Temat: Planowany zakup używanej Giulietty

  1. #3791
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2019
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta
    Postów
    299

    Domyślnie

    Cytat Napisał Don Pedro Zobacz post
    A są jakieś bezawaryjne silniki?
    Jak dla mnie to śmieszne pytanie. Wszystko zależy od tego na jaki egzemplarz trafisz - jeśli się uda, to nawet 1.4 TB MA może okazać się bezobsługowy, a zwykły 120KM będzie męką.
    Z polecanych jednostek to standardowo - 1.4TB 120KM wśród benzyn lub topowy 1.75 Tbi i 2.0 wśród diesli - mniejszy jest zwyczajnie za słaby dla większości użytkowników. Ale generalne wskazania to nie wszystko: liczy się przede wszystkim to, jak właściciel dbał o samochód, a nie jaka powszechna opinia o nim panuje. Pozdrawiam

  2. #3792
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2019
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    Giulietta 2.0JTDm 175km TCT 2016
    Postów
    61

    Domyślnie

    Cytat Napisał mrbaca Zobacz post
    Planuje zakup Giulietty. Jestem z Wrocławia. Jeżeli znacie warte polecenia auto w okolicach rocznika 2011-2013, benzyna, półskóra lub skóra, to proszę o informację.
    P.S. Z jakis przyczyn żona nie akceptuje czarnego koloru karoserii, wiec ten odpada.

    Jakie macie doświadczenia z Multiair? Wiem, że czesto pada , szczegołnie przy wersjii 170KM. Jakich kosztów mogę się spodziewać jeżeli trafię sztukę z turbiną do remontu lub wymiany?
    Czy należy obawiać się automtyczej skrzyni biegów, jezeli znalazłbym sztukę z przebiegiem do 150 000?


    Czy ktoś jest w stanie podesłać historię serwisowania poniższej sztuki? Wiem, że jest ktoś z forum z kim mogę się w tej kwestii dogadać - podajcie mi proszę nicka/kontakt
    VIN: ZAR94000007170512
    Odpowiedzieć jedynie mogę Ci o automatycznej skrzyni biegów, nie należy się obawiać, ostatnio widziałem jakiś post gdzie skrzynia rozsypala się po 270kkm, z tym że to był diesel i to zbyt mocno schipowany (~220km i ponad 400nm)

    Cytat Napisał Don Pedro Zobacz post
    A są jakieś bezawaryjne silniki?
    Tak jak kolega wcześniej wspomniał, 1.4TB i 2.0 diesel są bardzo dobre, ale generalnie reszta silników też nie jest zła - jeśli skroca się interwaly wymiany oleju i dba o samochód i ma trochę szczęścia to nie powinno być problemów.
    Ostatnio edytowane przez Fredx ; 01-03-2020 o 15:46

  3. #3793
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    Alfa 159 1.9 TI
    Postów
    18

    Domyślnie

    dużo przy używce zależy od poprzedniego właściciela, są samochody które nie dojeżdżają 100 000 km i panewka się obraca, albo korba bokiem wyszła...ile ja takich aut widuję ...cała masa...za granicą stoii do sprzedania sporo tego, a są auta gdzie przy 250 000km wszystko działa jak należy i auto jeszcze posłuży bardzo długo bo było dbane i były robione serwisy.

  4. #3794
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2018
    Auto
    Giulietta QV
    Postów
    359

    Domyślnie

    Co to jest 250tys przebiegu to się dopiero dociera.

  5. #3795
    Użytkownik Świeżak Avatar milkes
    Dołączył
    08 2019
    Mieszka w
    lubuskie,dolnośląskie
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.6 jtdm
    Postów
    112

    Domyślnie

    Tak dla odmiany moge polecic (warunkowo) 1.6jtdm. Nie kazdy chce jezdzic szybko i dynamicznie, mimo ze marka i styl auta na to wskazuje. Mam 105ps i ma wlasciwie jedna wade, ktora trzeba zaakceptowac to troche glosny. Poza tym jest naprawde fajnym sprzetem na codzien, moment 280/320Nm tez ma ok, mocy czasami moze brakowac ale nie przesadzajmy - spokojnie wystarcza do normalnej jazdy, jest przy tym oszczedny i latwiej kupic nie zajechany egzemplarz.

  6. #3796
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Casio
    Dołączył
    03 2015
    Auto
    Włoskie, doładowane
    Postów
    727

    Domyślnie

    Cytat Napisał milkes Zobacz post
    Tak dla odmiany moge polecic (warunkowo) 1.6jtdm. Nie kazdy chce jezdzic szybko i dynamicznie, mimo ze marka i styl auta na to wskazuje. Mam 105ps i ma wlasciwie jedna wade, ktora trzeba zaakceptowac to troche glosny. Poza tym jest naprawde fajnym sprzetem na codzien, moment 280/320Nm tez ma ok, mocy czasami moze brakowac ale nie przesadzajmy - spokojnie wystarcza do normalnej jazdy, jest przy tym oszczedny i latwiej kupic nie zajechany egzemplarz.
    A co z DPF? Bezproblemowy w mieście? Nie wierzę, to przecież suchy filtr [emoji6]

  7. #3797
    Użytkownik Świeżak Avatar milkes
    Dołączył
    08 2019
    Mieszka w
    lubuskie,dolnośląskie
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.6 jtdm
    Postów
    112

    Domyślnie

    Cytat Napisał Casio Zobacz post
    A co z DPF? Bezproblemowy w mieście? Nie wierzę, to przecież suchy filtr [emoji6]
    Mam dpf, zona jezdzi nia po miescie tylko i wylacznie, dzieci do szkoly, zakupy itp. Na weekend dalszy kurs poza miasto i kontrolka sie nie odzywa. Raz sie tylko zapalila kiedys to od razu runda za miasto i juz sie nie odzywa a bylo to pare miesiecy temu. Staram sie pilnowac, zeby go przeganiac co jakis czas i tyle.

  8. #3798
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2019
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    Giulietta 2.0JTDm 175km TCT 2016
    Postów
    61

    Domyślnie

    Nowsze DPF-y nie sprawiają już problemów, ja w swojej julce co prawda mam dopiero 2tys. km, ale rodzice mają mondeo mk5 2017 w dwulitrowym dieslu i przez 65tys. km zero problemów, a jeżdżony codziennie 10km po mieście, sporadycznie autostrada.

  9. #3799
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    10 km dziennie plus sporadycznie poza i 65 tysi w 2 lata...???!!! Ciekawe...

  10. #3800
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2019
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    Giulietta 2.0JTDm 175km TCT 2016
    Postów
    61

    Domyślnie

    Cytat Napisał XJ6 Zobacz post
    10 km dziennie plus sporadycznie poza i 65 tysi w 2 lata...???!!! Ciekawe...
    Zle sie wyrazilem, samochod byl kupiony z przebiegiem 50 kilka tys km, aktualnie ma 65 tys. wiec zrobione lekko ponad 10, wybacz moj blad (tak samo julka moja ma 110tys, ale ja nia zrobilem dopiero 2).

Podobne wątki

  1. [MiTo] Zakup używanej Mito - pomoc
    Utworzone przez Paweł166 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 1272
    Ostatni post / autor: 27-03-2024, 13:15
  2. [MiTo] Planowany zakup używanej Mito
    Utworzone przez odrobina156 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 69
    Ostatni post / autor: 14-07-2014, 14:11
  3. Nowy użytkownik, planowany zakup
    Utworzone przez marcincapek w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21-03-2013, 15:40
  4. Zakup używanej Alfy 159
    Utworzone przez hasin w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 08-02-2012, 22:13
  5. Zakup używanej 159'tki
    Utworzone przez noe9 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 14-07-2010, 08:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory