Temat: Planowany zakup używanej Giulietty

  1. #3841
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2020
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta
    Postów
    3

    Domyślnie

    Czyli jednak nie ma co jechać taki kawał skoro już są jakieś podejrzenia. Dzięki za szybkie odpowiedzi Jak będzie jakaś ciekawa oferta to na pewno dodam żebyście mogli podzielić się ze mną opiniami

  2. #3842
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    147/2007/JTDm/150KM
    Postów
    2,066

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tom3k94 Zobacz post
    Czyli jednak nie ma co jechać taki kawał skoro już są jakieś podejrzenia. Dzięki za szybkie odpowiedzi Jak będzie jakaś ciekawa oferta to na pewno dodam żebyście mogli podzielić się ze mną opiniami
    Tak trudno poprosić o VIN?
    Sprawdzanie przebiegów i historii serwisowych ASO "24h/7 dni" m.in. Alfa, Fiat, Lancia

  3. #3843
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Casio
    Dołączył
    03 2015
    Auto
    Włoskie, doładowane
    Postów
    727

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrek1983 Zobacz post
    Coś mały przebieg na tak "wypolerowaną" kierownicę.
    I kolejna sprawa: "NA ŻYCZENIE KLIENTA PODAM POPRAWNY NUMER VIN W WIADOMOŚCI PRYWATNEJ !" - już coś takiego wzbudza podejrzenie.
    Swoją drogą szkoda, że nie ma opcji zgłaszania na otomoto takich nieprawidłowości.
    Śmierdzi wałkiem na odległość. Jaki problem ma sprzedający z ujawnieniem prawdziwego nr VIN? RODO?
    A otomoto robi sobie kpiny z kupujących wprowadzając do systemu kompletnie bezsensowną funkcję równocześnie usuwając okno "generacje" bardzo przydatną funkcję podczas poszukiwania aut np. ze stajni VAG. Zgłosić fałszywy nr Vin na pewno można. Apka na andka posiada opcję "Zgłoś" gdzie wybieramy "Inne naruszenie zasad". Możemy to teraz przetestować wspólnie [emoji6]

  4. #3844
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    Alfa 159 1.9 TI
    Postów
    18

    Domyślnie

    to było do przewidzenia od momentu wprowadzenia tego obowiązku.
    Jest przepis to i od razu jest jego obejście ;-)

  5. #3845
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    147/2007/JTDm/150KM
    Postów
    2,066

    Domyślnie

    Cytat Napisał Casio Zobacz post
    Śmierdzi wałkiem na odległość. Jaki problem ma sprzedający z ujawnieniem prawdziwego nr VIN? RODO?
    A otomoto robi sobie kpiny z kupujących wprowadzając do systemu kompletnie bezsensowną funkcję równocześnie usuwając okno "generacje" bardzo przydatną funkcję podczas poszukiwania aut np. ze stajni VAG. Zgłosić fałszywy nr Vin na pewno można. Apka na andka posiada opcję "Zgłoś" gdzie wybieramy "Inne naruszenie zasad". Możemy to teraz przetestować wspólnie [emoji6]
    Wystarczy, że nie mam ochoty na zapisywanie mojego auta we wszystkich portalach generujących raporty lub chcę "ominąć" bezsensowny przepis rejestracji 30 dni itp. itd.
    Ostatnio edytowane przez KoŁoS ; 19-03-2020 o 21:34
    Sprawdzanie przebiegów i historii serwisowych ASO "24h/7 dni" m.in. Alfa, Fiat, Lancia

  6. #3846
    Użytkownik Rowerzysta Avatar grosii
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    TLW
    Auto
    AR33 1.5, AR33 1.7, 146 1.7 16v, 156 1.6TS, AR 166 2.4, 166 FL 2.4 jest 159 2.4 TI, Giulietta QV
    Postów
    459

    Domyślnie

    vin tin srin! bierz jeden z drugim telefon w rękę, kontakt i jak poda to poda a jak nie to nie! ogłoszony samochód jest własnością sprzedającego i to on decyduje jak go sprzedaje, i czy ma ujawnić vin czy nie, pisze że poda to poda! po co ma wpisywać żeby się po necie poniewierał? żeby każdy widział jakie ktoś kiedyś miał auto i za ile? to jest chore! Niemcy niby porządni a takich rzeczy nie podają, u nich vin dostaniesz wtedy jak będziesz na miejscu przy aucie. Ale jak się nie chce zadzwonić, pogadać to lepiej jest pisać na forum strony A4, jak chcesz kupić auto jak nawet zadzwonić w jego sprawie nie potrafisz?

  7. #3847
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2019
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta
    Postów
    299

    Domyślnie

    Tak trudno zrozumieć że ktoś chce chociaż częściowo zweryfikować samochód przez zakupem ? Jak komuś zależy na sprzedaży i nie ma nic do ukrycia to co za problem od razu VIN wpisać, tak popularny w naszych czasach?

  8. #3848
    Użytkownik Rowerzysta Avatar grosii
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    TLW
    Auto
    AR33 1.5, AR33 1.7, 146 1.7 16v, 156 1.6TS, AR 166 2.4, 166 FL 2.4 jest 159 2.4 TI, Giulietta QV
    Postów
    459

    Domyślnie

    Śmierdzi wałkiem na odległość. Jaki problem ma sprzedający z ujawnieniem prawdziwego nr VIN? RODO?
    jedyne co tu śmierdzi to lenistwo! a może ja mam zadzwonić i poprosić o vin? mogę też sprawdzić to auto jak chcesz mam 400km

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał EduarDOOX8 Zobacz post
    Tak trudno zrozumieć że ktoś chce chociaż częściowo zweryfikować samochód przez zakupem ? Jak komuś zależy na sprzedaży i nie ma nic do ukrycia to co za problem od razu VIN wpisać, tak popularny w naszych czasach?
    bo to auto jeszcze jest jego własnością i to on podejmuje decyzje, tak ciężko to zrozumieć?

    - - - Updated - - -

    numer vin auta to jak pesel człowieka, poniewiera się po internecie?

    - - - Updated - - -

    pisze wyraźnie że poda jak ktoś zadzwoni ale nikt nie dzwoni bo zakłada że oszust

  9. #3849
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    147/2007/JTDm/150KM
    Postów
    2,066

    Domyślnie

    Cytat Napisał grosii Zobacz post
    Śmierdzi wałkiem na odległość. Jaki problem ma sprzedający z ujawnieniem prawdziwego nr VIN? RODO?
    jedyne co tu śmierdzi to lenistwo! a może ja mam zadzwonić i poprosić o vin? mogę też sprawdzić to auto jak chcesz mam 400km

    - - - Updated - - -



    bo to auto jeszcze jest jego własnością i to on podejmuje decyzje, tak ciężko to zrozumieć?

    - - - Updated - - -

    numer vin auta to jak pesel człowieka, poniewiera się po internecie?

    - - - Updated - - -

    pisze wyraźnie że poda jak ktoś zadzwoni ale nikt nie dzwoni bo zakłada że oszust
    Telefon to już za dużo wymagasz, ale nawet ciężko wysłać wiadomość przez otomoto i lepiej żyć domysłami Jak wcześniej nie było obowiązku, czyli wtedy 90% też sami oszuści sprzedawali
    Sprawdzanie przebiegów i historii serwisowych ASO "24h/7 dni" m.in. Alfa, Fiat, Lancia

  10. #3850
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Casio
    Dołączył
    03 2015
    Auto
    Włoskie, doładowane
    Postów
    727

    Domyślnie

    Cytat Napisał grosii Zobacz post
    vin tin srin! bierz jeden z drugim telefon w rękę, kontakt i jak poda to poda a jak nie to nie! ogłoszony samochód jest własnością sprzedającego i to on decyduje jak go sprzedaje, i czy ma ujawnić vin czy nie, pisze że poda to poda! po co ma wpisywać żeby się po necie poniewierał? żeby każdy widział jakie ktoś kiedyś miał auto i za ile? to jest chore! Niemcy niby porządni a takich rzeczy nie podają, u nich vin dostaniesz wtedy jak będziesz na miejscu przy aucie. Ale jak się nie chce zadzwonić, pogadać to lepiej jest pisać na forum strony A4, jak chcesz kupić auto jak nawet zadzwonić w jego sprawie nie potrafisz?
    W Niemczech żaden Niemiec Niemcowi nie sprzeda auta z przekręconym licznikiem. Kary są tak dotkliwe że nikt się w to nie bawi. U nas i owszem. Korekta liczników jeszcze do niedawna była ulubioną zabawą handlarzy.

    Porównywanie nr VIN do nr pesel to jest lekka przesada. Samochód to jest rzecz, a nie człowiek. Do tego rzecz, która zmienia właściciela i ten przyszły właściciel chciałby znać historię auta. Giulietta się chyba nie pogniewa.

Podobne wątki

  1. [MiTo] Zakup używanej Mito - pomoc
    Utworzone przez Paweł166 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 1272
    Ostatni post / autor: 27-03-2024, 13:15
  2. [MiTo] Planowany zakup używanej Mito
    Utworzone przez odrobina156 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 69
    Ostatni post / autor: 14-07-2014, 14:11
  3. Nowy użytkownik, planowany zakup
    Utworzone przez marcincapek w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21-03-2013, 15:40
  4. Zakup używanej Alfy 159
    Utworzone przez hasin w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 08-02-2012, 22:13
  5. Zakup używanej 159'tki
    Utworzone przez noe9 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 14-07-2010, 08:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory