów
    511

    Domyślnie

    Nie chodzi o moc tylko o moment, a właściwie jego górne wartości na skali obrotów.
    TB120 ma moment już przy 1750 RPM, więc ruszanie spod świateł jest bardzo dynamiczne bez kręcenia silnika wysoko.

    P.S. Moja żona tak przyzwyczaiła się do jazdy Mitem TB120, że kiedy przyszło jej pojeździć Julką MA170, to stwierdziła że "Mito lepiej się zbiera". Subiektywne wrażenie właśnie ze względu na charakterystykę przy niższych obrotach. Jak się kręci powyżej 3500RPM to już wrażenia są zupełnie odwrotne, ale w mieście, ze świateł jedzie się "dołem".

  5. #3765
    ZBANOWANY Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Polska
    Auto
    matyczna pralka Samochód: Giulia 2.0 MY21
    Postów
    517

    Domyślnie

    Cytat Napisał Fredx Zobacz post
    Idealną wersją SILNIKOWĄ. Jeśli nadal nie rozumiesz to już tłumaczę, chodzi o najlepszy silnik w giuliettcie w mieście, czyli zapewne spalanie, awaryjność itd.

    Kłania się umiejętności czytania.

    "Co to znaczy "idealną"? Nie ma ideałów. Po za tym ..."

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał tomkoziolek Zobacz post
    Słuchaj mistrzu słowa pisanego , w wielu tematach wypowiadasz się jak burak i bez konkretnych rad , więc gorąca prośba ogranicz się do właściwych odpowiedzi albo poproszę admina o zbanowanie Ciebie
    ?

  6. #3766
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Casio
    Dołączył
    03 2015
    Auto
    Włoskie, doładowane
    Postów
    727

    Domyślnie

    Cytat Napisał FernandoAlfonso Zobacz post
    "Co to znaczy "idealną"? Nie ma ideałów.
    Nie ma, ale spośród tych nieidealnych można wybrać takie, któremu do ideału najbliżej.

  7. #3767
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair / Mito 1.4 TB
    Postów
    511

    Domyślnie

    Cytat Napisał FernandoAlfonso Zobacz post
    Kłania się umiejętności czytania.

    "Co to znaczy "idealną"? Nie ma ideałów. Po za tym ..."
    Raczej kłania się umiejętność pisania po polsku. "Po" czy "za"? Bo ciężko zrozumieć po czym albo za czym?

    Jednego "mistrza" głupich komentarzy ostatnio zbanowano, mam nadzieję, że jesteś następny na liście moderatorów.

  8. #3768
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2019
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta
    Postów
    299

    Domyślnie

    Cytat Napisał Casio Zobacz post
    Czy wersja 120 konna będzie idealną wersją silnikową do miasta?
    Na pewno 1.4TB jest najbardziej uniwersalna - trwała jednostka, niedużo pali, jak na 120KM zbiera się bardzo dobrze, a powszechnie wiadomo że julki z tymi silnikami lubią mieć troszkę więcej koni niż deklarował producent. A jak przyjdzie rozrząd zrobić to będzie tanio - ja za kompletny zestaw Conti z robocizną płaciłem 550zł.

    Na co bym zwrócił uwagę, abyś nie brał automatu do miasta.

    Jeżeli chodzi o pozostałe wersje silnikowe - 1.4TB 120KM zbiera bardziej od dołu niż wersja 170KM, więc fajniej sprawuje się w mieście. Diesel 1.6 jest zwyczajnie za słaby, pozostaje Ci 2.0 140/170KM z bolączkami typowego diesla, więc w mieście może się zapychać

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Don Pedro Zobacz post
    A uważasz, że ile tej mocy używasz w mieście? Bo założę się, że nie więcej niż 60.
    Wystarczająco aby ominąć paru co wolniejszych kierowców a przy okazji spalić tyle co 60 konni koledzy

  9. #3769
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Casio
    Dołączył
    03 2015
    Auto
    Włoskie, doładowane
    Postów
    727

    Domyślnie

    Dzięki Panowie za cenne informacje o wersji 120KM. Na Giuliettę w automacie mnie na razie nie stać Ale nie ukrywam, że automat mieć bym chciał. Właśnie do miasta jest to super sprawa, odpada wachlowanie biegami na zakorkowanych ulicach. Czyżby automat w Julce miał z tym jakieś problemy?

    Diesla nie chcę. Przerabiam obecnie i wiem, że mój styl eksploatacji auta nie wróży eko dieslowi długiego życia. Chcę cichą, bezproblemową, dynamiczną benzynkę. Wydaje mi się, że 120stka styknie.
    Pytanie, czy pchać się w kolor czarny? Jak wiadomo jest to kolor, który cholernie ciężko utrzymać w czystości dlatego po głowie chodzi mi jeszcze grafit. W okolicy jest jednak coś w czerni i bez tempomatu. Spójrzcie i dajcie znać co o tym ezg. sądzicie?

    https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-r...-ID6CMCIV.html

    Opcja grafit

    https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-r...-ID6CDZoE.html

    Ten szyberdach to fajna sprawa w Julce?
    Ostatnio edytowane przez Casio ; 21-02-2020 o 14:06

  10. #3770
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2019
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta
    Postów
    299

    Domyślnie

    Po prostu ma tendencję do wrzucania wyższych biegów przy bardzo niskich obrotach. A kolor to kwestia indywidualna, mnie czerń w ogóle nie podchodzi do tego auta. Ale każdy ma to co chce

Podobne wątki

  1. [MiTo] Zakup używanej Mito - pomoc
    Utworzone przez Paweł166 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 1272
    Ostatni post / autor: 27-03-2024, 13:15
  2. [MiTo] Planowany zakup używanej Mito
    Utworzone przez odrobina156 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 69
    Ostatni post / autor: 14-07-2014, 14:11
  3. Nowy użytkownik, planowany zakup
    Utworzone przez marcincapek w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21-03-2013, 15:40
  4. Zakup używanej Alfy 159
    Utworzone przez hasin w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 08-02-2012, 22:13
  5. Zakup używanej 159'tki
    Utworzone przez noe9 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 14-07-2010, 08:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory